Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3442 / 3940
(#) Macsek71 hozzászólása Ápr 4, 2020 /
 
Üdv !

Szerintetek ha egy médiabox fülhallgató-kimenetére egy "y-elosztó"val két régi erősítő (LINE) bemenetét akasztom,* hosszú távon életben maradnak az eszközök ?

szerintem valószínű, mert a fülhallgató néhány 10 Ω, az erősítő meg ( tudomásom szerint) inkább kΩ ...

*Jó lenne néha a másik szobában is hallgatni a zenét
(#) Patópali válasza skoda135 hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
Meg terhelném a két kimenetet legalább 1 Amperes terheléssel és mérném a kimeneti feszültségeket. Ha így is jók a feszültségek, ( nem változnak/ akkor már csak azt kéne kideríteni hogy a "dióda" valójában ilyen védelmi alkatrész.

A 12Volt -os kimeneten lévő "diódát" kivéve méréssel kiderülhet, hogy dióda, zener vagy esetleg más.

Amennyiben terhelve változnak a kimeneti feszültségek az optocsatoló körül lévő alkatrészeket és az optót kell átvizsgálni!
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2020
(#) Bakman válasza Macsek71 hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
Ha nem csinálsz vele földhurkot (azonnal hallani fogod, erős búgás), akkor nem lesz gond. A hangerő valószínűleg kevés lesz mert egy fejhallgatót árammal, egy erősítő bemenetét inkább feszültséggel kell vezérelni.
(#) Macsek71 válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
Köszönöm gyors válaszod !

Külön már kipróbáltam a két erősítőt, szépen ( nekem tetszik) szólnak.
Az elosztó azért jött a képbe, mert nem akarom "állandóan" ki- be huzigálni a kábeleket...
(#) skoda135 válasza Patópali hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
5V -> 4,7V (0,7 A-nál)
12V -> 10,4 V (1,0 A-nál)

Csak külö-külön tudtam megterhelni az egyes ágakat. Ezek megfelleő értékekenk számítanak vagy túl nagy a feszültségesés ?
(#) Patópali válasza skoda135 hozzászólására (») Ápr 4, 2020 / 1
 
Ez így még szerintem nem jó.
Az 5 Voltos ágban át kéne mérni az alkatrészeket. Ellenállások opto és a referencia(u3) jelű referencia fesz alkatrész és környéke.
(#) Patópali válasza skoda135 hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
Nézem tüzetesen a panelt.
Az R21 ellenállás hova lett?
Kondi cserénél leforrasztottad?
Az 5 V -os kimenetre szerintem jó az 1n4448 dióda. A katódja ( csík) kötendő a + -ra.
(#) proli007 válasza Patópali hozzászólására (») Ápr 5, 2020 /
 
Hello!
Gyanítom, hogy ott Transil dióda volt és azért röppent el, mert a visszaszabályzó körben forrasztási hiba volt (amit Te ki is szúrtál).
Ha nincs meg a szükséges teljesítmény, akkor vélhetően a primer oldalon lesz valami hiányosság. De vajon mennyi lehetett a terhelhetőség (meg ami szükséges) eredetileg?
(#) huszi2 hozzászólása Ápr 5, 2020 /
 
Sziasztok!
A mellékelt képen látható három fázisú egyenirányító felhasználható-e egy sima "mezei" tápegység
egyenirányítójaként?
Ha igen mi a bekötése?
Bármelyik kettő ~ra mehet a trafó szekundere?

Köszönöm!
(#) proli007 válasza huszi2 hozzászólására (») Ápr 5, 2020 / 1
 
Hello! Ez pontosan így van.
(#) huszi2 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 5, 2020 /
 
Helló!

Köszi, közben megtaláltam a híd kapcsolását,
Azt hiszem ez bírni fogja a gyűrődést....

3 fázis.JPG
    
(#) skoda135 válasza Patópali hozzászólására (») Ápr 5, 2020 /
 
Megnéztem a tetthelyet az R21 után kutatva, de nem találtam és nem is rémlik, hogy lett volna ott valami (figyeltem a kondi cserénél, hogy máshoz ne nyúljak). A műanyag külső burkolatban is megnéztem, de semmi. De biztos nem véletlenül van ott a felirat meg a helye....

Megmérem az alkatrészeket amiket tudok, beforrasztom az ajánlott diódát és újramérem a kimenetet.

Köszönöm a folyamatos segítséget.
(#) Patópali válasza skoda135 hozzászólására (») Ápr 5, 2020 / 1
 
Bemásoltam Proli nekem írott válaszát ne kelljen vissza keresned.
Idézet:
„Hello!
Gyanítom, hogy ott Transil dióda volt és azért röppent el, mert a visszaszabályzó körben forrasztási hiba volt (amit Te ki is szúrtál).
Ha nincs meg a szükséges teljesítmény, akkor vélhetően a primer oldalon lesz valami hiányosság. De vajon mennyi lehetett a terhelhetőség (meg ami szükséges) eredetileg?”

Fentiek szerint lehet, hogy mégsem jó a sima dióda?
A 12V-os ágban lévőt kéne kimérni mi lehet az. Valószínű, hogy az 5 v-os ágban is ugyan ez kell, csak más -odavaló értékkel.
Ha a szekunder körben minden jó szerintem is a primer kör vizsgálata lenne célszerű.(kondi kapacitások, ellenállások, diódahíd mérése.
Sajnos nem találtam rajzot a készülékről.
(#) Patópali válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 5, 2020 /
 
Szia!
Szegény srác ezzel kűzd. Rajz nincs.
12V/5V 2-2A
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2020
(#) Kovabe hozzászólása Ápr 5, 2020 /
 
Sziasztok

Tud valaki olyan IC-ről ami USB csatlakozást létesít egy SD kártyával?
Szeretnék építeni egy egyedi olvasót.

Köszönöm
(#) pipi válasza Kovabe hozzászólására (») Ápr 5, 2020 /
 
Bővebben: Link
Kell valami extrát tudjon? Aprópénzért kaphatók usb kártyaolvasók...
(#) proli007 válasza Patópali hozzászólására (») Ápr 5, 2020 /
 
Hello! Ha alapból működik, tehát van és stabil a kimeneti feszültségek, akkor elvileg minden működik. Így én pld. a primeroldal pufferkondiját "gyanúsítanám" meg.
(#) Kovabe válasza pipi hozzászólására (») Ápr 5, 2020 /
 
Egy saját építésü hordozható olvasót szeretnék készíteni ami több kártyát tartalmaz és kulcstartókén is funkcionál. Egy kártyát kell csak olvasni, a többi csak be lenne tárazva.
(#) pipi válasza Kovabe hozzászólására (») Ápr 5, 2020 /
 
Esetleg ilyesmiből is indulhatsz
Bővebben: Link
(#) Kovabe válasza pipi hozzászólására (») Ápr 5, 2020 /
 
Az első szimpatikusabb csak a beszerzésre nem leltem, de köszönöm, még keresgélek.
(#) Patópali válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 5, 2020 / 1
 
Szia!
Az a baj, hogy alapból működik csak fél terhelésnél esik a feszültség. Én is azt írtam, hogy végig kéne vizsgálni a primer kör alkatrészeit. Remélem a rossz forrasztásokat kijavította.
Elképzelhető megnyúlt ellenállás, Graetz hiba vagy ahogy írod a puffer vagy valamelyik másik elkó csökkent kapacitása. Ezeket ki kéne mérnie. De nem vagyunk ott.
Köszi!
(#) Karcsiiik hozzászólása Ápr 5, 2020 /
 
Sziasztok.Amatőr kérdésre keresek választ.Van egy óraforgatóm,négy voltos adapter hozzá.Ezt a forgatót használnám powerbankról.A probléma az,hogy amikor a forgató áll forgásirány váltás között (10 percet,vagy 3 órát),a powerbank lekapcsol.Valahogy meglehetne oldani,hogy ne kapcsolódjon le?Nem szeretném szétszedni,tehát valami terhelésre gondoltam.Várom az ötleteket.Köszönöm.
(#) kendre256 válasza Karcsiiik hozzászólására (») Ápr 5, 2020 / 1
 
Ha USB-s a powerbank kimenete, megpróbálnám a forgató adapterét egy egyszerű USB hubon keresztül táplálni. Lehet, hogy a hub áramfelvétele már elég plusz terhelést adna hozzá. Ha nem elég a hub saját fogyasztása, akkor egy másik kimenetére még mindig rá lehetne kötni egy 50-100 Ohmos ellenállást, az 100-50 mA terhelést jelent.
(#) Karcsiiik válasza kendre256 hozzászólására (») Ápr 5, 2020 /
 
Köszi,megpróbálom.
(#) Patópali válasza skoda135 hozzászólására (») Ápr 5, 2020 /
 
olvasd el a 16:23 -as hszt.
Hol tartasz a hibakereséssel,javítással?
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2020
(#) Patópali válasza Patópali hozzászólására (») Ápr 5, 2020 /
 
Idézet:
„varisztor

Eltévesztettem, supressor -ra gondoltam.
Bocs.
(#) sansrival hozzászólása Ápr 6, 2020 /
 
Sziasztok!

A különféle készülékek élesztéséhez szeretnék támpontot kérni.
Mint ismeretes, amikor egy készüléket élesztünk akkor egy izzóval meg lehet védeni egy esetleges hibából kifolyólag. Odáig stimmel a dolog, hogy az izzónak van hideg és meleg ellenállása és ez az ami korlátozza a felvehető áramot. A kérdéseim ezzel kapcsolatban: -Mi határozza meg a bekötendő izzó teljesítményét? -Lényeges-e az izzó feszültsége?

Köszönöm!
(#) nedudgi válasza sansrival hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
A készülék zárlata esetén az izzónak el kell viselni a teljes tápfeszültséget.
(#) kadarist válasza sansrival hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Szia!
A tápfeszültséggel legyen összhangban az izzó feszültsége, a teljesítménye pedig a védendő áramkör teljesítményétől függ. Az is fontos, hogy az izzó és a próbált áramkör között legyen egy viszonylag nagy pufferkondenzátor, azért, hogy az izzó mindenképpen felizzon bekapcsoláskor. Így nem az izzó hideg árama fog átfolyni az esetlegesen rosszul viselkedő áramkörön.
(#) pucuka válasza sansrival hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Az izzó feszültsége legyen (valamennyivel, de ne sokkal) nagyobb, mint az élesztendő berendezés tápfeszültsége. Ha alacsonyabb feszültségű az izzó, mint a tápfeszültség, akkor zárlat esetén kiég. Amúgy feszültségben, teljesítményben nincs túl nagy választék.
A teljesítménye pedig passzoljon a berendezés max áramfelvételéhez. (I=P/U)
Következő: »»   3442 / 3940
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem