Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   873 / 1119
(#) Szasza9668 válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 9, 2020 /
 
Nem tudom. 2 napja találtam ki. Főleg régi pc játékokat szeretnék elő varázsolni....

Másik kérdés!

10GB ramnál mennyire problémas a pagefile kikapcsolása?
Kicsi a rendszer alatt az ssd. 16Gb de szinte vadi új csak 68 napos. Ebből nálam van kb ennyi ideje.

Ami a legtöbbet fogja enni a memóriából az a c&c generals.

Köszönöm!
(#) antiktelefon válasza Szasza9668 hozzászólására (») Ápr 10, 2020 / 1
 
Pagefileba elvben akkor ír, ha nincs több elérhető RAM. Szerintem ha időnként újraindítod, akkor simán jó lesz.
A kis fizikai méretű SSD-t elég beteg módon, de bármire tudod bővíteni, msata vagy m.2 sata SSD-re ráforrasztott sata csatlakozóval is. Elég barbárul hangzik, de nekem működik régi laptopokban (Pl. IDE-sata adapter, msata SSD-vel). Tipikusan olyan helyekre, ahol adatvesztés nem probléma, de még nem volt baj vele.
(#) Doky586 válasza Szasza9668 hozzászólására (») Ápr 10, 2020 / 1
 
Idézet:
„mennyire problémas a pagefile kikapcsolása?”

Nagyon. Hagyjál legalább 1GB-nyit az SSD-n ha tudsz nélkülözni ennyi tárhelyet..
Ha el akarod kerülni a rejtélyes hibaüzeneteket..

Ha hiányozna ez az 1GB tárhely akkor vennék nagyobb lemezt..
(#) antiktelefon válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Miért okozna bármi problémát?
Ha kifogysz RAM-ból, és ha volt pagefile, az is betelt, akkor a win feldob egy kevés a szabad RAM figyelmeztetést. Ezt már win 7 is tudta.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2020
(#) Doky586 válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 10, 2020 2 /
 
Majd rádöbbensz. Vagy mégse. Nem fogod tudni összekapcsolni az okozatot az okkal..

Persze akinek 1GB tárhellyel megspórolása a fontosabb.
Én nem lennék ennyire skót.
(#) antiktelefon válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
16GB SSD-je van, ha nincs hely, akkor nincs
Nem tudom miről beszélsz amúgy, a majd rádöbbensz nagyon nem konkrét...
Amúgy a műhelygép van, hogy egy hétig megy, a pagefile betelik, és kidobja, kevés a RAM, ekkor is simán tovább használható, ha némi RAM-ot felszabadítok.
(#) FAZ1 válasza Szasza9668 hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Háát?
Nekem mondjuk - a 3GB-s és P4 processzorral szerelt 486-os alaplapomra már sehogyan sem ment fel - még maga a Windows 7 se!
Viszont ha a 8.1-es sikerült - egy eléggé kőkorszaki pentiumos cuccra, akkor azon én bizony
- csodálkozom erősen.
Nem kellene Neked inkább egy jól működő 486-os alaplap, 3GHz-es P4 processzorral?

Tök ingyen és működő-képesen - nagyon szívesen átadom!
(#) Szasza9668 válasza FAZ1 hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Tévedsz. Ez nem olyan kőkorszaki.
amd t56-n cpu van alatta. Keress rá a HP T610 vékony kliensre. Egyébként lecserélem a t620-ra. Ha esetleg valakinek kell nas-nak kiválló. A gpu viszont harmat gyenge.
(#) Doky586 válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Sok sikert a 16GB SSD-hez...

Én már win10 alá nem tennék 120GB-nál kisebbet, sőt.
De ha te spórolni akarsz 1GB tárhelyet, biztos megéri.
(#) Szasza9668 válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Win 8.1 Amúgy játékra lesz. Ha össze omlik akkor mi van? Semmi.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2020
(#) antiktelefon válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Olvasd el, amit írtam...
Nem én telepítem. És vékonykliens, nem 2.5-ös SSD megy bele, hanem speciális.
Én is vettem 120-as SSD-t 5 ezerért. Meg 8-ért 240-es Samsung 860 EVO-t. Itt nem az ár a kérdés.
Szoktam javasolni, hogy csak ennyi meg annyi pénz újítani, plusz 4GB RAM csak 4 ezer, de Szasza nem azt kérdezte, hogy költhetne több pénzt, ő is tudja, mire lehet bővíteni.
De hajrá, keress vékonykliensbe való nagyobb SSD-t, ami olcsó, nem fogsz találni.
Nem is tudom, milyen méret ez, nem 1.8 half size...
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2020
(#) Doky586 válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Akkor valami vékony linuxot tegyél rá.
A linuxosok majd megmondják megy-e swap file/partíció nélkül a linux, ahhoz nem értek.
(#) antiktelefon válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Idézet:
„Olvasd el, amit írtam...
Nem én telepítem.”

Retro. Játszós. PC-t. Akar.
Sok sikert linux alatt retro játékokat futtatni, na akkor majd lesznek:
Idézet:
„rejtélyes hibaüzenetek”
és
Idézet:
„Majd rádöbbensz. Vagy mégse. Nem fogod tudni összekapcsolni az okozatot az okkal..”

De én itt lezárom, mert nem konstruktív egyik üzeneted sem.
(#) Szasza9668 válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Horror áron van 32 meg 64 Gb Dom ssd. De azt nem megfizethető még használtan sem. Az openmediavault szerverem szintén t610 vékony kliensen fut. Két db 7mm 1Tb hdd van egymásra rakva pici légréssel a kettő között és egy sata toldó kábellel van megoldva az alsó csatlakozó kivezetése. A túlmelegedés ellen egy kartont húztam a felső 1/3-ra. Majd bele faragtam, egy ventilátort amit usb kimenetről hajtiok.
(#) Doky586 válasza Szasza9668 hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
(#) antiktelefon válasza Szasza9668 hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Nem is találtam meg a típust, nem dom, és nem 1.8 half size, hanem 1.8 half size mérető, de középen csavaros. Nyilván egy sata toldóval akár 2.5-ös ssd is belemegy, ha nem fontos, hogy be lehessen csukni az oldalát, illetve újabb, nagy sűrűségű ssdknél sokszor a 2.5-ös tokban olyan kicsi a nyák, hogy elférne oda.
Hűtésre én kívülről csavaroznék rá egy ventit, ezek a 40mm-es darabok nagyon hangosan süvítenek, inkább egy 3D nyomtatott közdarabbal legyen rajta kívülről, minthogy hangosan visítson a dobozban.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2020
(#) Szasza9668 válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Az alap ötlet innen van. De én meg eg fordítottam a dolgot.
A szerverben a két sata porton adat lemez van. Az ide csatlakozóra tennék majd egy merevlemezt ha össze jön, a debiannak.

A retrós gépen ott meghagytam a sata ssd-t a rendszernek. Kell a sebesség. Egy lassú hdd-vel mire betölt... A játékok és a virtual boxok hdd-ről fognak futni.
Amúgy vehetnék nagyobb ssd-t és bele is tudnám mókolni, nem pénz kérdése. Nem szeretném eldobni a 16gb ssd-t hiszen vadonat új. Itt inkább a hozzuk ki a legjobbat abból ami van esete forog fenn.

Off befejezve a részemről.

A pata laptop hdd gondolom a szalag kábelről kapja a tápot? Mi van ha a 40 pines csatira rátolom a 44 pines szalag kábelt a tápot meg leveszem egy belső usb vagy egyéb csatlakozóról, amit találok. Ez még kérdéses. Ez működhet?
(#) antiktelefon válasza Szasza9668 hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Alaplapon szerintem 44 pines csatlakozó van, minden 2.5 IDE HDD a szalagkábelen kap tápot...
(#) Szasza9668 válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
120 mm venti van rajta. 5v dc táppal. Nem süvít csak csapágyas... 0-24 forog. Teljes hdd terhelésnél 35 celsius fokon tartja a hdd-ket. Korrekt eredmény szerintem. Ezt a max 35 celsiusos levegőt meg átszippantja a cpu+gpu hűtő bordákon. A zárhatóság nekem fontos. Nem akarom nyitva használni. Egyébként 3 2.5" meghajtó belefér némi trükközés árán.

Ha sikerül teszek fel képet.
(#) Szasza9668 válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Remélem jó lesz a kábel.... Nagyon rá izgultam.
Ez megadná az esélyt, hogy az openmediavault egy pici 20 gb ide merevlemezről elmenne. Ebben az esetben nem számít a sebesség hiszen optimális esetbe havonta max egy alkalommal indul + nem kell egy esetlege újra telepítésnél trükközni.
(#) antiktelefon válasza Szasza9668 hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Bővebben: Link
Mindenre van átalakító
Egy 16-32Gb msata meg 2-3 ezer hardveraprón, és az csöndben van, meg nem melegszik.
(#) Doky586 válasza Szasza9668 hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Mint írtam én egy 120GB ssd-re tenném a windowst és a programokat, az alatta levő 16G-re egy linuxot (biosos átkapcsolható dual boot F9/esc), pata/sata átalakítóval pedig egy nagy HDD-t. Az én eBay-es átalakítómon molex van, de ha a táp átkötést megoldod akkor használhatod a 40/80 eres kábelt.
(#) antiktelefon válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Az IDE+adapter elég szépen lehúzná a sebességet, médiaszervernek nem optimális.
Meg neki két gépe van, a játszós, meg a NAS, a NAS-ra két gyors SATA tárhely és IDE bootdrive kell, a win-es gépet meg kitárgyaltuk már.
(#) Szasza9668 válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Köszönöm!

Valaki figyel.
(#) Doky586 válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Leszállhatnál rólam az állandó kötekedéseddel.

A 80 eres PATA csatlakozó az 100 vagy 133 MB/s sebességet ad, ennél nem fog több sebességet kihozni egy mai hdd-ből sem főleg egy ilyen régi gépben.

Az openmediavault pedig egy linux alapú cucc, gyanítom a mérete se akkora mint a windows. (Az OMV pagefilejáról ne kérdezz )
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2020
(#) antiktelefon válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Nem én kötekedek, te olvasol figyelmetlenül.
Pl. mint írtam, IDE+átalakító. Egy mai HDD simán hozna amúgy 133 fölötti sebességet.
Itt az adapter a kulcs , soha nem fogja megközelíteni a 100-at sem azzal. A gép kora meg nem sokat számít, ha nagy fileokat írsz meg olvasol egy NAS-ról.
De ebben a gépben nincs is 16GB SSD, az a másik gépe, ebben neki két SATA adattároló van, és egy IDE bootdrive lesz (te meg kis méretű linuxot emlegetsz, nem értem miért).
Újra: „két gépe van, a játszós, meg a NAS, a NAS-ra két gyors SATA tárhely és IDE bootdrive kell, a win-es gépet meg kitárgyaltuk már. "
(#) deebo válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 11, 2020 1 /
 
Már bocs, de kötsz és szólsz bele mindenbe ha kell, ha nem kell.
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2020
(#) vladcepes hozzászólása Ápr 12, 2020 /
 
Sziasztok,Kellemes Ünnepeket!
Elővettem a régi gépemet ez egy Advent 7209-es gép egy Intel Core 2 2.00GHz-s 3 Gb ram. Volt rajta Windows 7 ,letöröltem ráraktam a 10-et 32 bitest. Az eszközkezelőben elég sok minden hiányzik,amit keresek de egyenlőre nem sok sikerrel. Pl most a wifi is ideiglenesen csak külső stick-ről megy. Van ötletetek hogy hol keressek hozzá drivereket? Hiába próbálom frissíteni, ami a 4-ik képen fogad az van. Próbáltam már DriverNavigator-al is(nem talált). Wifi kártyát próbáljam meg egy másik kártyával? Egyébként szépen,gyorsan fut rajta a Windows 10.
Válaszokat előre is köszönöm!
(#) Epu2 válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
A beállítások... Ha eddig azt hitted, hogy megkavarták 98- Xp. Win 7 ben, akkor vegyél nagy levegőt! Minden benne van, még a win7 beállításai is, (sőt még a 98 -as is). Nagyon sok türelem kell hozzá. Nekem 3 hónap kellett hozzá, de nem mindenki felejt.
Driver az nehézkesebb lesz. Anno öreg gépekre itt találtam. Meg még pár hasonlón, de a driverkészítőknek is nagy lépés a 10-es. Szerencsével a 7-esé is elballag.
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2020
(#) deebo válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
64 bites W10-el próübálkozz, sokkal több hardverhez van hozzá driver.
Következő: »»   873 / 1119
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem