Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   300 / 308
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 11, 2020 /
 
Tanúlt kollágám beleásta magát az autóvillamosságba, és ráált a javitásra (a link csak illusztráció). Mert érdemben kevesen mernek/tudnak belenyúlni.
Ki/be forrasztó állomásssal, oszcilloszkóppal, műhely mikroszkóppal mindenestül elfér egy szekrényben. Ha hoznak valami cuccot javitásra, akkor kinyitja szekrényt, kihúzza amit kell. Az asszony is örül, mert a konyhapénz kiegészités sohasem árt. Sőt állitólag amikor valami nagyobb cuccot (jobb szkóp ) kell venni, akkor ő mondja, "ha kell, akkor kell". Persze ez addig működik, ameddig "busásan" megtérül.
Egyébként igazad van, hosszú távra és ipari méretekre a konzha asztal sarka nem jó megoldás.
Gyerekkori barátom is "rácuppant" az esztergálásra. Második emeleten, a panel lakásban, a konyha asztalon esztergált. Az lett a vége, hogy most van három esztergája, de felesége nincs.
(#) Gafly válasza bbb hozzászólására (») Ápr 11, 2020 /
 
Én úgy szoktam zseblámpával leesett alkatrészt keresni, hogy vizszintesen világitok nem függőlegesen. Meglepően hatékony tud lenni...
(#) Ge Lee válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 11, 2020 /
 
Az tény, hogy minél kisebb egy lakrész, és azt minél többen lakják, annál nagyobb gond ez. De. Láttam én már olyan kényszer szülte megoldásokat is, hogy 36m2-es lakásban is elfért a műhelysarok 2 ember mellett, meg olyat is, hogy a gyerekszobából (meg konyhából) lett lekanyarítva az a 4-5m2, meg olyat is (Pesten), hogy a még 30m2-nél is kisebb, de magas belterű lakásba emeltek egy magas műhelysarkot, ami így a lakrészből semmit nem vett el, a feltolható lépcsőt leszámítva. Egy nagyobb családi házban meg kizárt hogy ne lehetne valamelyik helyiségben egy műhelysarkot kialakítani. Sokan a hálószoba egyik szegletét is beáldozzák ezért ha nincs más.
(#) nagym6 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 11, 2020 /
 
Idézet:
„van három esztergája, de felesége nincs.”
Pedig az eszterga sem jó mindenre.
Viszont most már befér a negyedik eszterga is.
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2020
(#) masta_dry válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 11, 2020 /
 
Köszönöm a válaszokat! Állandó fűtés nem lesz, így marad az elektronikai sarok a házban - majd találok neki helyet (júliusban költözünk).
A garázsban / kinti műhelyben a faipari elektromos kéziszerszámok, és egyéb, kevésbé érzékeny eszközök tárolhatóak rozsdaveszély nélkül abban az esetben, ha a beton alá kerül vízszigetelés, és az épület hőszigetelést kap?
(#) Gafly válasza masta_dry hozzászólására (») Ápr 11, 2020 /
 
Persze hogy lehetnek kint.
(#) Bakman válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 11, 2020 / 1
 
Idézet:
„most van három esztergája, de felesége nincs”
Lehet, hogy ez volt a cél.
(#) Ge Lee válasza masta_dry hozzászólására (») Ápr 11, 2020 /
 
Ha nem fűtöd kár a drága hőszigetelésre költeni, elég a 10 centi fenyőpalló váz, ami kap kívül belül is egy OSB lapot. Kívülre tehetsz nikecellt ha vakolni akarod. Én nem vakoltam, vettem rá az Obiban műanyag hullámlemezt, ez kis méteres lapokban van, valami német cég gyártja, fekete az alapanyag aminek a külső felén még van egy réteg festék. Puha, hajlik, hőlégfúvóval finoman lehet formálni, sarokra hajtani, lehet szegelni, tetőfedésre és oldal burkolásra is jó. Azt is kibírja ha átmész rajta autóval, de nyilván nagy terhet nem képes tartani, tető esetén sűrűbben alá kell lécezni.
A fal alja alá ami ugye szintén egy 10x5-ös palló a betonba csavarozva pedig vágtam csíkban horganyzott lemezt, azon biztosan nem megy át a nedvesség, és tartósabb mint a kátránypapír vagy a fólia.
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 11, 2020 / 2
 
Boldog ember! Nem mindegy, mi "zúg" a lakásban; és ki lehet kapcsolni!
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2020
(#) nagym6 válasza granpa hozzászólására (») Ápr 11, 2020 / 1
 
Idézet:
„És a zúgás hangszíne sem mindegy. Kellemes nyugodt géphang, vagy...”
(#) patexati válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 13, 2020 / 1
 
Én jó pár évig a szobában és a teraszon szereltem,de csináltam egy műhelyt mi nem nagy de minden megvan kéznél mi kell.. Van bent egy kandalló ha hideg van befűtök.. A teteje le lett hőszigetelve a sokat fog.. A betonra tettem greslapot az nem engedi át a vizet,könnyű takarítani..kb 5-6 éve megvan de nincs vele gond csak kell fűteni rendszeresen ,hogy a fal ne hűljön ki..A forgószékembe egy autóülés melegítő van belevarrva egy pc tápról megy.Ha hűvösebb van akkor is kellemes bent ülni.. Most ez a kocsma is
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2020
(#) nandika76 hozzászólása Máj 26, 2020 / 4
 
Sziasztok!
A műhelyem legújabb műszere!
A 25 éves álom vált valóra! Patika állapotban!
(#) nagym6 válasza nandika76 hozzászólására (») Máj 26, 2020 / 2
 
Első képen ha jól látom, asztigmatizmuson kellene állítani, mert nem azonos a fókusz a kép minden részén. Bal oldal homályos, jobb oldal éles.
A Ganzuniv mutatós multi fekvő helyzetben mér jól, állítva a mutató súlya önmagát elhúzza.
(#) nandika76 válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 

Köszönöm!
(#) patexati válasza nandika76 hozzászólására (») Máj 27, 2020 /
 
Jó gép Nekem is ilyen van..
(#) nagym6 válasza nandika76 hozzászólására (») Máj 27, 2020 /
 
Szívesen. Az asztigmatizmus állítás valószínűleg nem kívülről, hanem bent a panelon trimmerrel, a ks. cső áramkörénél -nagyfeszültségek!- lesz. Úgy kell, hogy belső asztigmatizmus állítás után a külső fókusz potival utánaállítani, majd megint a belsővel, és utána a külsővel, a legegyenletesebb legjobb fókuszt beállítani.
(#) proli007 válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 27, 2020 /
 
Hello! Meg esetleg a fényerőt levenni, mert lehet az is túl van vezérelve..
(#) elektrorudi válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 27, 2020 /
 
Nem lehet, hogy az a DUAL BEAM miatt van?
(#) nagym6 válasza elektrorudi hozzászólására (») Máj 27, 2020 /
 
Egy csatornánál nézve van a hiba, a színuszjelen. Ennek bal fele életlen, jobb fele éles.

proli007 Igen.
(#) elektrorudi válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 27, 2020 /
 
Biztosan igazad van, de én erre gondoltam:
Bővebben: Link
Egyébként az én dual-beam szkópomnak is ilyen képe volt (amíg nem nyugdíjaztam szegényt).
(#) nagym6 válasza elektrorudi hozzászólására (») Máj 27, 2020 /
 
Idézet:
„erre gondoltam”
Konkrétabban mire?
(#) nedudgi válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 27, 2020 /
 
Jobboldalt, legfelül ott a kép, amit valószínűleg pop-up-ként mutatna a Wikipedia, a géped meg elfojt.
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2020
(#) satlokk válasza nandika76 hozzászólására (») Máj 27, 2020 /
 
Gratulálok hozzá,nekem is nem régen lett komolyabb szkópom.
(#) VJ72 válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 27, 2020 /
 
AZ EMG 1553 mindkét sugarának fókuszt, asztigmatizmust, fényerőt beállító potméterei az előlapon ki vannak vezetve, nem kell a készüléken belül állítani semmit.
A fényképezőgépek CCD-i sokkal érzékenyebbek a katódsugárcsövön megjelenő jelalakra mint a szemünk. Ezen a képen szabad szemmel alig volt látható a jelalak, lefényképezve viszont sokkal jobban látszik. Normál fényerővel fényképezve viszont túlvezéreltnek életlennek látszott.
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2020

DSC00427c.jpg
    
(#) nagym6 válasza VJ72 hozzászólására (») Máj 27, 2020 /
 
A szóban forgó esetnél a képernyőn szinusz egyik fele -bal- homályos, ugyanazon kép másik fele éles, fokozatos átmenettel. Ebből gyanítom, ezt a szkóp csinálja így.
(#) VJ72 válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 27, 2020 /
 
Ez lehet a fényképezőgép zárideje és a kivilágosítójel interferenciája is.
(#) nagym6 válasza VJ72 hozzászólására (») Máj 27, 2020 /
 
Akkor viszont a tulajnak -nandika76- meg kell nézni, hogy élőben szemmel nézve is ilyen-e a kép. Gondolom olvassa ezeket a sorokat, és figyelembe veszi itt írtakat.
(#) nandika76 válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 28, 2020 /
 
Szia!
Köszönöm a mindenre kiterjedő válaszokat.
A valóságban nem mutat semmi olyan jellegű hibát, amit észrevettetek a képeken.
Valószínű, hogy a telefonom kamerája a bűnös. Olyan kontrasztot lehet vele állítani, hogy a szemed kifolyik tőlle.Ez a készülék bizonyosan 15-20 órát üzemelt eddigi életében. A volt gazdája most szánta rá magát a cserére. Vártam rá 6 évet de megérte!
(#) kmcservice1 válasza Gafly hozzászólására (») Máj 29, 2020 /
 
Csak véletlenül tévedtem ide, de köszönöm, hogy a weboldalamat reklámozod. Az ideális az lenne mindenkinek, aki elektronikával foglalkozik, ha olyan családi házban élne mint én és a teljes alsó szint (100 m2) műhely célokra a rendelkezésemre áll (direkt azért vásároltunk ekkora házat-egyébként felesleges). Az alsó szinten van raktár, műhely, szociális helyiségek. A műhely képekben az alábbi linken: Bővebben: Link
(#) Gafly válasza kmcservice1 hozzászólására (») Máj 29, 2020 /
 
Mi van?
Következő: »»   300 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem