Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos gyújtás kisgépbe
Lapozás: OK   1 / 1
(#) LHandMJ hozzászólása Ápr 17, 2020 /
 
Üdv!

Ki lehet egészíteni egy berántós, benzinmotoros, kisgépet, hogy gombnyomásra induljon?
(A lényeg, hogy ne keljen folyton berántani.)
Van egy zselés aksim 12V-os + szerintem kellene hozzá egy elektromos gyújtás, amit a kisgépembe építenék.
(Nem baj ha nem tölti az aksit a kisgép, mert ha lemerül, akkor külső töltővel feltöltöm.)

Meg lehet ezt így oldani?

A segítséget előre is köszönöm.
(#) pucuka válasza LHandMJ hozzászólására (») Ápr 17, 2020 /
 
Csak a villanymotor, és a gőzgép az az erőgép, ami saját erejéből el tud indulni.
A belsőégésű motoroknak segéd indítóra van szükségük, ami egy villanymotor, vagy a berántás. Csak a gyújtás módjának megváltoztatásától nem fog elindulni a benzin motorod.
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2020
(#) szikorapéter válasza LHandMJ hozzászólására (») Ápr 17, 2020 /
 
Szia, motortípustól függő de Briggs motorokra elég sokra felépíthető önindító, sőt töltés is akár.
(#) Gafly válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 17, 2020 /
 
Én néha szoktam olyanon gondolkozni, hogy ha okosan befecskendezünk, majd jó ütemben gyújtunk, akkor nem kell megtekerni. Dehát ez van:
Idézet:
„Any air/fuel reaction requires an energy source to initiate combustion. In natural gas engines, the spark plug performs this function. In lean-burn engines, the combustion process is enhanced by premixing the air and fuel upstream of the turbocharger before it is introduced into the cylinder. This creates a more homogenous mixture in the combustion chamber and reduces the occurrence of “knocking” or early detonation. To prevent either knocking or misfiring, the combustion process must be controlled within a narrow operating window. Charges in air temperatures and volume, together with air/fuel ratio, are constantly monitored by microprocessor-based engine controllers that regulate not only the fuel flow and air/gas mixture but also the ignition timing.”
(#) pucuka válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 18, 2020 /
 
OK, de ez nem hajó /tengeralattjáró motor, amit a mérete miatt sűrített levegővel indítanak.
De azokon van dekompresszor, amit ha ügyes pillanatban zárnak, elindul a motor.
De akkor is csak külső energiával indulnak, a módszer mindegy, maguktól nem.
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2020
(#) fastaction válasza LHandMJ hozzászólására (») Ápr 18, 2020 / 1
 
Szia ! A lendkerékre kell egy fogaskoszorú . Egy indító motor , bendixel . Természetesen az indító motornak akkumulátor is . A gyújtás teljesen mindegy . Inkább vegyél önindítós gépet . Igen , elfelejtettem , hogy a berántós is tud elsőre indulni .
(#) LHandMJ hozzászólása Ápr 18, 2020 /
 
Köszönöm a válaszokat.

Asszem inkább veszek egy önindítóst...
(#) Gafly válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 18, 2020 /
 
Azért agyalnak rajta.
Tesómnak volt Tatran 125. Már ott feltalálták az öninditó/dinamó kombót.
Ennyi év után a lágy hibrid kicsit nem akkora innováció...
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem