Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MIG/MAG/Co2 hegesztő készülékek házilag
Lapozás: OK   243 / 276
(#) Flamingó hozzászólása Ápr 4, 2020 /
 
Üdv mindenkinek!
Segitségeteket szeretném kérni Mig 160 co fokozat kapcsoló bekötésében.
(#) Dzsudimanó hozzászólása Ápr 5, 2020 / 1
 
Sziasztok!Csak eljutottam oda ,hogy teljesen elkészüljön a gépem.Ezért nagyon hálás vagyok a nyújtott sok tanácsért és alkatrészbeli segítségért minden kedves fórumtársnak,de különösen mpistinek és Phile80nak!Végül is mégis kombi gép lett belőle 3 funkcióval :MIG ,MMA,bikázó.Ugyanis a szomszéd fórumok (hegesztőgépek javítása , hegesztőtrafó)áttanulmányozása után építettem a gépbe egy feszültség kétszerezős gyújtó áramkört,ennek segítségével a felső 2 fokozatban szépen lehet hegeszteni 2-2.5 elektródával illetve a 70-90V gyújtófeszültségnek köszönhetően a padláson 30 évet pihent 2-es bázikus elektróda is használhatóvá vált(persze melegítés után).A bikázóhoz szükséges feszültséget úgy állítom elő hogy külön fojtó nélküli - kimenetet csináltam egy sorba iktatott nagy diódával amin a feszültség kb. 1V-ot esik így a terheletlen kimeneti feszültség a legkisebb fokozatban kikapcsolt elkókkal 15V.Rárakva egy feltöltött aksira 14.4V.Kipróbáltam egy lemerült aksival a működést a feszültség 14V -ra állt be és pöcre indult a segítségével egy Citroen Berlingo 1.9D.Úgy hogy sikerült ez is.A géphez kevert gázos palackot szerettem volna venni ,de sajnos viszonylag jó árban csak behemót méretben lett volna.Így egy 20kg-os CO2 palack lett belőle.Próbálgattam vele a hegesztést majd arról is teszek fel képet .Egyelőre o.6 dróttal próbáltam ezzel 2-es fokozatban 0.8-as lemezt szépen lehet hegeszteni .4-es fokozatban gyorsabb huzaltolással vastagabb 2-3-as anyagok is szépen hegeszthetők.Vastagabb anyaghoz úgy tünik,hogy 0.8 drót kellene ,majd veszek hozzá azt is.A testkábelt ne nézzétek,de nem bírtam ki hogy ki ne próbáljam a gépet még mielőtt megjavítottam volna. Teszek fel még pár képet a kész gépről.Üdv.:Lajos
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2020
(#) hulala hozzászólása Ápr 21, 2020 /
 
Sziasztok. Van egy Esab LAN 250-es hegesztőgépem amiben van egy érdekes elektronika egy komolyabb tirisztorral. A rajzon "V7"-es jelöléssel van ellátva. Valakinek van ötlete, hogy pontosan mi a szerepe illetve mi az elnevezése?
(#) mpisti válasza hulala hozzászólására (») Ápr 21, 2020 / 1
 
Szia Lala!
Az a tirisztor biztosítja hogy az ívfogás pillanatában ne érvényesüljön a fojtó teljes induktivitása. Ennek köszönhetően az ívfogás simább lesz, elmarad az egyébként gyakori durrogás. Azaz kisöntöli a fojtót rövid időre.
(#) Dzsudimanó válasza mpisti hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Szia!Pisti!Örülök,hogy újra látlak a topikba,Még egyszer köszönök mindent!
(#) mpisti válasza Dzsudimanó hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Nagyon szívesen! Örülök hogy tudtam segíteni. A gépet használd sokáig egészséggel.
(#) AndrisBp válasza mpisti hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Szia!
Szeretném megkérdezni, hogy lehet utólag valamit beépíteni, hogy az ívfogás simább és durrogás mentes legyen? Egy trafós gép 44000µF kondival, kisütő ellenállással. Ha sikerül jól beállítani akkor szépen dolgozik, de az ívfogás lehetne jobb.
(#) hulala válasza mpisti hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Szia Pisti. Köszönöm a segítséget.
(#) mpisti válasza AndrisBp hozzászólására (») Ápr 22, 2020 /
 
Ha a fojtóval párhuzamosan kötsz egy 4,7-10 ohm 100W-os ellenállást, az némileg segít ezt a problémát kiküszöbölni. Nem fog olyan megoldást adni mint az Esab tirisztoros szabadalma, de legalább a lemez nem lyukad ki ívfogáskor.
(#) Bubu54 válasza hulala hozzászólására (») Ápr 22, 2020 /
 
Hello,

Az alkatrész értékeket fel tudnád a képre írni?

Előre is köszönöm.
Üdv Bubu54
(#) hulala válasza Bubu54 hozzászólására (») Ápr 23, 2020 /
 
Szia. Közeli fényképek készítését bevállalom (nyákoldalról is) de feliratozást sajnos nem.
(#) Bubu54 válasza hulala hozzászólására (») Ápr 23, 2020 /
 
Okés az szuper lenne, köszönöm szépen.
(#) Body85 válasza Body85 hozzászólására (») Ápr 24, 2020 /
 
valaki esetleg?
(#) Bubu54 válasza Body85 hozzászólására (») Ápr 25, 2020 /
 
Szia,

Mennyire értesz hozzá? A primer körbe kell minden keppen és legalább 32A-es.
(#) Ge Lee válasza Body85 hozzászólására (») Ápr 25, 2020 /
 
És milyen problémát okoz ez, hogy nincs benne mágneskapcsoló? Az enyémben sincs, szándékosan nincs, és eddig semmiféle gondot nem okozott. Mivel a tudatában vagyok a dolognak, sosem teszem le olyan (fém) asztalra a pisztolyt amin esetleg a testcsipesz is rajta van.
(#) femiki hozzászólása Ápr 26, 2020 /
 
Üdv mindenkinek. Segitséget szeretnék kérni. Van egy Hetra hegesztőm, és ma elszállt a kondenzátor benne. A tipusa: ITT SEL MP MP33/50/320 C. Már agyon kerestem a neten, de sehol nem találtam ilyent. Tudna esetleg valaki segiteni, hol tudnék ilyent beszerezni?
(#) sector99 válasza femiki hozzászólására (») Ápr 26, 2020 /
 
Szia !
Gondolom ez egy régi trafós gép, az meg egy 50 mikrós 320V-os kondi volt. Például EZ jó lesz bele.
(#) DLacika hozzászólása Ápr 26, 2020 /
 
Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Van egy Mastroweld 190A trafós "co" hegesztőm. A gondom az, hogy rövid volt a munkakábele, hozzájutottam jó áron 5méteres euro csatlakozós munkakábelhez, ki is alakítottam a csatlakozást is a gépen, viszont nem figyeltem hogy eredetileg a pisztolyban volt a gázszelep, úgyhogy ezt a problémát meg kell oldanom. Az előtoló motor 24 voltos, rendeltem 24 voltos mágnesszelepet, remélem jól logikáztam eddig. A kérdésem csak annyi, hogy elég a mágnesszelepet a tolómotorral párhuzamosan bekötni vagy ennél bonyolultabb a helyzet? Nézegettem kapcsolási rajzokat, ott még láttam egyenirányítót is a mágnesszelep előtt, de annyira nem értek hozzá.
Ha tudtok tanácsolni valamit, azt megköszönöm. Szép vasárnapot mindenkinek! Laci
(#) femiki válasza sector99 hozzászólására (») Ápr 26, 2020 /
 
Ahogy mondod. Az enyémből valami olaj is folyt ki. Tehát amit linkeltél, akkor az biztos jó bele?
(#) sector99 válasza femiki hozzászólására (») Ápr 26, 2020 /
 
Szerintem igen, jó lesz.
(#) femiki válasza sector99 hozzászólására (») Ápr 26, 2020 /
 
Köszönöm!
(#) DLacika válasza DLacika hozzászólására (») Ápr 26, 2020 /
 
Közben nézegetem itt a kapcsolásokat, lassan kibogozom mi kell nekem. A mágnesszelep elé kéne kötnöm még egy tekercset? Az oldalon ahonnan rendeltem(közben leállítottam a rendelést) van külön mágnestekercs, ugyanolyan értékekkel mint a szelep.
(#) Dzsudimanó válasza DLacika hozzászólására (») Ápr 26, 2020 /
 
Szia! A mágnes szelepet nem kötheted párhuzamosan a tolómotorral,mert a toló motor nem álladó feszültséget kap ( a feszültség átlag értéke a pwm szabályzástól függően akár néhány volt is lehet kis huzalsebességnél)!Kösd a mágnes kapcsoló egy szabad érintkező párjára (egyik érintkezőre bemegy a 24V AC a másikról megy tovább a mágnes szelepre.Ha esetleg nincs a gépben mágneskapcsoló akkor be kell építni minimum egy relét!
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2020
(#) ati790731 válasza Dzsudimanó hozzászólására (») Ápr 26, 2020 /
 
És a mágnesszelep működtető relé tekercseivel párhuzamosan köss 1-4000uf kondit, ki kell kísérletezni, hogy amikor elengeded a pisztoly kapcsolóját még kb 1-1.5 másodpecig jöjjön a gáz.
(gázutánfolyás).
(#) DLacika válasza ati790731 hozzászólására (») Ápr 26, 2020 /
 
Tehát ha ezeket megrendelem, megfelelően bekötve egy kondival működne a dolog?


https://www.hegesztobolt.hu/magnesszelep-24v-2175
https://www.hegesztobolt.hu/magnestekercs-24v-ac-5060hz-9w-2181

Köszönöm a válaszod!!
(#) Dzsudimanó válasza DLacika hozzászólására (») Ápr 26, 2020 /
 
Mágnes kapcsoló vagy relé kell!
(#) Dzsudimanó válasza ati790731 hozzászólására (») Ápr 26, 2020 /
 
Így van nekem DC-ről megy a mágnes szelep és magával a mágnes szelep tekercsével párhuzamos 2200uf kondi kb 2s -ot késleltet a kikapcsolásnál.
(#) hulala válasza Bubu54 hozzászólására (») Ápr 26, 2020 /
 
Indulásnak pár kép.
(#) hulala válasza hulala hozzászólására (») Ápr 26, 2020 /
 
Plusz képek.
(#) hulala válasza hulala hozzászólására (») Ápr 26, 2020 /
 
A tirisztor környezete.
Következő: »»   243 / 276
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem