Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Napelem alkalmazása a lakás energia ellátásában
Lapozás: OK   150 / 228
(#) don_peter válasza tomipap hozzászólására (») Ápr 30, 2020 /
 
Ahogy le tudom olvasni: NINGBO SANXING
Amikor normál üzemben működik, akkor 30mp-enként villan egyet.
Rákapcsolva a termelt energiát, egy kis nyíl mutatja, hogy valami nem OK, mint ha a ki irányt mutatná és a villogás elég komolyan felgyorsul. A tesztelésnél 2-3kWh termelés volt.
Mint amikor hegesztek és megy még mellette pár fogyasztó.
(#) tomipap válasza don_peter hozzászólására (») Ápr 30, 2020 /
 
Ez igen. Ilyen csodat meg soha nem lattam. Hat az a nyilacska lehet azt jelzi, hogy vissziranyba folyik az aram. De sajnos nem tudum. Az, hogy tobbet villog az logikus. 1000 impulzus kWh-kent. Aztan az, hogy most kifele vagy befele az mindegy. Azt nezd meg, hogy merre szamol. Persze en nem biztatlak arra, hogy nem hivatalosan barmit a halozatra kapcsolj. Csak a technikai reszerol ertekezunk

Gyors google eredmeny: Bővebben: Link

Az a nyil pontosan azt jelzi amit emlitettem. Nem azt, hogy barmi gond van.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2020
(#) tomipap hozzászólása Ápr 30, 2020 /
 
En dobnek ra egy rekesz sort, hogy ez nem fog fogyasztast szamolni visszaramlas eseten hanem vagy lassabban szamol elore a terheles/termeles fuggvenyeben vagy all a szamlalas.
(#) erbe válasza don_peter hozzászólására (») Ápr 30, 2020 / 2
 
Ha figyelmesen olvastál volna, láthatnád, hogy már sokan kérdezgettek ezügyben és a vége mindig az lett, hogy nem megoldható. Soha nem olvastam még olyanról, aki megoldotta.
Nem szinuszos szünetmentes jelére nem indulna el az inverter.
Ha szinuszos UPS jelére elkezdene termelni, a szünetmentes érzékelné, hogy túl magas a kimenő jel és leállna. Ha az UPS nem, akkor a Solar inverter. Mint ahogy írták, egy esetben tudnád tartósan működésre bírni. Kis eltéréssel. A napelem mező maximális termelésének megfelelő invertert kellene beindítani maximális terheléssel. A solar inverter ezt a terhelést venné át a napelemek által megtermelt szintig. A többit az UPS biztosítaná akkuról. Ha véletlenül meghaladná a termelés a terhelés által felvett energiát, akkor egy darabig próbálna visszaszabályozni, ameddig vagy leállna a rendszer, vagy valamelyik be nem adná a kulcsot.
(#) don_peter válasza tomipap hozzászólására (») Máj 1, 2020 /
 
Köszi, ezt a leírást nem találtam meg. Bár ez nem közli, hogy visszáramnál mi a helyzet.
Ha nem számolna az jó lenne, szerintem le fogom tesztelni hogy számol e mert, ha nem akkor meg is oldódna a gond.
(#) don_peter válasza erbe hozzászólására (») Máj 1, 2020 /
 
Igen én is ettől tartottam és ezért is kérdeztem és nem eszetlenül rohantam venni egy szünetmentest és kezdtem el makkolni. Nem tartom nagyon valószínűnek, hogy állandóan egységes terhelést tudnék biztosítani, hétköznapi használat mellett semmi kép. Lehet meddő ötlet volt, de muszáj volt megkérdeznem.
(#) aroxol hozzászólása Máj 1, 2020 /
 
Sziasztok!
Lehetséges 2 hálózatra termelő invertert párhuzamosan egy hálózaton használni? Gondolok itt az AC automatikus feszültség emelés nem zavar be?
(#) proli007 válasza aroxol hozzászólására (») Máj 1, 2020 /
 
Hello! Én ugyan nem értek hozzá, de minden a hálózatra kötött inverter is ezt teszi. (Tehát a szomszédodé is s Tieddel.) A feszültség emelés meg annyi, amennyi a hálózat saját vesztesége.
(#) don_peter válasza aroxol hozzászólására (») Máj 1, 2020 /
 
Tesómnak 2 van fent és simán működik.
(#) don_peter hozzászólása Máj 1, 2020 /
 
Úgy döntöttem és lehet bölcsen, hogy nem piszkálom ezt a szünetmentes, szigetüzemes dolgot amit akartam. Nem éri meg, hogy görcsöljek, hogy minden rendben van e, inkább akkor nem használom a megtermelt és pocsékba menő áramot. Köszi a türelmet és segítséget mindenkinek.
(#) pucuka válasza don_peter hozzászólására (») Máj 1, 2020 /
 
Ha használsz egy töltésvezérlőt, meg egy akármekkora akkut, és ehhez egy közönséges invertert, (ahogy szigetüzemben szokás) jó lehet. Csak nem biztos, hogy megéri, mert ha megtörténik a visszatáplálós megoldás, mindez feleslegessé válik.
(#) don_peter válasza pucuka hozzászólására (») Máj 1, 2020 /
 
Jaja, nem akarok feleslegesen rákölteni, legalább is nem sokat. Ha átkötik a villanyunkat újra, akkor azzal egyben akarom megoldani a betáplálást is. Valszeg nem most lesz, mert most mindenki elérhetetlen és csökkentett kapacitással dolgozik mindenki.
(#) tomipap válasza don_peter hozzászólására (») Máj 2, 2020 /
 
Nincs mit. Legalabb 19mp volt mire megtalaltam. Szerintem inkabb probald mar ki azt a nyavajas rendszert es utana agyalj tovabb. Kell hozza kb. holnap reggel 9-tol szamolva max 1 vagy a pontossag kedveert lehet, hogy 2 ora. Ha rossz az ido lehet 4 is....
(#) don_peter válasza tomipap hozzászólására (») Máj 2, 2020 /
 
Mit próbáljak ki rajta, ezt nem értem? Működik a rendszer, csak nem akarok a hálózatba vissza táplálni, mert azért is én fizetek, ami kimegy az utcára.
(#) gulyi88 válasza don_peter hozzászólására (») Máj 2, 2020 /
 
Idézet:
„azért is én fizetek, ami kimegy az utcára”

Nem egészen. A régi forgós óra, ha visszatáplálsz, akkor visszafelé forog, egészen addig amíg egy mechanikus retesz meg nem akasztja (kb negyed kör).
A digitális órának sem illene pozitívba számlálni a visszatáplált energiát. Óra szoftver kérdése, hogy mit szól hozzá (vagy elszámolja negatívan, vagy a mechanikushoz hasonlóan nem számolja a negatív energiaáramlást).
Szóval nem te fizetsz azért ami kimegy, hanem a szolgáltató nem fizet neked érte semmit.
Másképpen: ha a pillanatnyi fogyasztásod fölött termelsz az ajándék lesz a szolgáltatónak...
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2020
(#) szsrobert válasza gulyi88 hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Mert ra van szorulva a szolgaltato az ingyen aramunkra...Eladni akar dragan.
(#) don_peter válasza gulyi88 hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Jaj, de jó lenne ha így lenne.. Olyan szépen számolja a digit óra, hogy szebbet én sem tudnék rajzolni.
(#) szsrobert válasza don_peter hozzászólására (») Máj 4, 2020 /
 
Uzleti fogas 2 orat felszereltetni 1 oda-vissza mero ora helyett. Logikatlan, es a fogyasztonak is kart okoz.
(#) Gafly válasza szsrobert hozzászólására (») Máj 4, 2020 /
 
Arra gondolsz esetleg, hogy nem fér be kettő, ahol az egy volt edddig?
És akkor szét kell bombázni (szabványositani) az egészet?
(#) Barni87 válasza gulyi88 hozzászólására (») Máj 5, 2020 /
 
Szia! A mai 1 és 3 fázisú alap digitális órákat úgy programozzák fel gyárilag, hogy teljesen mindegy merre folyik az áram, egy irányba számol. Nagyon fel van higulva a szakma és kis túlzással az az ember aki ma orákat cserél alvállalkozóként, tegnap még kenyeret sütött valamelyik pékségben.
Tehát a helytelen bekötésből nem kap senki ingyen energiát.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2020
(#) antikzsolt válasza Barni87 hozzászólására (») Máj 5, 2020 /
 
Igy van csak az átmenőt mér. Az irány már nem.
(#) bugyi680 válasza Barni87 hozzászólására (») Máj 14, 2020 /
 
Tehát akkor ,még nincs átprogramozva az óra a napelem által megtermelt áramot fogyasztásként méri.
(#) Barni87 válasza bugyi680 hozzászólására (») Máj 15, 2020 /
 
Lényegében igen. A mostanában felrakott alap digitális fogyasztásmérők is képesek lennének két irányban számolni(programozásután), de az ad-vesz mérésre csak tipizált, kimondottan erre a célra gyártott mérőket használnak.
(#) egaborka hozzászólása Jún 30, 2020 /
 
Sziasztok! Mi a véleményetek ezekről az ATS kapcsolókról? Használ bárki ilyesmit, 1.ATS 2. ATS mennyire megbízhatóak? CE stb tanúsítvány elvileg van... Jelenleg van kb 2kWh Lifepo4 akkum azokról megy néhány fogyasztó egy szünetmentes után kötve + itthon is kapható áramforrás kapcsolóval aminek kb 1mp az átkapcsolási ideje. A szünetmentes az 1mp átkapcsolási időt hidalja át. Mivel került a rendszerbe +300w napelem, még rákötném pl.: a hűtőt. 1. probléma szünetmentes nem szinuszos 2. a teljesítménye. Ezért vásárolnék ilyen ATS-t. Vélemény? Hűtő mennyire viselné el hosszú távon a napi kb 2 átkapcsolást 1 ATS nél kb 50ms a kapcsolás 2. esetében 15ms. Köszi!
(#) attika hozzászólása Júl 1, 2020 /
 
Sziasztok.
Hogy lehetséges ez?
Egy panel van feltéve és 2db akkumulátor van rákötve párhuzamosan.

Van, hogy felugrik 20-22A-ig is, persze azért fogyasztó is van rajta.

Névtelen.png
    
(#) Kovidivi válasza attika hozzászólására (») Júl 3, 2020 /
 
Nem értem, hol a gond...
(#) attika válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 3, 2020 /
 
Gond az nincs csak, hogy tud 20A fölé is menni ha a panel maximum 8.9A-t tud.
Vagy az A 8.9A az a 38,9 Volthoz van megadva?
(#) Kovidivi válasza attika hozzászólására (») Júl 3, 2020 /
 
Véletlenül nem kapcsolóüzemű az MPPT vezérlőd? Mert az áram az az akksiba menőt mutatja. Rámértél már a bemenő feszültségre és áramra? Egyszerűbb lenne kitalálni, hol, mekkora áram folyik, mint távolról tippelni.
(#) attika válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 3, 2020 /
 
A feszültségre rámértem, ekkora áramot nem tudok mérni a kis multival, oda kéne valami sönt akkor.
Idézet:
„Mert az áram az az akksiba menőt mutatja.”

Igen az akksiba menőt mutatja, külön mutatja a panel teljesítményét is meg a panel feszültségét is.


Idézet:
„Véletlenül nem kapcsolóüzemű az MPPT vezérlőd?”


Ezt úgy érted, hogy nem e PWM és nem MPPT?
(#) Kovidivi válasza attika hozzászólására (») Júl 3, 2020 / 1
 
MPPT vezérlők általában kapcsoló üzeműek szoktak lenni. A befolyó áram nem egyenlő a kifolyó árammal.
Következő: »»   150 / 228
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem