Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC vezérlő elektronika és progi
Lapozás: OK   106 / 115
(#) titi válasza bbb hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
Ez milyen fájl? Érdekes kiterjesztése van.
(#) bbb válasza titi hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
Ez csak alig 21 éves fájlformátum, a 7zip
(#) titi válasza bbb hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
Köszi!
(#) Pali79 válasza titi hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
Először is mindenképpen használj védőszemüveget! A szórt fény is tönkreteszi a szemed. A lencse tekergetésével lehet a fókuszt beállítani. Általában 40-50 mm körül szokott lenni a lézer magassága. Be kell kapcsolni néhány %-os teljesítményre és szemüvegen keresztül jól látszik a fény útja. Először szűkül, majd tágul a csóva. Ahol a legkisebb ott kelllennie a gravírozni kívánt felületnek.
(#) titi válasza Pali79 hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
Igen, a szemüveg alap.
A lencsét ezen szerintem nem lehet tekergetni, tehát gondolom a Z tengellyel beállítom.
De ami nem világos számomra, hogy a LaserGRBL programnál van erre lehetőség?
Kerestem videókat, de olyat nem találtam, ami ezt mutatná be.
A lézer addig meg nem kapcsol be, amíg nem kezdek el a programmal gravírozni valami ábrát.
Szóval az érdekelne, hogy tudom elérni, hogy bekapcsoljam a lézert és tudjam közben a Z tengelyt állítani?
Illetve lehet ebben a programban a lézer teljesítményét állítani?
(#) titi válasza titi hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
Na próbálkoztam...
Szívesen fogadok minden tanácsot, kritikát, mit kellett volna másképp csinálnom.
A képeken remélem látszik, hogy milyen beállításokat használtam.
A fa és a lézer közötti táv kb. 55mm.
Videókon néztem, hogy kb. milyen távolságot használnak.
Mivel még nem jöttem rá, hogy tudom a fókuszt belőni, gondolom az is beleszólhat a végeredménybe.
Ha esetleg tudtok olyan fórumot, ahová a kérdéseim jobban beférnek, azt is szívesen fogadom.
Köszönöm!
(#) Pali79 válasza titi hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
Akkor ez lehet valóban fix fókuszos, akkor sanszos, hogy a henger magassága az etalon. Célszerű kézzel odatekerni a tengelyt ahová kell. Egyébként lehet vezérelni vele a Z tengelyt is, de utána kellene egy kicsit olvasni a G kódoknak és a cnc vezérléseknek, mert nem lehet minden külön elmondani.
(#) Pali79 válasza titi hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
Túlságosan megégette. Vagy a mozgást kell gyorsítani vagy a lézer teljesítményét visszább venni. Próbálkozz, tapasztalj! Abból tanulsz a legtöbbet.
(#) titi válasza Pali79 hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
Idő közben rájöttem, hogy meg lehet jeleníteni a Z tengely vezérlőjét.
A nyilak mellett jelenik meg egy keskeny sávban.
Az a baj, hogy a hozzá kapott leírásból nem derül ki, mi az a kis henger.
Gyakorlatilag csak egy jó pár képből álló szerelési útmutató van, de pl. a megadott csavarkészlet is eltért kicsit az útmutatóban szereplőtől.
Ezt a kis hengert pedig nem is említi.
Próbálkozok...
Köszi, hogy foglalkoztál a problémámmal!
(#) titi válasza Pali79 hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
Rákerestem külön 10W-os lézerre.
Így már világos, valóban fix fókuszos és az a tömb valóban a fókusz beállításhoz van!
(#) titi válasza titi hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
Próbálkoztam más beállít!sokkal a képnél, illetve a fókuszt beállítottam a hengerrel.
(#) mex válasza titi hozzászólására (») Ápr 30, 2020 / 4
 
A fókuszt egyszerű beállítani. A fej alá teszel egy rétegelt lemez darabot, lejtősre állítva. X irányba, mondjuk a kezdésnél a fej és a lemez távolsága legyen 60mm az X irány végénél pedig legyen 40mm. Elindítod manuálisan a lézert, végigmegy egy teljes vonalon, és ahol a legkeskenyebb az égetett vonal vastagsága, ott a fókuszpont. Érdemes kisebb teljesítménnyel próbálni, határozottabb an kijön a fókusz magassági mérete.
(#) diablo válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 1, 2020 /
 
És milyen védőszemüveg javasolt? Én úgy hallottam, hogy az a pár dolláros amit a gépekhez adnak nem sokat ér.
Nekem 3W-os kék lézerhez kellene valami mert nem kaptam hozzá, vagy kimaradt a csomagból.
(#) Pali79 válasza diablo hozzászólására (») Máj 1, 2020 /
 
Hát ezt elég nehéz megmondani. Először is nem mindegy milyen színű a lézer. Másod sorban általában a drágább kicsit jobban néz ki, de a védelmi képességről messzemenő következtetéseket levonni nem nagyon lehet
Persze ha megbízható forrásokból vásárolunk akkor valószínűleg jót veszünk csak nem biztos, hogy a hobbista megvesz a tízezer forintos lézeres mellé egy húszezres szemüveget.
(#) titi hozzászólása Máj 2, 2020 /
 
Sziasztok!
A lézerrel már tudok bánni.
Viszont a maróval elakadtam.
Az Inkspace progival csináltam képből g kódot, de amikor elindítanám, a Candle az alábbi képen látható Check door üzenetet adja és nem kezdi el.
Rengeteg videót néztem az elmúlt napokban, de nem találtam meg a választ a kérdésemre.
Mi ez, mi a megoldás? A g kód készítésben hibáztam?
(#) Massawa válasza titi hozzászólására (») Máj 2, 2020 /
 
Valahol van egy kontaktus ami az ajtocaukásra reagál és csak akkor indul ha az ajto be van csukva.
(#) titi válasza Massawa hozzászólására (») Máj 2, 2020 /
 
De ezen nincs ajtó. Ezért nem értem...
A vezérlőn sincs ilyen kontakt...
(#) sargarigo válasza titi hozzászólására (») Máj 2, 2020 /
 
A program attól még kéri. Nincs valami beállítási felülete ahol konfigolni lehet? Ha van, akkor ki kell kapcsolni az ajtófigyelést. Vagy kideríteni hogy hol keresi, és fixen lekötni.
(#) Massawa válasza titi hozzászólására (») Máj 2, 2020 /
 
Vagy a G codeban kell kizárni....
(#) Pali79 válasza titi hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Ez a vezérlő lézerhez készült, azért nincs rajta. Elméletileg az A1 bemenetek kellene lennie a kontaktnak. Ezt kéne megtalálni. Egyébként meg maróhoz is használható a LaserGRBL. Ha megvan a G kód ugyanúgy végrehajtja.
(#) Massawa válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Valoszinü, hogy pontosan forditva van. A lézerhez szoktak ajtot csinálni biztonsági okokbol, a marokhoz, gravirozokhoz nem kell biztonsági ajto. A kod persze mindehol közel egyforma, legfeljebb a gép kivitele más.
(#) Pali79 válasza Massawa hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Persze csak nem a hobbi gépekre. Itt burkolat meg ajtó helyett kapsz egy szemüveget hozzá 'oszt jó napot. A "gyári" néhány wattos kínai gépek mind csupaszok. A K40-es van ellátva normális burkolattal meg ajtóval, de az már nem játékszer.
(#) Massawa válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
De a kodban benne van. Azaz a SW tudja, hogy lézert kezel.
(#) Pali79 válasza Massawa hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Melyik SW? A Candle alapvetően 3tengelyes maróhoz van kitalálva. A LaserGRBL-rel meg működik....
(#) Massawa válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Amelyik kiirja, hogy csukja be az ajtot.
(#) titi válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Sziasztok!
Úgy néz ki, megvan a megoldás!
Scan2Cad-el megcsináltam a kiszemelt JPG képet DXF formátumba.
Egy másik fórumon javasolt F-Engrave progival megnyitva a DXF fájlt megcsináltam a G kódot.
Ezt már zokszó nélkül megeszi a Candle 1.0.
Holnap neki is állok a gravírozásnak, most éjjelre már nem zajongok a géppel.
Köszi mindent mindenkinek!
(#) Pali79 válasza titi hozzászólására (») Máj 4, 2020 /
 
Szinte biztos vagyok benne hogy nem a g módban volt a hiba...
(#) titi válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 4, 2020 /
 
Előtte az Inkscape progival próbálkoztam megcsinálni a G kódot...
Nem tudom, azzal mi volt a gond, de a lényeg, hogy így már működik.
Illetve indulásnál feldob egy figyelmeztetést, lásd kép, de az "Ignore"-ra nyomva megcsinálta a munkát.

error.JPG
    
(#) Pali79 válasza titi hozzászólására (») Máj 4, 2020 /
 
Olyan G kódokat is beletett amit a GRBL nem támogat. Ezt át lehet lépni, de Check door üzenet előjön vagy sem azt nem nagyon értem. Tedd már meg légyszíves, hogy felteszed ide a G kód fáljokat, azt is amit nem tudtál megcsinálni és azt is ami sikerült. Kíváncsi vagyok mi a különbség.
(#) titi válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 4, 2020 /
 
A gcode kiterjesztésűvel volt a chechdoor hiba.
A másik, a tap kiterjesztésű lett jó.
Bár még nem értem teljesen, azt látom, hogy lényeges eltérések vannak a kétféle kódban.
Gondolom amiatt is, hogy két különböző programmal készült.
(Egyébként látott videók alapján próbálkoztam mindkét verzióval.)
Következő: »»   106 / 115
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem