Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1555 / 1670
(#) don_peter válasza don_peter hozzászólására (») Máj 6, 2020 / 1
 
Egy lépéssel tovább gondolva, de még csak levegőben.
Azoknak, akiknek tetszett a korábbi bejegyzésem.
DPTP System - VGM Player 2.0
(#) sonajkniz hozzászólása Máj 6, 2020 / 10
 
Sziasztok!
Évekkel ezelőtt már építettem egy fordulatszám mérőt, de nem voltam elégedett vele.
Most újragondoltam, és ismét építettem egyet.
Elég kompaktra sikerült, mégis jól használható, mert az áramforrása egy powerbank, így jól kézre áll, viszont zsebben is elfér.
6 mérésenként jeleníti meg az eredményt, melyet úgy tesz (próbál meg) minél pontosabbá tenni, hogy a 6 mérés legnagyobb és legkisebb értékét eldobja, a közbülső 4-et pedig átlagolja.
A választott szenzor nagyon érzékeny, viszont a lassú mozgást nem szereti, így 100f/p alatt nem mér.
Igazából a 100-at is csak úgy tudja, ha a fényvisszaverő felület kevesebb mint 1mm széles. Így viszont felső tartományban nem mér. De kb. 6mm széles fényvisszaverő felületnél 500-40000-ig kiválóan mér. Följebb nem tudtam kipróbálni. Nem volt mivel. Két méréstartománya van. 100-9999-ig 1f/p-es felbontással, valamint 100-99990-ig 10f/p felbontással. Természetesen ilyenkor a kiírt érték 10x-ese a valós.
Kis videó a működéséről.
Sajnos a kamera nem szereti ezt a kijelzőt ezért a kiírt érték a videón elég rosszul olvasható.
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2020
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Máj 6, 2020 / 14
 
Helló.

Építettem egy mágneses folyadék keverőt, melynek fűthető a felülete. A hőmérséklet mérő szonda közvetlenül a folyadékba merül. A fűtőlap egy, a 3D nyomtatók hoz használt szilikon fűtőlap.
(#) TAttila77 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Máj 6, 2020 /
 
Csak nem tán E-cigihez kevered a liquidet?
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2020
(#) kalmi.kalmi válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
Hogy értve mágneses ?
(#) Udvari Zsombor válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
Gondolom, hogy a motor a készülék burkolata alatt pörget egy erős mágnest, ami a mágneses terével egy gyógyszer-kapszulához hasonló formájú fojadékálló mágneses kapszulát pörget a fojadékkal teli edény alján, ami pörgésével megmozdítja maga körül a fojadék közeget.
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2020
(#) Udvari Zsombor válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
A foLYadékba lógó hőmérő szenzort nem tartom túl jó ötletnek, mivel esetleg akár lehet szükség olyan folyadék keverésére is, ami megmarhatná a szenzort...
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) Gafly válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
Tisztitani hogyan fogjátok?
Bővebben: Link
(#) Zoli_bácsi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
Azért a folyadékba lóg a szenzor, hogy valós képet lehessen kapni a tényleges hőmérsékletről. A szenzor rozsdamentes kapszulában van elhelyezve. Olyan szenzort is lehet csatlakoztatni, ami hosszabb érzékelő "pálcával" rendelkezik, ekkor lehet nyugodtan savas / lúgos is a folyadék kémhatása.
(#) Zoli_bácsi válasza Gafly hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
A tisztítás roppant egyszerű: Egy csipesz tartja a szenzort a folyadékban. Csipeszből kiveszem a szenzort és egyszerűen letörlöm papírtörlővel.
(#) Gafly válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
Vegyészek mindig pacsálnak, van a családban, tehát tudom.
Másként: Nem a szenzort, hanem a készüléket. Ránézésre nem tűnik "letörlöm oszt' jónapot" kategóriásnak.

Mágnesköre hogyan lett megoldva?
(#) Zoli_bácsi válasza Gafly hozzászólására (») Máj 7, 2020 / 1
 
Egy ilyen rotoron van a mágnes.
(#) Gafly válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
Én valamiért helyből motor nélkülire asszociáltam.
De ez a része teljesen korrekt.
(#) Alkotó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
Jól értem, hogy a folyadékban van egy idegen test, amit a forgó mágnes forgat, majd ez a forgó test sodorja magával a folyadékot?
(#) Spaten válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
(#) HeZ válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Máj 7, 2020 / 1
 
Követendő, gyönyörű, pazar, etalon kivitelezés, színes feliratok, parallel-elvágólag elrendezett előlap, szép plexi hővédő pajzs, precíz dobozolás, egyszerű, állítható hőmérő tartó.
Felüdülés ilyet látni a többi ***** (öncenzúráztam magam ) beküldésekhez képest!
Át is kell dolgoznom a saját beküldendő anyagomat
Javító szándékú apróságok:
- a billenőkapcsolókat fordítva szoktuk beépíteni (balesetvédelmi okból, hogy könnyebben és gyorsabban lehessen lekapcsolni);
- nem látni a belső vezetékezést, nyák lapot, bár bizonyára az is kiváló munka;
- legalább az előlapi csavarfejeket elrejteném, lefesteném, fóliáznám (esztétikusabb lenne);
- a potenciométerek takarják nevüket, ezért a felirataikat felettük pozícionáltam volna;
- a hőmérséklet mértékegységét jelölted, a fordulatszámét nem;
- hátul a vezetékek fekete tartóinál belső nyílású csavarokat (imbusz) alkalmaztál, nem süllyesztett fejűeket, amint a többi rögzítőelemnél;
- a tisztításáról (Gafly kérdése) nem tudok nyilatkozni, talán egyszerűen nem kell összekoszolni .
(#) Alkotó válasza Spaten hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
Remek, köszönöm.
Felmerült bennem még egy fura kérdés, alapvetően a saját tapasztalataimból kiindulva. Mikor, milyen folyadékok esetében van előnye egy ilyen megoldásnak, pl. egy üvegpálcával való néhány körös keveréshez képest? Homogénebbé válik így pl. a tea-citromlé keverék, vagy a sósav-víz-hidrogénperoxid keveréke?
(#) sany válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 7, 2020 / 1
 
Nem kötözködésnek, de a folyadék szót nem j-vel írjuk.
(#) Spaten válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
Homogénebbé válik így pl. a tea-citromlé keverék, vagy a sósav-víz-hidrogénperoxid keveréke?
Nem.
Itt emelt hőmérsékleten, nehezen elegyedő anyagokat kevernek.
(#) Ódenka válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
Idézet:
„üvegpálcával való néhány körös keveréshez”

Nem vagyok vegyész, de el tudom képzelni, hogy néhány körös keverés pálcikával nem minden elegynek elég. Az is lehet, hogy az egyenletes és sokáig tartó keverés hatására válik/csapódik ki valami, amiért csinálják az egészet.
Analitika, labortechnika.
(#) Alkotó válasza sany hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
Van aki úgy írja, de az helytelen.
(#) Tomi111 válasza sonajkniz hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
Szia! Tetszik a fordulatszámmérő. Utánépíthető? A kijelzőmodult készen vetted?
(#) Bakman hozzászólása Máj 7, 2020 / 6
 
Unaloműző építés, egyszerű gyerekjáték, cserélhető pályával (a képen a kezdő szint). Tudja valaki ennek a magyar nevét?
(#) proli007 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 7, 2020 / 1
 
Hello! "Buzz Wire" a magyar neve. De huzallabirintusnak is becézik..
(#) sonajkniz válasza Tomi111 hozzászólására (») Máj 7, 2020 / 1
 
Szia!
Utánépíthető.
A kijezőmodult a Hestore forgalmazza. HW 069 a típusa.
Ugyanitt beszerezhető az összes szükséges alkatrész.
Ha érdekel, írj privátban.
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2020
(#) mnyugger válasza sonajkniz hozzászólására (») Máj 8, 2020 /
 
PIC -kel megy?
(#) Zoli_bácsi válasza HeZ hozzászólására (») Máj 8, 2020 /
 
Nagyon köszönöm a hozzászólást, az értékelést. Tisztelettel köszönöm az építő jellegű megjegyzéseket.
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2020
(#) sonajkniz válasza mnyugger hozzászólására (») Máj 8, 2020 / 1
 
Igen. Egy PIC12F1840-el.
(#) Udvari Zsombor válasza Bakman hozzászólására (») Máj 8, 2020 /
 
A magyar nevét én sem ismerem, de ha tippelnem kellene, akkor "ügyességi drótpálya"-nak nevezném... Nem lett volna egyszerűbb PIC helyett 555-tel építeni vagy még egyszerűbben "előgerjesztett" csipogót használni?
(#) Bakman válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 8, 2020 /
 
Lehetne tirisztort is hazsnálni, de akkor hol marad az automata újraindulás, a trükkös hang és fényeffekt?
Következő: »»   1555 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem