Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1554 / 1672
(#) Gafly hozzászólása Ápr 28, 2020 /
 
Attól a ténytől eltekintve, hogy a tetejére ki van irva:
Idézet:
„nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma”

Zsigeri válasz nem mindig jó...

Két kék/fehér LED 5V tápról nem csinál zárlatot, egy ellenállással lehet "bizgetni" egy lábbal.
Fillér b@ technológia alapjai I. kötet.

Ha azt kéri a felhasználó, akkor piros meg zöld sem, és akkor maradtunk két LED, egy ellenállás felállásnál. Fillér b+, II. kötet.

De azt is el lehet hagyni, az a Fillér b++, Advanced edition.
(#) RangerHU34 válasza sonajkniz hozzászólására (») Ápr 28, 2020 /
 
Ja értem, hát akkor hajrá .
(#) sonajkniz válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 28, 2020 /
 
Te mit ittál?

1. Senki nem írt itt olyat, hogy mit csinált volna másképp. Csupán tovább lett gondolva az alapelképzelés.
2. Javításról sem volt szó, csak kérdésre adott válaszról.
3. Mit értesz "fillér b+ technológia" alatt? Mert ha a spórolás miatt nem biztonságos megoldásra gondolsz, akkor jó. Az üldözendő. Ha az ésszerű, felesleges bonyolításoktól mentes, megbízható áramkörök jelentik ezt számodra, akkor vizsgáltasd ki magad.
(#) manolo hozzászólása Ápr 28, 2020 / 20
 
Sziasztok! Üdv. Mindenkinek!
A szomszédom kis unokájának szülinapjára csináltam ezt a kis kütyüt. Sajnos a színeket a fényképezőgépem csak nagyon gyatrán adja vissza. A valóságban sokkal élénkebb, és szebb. Természetesen a Happy Birthday-t is eljátssza távirányító parancsra.
Csináltam egy kis videó-t is.
Derűs estét kívánok!
(#) Gafly válasza manolo hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
Könnyű annak, aki tud CNC-vel plexit marni.
Azokat a "falábakat" én filcre cseréltem volna (könnyű nekem, mert van a polcon).
De úgy egyébént:
(#) Gafly válasza sonajkniz hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
Szerintem nem ide való egyik felvetés sem, de legyen (majd átteszik a moderátorok).
Idézet:
„Te mit ittál?”

Sört már vagy húsz éve nem igazán.
Mostanság a jobb minőségű száraz fehér borok felé orientálódok (tájékoztatásul, ha valaki esetleg meg akar vesztegetni ).
Idézet:
„Mit értesz "fillér b+ technológia" alatt? Mert ha a spórolás miatt nem biztonságos megoldásra gondolsz, akkor jó. Az üldözendő. Ha az ésszerű, felesleges bonyolításoktól mentes, megbízható áramkörök jelentik ezt számodra, akkor vizsgáltasd ki magad.”

Más megközelitést igényel egy profi panel, amiből mondjuk készül maximum 1,000 darab és darabja több mint 10,000,000 HUF, meg a másik véglet, ahol maximum 1,000 HUF az egész kütyü, és kell belőle 1,000,000 darab.
Majdnem mondtam, hogy természetesen mindkettőt Kinában gyártják...
Tervezőként kell tudni a felhasználás módját, célját és az egyéb peremfeltételeket.

Amiről beszélünk, az két LED-et kell működtetni 1 vezérlő lábról:
#1
Ha stabil 5 V-os tápfeszültségről beszélünk (például USB port), akkor két kék LED sorban simán mehet a GND és a Vcc közé sorban, áramkorlátozó ellenállással a vezérlő láb felé. Azaz 3 alkatrész, és teljesen korrekt.
#2
Egy piros és egy zöld LED esetében is lehetséges, csak ekkor már játszani kell a tápfeszültséggel. De teljesen jó lehet mondjuk két USB portról tölthető AAA ceruza akkuról működő áramkör esetében. Azaz 3 alkatrész, és valamennyire korrekt.
#3
Ha ismert a meghajtó áramkör és a paraméterei, akkor kihasználva az integrált áramkör csatorna ellenállását, akkor (megfelelő méretezés és megfontolások után) elhagyható akár az áramkorlátozó ellenállás is. Azaz 2 alkatrész, és valamennyire korrekt.
#4
A két különböző LED eltérő fényerejét szoftverből lehet korrigálni.
#5
Az is megoldható, hogy sötét legyen mindkét mindkét LED, csak a meghajtó IC-t kell úgy kiválasztani, és szotvert kell úgy megirni. Azaz 2 alkatrész, és valamennyire korrekt.
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2020
(#) Moderátor hozzászólása Ápr 29, 2020
 
Úgy tűnik, a "hány LED, hány ellenállás" kérdéskörét kellőképpen kiveséztétek, úgyhogy kérjük ezt a témát a továbbiakban - ebben a topicban legalábbis - hanyagoljátok, ha kérhetjük!
(#) manolo válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 29, 2020 / 2
 
Igen annak könnyű, akinek van CNC-je, de nekem annak ellenére nehéz volt, hogy a kis proxxon gravírozó pehely könnyű.
Én ezzel, és a jobb kezemmel gravíroztam bele a plexibe.
El is zsibbadt egy kicsit a kezem, mire kész lettem. Sajnos a plexi egy kicsit karcos volt már eleve, amihez még én is hozzájárultam. A lábakra még utólag is fel lehet ragasztani öntapadós filcet, de köszi az észrevételt, majd a kis húgának már azzal fogom elkészíteni a következőt.
Szép napot kívánok!
manolo
(#) Gafly válasza manolo hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
Boldog ember, akinek ilyen szomszédja van.
(#) newman92 válasza sonajkniz hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
Az a tokozat nagyon büntet! Nagyon kreatív! Tetszik! Valami szekrény volt mielőtt elkezdte fényforrás karrierjét?
(#) sonajkniz válasza newman92 hozzászólására (») Ápr 30, 2020 /
 
Nem tudom, mi lehetett hajdanában. Talán valami tároló.
Egy lomtalanításnál gyűjtöttem be. Eredetileg víztiszta üvege volt.
(#) AMD válasza manolo hozzászólására (») Ápr 30, 2020 / 4
 
Szia! Nagyon tetszik! Hasonlót már én is csináltam de az nem lett ilyen szép. Csapnivaló a kézügyességem, inkább kézügyetlenségnek hívnám. Sablonnak használtál valamit vagy csak puszta kézzel?
(#) manolo válasza AMD hozzászólására (») Ápr 30, 2020 /
 
Szia!
Nagyon jól néz ki a tiéd is, talán a betűket lehetett volna egy kicsit szebbre.
Én kinyomtattam, aztán ráhelyeztem a plexit, és a tűhegyesre köszörült heggyel
belegravíroztam puszta kézzel. A betűkkel én is sokat vacakoltam, de mivel nekem nagyobb a
betűméret talán jobb lett egy kicsivel. Nagyon jó képeket fotóztál. Sajnos én nem értek a fotózáshoz, és a LED-es kütyükről nem tudok normális képeket csinálni.
A piros csak amolyan narancs-sárga, és a többi szín is fakó.
Szép napot kívánok!
manolo
(#) kalmi.kalmi válasza AMD hozzászólására (») Ápr 30, 2020 /
 
Olyan a betű mint a kőbe vésett szerelem.
(#) AMD válasza manolo hozzászólására (») Ápr 30, 2020 /
 
Én is kinyomtatott papírral csináltam. Nekem gömbölyű marófejem van. Az széttépte a papírt meg mindig belekapott a plexibe, ugrált. Eszembe se jutott volna, hogy köszörüljek rajta.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2020
(#) vision61 válasza AMD hozzászólására (») Ápr 30, 2020 /
 
Szia!

manolo írta:
Idézet:
„Én kinyomtattam, aztán ráhelyeztem a plexit,”

Így már érthető, hogy nálad széttépte a papírt.
(#) AMD válasza vision61 hozzászólására (») Ápr 30, 2020 /
 
Szia! Igen. Pont fordítva csináltam mint ahogy logikus lenne.
(#) NickE válasza manolo hozzászólására (») Máj 1, 2020 /
 
LED szalaggal csináltad az élvilágítást? A plexi elejét vagy hátulját gravíroztad? Én úgy tudom, jobban mutat, ha a hátulját gravírozzák. Milyen vastag plexit érdemes használni? 5mm már jó, vagy még vastagabb kell?
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2020
(#) Gafly válasza NickE hozzászólására (») Máj 1, 2020 /
 
Mert akkor sima az eleje?
És/vagy le lehet ragasztani a hátulját és nem megy tele kitakarithatatlan kosszal egy idő után?
(#) manolo válasza NickE hozzászólására (») Máj 1, 2020 /
 
Igen, ledszalag világítja meg. Én, és úgy látom AMD kolléga is az elejére gravírozott.
Az én plexim 5mm vastag, de szerintem ennél vastagabb sem mutatna jobban.
(#) NickE válasza Gafly hozzászólására (») Máj 1, 2020 / 1
 
Régen én is csináltam ilyet és előtte néztem youtube videókat, ott láttam, hogy sokan a hátuljára gravíroztak, pl. itt is 5:50-nél indul a gravírozás. Lehet, hogy tök mindegy.

https://www.youtube.com/watch?v=cwItHS_2zck

Én is lézerrel csináltam
(#) mohinger hozzászólása Máj 3, 2020 / 10
 
Sziasztok!
Bár kicsit régebben építettem/átépítettem, most újfent hozzám került javításra.
Még 2001-ben vettem egy Orion SE1025B erősítőt, erősen hiányosan, leégett állapotban. Hiányzott a hálózati transzformátor, a pufferelkók, valamint a végfokpanelok közepén egy-egy 10Ft-os nagyságú lyuk éktelenkedett. Akkor úgy döntöttem, hogy megmentem az utókornak ezt a kis magyar erősítőt. Egy MÉH-telepről mentett japán erősítő árnyékolt toroidja került bele, építettem hozzá új tápelkó panelt, valamint LM3886T IC-kel új végfokokat kapott. Külsőre teljesen ugyan úgy néz ki, mint eredetileg, az alján kellett pár plusz furatot készíteni. Mivel az eredeti erősítő is IC-s volt, ezért nem éreztem nagy szentségtörésnek az átalakítást. Ebben legalább van rövidzár, túlterhelés és hőfokvédelem. Azóta édesapám használja. Most egyébként azért került vissza, mert az egyik csatlakozó, ami a bemenetválasztó panelről megy a hangszín panelra szétesett. Úgy látom, korábban már ragasztották, így nem vacakoltam vele, beforrasztottam a vezetékeket. Remélem, újabb 20 évig fog működni hiba nélkül. Köszönöm, hogy megnéztétek.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2020
(#) Kovidivi válasza mohinger hozzászólására (») Máj 3, 2020 / 2
 
Nagyon szép erősítő! Érdemes volt megmenteni. Jól látom, hogy nincs a dobozon semmi szellőzési nyílás? Tehát a bent keletkező hő felmelegíti az egész dobozt, majd a zárt fém doboz adja át a hőjét a környezetnek?
(#) mek-elek válasza mohinger hozzászólására (») Máj 3, 2020 / 1
 
Szépen megcsináltad, de ne sajnáld róla az alul-felül rácsot, mert a készülék nem makett, vagy kiállítási tárgy, ha használjátok is. Meglehet azt is csinosan csinálni.
Kovidivihez csatlakozva, így az elektrolit kondiknak annyi lesz hamar, aztán cserélgetheted őket.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2020
(#) mohinger hozzászólása Máj 3, 2020 /
 
Igen, a végerősítő a hűtőbordán keresztül adja át a keletkezett hőt a doboz aljának. Ez így van gyárilag. Nem házibulizunk vele, ahogy írtam, már 19 éve így működik. Nem akarom a külsejét elcsúfítani. Igyekeztem a gyári külsőt megőrizni.
Amúgy ez elég gyenge gyári megoldás szerintem...
(#) morgo válasza mohinger hozzászólására (») Máj 3, 2020 / 1
 
Az eredeti tudtommal tranzisztoros végfokkal volt szerelve. Ennek ellenére szép munka!
(#) mohinger válasza morgo hozzászólására (») Máj 3, 2020 / 1
 
A legelső széria Sanken IC-vel készült. Csak sajnos befejezték a gyártását. Ezután az Orion mérnökei gyorsan megtervezték a tranzisztoros végfokokat. Ezért is van SE1025 és SE1025B típusjelű verzió. Az utóbbi a tranzisztoros.
Köszönöm!
(#) CHZ válasza morgo hozzászólására (») Máj 3, 2020 / 1
 
Igen és ott meghajlított U alakú idom vezette el a dobozhoz a hőt (ha jól emlékszem), nem volt borda.
(#) AMD válasza manolo hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Én a hátulját gravíroztam. Így nem vályúszerű hanem domborúnak hat megvilágítva. Egy darab színváltó LED világítja meg alulról. Pontosan nem emlékszek de 5-6mm vastag a plexi.
(#) mnyugger válasza mohinger hozzászólására (») Máj 3, 2020 / 1
 
Nekem még az IC-s van.
Következő: »»   1554 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem