Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3150 / 3550
(#) tunerman hozzászólása Máj 9, 2020 /
 
Egy szerény eszrevételem lenne azzal kapcsolatban, hogy read only üzemmódba helyeztek egy topikban. Miután ez megtörténik, akkor egy kicsit furcsán jön ki, hogy továbbra is írhatnak bármit a hozzászólasaimra - én azokra nem resgálhatok
Úgy gondolom akit megfosztanak a válasz lehetőségétől, annak nem éppen szép dolog a nicknevére továbbra is irogatni..
Köszönöm. TJ.
(#) Kovidivi válasza tunerman hozzászólására (») Máj 9, 2020 /
 
De privátban válaszolhatsz, vagy amikor letelt a némítás, akkor is.
(#) tunerman válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 9, 2020 /
 
Köszönöm a választ, akkor nem foglalkozom tovább azokkal a hozzászólásokkal ahol azt írtak, hogy nem mondok igazat és tolvaj vagyok...
TJ.
(#) Ge Lee válasza tunerman hozzászólására (») Máj 10, 2020 / 1
 
Engedd el, én is azt tettem. Engem azért tettek read only-ba, mert valaki elkezdett velem kiabálni, személyeskedni, vádaskodni, hazudozni. Ennek az lett az eredménye, hogy személyeskedni kezdtem... Nem ő, hanem én.
Hogy egy néhai fórumtársamat idézzem, vak vezet világtalant.
(#) Frankye válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Hű, azok teljesen változatosak. Van köztük mindenféle, "noname", piaci, de márkás is. Eddig egyiknél sem tapasztaltunk ilyet. (A hét végén nézegettem őket, a feleségem furán is nézett rám, hogy mit bámulom/vonalzózom az edények alját... )
(#) Gafly válasza Frankye hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Idézet:
„feleségem furán is nézett rám, hogy mit bámulom/vonalzózom az edények alját...”

És ez még csak a kezdet...
(#) Kovidivi válasza Frankye hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Akkor úgy tűnik, csak én fogtam ki ilyen "görbe" edényeket
(#) kitartás válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Nem csak neked! Nekem ugyan azon típusból a sárgák billegősek a pirosak meg nem. Netes rendelés volt és nem is olcsó.
(#) Kovidivi válasza kitartás hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Akkor nagyon meg kell válogatni...
3 edényből egy lett jó. Viszont az nagyon. A sültkrumpli mostmár nem csak "fő" az olajban, hanem meg is tud sülni ropogósra.
(#) Karesz 50 válasza tunerman hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Sajnos sok minden ki lett moderálva, de a megmaradt hozzászólásokat visszaolvashatja bárki. Szerintem senki nem bántott téged (sem) miután readonly üzemmódba tettek.
Ez a csak a magánvéleményem, mint ahogy az is, hogy folyamatosan írnak oda olyan emberek akiknek ugyan nem hobbijuk (és ezt még ki is hangsúlyozzák), de mégis jobban értenek hozzá. De ezzel sincs semmi gond.
(#) Karesz 50 válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Szerintem Te is visszaolvashatnád amiket leírtál, egészen HTA30-tól kezdve.
Nem bántani akarlak ezzel, csak megjegyeztem.
(#) tunerman válasza Karesz 50 hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Igazad van, maradjon ez csak így...
Üdv: TJ.
(#) granpa hozzászólása Máj 11, 2020 /
 
Kolléga Urak!
Nincs valakinek kölcsönbe mászóvasa? Néhány napra kellene majd, gallyazáshoz. Nem a villanyoszlop hajtott ki!
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Máj 11, 2020 / 3
 
Szentesről pont Te vitted el az apámét, meg hozzá a biztonsági övet is.
Tessék szépen előkeresni...
(#) Ge Lee válasza Karesz 50 hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Akkor én is csak megjegyzem, hogy a műszaki zsákutcába minden műszaki ember logikusan belefut, és a többség soha ki sem talál belőle. Ha egy műszakilag tökéletes valaminek a végén mégsem tökéletes ami kijön, akkor ugye egész egyszerűen azért, mert már az sem volt tökéletes (nem is lesz soha) ami a bemenetén bement... Innentől el lehet gondolkodni, hogy mit fog produkálni a kimenetén az a tökéletes valami... Éppen azt a tökéletlen valamit ami belement. És innentől már nem a tökéletes valamit kell építeni, hanem a műszaki varázslat a lényeg, ahogy azt nagyon találóan megjegyezte nemrég nekem valaki. Persze, az is lehet hogy nem így van, és az enyém egész egyszerűen csak azért jó, mert nincsenek benne nH-k meg pF-ok a fóliákon, lévén hogy nyák sincs benne...
(#) tunerman válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Fején találtad a szöget
A két dimenziós világban élők nem érzékelik a harmadik dimenzió létét, előnyeit. Itt van egy V-FET-es előfok panel, amiben a tervek szerint sem fólíák, sem vezetékek nem nagyon vannak. Az egészben a térlátás bevezetése a lényeges, aminek semmi köze bármilyen elektronikához...
TJ.
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2020
(#) Karesz 50 válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 11, 2020 / 1
 
Már többször írtam, hogy nem ismerjük még az alapokat sem. Azt is néhány napja írtam le, hogy a vákum permeabilitása 1.257 e-6 Vs/Am. Tehát "A" és "B" pont között pontosan ekkora induktivitás mérhető ha légszereled az alkatrészeket. Ha nyákon vezeted, akkor különféle fóliasávok kialakításával lehet "szabályozni", azaz csökkenteni ezt az induktivitást. Légszereléssel is lehet , de kisebb mértékben. A pF-jaid is ott vannak, hiszen ez csak a felület és a távolság függvénye. Most megint sakkot adtál magadnak szerintem.

A műszakilag tökéletes "valami" végén az jön ki ami belemegy a bemenetén. El sem hinnéd, mivel a jelek szerint még nem tapasztaltad, hogy nincsenek torz felvételek. A hangmérnök keze nyomát és a stúdió technikai színvolát magán hordozza minden felvétel és mind másképpen szól, de nincs élvezhetetlen minőségű zene ha jó a lejátszó berendezésed.
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2020
(#) Moderátor hozzászólása Máj 11, 2020
 
Skacok! Ez az OFF topik! Semmi keresni valója nincs itt megint az erősítős civakodásnak!
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Mikor megírtam a kérdést, utána felrémlett valami ilyen, de nem voltam biztos benne.
(#) gyerek67 hozzászólása Máj 11, 2020 /
 
Attól tartok, hogy picit off leszek az offban, itt (érthető módon) nem találtam megfelelő topicot.
Lányos apuka tette fel a kérdést:
Ismerek-e olyan, mobiltelefonra (IOS és Android) telepíthető, rejtett megfigyelő programot, amelynek a segítségével rajta tarthatja a szemét a két, kiskorú lánya "kapcsolatain" (Watsapp, Facebook, E-mail, SMS, stb), továbbá a földrajzi pozícióján.
Fő szempontok:
- Láthatatlanság,
- Olcsóság (esetleg ingyenesség),
- Követni lehessen mindenféle alkalmazás forgalmát,
- Ne tudja a gyerek kikapcsolni.
A lányok abban a korban vannak, amikor csőre húzott vadászpuskával kellene rájuk 24 órában vigyázni.
Mivel nekem két, már felnőtt fiam van, nem tudtam tanácsot adni.
Nézegettem pár alkalmazást a Neten, de kérdezés nélkül nem merném telepíteni egyiket sem.
A Norton Family valami miatt nem megfelelő.
Használ itt valaki efféle alkalmazást? Esetleg van-e tippetek, hová kellene fordulni?
Köszi előre is!
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2020
(#) Bakman válasza gyerek67 hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Mindkét rendszeren van szülői felügyelet. Az nem jó? Nagy valószínűséggel olyan alkalmazás nincs, amivel más alkalmazásokat lehet megfigyelni. A rendszer tud korlátozni (pl. időbeni megkötés, mikor melyik alkalmazást hazsnálhatja a gyermek) de olyat, amit az ismerősöd akar, nem nagyon tud egy program sem, érthető okokból.

Nem a jóindulatú megfigyelésekkel lenne gond, hanem az, hogy egy ilyenre azonnal ugranának az adathalászok. Így is gyűjtenek mindenféle adatot de hogy lássák, konkrétan mit csinálsz egy másik programban, maga lenne az agyrém.
(#) gyerek67 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Idézet:
„Mindkét rendszeren van szülői felügyelet.”

Ez milyen jellegű?
A konkrét feladat az lenne, hogy egy Androidos készülékről (vagy PC-ről), lehessen ellenőrizni egy Andridos és egy IOS telefont.
Értem az indokaidat, hogy mik a korlátok, hátrányok.
Jómagam teljesen laikus vagyok ilyen téren és lehet, hogy emiatt a kérdésem is sületlenség volt.
(#) Bakman válasza gyerek67 hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
A taglalásba nem fognék bele, leírás(ok) itt: Szülői felügyelet beállítása a Google Playen.
(#) gyerek67 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Köszönöm szépen a tippet, átadom, hátha tudja használni!
(#) Gery78 válasza granpa hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Na, ha ezt a Nyúl megtudja... Szorulni fogsz. Mint amikor Gabinál fent állsz a fa tetején. Látta a Nyúl a Corpus Delictit.
(#) mnyugger válasza granpa hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Ha végeztél én is elkérném. Két fenyőt kellene "legallyazni". Az egyik magasabb, mint a házunk. A faltól másfél méterre van.
(#) sany válasza mnyugger hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Hogy mertek felmászni?
(#) mnyugger válasza sany hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Már nem sok van hátra. Mindegy.
Elvileg tanult szakmám is.
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2020
(#) Spaten válasza sany hozzászólására (») Máj 11, 2020 / 1
 
Nekik nem kell felmászni. A vas mászik fel..

Mászóvas.
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2020
(#) sany válasza Spaten hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Tényleg.
Következő: »»   3150 / 3550
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem