Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Modulrendszerű, grafikus PIC programozás
Lapozás: OK   174 / 177
(#) mezga hozzászólása Máj 10, 2020 /
 
Sziasztok,
régen jártam erre. Dcsabi, Snapscan, évekkel ezelőtti leveleiteket olvasva elővettem a modbus témát.
Feltettem a legújabb verziót, de a kulcsot nem látja. Sem ujraindítás , sem ujratelepítés után.
Olvastam, hogy az eszközkezelőben lehetne látni, de nem tudom mit kellene keresni?
Ismeretlen eszközt nem látok.
Van ötlete, tapasztalata valakinek?
Köszönettel: mezga
(#) snapscan válasza mezga hozzászólására (») Máj 13, 2020 /
 
Ha nem felejtem el, akkor este megnézem neked, mit látok az eszközkezelőben. Ha elfelejtem, írj rám.
(#) snapscan válasza mezga hozzászólására (») Máj 13, 2020 /
 
Megnéztem, látható az eszközkezelőben, mint HID Dongle. Bővebben a kép szerint.

Az eszköz linkje

Capture.PNG
    
(#) mezga válasza snapscan hozzászólására (») Máj 13, 2020 /
 
Szia, köszönöm !
Szóval , ha jól értettem az eredeti CD ről kell telepíteni, ekkor bekérte a kódot. Eddig jó.
Ezután el kellene fogadnia a kulcsot.
Ezután teszem fel a frissítést , ügyelve a könyvtárra.
Akármit csinálok , mindig csinál egy másik könyvtárat.
Igy jó ?

Mezga
(#) mezga válasza snapscan hozzászólására (») Máj 14, 2020 /
 
Szia,
nekem nem látszik.
Melyik csoportban kellene lennie?
Van olyan , hogy HID, de abban sincs dongle.
Mikor kihúzom, bedugom frissít az oldal , de nem látok új eszközt.
A led folyamatosan világít a kulcson.

Kezd érdekes lenni....
Valaki másnak van ötlete ?
mezga
(#) mezga válasza mezga hozzászólására (») Máj 14, 2020 /
 
Sziasztok,
Működik, megoldódott.
Köszönöm.
(#) mezga válasza mezga hozzászólására (») Máj 16, 2020 /
 
Sziasztok,
egy kis segítséget kérnék,
a mellékelt ábrán a transceiver irányváltó bemenete egy digitális kimenetre csatlakozik.
A Parsic modbus progiban csak az RX-TX kimenet van jelölve.
Az irányváltó kimenet nincs. Lehet hogy rs3232 modbust használt a tervező?
Ha így van, akkor miként lehetne vezérelni az irányváltást? ( pl. LTC 485 stb)
Köszi :
Mezga
(#) Bakman válasza mezga hozzászólására (») Máj 16, 2020 /
 
Az LTC485 (MAX485) -ös IC gyakorlatilag egy UART - RS485 konverter. Ha az RE és DE lábak össze vannak kötve, mint a rajzon is, akkor H szintre az IC adó, L szintre vevő üzemmódba lép.

Ez nem tartozik hozzá az UART protokollhoz, neked kell eldönteni a programban, mikor megy ki az adás és mikor várod a választ.

Ki kell nevezni az egyik kontrollert mesternek, a másikat szolgálnak. A mester kérdez/utasít, a szolga pedig valamit válaszol. Ha a kapcsolat egyirányú, pl. az egyik kontroller csak ad, a másik csak vesz, akkor az RE és DE lábak fixre köthetők.

A MAX485-ös IC adatlapjában az A és B vonalak közé kell ellenállás. Én 2 x 130 Ω-ot szoktam rakni, működnek rendesen.
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2020

MAX485.png
    
(#) mezga válasza Bakman hozzászólására (») Máj 17, 2020 /
 
Szia Bakman,
Köszi a választ.
Ez rendben volna, de a simple modbus progiban én úgy látom van visszaküldés is. Ebből gondolom, hogy kellene TX is. A csatolt rajzot találtam ez jó lehet, vagy programozzak fel egy lábat erre a célra?
Munkám során sok modbusos eszközt kezelek, de ilyen hardvert még nem építettem, ezért vagyok tanácstalan. Egy távhőmérőt terveznék, már megrendeltem a12F1840 et, amit Dcsabi ajánlott.
Egyébként én 220 ohm-ot szoktam tenni a végére, mert van olyan hálózatom is ahol 2x 20 db hőmérő van, és a csillagpontban van a master. Úgy néz ki, a kettős lezárás is működik.
Üdv:
Mezga
(#) Bakman válasza mezga hozzászólására (») Máj 17, 2020 /
 
Nem tudom, hogyan működik a Parsic.

H szintet adsz az RE DE lábakra, kiküldöd a "most mérj hőmérsékletet" paracsot, L szintre kapcsolod a lábakat és vársz. Ebben az esetben kell egy extra láb az RE/DE vezérléséhez az adó oldalon is. Ilyen automata átkapcsolót soha nem próbáltam. Az adás előtt 100 ms-mal adásra kapcsolom a MAX485-öt, az adás vége utén 10 ms-mal vissza vevő üzemmódra.

Ha az adó oldalon (ahol a 12F1840) H szinter kötöd az RE/DE lábakat és időnként, ahogy szeretnéd, küldöd a hőmérsékletet. A vevő oldalon fix L szintet adsz nevezett két lábra és valamilyen módszerrel, célszerűen megszakításból, figyeled a beérkező adatokat, feldoglozod, kijelzed stb.

Vagy nagyon nem értem a kérdést.

A konkrét Modbus-t én nem eröltetném, szerintem felesleges, hacsak nem konkrét rendszerbe kell valamit beilleszteni. Egyszerű UART (RS485) protokollal tovább is el lehet jutni. Ha az adás pl. első két bájtja címzés, akkor 2^16 (65 536) eszközt lehet íly módon címezni. Több, mint elég.
(#) mezga válasza Bakman hozzászólására (») Máj 17, 2020 /
 
Szia,
bocsánat azt hittem ismered a Parsic-ot, mert jellemzően ebben a topikban arról (is) beszélünk...

Na mindegy, szóval nekem a modbus RTU protokollra van szükségem.
A tervezett panel egy slave lenne, egy hőmérő. Egy LCD érintőpanel olvasná ki.
De az ötletet köszönöm, ezt meg oldani a programban.
Üdv:
mezga
(#) kontár hozzászólása Jún 21, 2020 /
 
Valakinek eladó USB dongle a Parsic 4-hez?
(#) Peti.Janka hozzászólása Júl 13, 2020 /
 
Sziasztok,

Can bus komunikációval valaki próbálkozott már parsicban?
Lenne egy feladatom, ami egy can busos rádió távirányító kiváltása lenne egy olyanra ami reléket kapcsolgat.
Valami olyasmi az elképzelésem, hogy az eredeti távirányítón megnézni melyik gomb megnyomására milyen adatot ad ki magábol. Majd ezt lemásolni parsiccal.

Bármilyen ötlet, tanács vagy konkrét segítség érdekelne!

Előre is köszönöm!
Peti
(#) kontár hozzászólása Júl 18, 2020 /
 
Üdv !

Szeretnék egy több hangú szignált csinálni PIC segítségével. De az impulzust csak 2ms-ig tudom levinni (500Hz) Ennél magasabb frekvenciát nem tudok csinálni.Legalább is én. A measure impulses "ikont" nem tudom értelmezni,pedig azzal valószínű,hogy lehetne. Ha valaki tud segítsen.Köszönöm
(#) sanyo08 hozzászólása Júl 18, 2020 / 1
 
Ez nem nehéz,bal alsó pic tipusra kattintasz ,beállítod az oscillátort hs re
az óra jelet 4 szeresre 20 megás quartzal 100 khz van kb 2 ms os orajelen
csak pl.nand kapu kimeneten.
még egy apróság 1 megára állítod a pre oscillator sávot
(#) kontár válasza sanyo08 hozzászólására (») Júl 18, 2020 /
 
Köszönöm .tanulmányozom!
(#) Bakman válasza sanyo08 hozzászólására (») Júl 18, 2020 /
 
Melyik PIC tud 80 MHz-en ketyegni, amelyiket ismeri a Parsic?
(#) sanyo08 hozzászólása Júl 18, 2020 /
 
PIC33FJ64GP802 de nem ismeri parsic,a 8 bitesek 48mhz ig vannak
(#) kontár hozzászólása Aug 11, 2020 /
 
Üdv !

A kép szerinti áramkör számol. Kérdésem 1 másod perc alatt mennyit számol így .Gondolom a frekvencia függvénye (is). Mivel egy példa programban láttam ezt a megoldást gondolom nem "hajtja túl " a PIC-ket

pic.PNG
    
(#) kaqkk válasza kontár hozzászólására (») Aug 11, 2020 /
 
A rövidrezárt (megkerült)kapunak semmi értelme , annyit számol a számláló amennyi impulzus a bemenetre kerül ....
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2020
(#) kontár válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 11, 2020 /
 
Üdv kakqkk !

1. Tisztában vagyok azzal hogy annyit számol amennyi impulzus megy rá
2. A rövidrezárt kapunak van értelme és működik a mellékletben van a példa 3.6 verzió
/villanyszerelői múltamból mint egy villany csengő működése/
3. A parsic v4 demo example-NTC rajzában van egy ilyen megoldás az impulzus létrehozásában
4. A kérdésem továbbra is az egy másodperc alatt mennyi impulzust generál ez a megoldás
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2020

kakqkk.PIC
    
(#) proli007 válasza kontár hozzászólására (») Aug 11, 2020 /
 
Hello! Ha megmondom hogy 250-et, akkor meg leszel elégedve? Mert ha jól emlékszem a program 2ms-onként dolgozza fel a bemeneti feltételeket.
(#) kontár válasza proli007 hozzászólására (») Aug 11, 2020 /
 
250-t ? A parsicban? vagy betöltve a mikrokontrollerben?
(#) proli007 válasza kontár hozzászólására (») Aug 11, 2020 /
 
A Parsic-ban csak egy szimuláció fut, annak sebessége sok mindentől függhet. Természetesen a PIC-be betöltve kell ennyit futnia másodpercenként.
(#) kontár válasza proli007 hozzászólására (») Aug 11, 2020 /
 
Nézd meg ezt a szimulációt /elég lassúra állítva/! Egymás mellett fut a két dolog és mintha dupla sebesség lenne És akkor így 1ms ! De köszönöm az együtt gondolkodást.
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2020

proli.PIC
    
(#) proli007 válasza kontár hozzászólására (») Aug 11, 2020 /
 
Ezt nekem hiba mutatod, nincs a gépemen Parsic.. Mi lenne ha beégetve próbálnád és akkor meggyőződhetsz hogy igazam van-e vagy sem..
(#) kontár válasza proli007 hozzászólására (») Aug 11, 2020 /
 
Előbb utóbb az lesz.Ha neked van igazad akkor a parsic szimulációja nem jó.

prolia.PNG
    
(#) snapscan hozzászólása Aug 17, 2020 /
 
4.20.8.15 (15.08.2020)
---------------------

- Changes:
- Minor corrections in the "Copy Object", "UART-RxD/TxD" dialogs.
- Positions of the nodes after connecting.

- New:
- PIC12F635
(#) snapscan válasza kontár hozzászólására (») Aug 17, 2020 / 1
 
Nem fogod tudni megadni rá a választ, mert ez a megoldás nem megszakításból számol, hanem minden teljes programciklus lefutásnál. A teljes programciklus ideje pedig attól függ erősen, hogy hány utasítást kell végrehajtani, ami a lerakott modulok száma és a szoftveres megvalósításban lévő sok feltételes elágazás miatt gyakorlatilag széles tartományvban változhat és még csak nem is állandó.
A nem 'hajtja túl' igaz, mivel mindenképpen egyszer (és csak egyszer) végre fog hajtódni a kapu szoftveres leképzése a ciklusban.
Felesleges össehasonlítani timer alapú számlálással, mint ahogyan a későbbi hozzászólásodban tetted.
(#) kontár válasza snapscan hozzászólására (») Aug 17, 2020 /
 
Köszönöm ! Értem a választ és így megmagyarázva egyértelmű.
De gondolom a timer-nél nincs ilyen probléma.
Bár ha átviszem timert-t egy például nand kapun akkor már lehet hogy nem szinkronban viszi át ,mert oda kell érni a program ciklusnak. Így már egy kicsit érdekes a dolog.Vagy gondolom a minimim 2s-nál belefér,addig így is úgy is odaér a program
Következő: »»   174 / 177
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem