Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   885 / 1116
(#) veroka válasza Szasza9668 hozzászólására (») Máj 21, 2020 / 1
 
Szia Szasza,

Daemon tools-ra gyanakszom, nem tudom milyen drivert próbál feltelepíteni a virtuális diszkhez. Valahol van nekem régebbi DT Lite, azzal nálam jól megy a W10/64. Előkeresem és elküldöm neked, próbáld ki azzal.
(#) Szasza9668 válasza veroka hozzászólására (») Máj 21, 2020 /
 
Köszönöm!
(#) Macsek71 hozzászólása Máj 21, 2020 /
 
Sziasztok!
Van egy memoríakártyám amire egy lemezkép lett felkarcolva ( egy vezérlő újravarázsolásához).
Most a kártyán ~40 MB hely látszik ill. használható. Hogyan tudom "visszaszerezni" mind a 16 GB-t ?

1, a vegyek másik kártyát pillanatnyilag nem opció.
2, abban a programban ami a lemezképet felvarázsolta nem találok visszaállítás funkciót
(#) Szasza9668 válasza Macsek71 hozzászólására (») Máj 21, 2020 /
 
A hp -nak van valami low level format alkalmazása. Azzal már tudtam ilyen problémával küszködő pendrive-ot vissza hozni.
(#) veroka válasza Macsek71 hozzászólására (») Máj 21, 2020 /
 
A lemezképet kiírod valahova, és leformázod a kártyádat.
(#) Macsek71 válasza veroka hozzászólására (») Máj 21, 2020 /
 
W10 őfelsége 48 MB méretet lát és használ

"Természetesen" formázni is ekkorára engedné ...

Egy "akciókamerában" szeretném felhasználni a kártyát, ő is 48 MB méretre formázta magának
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2020
(#) veroka válasza Szasza9668 hozzászólására (») Máj 21, 2020 /
 
Linuxon ez a gparted vavgy a fdisk, Windowson meg a diskmgmt.msc. De szerintem egyszerű NTFS formázás meg tudja oldani..

>> Macsek71
Amennyiben mégsem, ajánlom, hogy egy másik pendrive-ra (egy régi 2 Gb-os elég) telepíts fel egy Ubuntut, bootolj be róla és a gparted mindent megold.
(#) veroka válasza Macsek71 hozzászólására (») Máj 21, 2020 /
 
Azért, mert a lemezképfájl létrehozott egy ekkora partíciót a pendrive-on. A maradék 16Gb pedig nincs allokálva sehova. Próbáld akkor ki, hogy elindítod a WIN10 disk managerét
Futtatás>diskmgmt.msc
(#) Epu2 válasza Szasza9668 hozzászólására (») Máj 21, 2020 / 1
 
Üdv! Speciel már vagy tíz éve használom, több rendszeren, több gépen a VirtualClonDrive-ot. Kicsi, csak pár meghajtót kezel, de semmibe soha nem kavart be.
(#) Macsek71 válasza veroka hozzászólására (») Máj 21, 2020 /
 
Köszönet a gyors segítségért !

A diskmgmt.msc segítségével 2 perc alatt megoldódott a probléma
(#) Szasza9668 válasza Epu2 hozzászólására (») Máj 21, 2020 /
 
Köszi!

Megpróbálom!

Nekem már 1 meghajtó elég lenne. Nem okoz problémát a lemez képek cserélgetése.

Üdv!
(#) Doky586 válasza Szasza9668 hozzászólására (») Máj 21, 2020 /
 
A win8-10 már alapból kezeli az iso fileokat! Nem kell semmi segédprogram. Már nem az XP idejében élünk..
(kép) vagy ha nem piszkáltad el azokkal a vacak progikkal a wint akkor egy duplakatt az iso-n és felmountolja meghajtóként. Minden kiegészítő nélkül..
(#) Szasza9668 válasza Doky586 hozzászólására (») Máj 21, 2020 /
 
Másik gépen is használom a power iso-t. Nem okozott problémát. A win és a power iso is ugyanaz a verzió.

Megpróbálom Epu2 válaszát.

Üdv!
(#) Doky586 válasza Macsek71 hozzászólására (») Máj 21, 2020 /
 
Minden ilyesmit a lemez-kezelőben érdemes megnézni javítani, nem a file-kezelőben..!
(#) Doky586 válasza Szasza9668 hozzászólására (») Máj 21, 2020 /
 
Ha nincs rájuk szükség akkor nincs rájuk szükség. Ennyi.
(#) Szasza9668 válasza Doky586 hozzászólására (») Máj 21, 2020 /
 
Legyen hát.

Akkor sem akarom a windows saját képkezelőjét.
(#) Epu2 válasza Szasza9668 hozzászólására (») Máj 21, 2020 /
 
Ott a huncutság, hogy csak a Win saját fájlkezelőjéből működik és mindig új meghajtóként. A legritkább esetben használom az intézőt. Nekem túl káoszos és könnyen lehet mellélőni. A kétablakost helyezem előtérbe, a DOS óta. Minden rendszerben.
(#) lefituta válasza Bakman hozzászólására (») Máj 21, 2020 /
 
Köszönöm Bakman, ez volt a baj és megoldódott.
(#) Doky586 válasza Epu2 hozzászólására (») Máj 21, 2020 /
 
Én a Total Commanderből használom.
Ugyanez a menü van benne, ugyanezt teszi duplakattintásra..

VirtualClonDrive-ot használtam XP-w7 ig, de ma már lejárt az ideje.
(#) bbb válasza Macsek71 hozzászólására (») Máj 21, 2020 /
 
Rendszergazdaként indított parancssorban mehet az FDISK, majd sorban...
LIST DISK (itt megnézed a kártyának a számát, ha itt is kis méret van, az pech, itt ne is folytasd tovább)
SELECT DISK # (# helyére ugye jön az előzőleg megnézett szám)
CLEAN (ezt törli az összes partíciót a kiválasztott lemezről)
CREATE PARTITION PRIMARY (létrehozol egy új elsődleges partíciót)
innentől mehet az EXIT, vagy folytathatod itt a formázással
(#) Doky586 válasza bbb hozzászólására (») Máj 21, 2020 /
 
FDISK..?
DOS-ban használtam utoljára.

(kép)
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2020
(#) veroka válasza Szasza9668 hozzászólására (») Máj 21, 2020 /
 
PÜ ment.
(#) Ragathol válasza bbb hozzászólására (») Máj 21, 2020 /
 
Diskpart lesz az, nem fdisk.
(#) bbb válasza Ragathol hozzászólására (») Máj 21, 2020 / 1
 
Azaz, csak kicsit ki vagyok facsarva ilyenkor már meló után és utánanézés nélkül írtam
(#) Szasza9668 válasza Epu2 hozzászólására (») Máj 22, 2020 / 1
 
A te megoldásod elhozta a megváltást!

Köszönöm!
(#) sanka74 hozzászólása Máj 24, 2020 /
 
Sziasztok. Egy kis segítséget kérnék. Nem vagyok profi szerelő, csak barkácsolok. Van (volt) egy hp 6530b laptopom, ezzel a géppel szerettem volna kipróbálni egy másik kijelzőt. A csatlakozója olyan volt mint az eredeti, bedugtam, azóta a laptop hálózatra dugva folyamatosan ujraakar indulni, kép nem jelenik meg. Kinyirtam a videokártyát? Köszönöm a válaszokat.
(#) Epu2 válasza sanka74 hozzászólására (») Máj 24, 2020 /
 
Inkább más hiba csúszott be. Saját szememmel láttam, szervízben így próbálták le a kijelzőket. Az invertert visszacsatlakoztattad rendesen?
(#) Skori válasza Szasza9668 hozzászólására (») Máj 24, 2020 /
 
Ugyan ezek szerint már nem aktuális, de találtam egy nagyon hasznos (és ingyenes) kis programot, ami nem csak ISO, hanem mindenféle lemezkép fájlt tud csatolni (pl. a virtualbox-ra telepített gépek meghajtóit is, vagy éppen img lemezképeket). A neve: IMDISK
Ezen kívül dinamikus RAM diszket is létre tud hozni (csak annyi memóriát foglal le amennyi adat van rajta). Erre áthelyezve a windows TEMP mappáit, jelentősen gyorsítható a rendszer. Egyszóval nagyon jól bevált kis program.
(#) Szasza9668 válasza Skori hozzászólására (») Máj 24, 2020 1 /
 
Köszi. Nekem ssd-ről fut a win. de a temp mappákat érdemes áthekkelni.
(#) Tomi111 válasza Szasza9668 hozzászólására (») Máj 24, 2020 /
 
Hát én "áthekkeltem" HDD-re...aztán másfél hét múlva vissza az SSD-re. Nekem nagyon belassult tőle. A mostani 20-30 másodperc közti indulás simán két perc lett. Azt hittem csak először, de nem. Minden alkalommal! A jelszókérő ablak mire bejött, másfél perc, utána üres asztal, csak a tálca látszott egy ideig...Nahát mondom vissza az egész. Így fél perc múlva megy a böngésző, vagy akármi.
Nem tudom másnak milyen?
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2020
Következő: »»   885 / 1116
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem