Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3466 / 3945
(#) Firefighter1 hozzászólása Jún 1, 2020 /
 
Sziasztok!

Pedig emlékszem hogy volt már kérdés de nem találom!
5 voltot szeretnék előállítani 2S-2P vagy 2S-1P ből, a lehető legkisebb veszteséggel egy Wemos d1mini számára, ami DeepSleep-ezve lesz ezért kellene a legkisebb veszteség hogy az idő alatt se fogyaszon sokat az "átalakitás"
(#) bitmixer válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jún 1, 2020 /
 
Azért hozzávetőlegesen mégiscsak meg kellene adnod számszerűen az elfogadható alapfogyasztást, mármint a d1minin felül. Anélkül ötletelni sem igen lehet
(#) Firefighter1 válasza bitmixer hozzászólására (») Jún 1, 2020 /
 
Csak leirások alapján tudom hogy kb 70-85mA fogyaszt WiFi-vel 1 szenzorral.. nállam is ez lenne a felállás
(#) madzagos válasza proli007 hozzászólására (») Jún 1, 2020 /
 
Oké kipróbálom. Köszönöm a segítséget.
(#) Firefighter1 hozzászólása Jún 1, 2020 /
 
Értem ezt ugy hogy üzem alatt a D1 fogyaszt (szerintem max) 100mA 2 szenzorral,
És azért keresek egy olyan megoldást az 5V-re hogy amikor deepsleepbe van akkor ne fogyasszon nagyon, mivel akku üzemü lesz és 30 perc deepsleep után ébred kb 10 másodpercre, utánna megint 30 perc deepsleep
(#) pucuka válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jún 1, 2020 /
 
Egy 5 V -os LDO önmagában, terhelés nélkül nem fogyaszt olyan sokat, talán pár uA -t. Például:
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2020
(#) Firefighter1 válasza pucuka hozzászólására (») Jún 1, 2020 /
 
Akkor elvileg egy ilyen AMS1117-5 SOT-223 még jó is lehet és ha jól nézem az adatlapját akkor terhelés alatt 11 mA az áramfelvétele, viszont nyugalmi helyzetbe már csak 120 µA ugye?

Már csak az a kérdés hogy amikor a D1 mini deppsleep-be van és 20µA fogyaszt az az LDO nak nyugalmi helyzetet jelent e?

Utánna láttam meg a módosításodat csak! Már nézem is! Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2020
(#) bitmixer válasza pucuka hozzászólására (») Jún 1, 2020 /
 
Én úgy látom, hogy az AP7343 max bemenő feszültsége 5,25V, az eredeti kérdésben viszont 2S (feltehetőleg lítium) akkuról van szó, ami 8,5V-ig is felmehet... Ha valóban 100 mA a max fogyasztás, akkor tudom javasolni az LP2950 LDO-t. Én is széleskörűen használom és sokfelé kapható. Nyugalmi árama max 90uA, szerintem elfogadható.
(#) bitmixer válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jún 1, 2020 /
 
Szerintem nem lenne jó választás. Az adatlap szerint a min terhelőáram 5 mA, ami azt jelenti, hogy amikor a D1 alszik, akkor nem garantált a stabil működés. A nyugalmi áramra megadott tipikus 5 mA is nagyon sok ehhez az alkalmazáshoz. Számolj utána: a D1 átlagfogyasztása 100mA*10/1800sec ~ 0,56 mA. Ennek a 9-szeresét enné folyamatosan a lustálkodó AMS1117
Az általam javasolt LP2950 esetében ez kb. 1/6 lenne, ami már tolerálható.
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2020
(#) Firefighter1 válasza bitmixer hozzászólására (») Jún 1, 2020 /
 
Köszönöm!
Ezt nem tudtam hogy mekkora terhelés kell neki hogy még ugy érezze hogy "van rajta valaki"
( igen meg kéne tanulni végre normálisan adatlapot értelmezni)
Köszönöm az ötletet már nézem is!
1 és 2,2 µF kondi elég rá?
(#) nedudgi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jún 1, 2020 /
 
Én a Holtek HT7333A LDO-ját javaslom. Terhelés nélkül 2µA körül van a fogyasztása. Egy ESP-01 modul deep sleep módban, negyedóránkénti hőméréssel 2 hónapot elmegy egy 280mAh LiIon akkuról. Egy 330µF vagy nagyobb Ta elkó úgyis kell az ESP miatt, azzal simán elviszi.
Mire kell az 5V egy ESP8266 környékén?
Ha LiFePo4 akkut használsz, még LDO sem kell, egy cella elég.
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2020
(#) Firefighter1 válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 1, 2020 /
 
Szia!
Hát mivel több wemos d1 em és nodemcu-m van ezért gondoltam az 5 voltot megcélozni ESP01-em csak 3-4 darab, bár az is igaz hogy külső hőmérőnek az is elég az.
ami meg belül van annak meg van tápellátása mindenhol!
LiPo celláim vannak vagy 300 darab ugyhogy az kézenfekvő.
És a kondit azt hova gondoltad? Az LDO és az ESP közé?
Tehát akkor mondjuk egy 2S1P ezután a HT7333A elé mögé 10-10 µF kondi.. plussz egy 330µF kondi és utána az ESP?
DHT"" szenzorokat használok ..

Amugy találtam egy ilyet is! https://shopofthings.ch/wp-content/uploads/2018/08/HT7333-1024x526.png ez azért nagyon "kevés" szerintem
(#) nedudgi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jún 1, 2020 /
 
A 330µF elterjedt megoldás az LDO megtámogatására az ESP WiFi magas fogyasztása miatt.
A Wemos szerintem azért tartalmaz 5V bemenetet, mert az elterjedt. Ott az USB 5V, egy LDO, és a tápellátás letudva. H egy LiIon/LiPo celláról járatjuk, kell LDO, ha pedig LiFePO4 akkuról, felesleges.
(#) pucuka válasza bitmixer hozzászólására (») Jún 1, 2020 /
 
Az LP2950 tranzisztoros, míg az AP7343 CMOS, így valószínűleg kisebb a saját fogyasztása. Amúgy csupa hordozható eszközbe ajánlja az adatlap.
(#) bitmixer válasza pucuka hozzászólására (») Jún 1, 2020 /
 
Én az AMS1117-re írtam azt, hogy nem jó választás a túl nagy saját fogyasztás miatt. Az AP7343-ra pedig azt, hogy a megengedett bemeneti feszültsége nem elég 2S-hez.
(#) Firefighter1 válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 1, 2020 /
 
Akkor ezekre jobb figyel,
Itt folytatom tovább mert ez már nem álltalános kérdések, és inkább itt a helye ha jól gondolom!
Ha a résztvevők benéznének ebbe a topikbaazt nagyon megköszönném!
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2020
(#) Krisztián1 hozzászólása Jún 2, 2020 /
 
Sziasztok!

Légyszi segítsetek! A régi halogén spot izzók kiégtek és vettem helyette ledes izzókat, valamiért ha felkapcsolom akkor csak egyet villannak az égők és annyi. Viszont az egyik új izzó helyére a régit vissza raktam és akkor müködött ,eddig úgy használtam de most kiégett az utolsó müködő régi izzó is és most nem tudom mit lehetne csinálni vele, hogy müködjön ? A tápegységet csak úgy tudnám cserélni ha le szedném a gipszkarton mennyezetet , azt nem nagyon szeretném.Csináltam fényképet is az új és a régi izzóról.
(#) Tomi111 válasza Krisztián1 hozzászólására (») Jún 2, 2020 / 1
 
Sajnos nem nagyon lesz más megoldás. A halogén tápegységeknek kell egy minimum terhelés, hogy üzemeljen, pl. az egyik felirata 30-105 Watt. Vagyis 30W alatt nem működik. Ez az eset áll fenn nálad is.
(#) Krisztián1 válasza Tomi111 hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
Köszi. És egy ellenállással nem lehetne megoldani? Az egyik foglalat elé bekötni ?
(#) Epu2 válasza Krisztián1 hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
Párhuzamosan. Akkor meg csak fűt. Marad a halogén, esetleg kevere,vagy a bontás.
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2020
(#) Krisztián1 válasza Epu2 hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
Köszi. Akkor megpróbálom megtalálni a tápegységet és kiveszem. És ha mondjuk szétszedném a tápegységet ,nem lehetne át variálni az áramkört, hogy ne kelljen új tápot venni?
(#) bitmixer válasza Krisztián1 hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
Vagy szerelj fel még további LED-es lámpákat, világosabb is lesz
(#) Krisztián1 válasza bitmixer hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
Egy kicsi előszobáról van szó és már így is bőven elég az 5 égő, az meg a másik , hogy ha még több foglalatot raknék be ahoz teljesen újra kéne gipszkartonozni a mennyezetet Az lett volna a leggjobb megoldás ha valahogy a tápegységet át lehetne alakítani úgy , hogy a ledes égőkkel is müködjön.
(#) bitmixer válasza Krisztián1 hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
Amit Epu2 írt, az nem működhet? 1 db halogén(30W) + 4 db LED-es?
(#) Krisztián1 válasza bitmixer hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
az a baj ,hogy a halogén izzók amiket mostanában lehet kapni, max 2-3 hónapot bírnak. Amiket most ledesre cseréltem több mint 5 évet bírtak! De amiket mostanában vettem mind hamar tönkre mentek. Az meg a másik, hogy az ledes jóval kevesebbet fogyaszt. Majd utána nézek mennyibe kerül egy ledes tápegység és max kicserélem.
(#) kismukk hozzászólása Jún 2, 2020 /
 
Alkáli elem helyett miért nem lehet akksit? A termosztát 2 db ceruzaelemmel működik, helyettük ugyanolyan méretű ceruza akksikat tettem, de nem megy. A termosztátra írva: alkaline only. És tényleg! Lehet, mert az akksi pár tizedvolttal alacsonyabb?
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2020
(#) nedudgi válasza kismukk hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
Biztos.
Egy akkumulátor névleges feszültsége 1,2V, ami egy alkáli elem vége környékén jár.
A készüléket egy adott (táp)feszültségre tervezték. Ha az alsó határ környékén jár, pampogni fog.
(#) tomi8821 hozzászólása Jún 3, 2020 /
 
Üdv, vettem egy piros villogó ledes ál riasztót.
Be is kötöttem ahogy kellett, az állandó +12v a rádió csatlakozótól hoztam el, ki is mértem, a gyújtás +12v pedig a szivargyújtóról vettem le.
Az a probléma hogy ha nincs gyújtás az autón akkor is a szivargyújtón megvan a +12v a villogóval azonos ütemben pulzálva.
Valaki találkozott ilyen jelenséggel?
Esetleg tudja a megoldást?
Egy 2007 Toyota yaris az alany.
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2020
(#) Bakman válasza tomi8821 hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
Milyen villogóról van szó?
(#) nedudgi válasza tomi8821 hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
A rádió csatlakozón van fix akkufeszültség is, és olyan is, ami csak bekapcsolt gyújtásnál van meg.
Következő: »»   3466 / 3945
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem