Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MPLAB kérdések
 
Témaindító: Thomas10100, idő: Nov 27, 2005
Lapozás: OK   20 / 25
(#) zenetom válasza Wezuv hozzászólására (») Márc 22, 2019 /
 
PICkit3-at nem érinti, mert az HID drivert használ.
Egyébként a laptopon működik, tuti hogy a win reinstall (vagy valami update) szúrt el valamit. Szóval a windowsban van valahol a gebasz, szerintem.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2019
(#) c27 hozzászólása Jún 1, 2019 /
 
Sziasztok!

Egy kicsit elakadtam ezzel az X IDE 4.20-al. Egy korábbi verzióban viszonylag normálisan tudtam írni programot, most elő akartam venni egy már tesztelt és futott programomat, de le se tudom fordítani. C18 compiler helyett most már XC8 van és a p18F4431.h-t nem találja. Eléggé ki is jöttem már a gyakorlatból kb. 2-3 éve használtam utoljára az MPlabot, most csak nézegetek az interneten hátha meglelem a dolog nyitját, eddig még nem sikerült. Egy 18F4431-et akarnék programozni.
A delays.h-t sem igazán találja. Annyit olvastam, hogy a C18 kifutott de ez a XC8-as világába még nem merültem bele, esetleg ha valami ki tudna okosítani az jó lenne.
(#) superuser válasza c27 hozzászólására (») Jún 1, 2019 /
 
Fel lehet alá tenni a C18 fordítót. Régi C18 projektjeimet migráltam, egy sort nem módosítottam bennük.
Először a fordítót telepítsd, utána importáld a régi projektet.
(#) c27 válasza superuser hozzászólására (») Jún 1, 2019 /
 
Kösz, lefordította.
Egyébként az XC8-al valahogy lehet bűvészkedni, hogy fordíthatók legyenek a régi projektek vagy jobb ha gondosan elmentem a C18-at, hogy pár év múlva is meglegyen. Lehet akkor már a neten sem lehet majd fellelni.
(#) superuser válasza c27 hozzászólására (») Jún 1, 2019 /
 
Kismértékben eltér a szintaktika. Át lehet írni a projektet XC-re, vagy megőrizni a fordítót, ahogy írtad. Utána lehet nézni, hogy melyik fordítót meddig támogatják, én nem tettem még meg.
(#) zenetom válasza c27 hozzászólására (») Jún 1, 2019 /
 
Én a helyedben tutira elmenteném a C18 fordítót, a régi MPLAB-bal együtt!
Egyik napról a másikra simán elérhetetlenné tud lenni a neten egy korábbi IDE.
Murphy pedig mindig dolgozik.. ha valami nincs lementve, akkor tutira kelleni fog. Ha le van mentve, akkor soha az életben nem lesz rá szükség.
(#) Hp41C válasza superuser hozzászólására (») Jún 1, 2019 /
 
Sajnos az XC8 különböző verziója sem ugyan azt fordítja. Bár nem PIC18, hanem 16F1455, de ami lefordul az XC 1.33 verzióval és belefér a chip-be, az újabbakkal már nem fordítható, nem tölthető bele.
(#) superuser hozzászólása Jún 1, 2019 /
 
Innen letölthetőek a korábbi IDE és compiler verziók:

microchip pic and dspic downloads archive
(#) c27 válasza superuser hozzászólására (») Jún 3, 2019 /
 
Kösz, el is mentettem pár korábbi verziót. Legalább tudom folytatni a programocskám csiszolgatását.
(#) spenyo hozzászólása Jún 4, 2019 /
 
Sziasztok,
Van valkinek tapasztalata MPLABX és CCs C fordítóval? A gondom, hogy egy olyan laptopra kellene feltelepíteni az említett rendszert amelyiken nincs hálózat. Az eredmény eddíg mindíg az volt, hogy az MPLAPX nem ismeri fel a C fordítót és nem is lehetett hozzárendelni azt a projektekhez.
Találkozott már valaki a fenti problémával (?) és talált-e rá valamiféle megoldást?
(#) Lamprologus válasza spenyo hozzászólására (») Jún 4, 2019 /
 
Telepítsd fel a CCS-C-t ... Telepítsd a MPLAB-X-et ...
MPLAB-X elindít ... Tools menü - Pugins - Available plugins fül - CCS C compiler kipipál - install gomb
(#) magonyg hozzászólása Aug 11, 2019 /
 
Sziasztok!

A problémám hogy egy PICKIT4-et próbálok megszelidíteni.
Az MPLAB X IDE programmal még most barátkozok de nem tudom Build-elni a programot.

A hibaüzenet:
make[2]: *** [build/default/production/midi_vez_190811.p1] Error 1
make[1]: *** [.build-conf] Error 2
make: *** [.build-impl] Error 2

BUILD FAILED (exit value 2, total time: 875ms)

Egy egyszerű midi vezérlőről van szó amit egy PIC16F15313-ra próbálok ráerőszakolni.

Hol hibázok?

A segítséget előre is köszönöm.
(#) superuser válasza magonyg hozzászólására (») Aug 11, 2019 /
 
A fordítás a programozó típusától független, így a PK4 irreleváns
A fordító típusa az viszont már számít.
Kellene, hogy feltelepítve legyen vm. C compiler, ahhoz létrehozva egy projekt, ami tartalmazza a kérdéses fájlokat.
Az MPLab-X -ben ha megnyitod a .c fájlt fordítás előtt, általában megjelöli a szintaktikai hibás sorokat.
Pl. azokat amik pontosvesszővel kezdődnek, assembly szintaktika szerint.
(#) pipi válasza magonyg hozzászólására (») Aug 11, 2019 /
 
Nem írtad milyen fordító...
A projektedben c fordító van egyáltalán kijelölve?
Ez a midi_vez_190811.p1 milyen fájl?
Minek van a 2 .h fájl ha nincs beinclude-olva...
A c fájlokba .h-kat "szoktunk" beinclude-olni, nem .inc-et
Szerintem kevered az asm-ből ollózott progi darabot a c-be.
A midivez.h-ban benne vannak a konfigbitek, ha ezt behívod a c forrásba, akkor a c forrásból ki kéne szedni...
Nem mindegy milyen c fordítóhoz írt progiból ollózol ki részeket, egy másik c fordító simán fújhat rá...
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2019
(#) magonyg válasza pipi hozzászólására (») Aug 12, 2019 /
 
Igen, ez volt a probléma. Az alap progi egy másik PIC-re mikroC-ben lett írva viszont az újabb PIC-et nem értette a mikroC ezért MPLAB lett ott meg a különböző fordítók miatt akadt össze a dolog. De sikerült végre kisimítani a dolgokat
Köszönöm a válaszokat
(#) tibo_o hozzászólása Márc 1, 2020 /
 
Sziasztok!

MPLAB X-ben assembly kódot gondoltam "szépre" színezni. Gyakorlatlan vagyok, szerettem volna, hogy jobban vezesse a szemem. Nekem elég furcsának tűnik mit milyen típusú elemnek ismer fel.
Pár beállításom:
Instruction rózsaszín, aláhúzva
Label(Instance) kék, aláhúzás nélkül
Label(Jump) kék, aláhúzás nélkül
Register narancs, aláhúzva

Ehhez képest a csatolt kép szerinti színezést kapom. Az Options ablak példa kódjában (felül) még OK-nak tűnik a dolog, de alatta a szerkesztett kód színezése elég kétséges számomra. Pl: STATUS, W miért nem Register? Az Int_Vec miért nem Label? A RESET biztos, hogy Instruction?
(#) kissi hozzászólása Máj 24, 2020 /
 
Sziasztok!

MPLAB X 5.35 verziónál, assembly kód, abszolút módban nem tudom a változó értékét átállítani szimulációnál ( sem a Watch, sem a Variable ablakban!) ! Mit kell még beállítanom, miért nem megy ?!

A Google-t a barátomnak tartom, de egyelőre nem segített !

Előre is köszönöm a segítséget!

szerk.: Az FSR-eket hagyja, csak az általam CBLOCK direktívával elnevezetteket nem !
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2020
(#) NaSa2 hozzászólása Jún 5, 2020 /
 
Probálkozom az MPLAB X IDE V5.40 -essel, de egyszerűen egy natúr projektet nem tudok létrehozni.
projekt létrehozásakor létrehozza az adott könyvtárat, de utána megáll ezzel:
"Project Folder already exists and is not empty. File Makefile exists."
próbáltam már minden elképzelhetőt, rendszergazdaként futtatva, minden írási engedélyt megadni a mappára stb, de ennél tovább nem jutok vele.

mplab.jpg
    
(#) gyoran válasza NaSa2 hozzászólására (») Jún 6, 2020 /
 
És ha más projektnevet adsz neki?
Én a Mac-en az MPLAB-ot egyébként félretettem. 5.40 alattiak nem mennek 64 biten, az 5.40 pedig teljesen működésképtelen XC8 assemblerben. Még a CONFIG biteket sem engedi állítani, nincs LST File, a lefordított kódot az EEPROM-ba hozza a statisztikákban, a létrehozott kód jónak tűnik (4 sor) de körülötte egy halom hiba van.
(#) NaSa2 válasza gyoran hozzászólására (») Jún 6, 2020 /
 
Próbáltam, minden mással is. olyan, mintha kétszer akarná létrehozni, de még a felülírást is hiába pipálom ki, akkor is ugyan ez.
(#) nedudgi válasza NaSa2 hozzászólására (») Jún 6, 2020 /
 
UAC ki van kapcsolva? Felhasználónévben van szóköz, ékezetes betű? Hagytál mindent oda települni, ahova szeretne?
(#) Hp41C hozzászólása Jún 6, 2020 / 1
 
MpLabX fórum az MpLabX "feljesztéséről":
- MpAsm támogatás megszünt az 5.40 ben, helyette a XC8-PIC-Assembler (pic-as) lett.
- Nem működik jól a 8 bites kontrollerekre a project létrehozás.
- 5.40 debugger a hex állományt tölti be az ELF helyett - nincs szimbolikus változó megjelenítés.
- Ha a pic-as(v2.20) van beállítva fordítónak, az IDE nem engedi a konfigurációs biteket kódból állítani...
Megoldási javaslat: Használjunk régebbi, még 32 bites verziót.
Öles léptekkel halad a fejlesztés (visszafelé).
(#) NaSa2 válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 6, 2020 /
 
Felhasználói névben van ékezet is, szóköz is, ezért próbáltam már másik könyvtárat is projekt könyvtárnak nevezni.
Hagytam mindent oda települni ahova felajánlotta.
UAC -ban meg van engedve a hozzáférés, bár nem emeli ki egyesével az alkalmazásokat, meg szerintem ha nem férne hozzá, akkor nem tudná létrehozni a projekt könyvtárat. (tehát fizikailag létrehozza, az MPLAB X, aztán azt mondja, hogy nem üres.)
Bár az UAC Win10 alatt, agyon állítgatható. vagy fordítva értelmezem, és kapcsoljam ki?
(#) nedudgi válasza NaSa2 hozzászólására (») Jún 6, 2020 /
 
Az előtted szóló már megvilágosított.
Én a MPLab X megjelenése óta becsülettel, minden évben egyszer nekifutottam, de mindig fel kellett adnom. A mai napig MPLab 8-at használok, legfeljebb nem a legújabb kontrollerekkel építgetek.
A kérdéseket általános tapasztalatok alapján tettem fel, legtöbb problémám (nem csak a Microchip termékekkel) ilyesmi miatt keletkezett.
(#) NaSa2 hozzászólása Jún 6, 2020 /
 
"- Nem működik jól a 8 bites kontrollerekre a project létrehozás."
akkor ebben benne van, hogy nem lehet, de akkor hogy használjátok? mindig bemásoltok egy meglévőt, és azt módosítgatjátok?
(#) gyoran válasza NaSa2 hozzászólására (») Jún 7, 2020 /
 
Én most speciel sehogyan nem tudom használni. Mac-en nem megy a 32 bites verzió, az 5.40 meg alapvetően "saját erőből" nem megy.
A Win10-emen korábbi MPASM van, ha nagyon kellene.
Projekt létrehozáskor emlékeim szerint nekem is voltak gondjaim korábban, amíg ae Encodingot 8859-2-re be nem állítottam.
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2020
(#) zenetom válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 7, 2020 /
 
Én már kezdek arra gondolni, hogy direkt csinálják ezt. Mióta áttértek az "új" IDE-re, botrányos lett a kezelése. Mondjuk nekem a réginél a C fordítóval gyűlt meg a bajom, de az sokkal kezelhetőbb volt mint ez az új.
De maradtam az asm-nél és a v8.88-as IDE-nél.
(#) scooby_ hozzászólása Okt 3, 2020 /
 
Sziasztok!
Forrás fájlokat próbálok HEX-re fordítani, amit be kéne égetnem a PIC-be. (PIC18F2431)
A fordítás sikertelen, akárhogy, akármelyik verzióval próbálkozom. Állandóan azt írja, hogy az ANSEL1, a PDC3H és a PDC3L nem ismert a számára. Esetleg rá tudna Nekem nézni valaki? Sose használtam MPLAB-ot.
(#) pipi válasza scooby_ hozzászólására (») Okt 3, 2020 / 1
 
Mert nincs nekije? For PIC18F2331/2431 devices, PORTE is not available.
It is only available for PIC18F4331/4431 devices.
ANS5 through ANS8 are available only on PIC18F4331/4431 devices.
(#) scooby_ válasza pipi hozzászólására (») Okt 3, 2020 /
 
Az lehet, viszont a programba valamiért még is bele van írva. Vagy már a kínaiak sem tudják, hogy mire írnak programot?
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2020
Következő: »»   20 / 25
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem