Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PWM mikrokontrollerrel
 
Témaindító: Magor, idő: Nov 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   9 / 9
(#) Prometheus01 válasza Peter65 hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
Igazad van, a dióda hiányzik. Kondenzátor sincs a motorral párhuzamban. A FET-et egy 100K ellenállás húzza 12Vra kikapcsolás gyanánt. Összerakok egy kapcsrajzot ha otthon leszek, egyenlőre csak össszeraktam egy áramkört saját kútfőből. A motorról semmit nem tudok azon kívül, hogy kb 10A felvétele van mikor már forog. Kivenni elég nehézkes lenne, le kell hozzá ereszteni a fagyállót stb. A linkelt kapcsoláson hová kellene kötni a motort?
(#) Peter65 válasza Prometheus01 hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
A szabadonfutó dióda szükséges, de kondenzátort nem kell a motorral párhuzamosan kötni. Viszont a fet és a szabadonfutó dióda két szélére kell kondenzátor.
A 100K nagyon nagy. Ha kicseréled 1...10K-ra, lehet hogy egészen más lesz a helyzet.
A linkelt kapcsolást a fetmeghajtás elvéért adtam. A szabadonfutó dióda és a motor a 2,2ohm helyén lenne.
Azonban most vettem csak észre, hogy ez egy hibás rajz, a Q2-nek kellene NPN-nek lennie, úgy, hogy a kollektor és emitter fölcserélendő, és hasonlóan rossz a Q3 pozíció. Itt helyesen szerepelnek a tranzisztorok.
Ezen a rajzon L2 és C9 helyén lenne a motor.
Következő: »»   9 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem