Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2261 / 2489
(#) shoginc válasza shoginc hozzászólására (») Jún 11, 2020 /
 
Ezek jók lehetnek? 2SC5200 és 2SA1943
(#) reloop válasza shoginc hozzászólására (») Jún 11, 2020 /
 
Jogos, nem darlington van benne. A végerősítő két képe között váltogatva az 1,1 V bázisfeszültség maradt meg bennem, holott az a meghajtó tranzisztoré. Elnézést a figyelmetlenségért.
A gyári tranyók paramétereihez a 2SC5200 2SA1943 áll a legközelebb, bár a feladat súlya alapján a 2SC5198 2SC1941 is elég kéne legyen.
Az eredeti meghajtókhoz a 2SC4793 2SA1837 hasonlít jobban, az MJE páros a darlingtonhoz illett volna.
(#) shoginc válasza reloop hozzászólására (») Jún 11, 2020 /
 
Rendben, köszönöm a segítséget. Jelentekezem, ha be lettek építve az új alkatrészek. Addigis lesz dolgom még vele, mert az előző "szaki" egyszerűbbnek találta megpróbálni kicserélni a végtranyókat alulról, simán kivágta a doboz alját. Illetve próbálkoztak egy 12V-os ventillátor beépítésével is, csak lehet nem a hálózati kábelre kellett volna kötniük
Szép látvány volt, szegény ventillátor félig elpárolgott...
(#) Beringer 600 válasza krapulax6 hozzászólására (») Jún 11, 2020 /
 
Neked mit kellett cserèlni vagy hol volt mely rèszen a hiba a modulon?
(#) Ronin válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jún 11, 2020 /
 
Amit tudok neked mondani az az hogy olyan nincs hogy minden jó, és mégsem jó. Tehát valami még nem jó, és azt kell kiderítened mi az ami nem jó, de ebben már lehet mi nem tudunk segíteni.
(#) Davidd hozzászólása Jún 12, 2020 /
 
Sziasztok! Elkészűlt a mellékelt kapcsolási rajz, fel is éledt mind a két csatorna pöccre, de van egy kis problémám. Eddig mindig nagyobb tápról használtam. +-60 és +-70V. Most amit felélesztettem +-33V ról inditottam. Jövőben +-42V üresjárati feszültségen fog járni, ami teljes terhelés alatt +-39V ra esik vissza. A hang viszont kásás ami kijön belőle, mintha nem lenne elég nyugalmi áram, van egy hibám amit elkövettem és nem tudom hogy annak tudható-e be. A kicsi pnp tranyok az elején tr1 mind a ket panelnek ksp 92 és a másik kettő 2n5401. A nem egyforma beta miatt lehet-e problémám? vagy szimplán tul alacsony a táp amirol hajtom, mert a végtranyok fel oras hallgatas utan is csak lagyonskák.
(#) Davidd válasza Davidd hozzászólására (») Jún 13, 2020 /
 
Bocsánat, nem tudtam módosítani a hozzászólásom. Ha a moderátorok esetleg szükségesnek tartják, megkérem őket szépen csatolják egybe. Meghajtó tranzisztorok tip41c tip42c és végül a végtranyok tip35c tip36c. Ha segítene valamiben, találtok valami kifogásolni valót.
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Jún 13, 2020 /
 
Szia.
Talaltam meg felszakadt megsemmisult vezeto savot az rca kornyeken.
Ezeket athidaltam.
Izzo nem vilagit,DC nincs a kimeneten viszont hang sincs.
Vagyis van,leginkabb a feherzajhoz tudnam hasonlitani.
Brumm nincs.
Amig a KIT bemenetet nem forrasztottam az elozetesen beszelt pontra addig meg se mukkant.
A muveleti erosito labain par mV merheto,-+ feszultsegei rendben vannak.
Hangero noveles vagy teljesen letekert allapotaban is ugyanugy megvan a zaj.

https://kepkuldes.com/image/ZZbIut
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2020
(#) krapulax6 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jún 13, 2020 /
 
Teljesen mas erositon volt ez a jelenseg..
(#) tothbela válasza Davidd hozzászólására (») Jún 13, 2020 / 1
 
Ezek a pöccre induló erősítők erősítők szoktak olyat csinálni, hogy eltérő félvezetőkészlettel már nem akarnak pöccre működni. Sajnos nem szerencsés a kapcsolás sem, mert ha sikerül feljebb tornászni a nyugalmi áramot, akkor azt semmi nem fogja stabilan tartani. Illett volna a D3, D4, D5, TR5, TR6, TR7, TR8 félvezetőket közelítőleg azonos hőmérsékleten tartani. Ez mondjuk a tervező hibája.
Mérd meg hogy az R13, R14, R15, R16 ellenállásokon mekkora a feszültség. Természetesen rövidre zárt bemenettel, és hangszóró nélkül.
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Jún 13, 2020 /
 
Szia! Azt ugye tapasztaltad mát, hogy fém tárggyal megérintve az erősítő bemenetét, búgás hallható a hangszóróból. Ezt fogjuk most is alkalmazni, a TDA7294 bemenetén kezdünk. Elég egy akkora (pl. csavarhúzó) amitől éppen csak észlelhető a zavarjel. Először a testet érintsd meg vele, hogy a sztatikus feltöltődést elvezesse.
A következő mérési pont a balansz poti szélső lábai, természetesen a balanszot középre állítva.
Ha itt érzéketlen, akkor a műveleti erősítőben és utána keressük a hibát. Ha a balanszpotiról bevihető a búgás, akkor előtte szakadt meg az áramkör.
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Jún 13, 2020 / 1
 
Szia! A differenciálerősítőbe (TR1, TR2) egyforma típusú tranzisztorok kerüljenek! Ideális esetben még össze is válogatjuk őket.
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Jún 13, 2020 /
 
Tapasztaltam igen.A tda bemenetet megerintve most is tapasztalhato a bugas szoval meg nem serult
Balanszal folytatom majd ahogy irtad.
(#) Beringer 600 válasza Ronin hozzászólására (») Jún 13, 2020 /
 
Helló
Beindúlt a Robson modúl
Bc556 volt a hibás,műszer jónak mutatta,de a modúlban mègsem volt jó.
Jól szívtam vele 4 napot.
(#) krapulax6 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jún 13, 2020 / 1
 
Na...gratulalok hozza
Csak sikerult...
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Jún 13, 2020 /
 
Nagy lelkesedessel nekiindultam viszont a zajtol ami beszedhang erossegu nem igazan hallani a balansznal a bugast.
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Jún 13, 2020 /
 
Hogyan reagál a hangszínszabályzó gombokra és a SOURCE DIRECT kapcsolóra?
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Jún 13, 2020 /
 
Mar nem tudok kimenni megnezni de a hangszinszabalyzok mukodnek,emeli a melyet es a magasat.
Hatarozottan eszlelheto.

A source direct-re emlekeim szerint nincs reakcio.
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2020
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Jún 13, 2020 /
 
A hangszínszabályzó a sustorgó zajra van hatással? Akkor figyeld meg, a balansz szélső állása csökkenti-e a zajt az egyik csatornában!
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Jún 13, 2020 /
 
Igy van a hangszinszabalyzo mukodik.Balansz nincs hatassal,mar probaltam tekerni azt is.
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2020
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Jún 13, 2020 /
 
A zaj egyformán jelentkezik mindkét csatornánál? Van szennyeződés a műveleti erősítő környékén akár az alkatrész, akár a forrasztási oldalon?
A következő lépésben a műveleti erősítőhöz kapcsolódó passzív alkatrészeket vizsgáljuk. A 6-7, valamint az 1-2 lábakat összezárva az erősítést egységnyire állítjuk, ebből látjuk a visszacsatolókör esetleges hibáját. Oldalanként külön próbáld ki és a ne az IC lábakat zárd össze, inkább a hozzájuk csatlakozó 470k, vagy 39 pF lábait.
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Jún 13, 2020 /
 
Picit menjunk mar vissza az elejere,hogy nem-e en vagyok balfsz...
A TDA7294-nek a tapot az IC 2-3 labarol a testet a 9/12-rol vettem le.
A bemenet testje szinten a 9/12-es labakhoz kerult a jel az r501 es r502 helyere ahol is megy tovabb az r313 es r314 ellenallasokba.
A kimenet egyenlore “log “ a levegoben es ugy kotottem ra a probahangszorot.
Lehet,hogy a testelni kellene?
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Jún 13, 2020 /
 
A hangszórónak a kimeneti csatlakozóról adj testet.
(#) Beringer 600 válasza krapulax6 hozzászólására (») Jún 13, 2020 /
 
Igen nagy nehezen s sok mèrgelődèssel.
(#) kistehenke hozzászólása Jún 14, 2020 /
 
Sziasztok!
Valaki otthon van a kínai erősítőkben?
Lenne egy aktív hanfal erősítője, ami nagyobb hangerőn elmelegíti magát 8 Ohmon is. A gyári dobozban 4 Ohmos hangszórók vannak. Minden alkatrész kimérve. Min kellene modósítani hogy ne fusson meg?
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Jún 14, 2020 /
 
A kimenetet bekotottem,ugyanugy zaj van.
A 470k-s ellenallasok rovidrezarasakor semmi valtozas nem tortent.
Ellenoriztem a kontaktokat es atforrasztottam:
https://kepkuldes.com/image/ZZv26c
Aztan a TDA elkoszont:
https://kepkuldes.com/image/ZZvnZQ

A hutobardatol szigetelve volt.
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2020
(#) Alkotó válasza kistehenke hozzászólására (») Jún 14, 2020 / 1
 
Ha ez egy aktív hangdoboz (kizártnak tartom, hogy hangfal legyen), és abban van valamilyen 4 R-os hangszó, akkor hogyan kerül a képbe 8 R?
Mit jelent az "elmelegíti magát"?
Milyen varázslattal tudtál minden alkatrészt kimérni? És minek mértél meg mindent?
(Nekem van egy aktív MALONE hangdobozom aminek nincs külső bordája, de még semmi nyomát nem mutatta kóros melegedésnek, és ez is garantáltan kínai.)
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Jún 14, 2020 /
 
Az mennyire egeszseges,hogy jelenleg is merheto a muveleti erosito 1-2-3/5-6-7 laban 20-tol 90mV-ig feszultseg?
Rajz alapjan nem kellene tudnim merni.
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Jún 14, 2020 /
 
A műveleti erősítőn mért feszültségeket a bemenő áramok ejtik a hozzájuk kapcsolódó ellenállásokon, nem rendellenes. Ezért is kell csatoló kondi a fokozatok közé.
A TDA7294 panelről tegyél fel képet. Az IC meghibásodása talán abból ered, hogy nem volt rajta terhelés és nem érzékelted, hogy túl lett vezérelve.
A zaj forrása ezek szerint nem köthető a műveleti erősítőhöz.
A megmaradt végfok bemenetét kösd le a panelről és hallgasd meg, hogy az erősítőből táplálva önmagában zajos-e.
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Jún 14, 2020 /
 
Ezt a kittet vettem meg,ketto darabot.

https://mikroshop.bolt.hu/id/00536-KIT-erosito-mono-vegfok-1x-100-W...IC-vel

Mar mukodott szepen doboz nelkul mindketto.
Egyenlore csak az egyik csatornara kotottem a kittet,elovigyazatossagbol mint kiderult jol tettem.
Probaltam amit utoljara irtal,mas jelforrasrol taplaltam a bemenetet de a tap az erositore volt kotve.
Igy nem volt gond vele,bar a kimenet akkor sem volt rakotve a panelre hanem direktbe kotottem a hangszorot a kittre.

Amennyire nincs anyag ebben az erositoben annyira bujt el benne az ordog
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2020
Következő: »»   2261 / 2489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem