Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » GPS GSM modulok programozása
Lapozás: OK   24 / 28
(#) Tardief válasza Tardief hozzászólására (») Jún 10, 2020 /
 
Hmm. Kellemetlen bevallani, de legalább itt lesz, ha valaki más ebbe a csapdába esne.
A kapott értékek DDMM.MMMM formában vannak megadva. (D- Degree, M-Minute)
Ezt át kell váltani decimális értékre.
(#) Peppe válasza Tardief hozzászólására (») Jún 10, 2020 /
 
Vannak Command-ok, amivel lehet "konfigolni" ezeket és sok más dolgot. Quectel honlapján eldugva meglehet találni. Én már GPS modult upgrade-eltem, mert nem ment egy gyári command. Írtam nekik és küldték a FW-t és a progit hozzá.
(#) superuser válasza Peppe hozzászólására (») Jún 10, 2020 /
 
A GPRMC sentence tartalma tudtommal szabványos. Nem hiszem, hogy a koordináta formátumot konfigurálni lehetne ebben a formában. Szólj ha tévedek.
(#) tufatofu hozzászólása Jún 23, 2020 /
 
Sziasztok! A SIM800L modul használható még valamire? 2G kártyát kezelne elméletileg. Én vettem bluemobil, telenor, vodafon, telekom kártyát egyikkel sem müx. Külön kell kérni, hogy 2G kártyát adjanak?
(#) Gafly válasza tufatofu hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
Ehhez sajnos még hozzá kell olvasnod, mert SIM kártya és a 2G/3G/4G ortogonális fogalmak.
Azt meg tudom érteni, hogy nem működik.

Olyan kártyát próbálj, ami az adott hálózatra be van regisztrálva, a készüléked nincsen letilva, és van is rajta pénz. Esetleg fenti okoból fizikai károsodás nem érte, sem a kártyát, sem a készüléket.

De nem értek hozzá.
(#) superuser válasza tufatofu hozzászólására (») Jún 23, 2020 / 2
 
Használható, bár nem Európában forgalmazott típus.
Hasonlítsd össze az adatlapját a SIM800H-val, hogy frekvencia sávok egyeznek-e.
Amúgy ha érdemi segítséget szeretnél, érdemes relevánsabb információkat közölnöd, mint
Idézet:
„Én vettem bluemobil, telenor, vodafon, telekom kártyát egyikkel sem müx.”

Esetleg ezt fejtsd ki egy kicsit AT parancsok szintjén. CPIN,CSQ, CREG
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2020
(#) Gafly válasza superuser hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
Igy is meg lehet fogalmazni.
(#) superuser válasza Gafly hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
(#) tufatofu válasza Gafly hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
Erről a kártyáról van szó https://www.hestore.hu/prod_10039576.html feltételezem, hogy nem afrikában honos kártyát forgalmaznak. A SIM kártyákon van pénz(bár a hálózatra csatlakozáshoz ez nem feltétel), az AT parancsok rendben vannak(hálózatot AT parancs nélkül is kéne találnia szerintem).
(#) superuser válasza tufatofu hozzászólására (») Jún 23, 2020 / 1
 
És honnan tudod, hogy látja-e a hálózatot, vagy sem?
Na mindegy. Láthatóan nem érzed szükségesnek, hogy a kérdéseddel együtt a megoldáshoz szükséges információkat is megosszad.
Semmi baj, én odalátok az íróasztalodra és a monitorodra. Ezek alapján azt javaslom, hogy kapcsold ki a kártyán a PIN kódot, mielőtt berakod a SIM foglalatba.
(#) tufatofu hozzászólása Jún 23, 2020 /
 
  1. pinMode(sense_pin,INPUT);
  2.    digitalWrite(sense_pin,HIGH); // Enable internal pull-up
  3.    
  4.    }
  5. void loop()
  6. {
  7.   if (smsSerial.available())
  8.   {
  9.     digitalWrite(status_pin,HIGH); // Enable status indicator if serial is available
  10.   }
  11.    //Sends an sms everytime sense_pin sets off
  12.    if (digitalRead(sense_pin)==LOW) // Check if the sense_pin sets off
  13.    {
  14.      smsSerial.println("AT+CMGF=1"); // Set to Text Mode
  15.       delay(150);
  16.       smsSerial.println("AT+CMGS=\"+91"+number+"\""); // Specify recipient's number in internat
  17. ional format
  18.       delay(150);
  19.       smsSerial.print("Warning!Intrusion"); // Enter the alert message
  20.       delay(150);
  21.       smsSerial.write((byte)0x1A); // End of message character 0x1A (CTRL+Z)
  22.       delay(50);
  23.       smsSerial.println();
  24.    }
  25.  
  26. }
  27.  
  28. ˰


Nyilván a szám át van írva
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2020
(#) superuser válasza tufatofu hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
Na itt jönnek a gondok. Neten talált Arduino kód. +91 az valamelyik ország előhívó száma. Talán Indiáé. De gondolom nem oda akarsz SMS-t küldeni.
(#) tufatofu válasza superuser hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
"hogy kapcsold ki a kártyán a PIN kódot"

Ki van kapcsolva.
(#) tufatofu válasza superuser hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
A szám át lett írva, nincs pin kód, 4,2V 5 A meg van, egyéb ötlet?
(#) superuser hozzászólása Jún 23, 2020 /
 
Tölts le legalább egy adatlapot ahhoz a modemhez.
https://img.filipeflop.com/files/download/Datasheet_SIM800L.pdf
Keress rá a "netlight" szóra.
4.15 network status indication
(#) tufatofu válasza superuser hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
Mielőtt adatlapokat böngésznék (sajnos még nem értek én az ilyesmihez), nem az okozza a gondot, hogy a 2G-s modul, nem hajlandó foglalkozni a 3-4G- gagyi feltöltőkártyás SIM-ekkel?
(#) superuser válasza tufatofu hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
Nem.

A modemmel egyébként AT parancsokkal érdemes kommunikálni, terminál programból, legalább addig amíg megismered a működését.

Letöltöttél egy kódrészletet, azt várod, hogy működjön. Közben nincs meg az az alapvető információ, hogy mit válaszol a modem az AT+CREG parancsra. Vagy be van-e egyáltalán kapcsolva.
Azt FELTÉTELEZED, hogy nem jelentkezett fel a hálózatra, de a leírtak tükrében ennek nincsen semmilyen alapja. Lehet, hogy igaz, lehet hogy nem. Nem írtad, hogy mérted volna az áramfelvételét, próbáltad volna megcsörgetni másik telefonról, küldtél volna rá SMS-t, stb.
Ez így találgatás, vaktában lődözés. Annyi az ismeretlen tényező, hogy ha valami véletlenül működni fog, az puszta szerencse lesz.

Javaslom kezdd el az elején. Táp, soros kommunikáció, terminál program.
A modemet bekapcsolod a pwrkey lábbal és hajrá.

ps.: sajnos a panel amit vettél úgy látom nem rendelkezik netlight LED-el, ami komoly hiányosság.
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2020

netlight.png
    
(#) tufatofu válasza superuser hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
Köszi a segítséget! Akkor egy 2G-s modemben minden további nélkül működnie kell egy 3 ill. 4G kártyának?
(#) tufatofu hozzászólása Jún 23, 2020 /
 
Kódtól programtól parancsoktól függetlenül egy üzemképes SIM-el bekapcsolt modul 1 másodperces villogással jelzi a hálózat jelenlétét folyamatosan, ha fel tudott csatlakozni, ez viszont 3 gyors villogás és 2-3 sec szünetet produkál. A kód meg egyéb pajzánságok majd ezután jönnek, elősször találjon már hálózatot.
(#) proba válasza tufatofu hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
Olyan hibába is simán belefuthatsz, pl pin kódot kér a kártya. Nekem még ami másik telefonban működött az a SIM800 modullal is gond nélkül működött. Illetve volt még egy ravasz hiba, ha az RX TX lábon nagyobb volt a feszültség, mint 2,8V, akkor nem kapcsolódott hálózatra, illetve dobálta. Hasonló hibát okoz, ha a modul mellett nincs közvetlenül egy párezer mikros kondenzátor a tápágon.
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2020
(#) tufatofu válasza proba hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
Köszi kipróbálom ezt is, de valaki oszlassa már el a homályt, hogy egy 2G modemben a telenoros 4G kártyának ill. a telekomos 3G kártyának illik üzemelnie?
(#) tufatofu válasza proba hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
A pin kódot levettem kezdésnek róluk. Egyébként egy Nokia 5110 sem talál hálózatot egyikkel sem, Nokia 630 Lumia már talál mindegyikkel. Nem mindegy mi hány G ez nyilvánvaló de továbbra sem tudom, hogy ilyen régi 2G kártyát külön kell igényelni, vagy csak előfizetés? Állítólag az összes pénztárgép, biztonságtechnikai kütyü 2G-t használ többnyire.
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2020
(#) Bakman válasza tufatofu hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
Olyan nincs (kivételes eseteket leszámítva), hogy a SIM kártya csak 3G-re kapcsolódik. Olyan viszont van, hogy a telefon/egyéb kütyü csak a 2G-t ismeri és adott helyen nincs csak 3G/4G. Könnyen lehet, hogy ez utóbbiba estél bele.
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2020
(#) superuser válasza Bakman hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
Találkoztál már ilyennel MO-n? Mármint, hogy valahol nincsen 2G lefedettség, csak magasabb?
(#) Bakman válasza superuser hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
Könnyen lehet, hogy adott terület közelében van olyan állomás, ami sugároz 900 MHz-en de ott is 3G-t biztosít. Vagy éppen úgy számoltak, hogy adott terület két állomás közé esik, mindkettő sugároz 2G-t, lefedik a területet, a harmadik közbenső pedig már csak 4G-t ad. Feleslegesen nem üzemletetnek semmit, drágák a frekvenciák, szűkek a sávok. A lefedettséget pedig mindig az utcán mérik, kivéve ott, ahol beltéri antennarendszer is van.

Vagy.

Nem ismerem behatóbban az eszközt de lehet, hogy GSM 850 MHz-re van állítva, már ha tud ilyet. Adott SIM kártya egyik telefonban igen, másikban nem működik, ez is árulkodó.

Mindezek felett kellene állnia egy USB-UART modulnak, azzal kb. percek alatt ki lehetne deríteni, hol bucskázik el a jóságos hálózat.
(#) tufatofu válasza Bakman hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
Köszönöm szépen Kérni szeretnék még tanácsot, hogy milyen GSM modult javasoltok ami mindenről megy?
(#) Bakman válasza tufatofu hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
Olyan nincs. Első lépésként azt kell kideríteni, a tiéd miért nem megy. Szerezz egy USB-UART átalakítót, nézd meg a GSM modulod AT parancskészletét és kezdj el beszélgetni vele.
(#) pucuka válasza superuser hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
Egyáltalán tudod, hogy mit jelent ez a 2, 3, 4 G?
A 2G ben (EGSM) csak GPRS van, A 3g -ben UMTS, és a 4G -ben LTE. De a frekvencia sávoknak is stimmelnie kell. Ez készülék specifikáció, nem SIM kártya kérdés. A SIM800L "négysávos" készülék Ebből kettőn, 900 MHz (EGSM, GPRS), és 1800 MHZ (DCS GPRS) működik is, tehát ha az előfizetések rendben vannak, és a PIN ki van kapcsolva, működnie kellene. Csak ezek után jöhet az AT macera.
A SIM kártya csak azt határozza meg, hogy mire vagy előfizetve. ÉS igen, a SIM kártyának aktívnak kell lennie, ("lennie kell rajta pénznek") Előfizetéses kártyán lehet adatforgalom, feltöltős kártyán nem biztos, hogy van. Ha a SIM kártyádon nincs adatforgalom fizetve, nem is fog működni.
(#) pucuka válasza superuser hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
Az is kérdés, hogy mihez fog csatlakozni. Közönséges telefonszámra max SMS -t fogsz tudni küldeni.
(#) superuser válasza pucuka hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
Pucuka, elnézted a házszámot.
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2020
Következő: »»   24 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem