Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3168 / 3546
(#) Bakman válasza Epu2 hozzászólására (») Júl 3, 2020 /
 
Barnításról van szó, nem egyfajta lakkozásról/festésről. A lakk belemegy a menetek közé és idővel lepattoghat a külső felületekről.
(#) sany válasza mnyugger hozzászólására (») Júl 3, 2020 /
 
Idézet:
„Ma reggel kimenve nem támadott meg egy sem.”


Szúnyogok támadnak már? Itt már nem nagyon lehet kimenni esete.
(#) mnyugger válasza sany hozzászólására (») Júl 4, 2020 /
 
Ugyanúgy, mint irtás előtt.
1 percen belül 8-10 csípés.
De hatalmas csípések. Mint egy mellbimbó.
És napokig viszket.
Állítólag már többen kerültek kórházba szúnyogcsípés miatt.
(#) bbb válasza mnyugger hozzászólására (») Júl 4, 2020 /
 
Ugye? Köszi EU szabályozás a szúnyogokat. Sajnos attól, hogy nem irtják a dögöket, s minket agyonszívnak, a fecskék száma nem nő olyan drasztikusan, hogy lépést tudjon tartani velük és elfogyasszák ezeket a mutáns rovarokat. Pár tucat éve még egy-egy csípés épphogy fel se tűnt, de mostanra képes úgy bevörösödni, mint annak idején egy méhcsípés. S van amelyik fel se szívódik úgy, mint régen, hanem vörös foltot hagy maga után, majd belilul - s mindezt hetek alatt!
Csütörtökön voltam egy barátomnál, s úgy jöttem haza, hogy tele lettem csípéssel. Mindeközben persze folyamatosan csapkodós táncot jártam, legalább a fele csípést megúszva ezzel. Nehéz megállni a vakarózást...
Persze egy jó forró zuhany sokat segítene (ha emlékeim nem csalnak, akkor 45 °C hőmérsékleten bomlik fel a szúnyog nyálában lévő fehérje), de kinek van kedve ilyen melegben forrón zuhanyozni?
(#) mnyugger válasza bbb hozzászólására (») Júl 4, 2020 /
 
Én azt kérdeztem, hol van az a rengeteg, nagyon védett denevér, ami naponta több kg szúnyogot megeszik. Mert, ha elhajtom őket a padlásomról engem bezárnak érte. Akkor dolgozzák le a szállást.
(#) Gafly válasza mnyugger hozzászólására (») Júl 4, 2020 /
 
Idézet:
„Én azt kérdeztem, hol van az a rengeteg, nagyon védett denevér,”

Ezt speciel meg tudom neked mondani: Zalában, Erbe mester házának oldalán.
(#) mnyugger válasza Gafly hozzászólására (») Júl 4, 2020 /
 
Most voltam kint. Q.... sok szúnyog van. Nem lehet kint tartózkodni. Szúnyogkarantén.
Köszönjük a mindenhatónak, hogy megteremtette a szúnyogot és annak is aki tiltja az irtását.
Hurrá.
(#) sany válasza mnyugger hozzászólására (») Júl 4, 2020 /
 
Logaritmus szerinti növekedés, árnyékban nem lehet megmaradni még napközben sem.
(#) gkari válasza sany hozzászólására (») Júl 4, 2020 /
 
Élővizek mellett (pl. Budapest) sajnos áradás után az apadás megállásáig nem érdemes irtani, mert néhány óra múlva máris érezhetők a frissen, és éhesen kikeltek. Szerintem az EU tilalom nem egészen igaz, mert pl. Bp.-en tavaly is volt irtás - igaz ritkábban, mint az előző években.
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2020
(#) sany válasza gkari hozzászólására (») Júl 4, 2020 /
 
Most minden összejött. Enyhe tél, aszály, hirtelen megérkező nagy mennyiségű eső, viszonylag hirtelen jött melegedés, hirtelen jött áradás és gyors visszaapadás.
A szakemberekkel nem tudok vitatkozni, nem értek hozzá. De, hogy sok a szúnyog az biztos,igaz a környezeti feltételek is adottak.
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2020
(#) Szárnyas válasza gkari hozzászólására (») Júl 4, 2020 /
 
Tavaly azért láthattad még, hogy légi úton irtják a szúnyogokat, mert csak az idei évtől kezdve lépett hatályba az EU-s rendelet. Bővebben: Link
(#) jani1987 válasza mnyugger hozzászólására (») Júl 4, 2020 /
 
Ránk egyszerű halandókra hárul a feladat, hogy ritkítsuk őket. Ha tudnám, hogy melyik a legbiztosabb módszerr ellenük azonnal had rendbe állítanám.
(#) zolika60 válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 4, 2020 /
 
Nyírd a füvet.
(#) sany válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 4, 2020 /
 
Fel kell költözni a hegyekbe, ott szerintem nincs.
(#) nedudgi válasza sany hozzászólására (») Júl 4, 2020 /
 
Álmodj, királylány. Ezeknek a dögöknek elég egy vízcsepp is, hogy kikeljen a következő generáció, nemhogy egy tócsa. Olvastam, hogy naponta pár méterrel arrébb jutnak. Hiába permetezek, ha szomszédok csak hétvégén járnk ide, akkor meg kibírják azzal a pár csípéssl a házban szúnyoghálók mögé bújva.
(#) jani1987 válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 4, 2020 /
 
Idézet:
„Ezeknek a dögöknek elég egy vízcsepp is”

És még nem említetted a vizes edényeket amit vagy ürítenek vagy nem.
(#) Gafly hozzászólása Júl 6, 2020 /
 
(#) pucuka válasza Gafly hozzászólására (») Júl 6, 2020 /
 
Ismerős a helyzet. Engem is borítottak már fel nemegyszer puszta segítőszándékból. Bár annak nem lettek súlyos következményei szerencsére.
(#) nagym6 válasza Gafly hozzászólására (») Júl 6, 2020 /
 
A profizmus hiánya.
(#) gyerek67 hozzászólása Júl 6, 2020 / 1
 
Megjöttem, hadd meséljek pár mondatot.
A múlt héten 17 (7-17 éves), gyereket vittünk el a Feleségemmel Domboriba, vitorlástáborba.
Nem volt egyszerű olyan programot találni ennek a fészekalja "vitorlázónak, ami mindenkinek bejön.
Két alkalommal az erős szél miatt nem tudtam Őket vízre vinni, de előfordult, hogy a szélcsend miatt mentünk strandra.
EMBER MÉG ENNYISZER NEM SZÁMOLT EL 1-TŐL 17-IG!
Álltam a parton, a vízben, mint az őrszem rókamanguszta, és néha összenéztünk Anyával: Neked mennyi?
Jó volt, de elfáradtunk.
Nem nagyon emlékszem, hogy este 10-kor hogyan ért párnát a fejem...
Szombat: három gép mosás.
Vasárnap: Menyem szülinapja.
Hétfő: Bementem kipihenni magam...
(#) bbb válasza gyerek67 hozzászólására (») Júl 6, 2020 /
 
Legközelebb számozd be őket és "leltárnál" ők mondják a saját számaikat
(#) Pumuckli válasza bbb hozzászólására (») Júl 6, 2020 /
 
QR kód mindegyik gyerkőcre (mondjuk pólóra nyomtatva előre-hátra és telefonnal kell csak folyamatosan pásztázni... ha egy percen belül nem olvassa le valamelyik számot 1-től 17-ig, akkor hangosan jelez.
(#) sany válasza mnyugger hozzászólására (») Júl 6, 2020 /
 
Elviselhetetlen a szúnyogok mennyisége. Ma szórták igaz, remélem holnapra kevesebb lesz.
Ha áttudnák törni az üveget, akkor elég nagy baj lenne. De szerencsére nem tudják.

Különben valami ötletetek lenne a távol tartásukra?
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2020
(#) mnyugger válasza sany hozzászólására (») Júl 6, 2020 /
 
Ma két palack spray-vel közlekedtem.
Az egyik Off. Azt magamra, a másik Raid azt meg a támadókra fújtam. Így megúsztam 1db csípéssel, de még az elején elkaptam így nem viszket.
Az előbb néztem ki az ablakon. A szúnyogháló külső oldalán ezrek próbálnak betörni a lakomba.
Katasztrófa.
S még bő 4 hónap, hogy ezek a szemetek eltűnjenek egy időre.
(#) sany válasza mnyugger hozzászólására (») Júl 6, 2020 /
 
Itt úgy zömmegnek az udvari lámpánál, mintha egy trafó működne.
(#) nagym6 válasza sany hozzászólására (») Júl 7, 2020 /
 
Idézet:
„Különben valami ötletetek lenne a távol tartásukra?”
Füstölés, ha a szél nem viszi el a füstöt egyvonalban, hanem helyben szétterül. Van valami fáklya hozzá olaj pld.: Tes.oban.
(#) Pumuckli válasza sany hozzászólására (») Júl 7, 2020 /
 
Idézet:
„Különben valami ötletetek lenne a távol tartásukra?”

Kell kérni távoltartási végzést a bíróságon.
(#) sany válasza Pumuckli hozzászólására (») Júl 7, 2020 /
 
Ez nekem is eszembe jutott.
(#) bbb válasza Pumuckli hozzászólására (») Júl 7, 2020 /
 
A beszámozás működni szokott (saját tapasztalat nagyobb "felnőtt" csoportokkal), ilyenkor az előtte és mögötte lévőt legalább figyelni szokták, hogy tudják mikor következnek. Ha pedig valamelyik nincs meg, akkor legalább a környezetében lévő "szám" szokta tudni mi a helyzet.
(#) Remci válasza bbb hozzászólására (») Júl 7, 2020 /
 
Mint régen a katonaságnál létszám ellenőrzéskor.
Következő: »»   3168 / 3546
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem