Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   968 / 1149
(#) Egri Frédi válasza szegelgetek hozzászólására (») Júl 10, 2020 /
 
Egyeltalán minek akarod szétszedni ? Nincs benne semmi, amit tudnál használni a szétszedés után.
Kíváncsiságból ? Akkor a fémfűrész a Te barátod ...
(#) szegelgetek válasza Egri Frédi hozzászólására (») Júl 10, 2020 /
 
Részben kíváncsiságból.
Részben, meg akár használnám is a többszörözőjét.
Nincsen otthon se nagyfrekvenciára diódám, se kondenzátorom ekkor feszültségre.
Ilyen trafóm meg van vagy három.

A fűrészelés nem hozott eredményt, mert legfeljebb egy metszet készül róla, amiből semmit nem tudtam meg.
(#) Sebi válasza szegelgetek hozzászólására (») Júl 10, 2020 /
 
Szerintem Te nem konkrétan nagyfesz tekercsről ("malomkerék") kérdezel - olyat még nem láttam, amiben sokszorozó van.
Inkább sorkimenő transzformátor lehet a kezedben, ami egyben tartalmazza a primer tekercset, a szekunder nagyfesz tekercset és a sokszorozót, oldalán a fókusz és az árnyékolórács feszültséget beállító potméterekkel. Ezekben van sokszorozó, hogy a színes képcsőnek előállítson 32kV körüli utángyorsító feszültséget.
A fekete-fehérnél ez 10kV körüli érték, abban csak egy diódát találsz és nincs az oldalán potméter.
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2020
(#) szegelgetek válasza Sebi hozzászólására (») Júl 10, 2020 /
 
Igen.
Így van.

Nem tudtam pontosan, hogy mi a neve.
De úgy van, ahogy leírtad.
(#) Sebi válasza szegelgetek hozzászólására (») Júl 10, 2020 /
 
Ha színeshez való, akkor az oldaláról a potikat le lehet feszegetni és azon a környéken lehet a sokszorozó is, mert a potik egy fokozatról kapják a (kisebb) feszültséget
(#) szegelgetek válasza Sebi hozzászólására (») Júl 10, 2020 /
 
A fűrészelés azt mutatta, hogy ott is be van öntve. Azért gondoltam, hogy valami oldószer kéne, csak nem tudom, hogy mi.
(#) pucuka válasza szegelgetek hozzászólására (») Júl 10, 2020 / 4
 
Szerintem egy stabil állapotba került megkötött műgyantát csak a fűrész oldja. Lehet melegítéssel is próbálkozni, de az is ugyanúgy tönkreteszi.
(#) kadarist válasza szegelgetek hozzászólására (») Júl 11, 2020 / 1
 
Szia!
A nitrohígítóba áztatás szokott segíteni. Már oldottam ki megkötött PUR kiöntőmasszát ilyen módszerrel és talán Epoxinál is beválhat.
(#) aramis hozzászólása Júl 11, 2020 /
 
Sziasztok! ki tudná megmondani hány voltról működik ez a két izzó?
(#) vargaf válasza aramis hozzászólására (») Júl 11, 2020 /
 
Ez nem izzó, hanem glimmlámpa, látható az előtét ellenállása is. Általában 230 V-ról üzemel, visszajelzőként.
Glimmlámpa
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2020
(#) Epu2 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 11, 2020 /
 
A nitró kioldja a kapcsoló ü. tápok tekercsei közül a trutyit. Ha kioldja a kitöltött sorkimenőből az akár hetekig is eltarthat.
(#) aramis válasza vargaf hozzászólására (») Júl 11, 2020 /
 
Köszönöm . még azt szeretném kérdezni mi a különbség egy 50 kom potencio m és egy lineáris poti között. A rádióban nekem 50 kom van helyette be lehet tenni a lineárisat
(#) rascal válasza aramis hozzászólására (») Júl 11, 2020 /
 
Szia! Rossz a kérdés. A poti egyik tulajdonsága, hogy mekkora a maximális ellenállása, pl 50 KOhm, egy másik ettől független tulajdonsága, hogy lineáris, vagy logaritmikus, és még van pár másik tulajdonsága, ami fontos lehet. Pl egy fordulatos, több fordulatos. Trimmer poti, vagy nem az. Max teljesítmény, tokozás, anyag stb. Ki kell deríteni milyen volt az eredeti, és ahhoz hasonlót berakni.
(#) vargaf válasza aramis hozzászólására (») Júl 11, 2020 /
 
Már megválaszolták, a hangerő szabályozására logaritmikus karakterisztikájú potenciométert használnak. De egy jó minőségű fénykép alapján könnyebb lenne válaszolni.
(#) rascal válasza aramis hozzászólására (») Júl 11, 2020 / 1
 
Ha hangerőhöz kell, akkor annyit tudok mondani még, hogy a TV-men 64 fokozatú a hangerő állítási lehetőség, és szerintem lineráris. 14-nél érzetre már eléri a maximális hangerőt, nem érdemes nagyon feljebb nyomnom. Éjjel, amikor nem akarom zavarni a szomszédokat a 2-es és 3-as fokozat között kapcsolgatok, mert a 2 néha túl halk, a 3 néha túl hangos. Ha logaritmikus lenne, akkor valószínűleg ki tudnám használni a teljes tartományt és finomabban tudnám állítani, amikor halkan, de még hallhatóan szeretném, hogy szóljon.
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2020
(#) vargaf válasza rascal hozzászólására (») Júl 11, 2020 /
 
Egy közönséges potencióméternek nincsenek fokozatai. A logaritmikus-lineáris változat összehasonlítására itt találsz fórumot:
Mi a különbség ...
Az emberi fül hangerősség érzékelése nem lineáris, hanem inkább logaritmikushoz közelítő.
(#) Pixi hozzászólása Júl 13, 2020 /
 
Sziasztok,
Van egy LG Tv ami pukkant egyet, és kikapcsolt. Ez a kondi volt a pukkanás forrása. Esetleg valaki tud segíteni benne, hogy milyen lehett, és magától pukkant el, vagy valami más ment tönkre a penelen?
Köszi!
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2020
(#) Epu2 válasza Pixi hozzászólására (») Júl 13, 2020 /
 
Az egy zavarszűrő kondenzátor. Azonossal cserélhető. Azt hiszem 1000V 1 ... 2,2nf és X2-es.
(#) Pixi válasza Epu2 hozzászólására (») Júl 13, 2020 /
 
Ettől lehet hogy semmit sem csinál a tv? A nf ilywnkor mennyire lényeges?
(#) Epu2 válasza Pixi hozzászólására (») Júl 13, 2020 /
 
A semmicsinálásnak más oka van.
(#) Egri Frédi válasza Pixi hozzászólására (») Júl 13, 2020 / 1
 
Ha egy kondi "elszólja" magát, nézd meg a hálózati biztit is ... Ha az "kiment" biztos a semmit csinálás !
(#) Pixi válasza Egri Frédi hozzászólására (») Júl 13, 2020 /
 
A biztosíték jó a panelen.
(#) Patópali válasza Pixi hozzászólására (») Júl 13, 2020 /
 
A Fet lábánál az ellenállás égett vagy rosszul látom?
Ha igen lesz még ott más hiba is.
(#) Pixi válasza Patópali hozzászólására (») Júl 13, 2020 /
 
Én is elsőre azt hittem, de aztán mikor ki akartam forrasztani, akkor vettem észre, hogy nem az övé a korom, és lejön róla. A kondi tüsszentett rá!
(#) Epu2 hozzászólása Júl 13, 2020 /
 
Üdv! Találtam egy háromlábú fémtokos kütyüt. Kb 6 mm átmérő és 10mm hosszú, mint egy nem normális tranzisztor tok. Ami rá van írva FP2S05 460 +-1. A Google nem barátom. Ismerős esetleg valamelyiketeknek, hogy mi ez?
(#) Patópali válasza Epu2 hozzászólására (») Júl 13, 2020 /
 
Üdv.
Mibe volt? Fotót láthatunk?
(#) Patópali válasza Pixi hozzászólására (») Júl 13, 2020 /
 
Graetz híd rendben? Fólia szakadás? Mérni kéne a primer körben ellenállásokat, feszültségeket.
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2020
(#) Epu2 válasza Patópali hozzászólására (») Júl 13, 2020 /
 
Azt nem tudom miben volt. Egy marék kristályszűrő és rezgőkristály között volt.
Pillanatnyilag nem tudok jobb képet, mert a Motorolám makrót nem tud.
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2020
(#) qvasz2 válasza Epu2 hozzászólására (») Júl 14, 2020 / 1
 
Elég vacak a kép, de a régi Ge tranyók néztek ki hasonlóan.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2020
(#) Gafly válasza Epu2 hozzászólására (») Júl 14, 2020 /
 
Az ugye nem releváns információ, hogy milyen dobozból került elő.
Nekem konkrétan van 8V-os Zener, pont ilyen "kétlábú" tokban.
Lábszámilag nem gondolnám tranzisztornak, mert ezeknek a tokoknak a fém házát leginkább nem kötötték sehová…
Hacsak nem hűtőzászló és vagy árnyékolás.
Következő: »»   968 / 1149
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem