Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NiMh akku-töltő
 
Témaindító: bolcsy, idő: Máj 2, 2006
Lapozás: OK   50 / 54
(#) Kovidivi válasza sector99 hozzászólására (») Szept 1, 2019 / 1
 
Ennél többet senki nem tudna mondani...
(#) sector99 válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 2, 2019 /
 
(#) Chipmunk1960 válasza sector99 hozzászólására (») Szept 2, 2019 /
 
Az a FET biztosan zárlatos lett, direktben nyomja a cellának, azért is olvadt meg a burkolat. Ha a G felé zárlat van benne, valószínű vitte magával a ucontrollert is, azért nem ismeri fel a többi helyen a cellákat. Tanulni lehet belőle, de működni nem igen fog. 10-20x drágább masinák vezérlőivel sem tudok mit csinálni, ha a controller IC-t hazavágta. Legfeljebb új panel, jó drágán. Mint "Kovidivi" is írta a programírás vesződsége 1 db-ra kivetítve nem éri meg. Ja, nem vettem észre a következő oldalt, de már leírtam, így marad.
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2019
(#) sector99 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Szept 2, 2019 /
 
Köszi az infót! Akkor kicsit tanulmányozom...és "elengedem"...
(#) sector99 hozzászólása Nov 15, 2019 /
 
Sziasztok !
Magyarországon lehet-e valahol 7.2V NiMh töltő modult kapni 12V bemenő feszültségre ? Kerestettem a barátunkkal, de nem találtam. Persze lehet, hogy csak ügyetlen vagyok.... Esetleg ebay is jó, de csak Uniós eladótól, mert sürgős lenne.
Köszi !
(#) nedudgi válasza sector99 hozzászólására (») Nov 15, 2019 /
 
Milyen áramra kell? A B6 töltők emlékeim szerint 100mA-tól indulnak.
Első találat.
A gugli szerint még a HEStore is árulta. Szerintem inkább nem tudtad, mit kell keresni.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2019
(#) sector99 válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 15, 2019 /
 
Azt ismerem, van is nekem 2 is... Bocs, kevés infót adtam meg: ez egy teherautóba telepített automata 7.2 V-os NiMh töltő, aminek az elektronikája meghibásodott. Régi darab, már nem beszerezhető és nem javítható. Arra gondoltam, hogy a mechanikát - akku fészek és csatlakozást meghagyom és csak egy panelt építek be. Kínaiaknál van, de itthon nem találtam és sürgős a javítás. Ezzel fogom kiváltani, egy 12 - 230 átalakító közbeiktatásával.
(#) mhatalyak hozzászólása Márc 11, 2020 /
 
Üdv Szakik!

Van egy black & decker fúgépem, fellelt a dolog. Töltőm nincs hozzá. 14.4V-os NiMH típusú az akkuja, ha minden igaz 3000mAh. Feltettem labortápra 15V-ra és 100mA töltőáramra. Rajta van már egy órája kb. eddig nem melegszik, próbaképp levettem, hogy mi történik, elindul a gép, még ereje is van. Ahogy tekertem fentebb az áramkorlátot, igencsak tud többet is felvenni az akksi. Mennyi lehet a maximum töltőáram és feszültség egy ilyen típúsú akkumulátornál? Itt is hasonlóképpen kell számolni, mint a riasztó akkumulátoroknál?
(#) djapor96 hozzászólása Júl 24, 2020 /
 
Van egy NiCd akkus csavarhúzom. Költözéskor egymás mellé került két AC/DC adapter és mind a kettő beledugható a töltőfejbe. Az egyik biztos a hozzá tartozó adapter.
Na már most az akkumulátor 12V,az egyik töltő kimenete 9V, a másik 15V. Melyik lehet jó hozzá?
(#) nedudgi válasza djapor96 hozzászólására (») Júl 24, 2020 /
 
Valószínűsíthető, hogy a 15V üresjárási feszültségű való hozzá.
(#) djapor96 válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 24, 2020 /
 
Kiprobalhatom, nem fogom kinyirni?
(#) szs válasza djapor96 hozzászólására (») Júl 24, 2020 /
 
A 15V-ossal nem fogod kinyírni, a 12V-os akkumulátor feltöltve kb. 14,4V. Azt az üresjáratában 15V töltő fogja megcsinálni.
A9V-os töltő viszont ki fogja nyírni, ha több órát bennehagyod a 12V-os akkut.
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2020
(#) Attilakovács hozzászólása Júl 26, 2020 /
 
Van egy Ferm 18v-os töltő,csavarbehajtóé,segítség kellene,mert 12v-ra szeretném beállítani,mellékelek képet.Az ic tipusa HCF4060BE. Előre is köszönöm a segítséget.
(#) Kovidivi válasza Attilakovács hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
Az a baj, hogy én nem látok optocsatolót sehol. Olyan, mintha a primer lenne csak szabályozva, a szekunder meg alakul ahogy sikerül, ami a szekunder áramkörnek mindegy is, mivel ott egy töltőáramkör van, széles bemenő feszültségtartománnyal...
(#) rockersrac hozzászólása Aug 17, 2020 /
 
Sziasztok! Lemerült 3x subc akkuhoz milyen töltőt javasoltok? Elsőként meg szeretném tudni hogy a motor jó-e, addig nem költenék rá nagyon.
(#) Kovidivi válasza rockersrac hozzászólására (») Aug 17, 2020 /
 
Labortáp, 100mA áramkorlát (2V egy cellához, 6V két cellához), és töltés, figyelés, 1-10 percenként. Ha emelkedik a cellafeszültség, akkor mehetsz a maximális töltési feszültségig, vagy az alá kicsivel. Tesztre elég. A későbbiekben deltaU-s töltőt kell/ene használni, vagy tényleges akkukapacitás és töltőáram alapján időre tölteni.
(#) Andrei1181 hozzászólása Szept 25, 2020 /
 
Üdv

Páros töltőben 1 cella töltése megoldható úgy, hogy a másik akku helyére 2xSi (mondjuk 1n4001 van itthon) diódát kötök sorban? Elvileg ott leesik a kívánt 1.2V és a másik akku vígan feltöltődik.

Ahogy olvasgatok a témában, ez a NiMh töltés sokkal bonyolultabb, mint amit egy autós ólomakkun nevelkedett szakbarbár el tud képzelni
(#) Kovidivi válasza Andrei1181 hozzászólására (») Szept 25, 2020 /
 
Töltőtől függ... Okos, nem okos, áramgenerátorral tölt, végfeszültséget figyel (lekapcsol-e egyáltalán), vagy neked kell figyelni, hogy 10 óra múlva kivedd az akksikat, stb.
NiMH töltése nem egyszerű...
Kapacitás tizedével 10 órán kereszrül töltsed, akkor nem lehet baj, kivéve, ha a cella valós kapacitásának a ráírt számhoz semmi kőze sincs, mert akkor a 10 óra nagy részében csak melegedni fog az akksi...
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2020
(#) Andrei1181 válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 26, 2020 /
 
1600 van az akkura írva, de nagyon kínai, így az első 1-est inkább elhagynám. 60 mA 1.5V 10 óra? Ezt egy labortáppal is meg tudom csinálni.
(#) Kovidivi válasza Andrei1181 hozzászólására (») Szept 26, 2020 /
 
Mivel a tényleges kapacitás nem ismert, ezért nem lehet a 60mA-t biztosra venni. Én 160mA-rel tölteném és figyelném, mikor kezd el a cella langyosodni. Amikor langyosodik, akkor az áram már nem a cellát tölti, mert az már tele van.
(#) Chipmunk1960 válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 20, 2020 /
 
Szia, A 4060 egy számláló, az méricskéli a töltési időt.
(#) mhl hozzászólása Nov 20, 2020 /
 
Sziasztok!
Van egy régi Varta négyelemes Ni-MH akkumulátor töltőm. Lehet hogy már nem alkalmas a mostani elemek töltésére? Elég hamar kimerült az elem amit töltöttem vele.
Töltő: Varta 57039 AA 2x(2,8V - 230mA 0,644VA)
Akku: Varta Endless Ni-MH 1900mAh AA HR6 1,2V 56676
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2020
(#) nedudgi válasza mhl hozzászólására (») Nov 20, 2020 /
 
Az a töltő, ami nem tud egyesével tölteni akkumulátorokat, messziről elkerülendő. Csak olyat szabad használni, ami egyesével is tud tölteni. A 2 vagy 4 cellás töltők csökkentik az akkuk élettartamát.
(#) Chipmunk1960 válasza mhl hozzászólására (») Nov 20, 2020 /
 
Szia, Hány éves akksi, az sem mindegy. Mindegyiknek meg van adva, hágy töltési ciklust bír, de idővel csökken a kapacitása. Főleg a Ni -k, nem szeretik a töltetlenül tárolást.
(#) mhl válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 20, 2020 /
 
Ezt nem tudtam, és még nem is találkoztam olyan töltővel ami egyesével is tud tölteni.

Chipmunk1960: Az aksikat kb két hónapja vettem, de hogy a boltban meddig állta azt nem tudhatom.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2020
(#) rascal válasza mhl hozzászólására (») Nov 21, 2020 /
 
Szia, pedig vannak: Bővebben: Link (Nekem nincs ilyenem, csak a példa kedvéért linkeltem.)
Ez is hasznos: Bővebben: Link. Én ezt használom, azután a cellákat sorba kötve állandó árammal időre töltöm.
(#) mhl válasza rascal hozzászólására (») Nov 22, 2020 /
 
Szia, köszönöm. Nem sok mindenre használom az akksikat, egy régi digi fényképezőbe meg zseblámpának. Van még egy pont ilyen töltőm aminek csak a fele működik, azt szétszedem és felrakom id a képeket.
(#) user1914 válasza mhl hozzászólására (») Nov 23, 2020 /
 
Hi!
Nekem a Lii-500 van. A google mindent megmutat róla. Még belső ellenállást is saccol az akuról.
Az ára meg bagatel a többihez képest.
Üdv. M.
(#) Mate78 hozzászólása Nov 29, 2020 /
 
sziasztok,

van egy Electrolux kézi porszívóm, amiben gyengélkednek az 1,2V 1200mAh-s NiMh akkuk.
Tehetek bele 2500mAh-s akkukat?Persze ugyanúgy 1,2V, NiMh azok is.
Csak a töltőelektronika miatt kérdezem, tudja-e "kezelni" a nagyobb kapacitású akkukat, és nem lesz-e baja tőlük.

köszönöm!
(#) proli007 válasza Mate78 hozzászólására (») Nov 29, 2020 /
 
Hello! Nyugodtan belerakhatod, általában nem egy bonyolult áramkör van ilyen szerkezetekben, legtöbbször csak egy ellenállás. Maximum tovább tart a töltés.
Következő: »»   50 / 54
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem