Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3483 / 3948
(#) Firefighter1 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Júl 25, 2020 /
 
7812cv 1A -al..ugyhogy kap hármat párhuzamosan!

Azt had kérdezzem hoyg sok kapcsolásnál látom ahol párhuzamosan használják, hogy a 7812 és a fogyasztó közé sorosan egy egy ellenállást tesznek be!
Annak van valami "officiális" szerepe? Vagy mehet a nélkül simán a 0.33 és 0.1 kerámia kondival csak plusszba elektrolit kondi?
(#) Bakman válasza Firefighter1 hozzászólására (») Júl 25, 2020 / 1
 
Miért nem használod valamelyik DC/DC konvertered? Sokkal energiatakarékosabb. Esetleg nézz bele a Router-be, lehet, hogy valamilyen DC/DC konverter van eleve benne és mehetne direktbe rá az akkupakk.
(#) NoMen hozzászólása Júl 25, 2020 /
 
Lenne egy olyan kérdésem van egy munkagép 12 voltos rendszerrel a vele járó feszültség ingadozással, van rajta egy végállas kapcsolóm, nyomógomb ami nyitott állapotban 2750 Ohm benyomott állapotban 550 Ohm ezzel hogy tudnék egy relét működtetni.
Sajnos a nyomógombot nem tudom, lehetséges módosítani normál kapcsolóra, egy váltó rendszerben van beépítve.

Gomb.jpg
    
(#) nedudgi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Júl 25, 2020 / 1
 
Egyszerűbb megfejelni a 7812-t egy tranzisztorral. Megkockáztatom azt is, hogy akár három soros akkuról is elmenne az a router.
(#) szs válasza NoMen hozzászólására (») Júl 25, 2020 /
 
Sajnos a kérdésed első felét nem tudom értelmezni, annyira ötletszerűen használod a vesszőket, hogy érthetetlen így a mondat.
Az utolsó modatod (kérdésed) viszont értem, és igen, lehet helyettesíteni azt a gombot egy kétállású kapcsolóval. Csak akkor nem végálláskapcsoló lesz ezentúl, de ha ez a cél, hát nosza.
(#) pipi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Júl 25, 2020 / 1
 
Azok a soros ellenállások a 7812-k közötti terhelés egyenletesebb elosztásához vannak.
Én egy 7812-t sem tennék be... Csak DC-DC konvertert tennék akkus használathoz a jobb hatásfok miatt. Én is azt mondom nézz bele a routerba milyen táp van benne, lehet nem kell barkácsolnod, rákötöd az akksit és kész is vagy. De számoltál ugye? ha 1 cellás soros pakkot csinálsz, a router 1-2 órát fog tudni, utána lehet töltögetni. Apropó a router RJ45 csatin kapja az internetet? Ugyanazon a kábelen leviheted a tápot is...
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2020
(#) nedudgi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Júl 25, 2020 / 1
 
Azt is tudnod kell, hogy az, ami a router bemeneti csatlakozója mellé van írva, illetve a tápegységen szerepel, gyakorlatban soha nem fordul elő. Ha két ampert írnak oda, egy egy amperes táp simán elviszi a szerkezetet.
(#) nedudgi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Júl 26, 2020 / 1
 
Tudom , hogy van egy zsák rakat lítium akkud, de én a helyedben beruháznék egy 12V 7Ah savas akkura, és azt "cipelném" magammal, ha a pincében lenne kedvem csinálni valamit.
(#) macsi01 hozzászólása Júl 26, 2020 /
 
Üdv
Van egy sony minihifi típusa HCD -H51 nem fiatal .
Ebben csak a tuner működik és elkezdtem keresni az okát .
Odáig jutottam hogy a cd- t egy motor a magnót 2 motor üzemeltetné ha a szíjak nem mentek volna gatyára .
A magnó részen 4, a cd - nél 1 van .
Honnan tudnék ilyen szíjakat venni kérdem ezt úgy hogy a méreteiket sem tudom .

A második kérdés : ezen a hifin van egy phono azaz lemezjátszó bemenet rca .
Erre a bemenetre szeretnék egy telefont csatlakoztatni úgy hogy a telefonon menne pl egy internetes rádió és abemenetet gyakorlatilag erősítőbemenetnek használnám .

Ez így lehetséges ?
(#) proli007 válasza NoMen hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
Hello!
A probléma nem az, hogy a kapcsolóban ellenállások vannak, hanem hogy nem ismert annak környezete/kapcsolása. Mert ennek a kialakításnak biztonsági funkciója van, hogy megállapítható legyen a kapcsoló tényleges nyitása-zárása, nem a vezeték szakadása vagy zárlata..
Ha ebbe belenyúlsz, megzavarhatod az eredeti működés funkcióját. Tehát ismerni kellene a környezetet is. De legalább az 1-2 pont feszültségét a testhez képest a kapcsoló nyitott és zárt állapota estén. De még ekkor is lehet gond, ha pld. egy mikrokontroller észleli a kapcsolót és esetleg mátrixban vagy időmultiplexelve kérdezi le az állapotát.
(#) NoMen válasza proli007 hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
A kapcsoló már rég nincs bekötve a vezérlő elektronikánál, csak egy ledet vezérel.
A többi hasonló kapcsoló testhez vannak bekötve a másik szál a vezérlő elektronikába megy.
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2020
(#) NoMen válasza NoMen hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
A funkciója egy szinkronkapcsolót figyel hogy be van e kapcsolva, eredetileg ha rendesen nem kapcsolt be vagy munka közben valami miatt oldott akkor a egész gépet tiltotta.
(#) proli007 válasza NoMen hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
Ha szabadon felhasználható a kapcsoló, akkor viszonylag egyszerű a helyzet. Ha a kapcsoló mind két pontját tudod használni akkor az egyszerűbb megoldást, ha ragaszkodsz ahhoz hogy a kapcsoló egyik pontja a testen legyen, akkor a két tranyós megoldást javaslom.
Az áramkörben van egy zöld Led, de ennek feladata egy kb. 2.2V-os feszültség stabilizálása. Tehát nem információs feladata van. (Max mutatja hogy van-e tápfesz.)
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2020

END-SW.png
    
(#) NoMen válasza proli007 hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
Köszönöm
A második megoldás szimpatikusabb, kipróbálom.
(#) Firefighter1 hozzászólása Júl 26, 2020 /
 
Huu nagyon szépen köszönöm a sok hozzászólást!
Nem is tudom hol kezdjem a válaszokat!
Első körbe:
Megbontottam a router. hát mindig tudtam hogy nem pazarolják az alkatrészeket... de ennél azért többre é s egyértelmübbre számítottam!
(#) Firefighter1 hozzászólása Júl 26, 2020 /
 
Leg igéretesebbnek talán ezt az utolsó két fotót tartom...
De "laikusként" eleg nehéz bármit is nyilatkozni!

Bocsánat modosítotzam, mert rossz képet illesztettem be!
A másodikon látszik így a kapcsoló körzete is
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2020
(#) nedudgi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
Első blikkre kapcsolóüzemű feszültségátalakító van a tápbemenetén, ami elég tág működési tartományt enged feltételezni.
(#) Kovidivi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Júl 26, 2020 / 1
 
Szerintem a routernek a 12V nem is kell, csak a belőle előállított 3V-5V. Én a 3S akksit a BMS után rákötném a router bemenetére. 12.6V maximum biztosan nem túl sok, a más véglet pedig, amikor az adapternél pontosan 12.0V van, de a másfél méter kábel végén 1-2A terhelés mellett marad csak 11V.
(#) tbarath válasza Firefighter1 hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
Az első képeden alul az IC-n mintha 54229 lenne a felirat (nem éles), alatta pedig TI. Ha így van, akkor ez TI TPS54229, adatlap szerint: "4.5V to 18V INPUT, 2-A SYNCHRONOUS STEP DOWN CONVERTER WITH INTEGRATED FET". A kimenő fesz max. 7V, itt vagy 5V, vagy 3V3 lesz beállítva. Nem tudom, hogy a kimenettől mennyivel nagyobb bemenő fesz kell neki, nem olvastam bele bővebben: Bővebben: Link
(#) Firefighter1 válasza tbarath hozzászólására (») Júl 26, 2020 / 1
 
Ha erre gondolsz akkor igen..
54229
TI 62A van rajta
Akkor ha jól értem elvileg 18 V ig simán megeszik bármit?
Mondjuk 18 nem is de elvileg egy 4S3P tehát 16.8 at simán el kellene viselnie??
A 3S el közvetlenbe szépen indul!

A békesség kedvéért lehet rendelek 3S BMS panelt
(#) szs válasza Firefighter1 hozzászólására (») Júl 26, 2020 / 1
 
Nem szoktam figyeni senkit, de van, mikor a szemem megakad.(És már rajtad többször)
Mit szórakozol itt velünk?
Először is: ha akarod azt a 12V-ot, akkor miért is nem teszed azt, amit "nedudki"ajánlott: leviszel egy ólomakksit, és vidáman énekelsz. (Bakker)
Aztán: miért nem kell helyesen írni? A minden második mondatod után feliáltójel annyira idegesítő, csoda, hogy egyáltalán válaszol valaki néked.
Vigyél le egy hosszabbítót, aztán minden király lesz, ha ez nem állapot, akkor vigyél le akkut, ha ez sem, akkor mit kezdjenek itt veled?
Nekem is van pincém, melléképületem is, ha a teljesen alap 12V-ra vágyom, hát álmomban is rátalálok.
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2020
(#) pipi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
Ha megy 3S-ről, akkor minek a 4S-sel kínozni az elektronikát? Inkább 3S2P a biztonság kedvéért
(#) Firefighter1 válasza pipi hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
4S panelom van itthon. De igen nem kinzom, már lerendeltem a 3S elektronikát.
Cella van itthon bőséggel ugyhogy lesz az még 4P is és akkor nem is kell naponta, hetente tölteni, úgyis csak szakaszosan fog menni, heti 3-5 órába!
(#) Firefighter1 válasza szs hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
Köszönöm... ez is egy hozzászólás és "építőjellegű" kritikának veszem! De azért engedd meg hogy pár szóban reagáljak!

Ezt a : " Mit szórakozol itt velünk"-et kikérem magamnak! Attól hogy kérdezek, attól még nem szórakázok!

A másik: ha nem atomstabilan 12 volt kell akkor lehet hogy inkább használnék 18650 es cellát.... mégpedig egy nagyon egyszerű oknál fogva! ( felkiáltójel) mégpedig mert van itthon belőle több mint 1000 darab, és ilyen felállás mellett nem biztos hogy szeretnék 30-35 ezer forintnak megfelelő frankért akksit venni.

A harmadik: nem mondom hogy a helyesírásom kiválló mert nem, annó 25 éve amikor tanultam akkor sem volt fényes és azóta az hogy "szinte csak" németül és angolul szólalok meg az sem segített sokat rajta de mindemellett ugy gondolom,hogy azért nem olyan egetverően rossz hogy bárkinek "kisüsse" a szemét!
És amúgyis nem is szoktam sok "feliáltójelet" használni. Azt mondjuk igen elismerem többet használuk mint Te de csak azért mert az életbe is "kézzel/lábbal is artikulálok"

A hosszabító hidd el nekem is eszembe jutott, azért ennyire degenerált énse vagyok de mivel társasházban lakom, ezért sajnos lehetetlen kivitelezni.


Amugy zárva soraimat, nagyon köszönöm mindenkinek aki a "katasztróffális stílusom és helyesírásom" ellenére is szokott válaszolni és segíteni!
Szerencsére vagytok sokan jószándékkal és türelemmel felem!

Végezetül -" Megkövetem Magam, Mea Culpa"- megpróbálok jobban odafigyelni a helyesírásra

Tuti törölve lesz de bizom a kedves adminokban hogy legalább addig megmarad amíg el tudod olvasni
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2020
(#) pipi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
Olvastam is hogy rendelted a 3S-t, de nem jutott el a tudatomig
(#) szs válasza Firefighter1 hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
Annyira gáz, amikor egy magyr fórumon arra hivatkozol, hogy németül és angolul annyira tudsz, hogy lekakilhatod az anyanyelvünk...
(#) nedudgi válasza szs hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
A kolléga nem Magyarországon él.
(#) szs válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 26, 2020 / 1
 
Ez nem indok
(#) kendre256 válasza szs hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
Idézet:
„Annyira gáz, amikor egy magyr fórumon”

Én úgy értettem, hogy inkább mentegetőzött.
(#) szs válasza kendre256 hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
Szoktak. Mentegetődzni sok helyen lehet. Csak azt nem biztos, hogy mindenki elfogadja. Én nem.
Következő: »»   3483 / 3948
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem