Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DeWalt DE9116 akkutöltő
 
Témaindító: BlackForce, idő: Aug 13, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) BlackForce hozzászólása Aug 13, 2010 /
 
Sajna,de nem találom a baját a fent emlitett akkutöltőnek.
Amikor behelyezem az akkut a töltőbe,a led dióda kb másodpercenként keztd villogni(mintha minden rendben lenne,tölt),de 1-2 percen belül felgyorsul a villogás(mint amikor a töltés befejeződött).
Mérések szerint egyáltalán be se indul a töltés(kb 7mA folyik az akkun keresztül.
A töltőben BD2005xr3 Ic,11N40 (N-Mosfet)és ferites trafó van (semmi klasszikus trafó).
Ha kell le is fotózhatom.
Tudna esetleg valaki tippet,vagy netalán serviz rajzot adni?
Előre is köszi
(#) dave500 válasza BlackForce hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
Egy kép jó lenne róla. Majd az okosok segítenek, én nem hinném, hogy tudok, de a többieknek segítene a kép.
(#) BlackForce válasza dave500 hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
http://img841.imageshack.us/i/dewalt1a.jpg/

http://img199.imageshack.us/i/dewalt2a.jpg/

Itt van két kép a töltőről,ha esetleg segitene
(#) tamas125 válasza BlackForce hozzászólására (») Aug 13, 2010 / 4
 
Szia!

Ilyen töltőt használunk a cégnél is párat...

Ha jól megnézed a töltő oldalán a gyártói matricát, megkaphatod a választ a kérdésedre.

Neked a felső sorban lévő kis képek kellenek:

Bővebben: Link

A lassú villogás a normál, rendesen működő töltést jelzi a felhasználó felé, a folyamatosan világító led a feltöltött akkura figyelmeztet.

A rossz hír az, hogy ha gyorsan villog az a led, akkor az akkud ment tönkre. Okos töltő, felismeri a hibás cellás akkut. Hogy hogy csinálja nem tudom...

Próbáld ki másik akkuval is, ha nem csinálja a sűrű villogást, az akku a bűnös...
De nem legyen igazam, mert az drága lesz...

Épp ma néztem DeWalt akkukat, utángyártott 12V/3Ah-s 12000Ft.

Remélem tudtam segíteni...

Üdv:
T.
(#) BlackForce válasza tamas125 hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
Szerintem jók az akksik,mert hogy két DeWalt,meg két Black & Decker (ugyan olyan a csatlakozás,meg a fesz is 12V mindkettőnél) akksi se legyen jó,valahogy fura lenne..A házilag készitett töltővel feltöltött ugyanezen akksik meg gond nélkül műkszenek(csak itt hosszabb a töltési időm),na meg négyet töltögetni egy csigatöltővel...Macerás kicsit.
(#) proba válasza BlackForce hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
A 7 mA a töltőből ki vagy a töltőbe be folyik? Lehet a töltő be sem indul.Esetleg az adapterből meg sem kapja a feszültséget ,vagy valamelyik nagyobb wattos ellenállás megszakadt.
(#) BlackForce válasza proba hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
Uraim az akkutöltő beindult !!!

Először megpróbáltam a kondisokat átnézni,a gyanúsakat kicseréltem,de sajnos nem vezetett a megoldáshoz.Rengeteg a témával kapcsolatos oldalt átböngésztem.Egy helyen taglalja,hogy mely alkatrészeket kell lecserélni ha 110v tápról át szeretnénk alakitani 220v betáposra.Itt irja többek között,hogy a D12 zéner dióda 18v kell hogy legyen.Ekkor kezdtem keresni a panelon ,hol is van az fizikailag(persze alig találtam ,mert el volt dugva a hűtőbordás mosfet előtt egy szilikonszerű ragasztócsepp alatt).
Éppen ez a kis 18v-os zéner zárlatos volt.
Lecseréltem,és láss csodát MŰKÖDIK a töltő.
Mindenkinek nagyon köszi a segitséget,és további jó munkát.
Üdv.
(#) nabi válasza BlackForce hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Szia!
Ne haragudj hogy zavarlak de nekem van egy dewalt dw9116 os 110v os töltőm és szeretném átalakitani 220v ra,tudnál segiteni miket kell hozzá cserélni a panelon.
Előre is köszönöm a válaszod

Nabi
(#) vancsad80 hozzászólása Jún 14, 2011 /
 
Udv

Ugyanilyen toltom van es az aproblema vele ha csatlakoztatom 240V latszolag nem tortenik semmi.Kinyitottam es probaltam ellenorizni az osszes diodat es ellenallast latszolag jonnak tunnek es nincs megegegve a board se sehol. Olvastam ezt a zener diodas dolgot lehet hogy az a hibas nalam is? Mert mind iranyba ad erteket a multimeter mig normalis diodanal kell hogy vegtelen legyen.

van egy masik toltom is az De9118 aminek a kapcsolasi diagramjat meg lehet talani neten es itt forumon is.
Annal lathato nyomai vannak hogy mi ment tonkre egy 2w 5.1ohmos ellenallas meg par smd ellenallas egy par 3904 tranzisztor es az pedig produkalta hasonlo villogast.

tud valaki kapcsolasi rajzot a 9116 hoz?
(#) kodil hozzászólása Dec 15, 2012 /
 
Üdv mindenkinek. Segitségetekre lenne szükségem. Egy DeWalt DE9118 akkutöltő kapcsolási rajzát keresem de sajnos nem tudok hozzájutni. Ha valaki tudna segíteni megköszönném.
(#) mkostner77 válasza BlackForce hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Jó napot! DEWALT DC9000 36 volt-os töltőm nem működik! Számíthatok a tapasztalatára? Előre is köszönöm! Marcell +36305277041
(#) ONKYOS válasza mkostner77 hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
üdv, talán tudok segíteni, elektroműszerész vagyok.
küldjön üzenetet.
(#) mkostner77 válasza ONKYOS hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Üdvözletem! Örülnék mert ismeretségi körömben több elektronikával foglalkozó ismerős feladta a próbálkozást! Alkalmazottak használták és valószínű dobálhatták a dobozt, ami a töltőt is tartalmazta! Lassan teljesen meghalnak az akksik mivel használaton kívül vannak! E-mail címet esetleg telefonszámot kérhetek? Marcell
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem