Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   197 / 250
(#) pipi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 10, 2020 /
 
A banggood oldalán mit látsz a követésen?
(#) zsoltee0001 válasza pipi hozzászólására (») Aug 10, 2020 /
 
Nem sokat:
Bővebben: Link
(#) Bakman válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 10, 2020 /
 
Fényképet tölts fel, nem tudunk belépni a fiókodba.
(#) pipi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 10, 2020 /
 
Ezt jól belinkelted, mindenki a saját BG oldalát fogja látni
(#) zsoltee0001 válasza Bakman hozzászólására (») Aug 10, 2020 /
 
oké, bocsi

Mod: Melléklet törölve, mert személyes adatokat tartalmazott.
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) mraulajos hozzászólása Aug 10, 2020 /
 
Hali!
Nekem, a nyomkövető szerint, június 17. én beérkezett az országba egy 8e. Ft os csomagom.
Azóta VÁM kezelésre vár. Lassan kettő hónapja. FELHÁBORÍTÓ!
(#) bolond6 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 10, 2020 /
 
Publikussá vált egy név és egy szállítási cím...

"Cancel item export"/"Továbbítás megszakítása".
(#) zsoltee0001 válasza bolond6 hozzászólására (») Aug 10, 2020 /
 
Érten ha törölték, de nem volt visszautalás.
(#) bolond6 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 10, 2020 / 1
 
Vagy itt, vagy a megrendelt termék "After-Sale Details" linkjén (ld. a csatolt képed) érdeklődnék.
(#) zsoltee0001 válasza bolond6 hozzászólására (») Aug 11, 2020 /
 
Köszi, az after sales detail-ba ott van a refund, így már oké!
(#) uniman válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 11, 2020 /
 
Említsd meg nekik azt is, hogy már letelt a vírus miatti 15-30 nap késlekedésre felszámítható idő.
(Nekem 2 nap múlva fog letelni /május 21-én rendelt/, júl.13-án volt a szállítási határidő vége, a refundomra ezt linkelték... De még csak a PostNL rendszerében sem érkezett be az áru, csak a követési számom "preadvised" státusú... )
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2020

May21.JPG
    
(#) Massawa hozzászólása Aug 12, 2020 1 /
 
Emberek! Valoszinü át kell irni a közgazdasági elméletet.
Sokáig kerestem egy jo LEDs fotolámpát, hogy ne kelljen a nagy régi gömb alaku fényforrásokat mindig cipelni. Egyet ki is probáltam a baráti boltban, tetszett, de meglehetösen magas volt az ára. ( 3 számjegyü €-ban).
Néztem ugyanazt az Amazonon - mintegy 30%-l olcsobb. Na gondolom megnézem a kinai barátoknál ez hogy is van? Nicsak ugyanaz a világitotest, ugyanaz a márka az amazon árának a feléért. Na gondolom ezt nem lehet kihagyni. Kattintok a megrendelésre - mi ugrik fel? Választhatok honnan jöjjön!: Olaszországbol, Spanyolországbol, Franciaországbol vagy Kinábol. A kinai ár 2-3 euroval olcsobb. Na jo azonnal katt az olasz cimre. 3 nap alatt ideért, Amazon dobozban (!), a készülék Made in Italy, és nagyon profi. Még a gyártoja egy személyes levelet is mellékelt, és hosszabbitott garanciát adott.
Most már csak keresni kell egy közgazdászt, aki el tudja magyarázni a halandonak az ilyen tipusu árképzést!
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2020
(#) aroxol válasza Massawa hozzászólására (») Aug 12, 2020 /
 
Nagyon egyszerű. Mivel megszünik a 22 euros vámmentesség, a kinaiak már a spájzban vannak.
(#) proba válasza Massawa hozzászólására (») Aug 12, 2020 / 1
 
Nincs új a nap alatt, annak idején az NDK-ban 10 dkg magyar paprika talán 1-2 márka volt (6ft/márka ), az RFT tv annyi márka volt kint, mint itthon forintban....
Amúgy legegyszerűbb árképzési szabály, add annyiért amennyiért még éppen megveszik.
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2020
(#) Kovidivi válasza proba hozzászólására (») Aug 12, 2020 /
 
"amennyiért még éppen megveszik." helyett: "Add annyiért, ahol egy meghatározott időn belül a legnagyobb (vagy az elvárt nagyságú) profitod van".
Ez lehet pl. egy millió darabot minimális haszonnal eladni, vagy egy db. spéci, a világon sehol sem fellelhető dolgot nagyon drágán eladni. Esetleg azonnal el kell adni, a konkurencia miatt (szavatossági idő/szezonális termék (vírus teszt, maszk)), vagy az se baj, ha 10 év múlva kel el, ismét más az árképés.
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2020
(#) Massawa válasza aroxol hozzászólására (») Aug 12, 2020 /
 
Inkább az a kérdés, hogy vajon kik és milyen alapon verik fel a teremék árát annak a több mint kétszeresére? Mert sem az Amazon sem a boltos kiskereskedö nem hiszem, hogy annyit hozzáad a termék értékéhez mint amennyit az ár mutat.
És akkor majd jönnek a márkavédelemmel stb. Vagy tálán az Ali megélegszik pár %-s haszonnal mig az Amazon meg a kiskereskedö annak tizszeresét probálja zsebre tenni?
(#) Kovidivi válasza Massawa hozzászólására (») Aug 12, 2020 / 2
 
"kik és milyen alapon verik fel a teremék árát" - aki akarja. Akár te is megteheted.
(#) aroxol válasza Massawa hozzászólására (») Aug 12, 2020 /
 
Amazon és a kiskereskedö raktárt tart, illetve nagyobb összeget fektet be. Mig az Alin megvásároltsz valamit, a kinai átsétál a szomszédba árubeszerzésre, és vica versa. Igy egy nagy raktárra jut rengeteg eladó. Józsefvárosban is igy nem a kinain.

Ezért van hogy sokkal olcsobb az Ali.

PIC-et szoktam vásárolni az alin. Harmad áron mint itthon a distributortol project kedvezménnyel.

A kinai egy nap elad 10.000-et az itthoni kereskedő meg 100-at És bizony a 100db-nak kell minden rezsit is tartalmaznia.
(#) Massawa válasza aroxol hozzászólására (») Aug 12, 2020 /
 
Csak itt szo sincs tömeguccrol, azaz nem valoszinü, hogy 10000 darabot eladnak valaha is, még annak a tizede is sok. És ha Kinábol rendelem az "olasz" terméket akkor a legolcsobb.
(#) ha9pi.feri hozzászólása Aug 14, 2020 /
 
Kínából, márc. 20-án feladott küldemény ma érkezett meg.
(#) Rosszmáj hozzászólása Aug 28, 2020 /
 
Valakinek tapasztalata, mennyi idő a vámolás?
5 dolláros kütyü, 2,5$ nyomjelzős szállítás. 08.13 rendelés, 24-én érkezett, 26-tól vámolásra vár.
Nem fogadnék túl nagy összegbe, hogy két héten belül megkapom.
(#) aroxol válasza Rosszmáj hozzászólására (») Aug 28, 2020 /
 
Egy-két hét alatt megvan ha segíted a vámügyintézést.
(#) sector99 válasza Rosszmáj hozzászólására (») Aug 28, 2020 /
 
Ezt milyen indokkal vámolják ? Nem január 1-től szűnik meg a 22 dolláros határ ?
(#) nedudgi válasza sector99 hozzászólására (») Aug 28, 2020 /
 
Valamit félreértesz. Vámeljárást minden esetben le kell folytatni, függetlenül attól, hogy kell-e fizetni vámot, vagy forgalmi adót.
(#) Alkotó válasza Rosszmáj hozzászólására (») Aug 28, 2020 /
 
A "VÁM-olás" az kb. 5 perc, de mire sorra kerül az ettől sokkal hosszabb is lehet.
Az értékét az eladó akár hibásan is feltüntetheti a csomagon, és a hivatal csak azt látja. Ezért gyanakszik, és találomra ellenőriz. Neked kell majd számlával igazolni, hogy valójában mennyi is az érték. Ehhez küldenek egy kitöltendő papírt postán, amit vissza kell nekik juttatni. Ez a kettő együtt sok idő, ezért nem ez a legjobb megoldás.
Ha már biztosan tudod, hogy vámeljárás alá vonták a csomagodat, akkor célszerű elébe menni a dolognak, és elektronikusan elküldeni az igazoló iratokat, és a kitöltött űrlapot (valahonnan én is letöltöttem már, de most nem találom neked). Ha ez náluk van, akkor már viszonylag gyorsan megállapítják VÁM és ÁFA mentességet, és átadják a postának.
Csak érdekesség, hogy az ilyen küldemény nagyon fel van díszítve. A VÁM-osok felbontják, és megnézik valóban az van-e benne ami a számlán. Utána próbálják visszazárni, ami nem igazán sikerül szépre, ezért ott vannak a csomagon a VÁM-lezáró matricák (akár 8-10 db is). Aztán jön a vámmentes felirat, áfamentes felirat, és még egy zacskót is próbálnak felragasztani, amiben a vámos papír van behajtogatva. Ha mindezt odaképzeled egy kb.15x15 cm-es dobozkára, akkor szinte hihetetlen hogyan fér oda ennyi minden arra a kis felületre.
(#) Alkotó válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 28, 2020 /
 
Dehogy kell minden esetben. Szúrópróbaszerű a vámeljárás.
(#) Bell hozzászólása Szept 2, 2020 /
 
Mire lehet számítani, ha valaki rendel egy ilyen DOOGEE X95 telót?
(#) pipi válasza Bell hozzászólására (») Szept 2, 2020 / 1
 
Arra hogy megkapod. De milyen értelemben kérdezed?
Asszonynak rendeltem innen Sharp Aquos S2 telefont, rendben megérkezett vám nélkül Ship From:
HK-val
(#) uniman válasza Bell hozzászólására (») Szept 2, 2020 / 1
 
Rendeld "ES"-ből, többért, de 1 hét a szállítás, vámmentesen...
(#) Szárnyas válasza uniman hozzászólására (») Szept 3, 2020 /
 
Ezt honnan küldenék, Spanyolországból?
Következő: »»   197 / 250
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem