Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3489 / 3945
(#) pucuka válasza Rosszmáj hozzászólására (») Aug 14, 2020 /
 
De ha csak egy kürtről van szó, akkor elég egy ugyanakkora értékű huzalellenállás, amekkora a kürt ellenállása. Semmi cécó.
(#) Rosszmáj válasza pucuka hozzászólására (») Aug 14, 2020 /
 
Huzalellenállás? Lehet wolframból, üvegtokozással?

Bakker, 6V/21W izzó ... és még a süket is látja, hogy dudálok.
(#) nedudgi válasza Rosszmáj hozzászólására (») Aug 14, 2020 /
 
Még egy ugyanolyan kürt talán jobb lenne.
(#) Epu2 válasza Rosszmáj hozzászólására (») Aug 15, 2020 /
 
Biztos jó ötlet? Kétszeres áramfelvétel a 12V-os-hoz képest.
(#) kendre256 válasza Epu2 hozzászólására (») Aug 15, 2020 /
 
Jó ötlet. Sorba kell kötni a kürttel. Ugyanakkora áram folyik a kürtön, mint 6V-on, csak nem egy stabilizátor fűti el a felesleget, hanem egy izzó.
(#) Gafly válasza kendre256 hozzászólására (») Aug 15, 2020 /
 
12V-os is jó, csak azt kell megsaccolni, hogy hány wattos legyen. De 21 jó kezdet lehet, meg annyira nem lényeges a precizkedés.
(#) Epu2 válasza kendre256 hozzászólására (») Aug 15, 2020 /
 
Ha a kürt hangmagassága változik a feszültség hatására, viccesen fog szólni.
(#) Kovidivi válasza mechanika hozzászólására (») Aug 15, 2020 /
 
Pedig az lenne a logikus, hogy ne használj egy plusz IC-t.
Egyébként is: meddig tart egy ilyen impulzus? Miből gondolod, hogy a két impulzus egy időben fog érkezni? Inkább programból kellene figyelned, hogy pl. a két megszakítás között kevesebb, mint 1mp telik el, akkor cselekedsz.
A PIR érzékelők jelét kellene megfigyelni, hogy ez folyamatos jelet ad (5V-ot), ha mozgás van, vagy mondjuk 200ms-ként egy 50ms impulzust, vagy csak akkor, amikor reszeteli a saját időzítőjét (mondjuk 10mp-ként).
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2020
(#) pucuka válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 15, 2020 /
 
A két kürt sorbakötése akár jó is lehet, érdekes hanghatásokat lehetne kihozni. Arra azért vigyázni kell, hogy soros kapcsolás esetén a sorban csak egy megszakító legyen.
(#) pucuka válasza Rosszmáj hozzászólására (») Aug 15, 2020 /
 
Ha izzóra célzol, akár az is lehet, csak egy izzónak változik az ellenállása az izzószál hőmérséklet függvényében. De egy huzal ellenállásnak nem nagyon.
(#) jani1987 hozzászólása Aug 16, 2020 /
 
Azon gondolkodom mivel lehetne mérni a nagyobb kondikat. A műszerem csak 20µF-ig mér. Engem a 20 és 1 000µF közötti sáv érdekelne. Az első gondolatom egy 555-ös volt ahol a kondi helyét szabadon hagynám az ismeretlen kondinak és a keletkező frekvenciás jelet mérné egy másik készülék. A többi matematika. Mit gondoltok?
(#) Bakman válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 16, 2020 /
 
Kapacitás mérésére jó a módszer, ha a periódusidőt pontosan le tudod mérni. R1 és R2 értéke 1 kΩ legyen, különben a kondenzátor szivárgó árama elrontja a mérérst.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2020
(#) Becseiy hozzászólása Aug 16, 2020 /
 
Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni,valaki meg tudná mondani,hogy a sós víznek pl.tengerviz mekkora a fajlagos ellenállása?Sehol sem találok adatokat,már vagy két tucat oldalon jártam,de semmi.
köszönöm.
(#) szs válasza Becseiy hozzászólására (») Aug 16, 2020 /
 
Nem tudom megmondani, azonban én azonnal találtam elég nagy segítséget hozzá. -Biztosan csak rosszul kerestél izgalmadban, megesik.
Az elektrolit-oldatok elektromos vezetőképessége
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2020
(#) proli007 válasza Becseiy hozzászólására (») Aug 16, 2020 /
 
"A tisztított víz és a tengervíz vezetőképessége között nagyságrendi különbség van, az előbbit µS/cm-ben mérik (értéke kb. 0,05), míg az utóbbit mS/cm (ez a µS/cm ezerszerese, és értéke 52). Ez azt jelenti, hogy a tengervíz vezetőképessége milliószorosa a tisztított vízének, ez az óriási különbség a vizek sótartalmának és egyéb oldott ásványi anyagának eltérésében rejlik."
(#) Bakman válasza proli007 hozzászólására (») Aug 16, 2020 1 /
 
Nem ismerek rád, hogy ilyet mersz idézni. Mi az a tisztított víz?
Idézet:
„A nagy tisztaságú desztillált víz vezetőképessége 5,5 μS/cm, az átlagos ivóvízé 500–1000 μS/cm, míg a tengervízé 52 mS/cm.”
Desztillált víz - Wikipédia
(#) Becseiy válasza proli007 hozzászólására (») Aug 16, 2020 /
 
Köszönöm eddig jutottam én is sajnos ezért próbálkoztam itt,a probléma az lenne,valaki megosztott egy videót a facebookon amint egy illető valahol a Közel-Keleten vagy Afrikában úgy hegeszt,hogy két elektródán keresztül vezeti az áramot amik sós vízben vannak egy öt literes műanyag vödör két szélén. Az elektródak 20mm*5mm esek lehetnek kb.10cm mélyen a folyadékban.Szóval lehet vagy nem,mekkora feszültség esik a folyadékon?Ha 220V megy a folyadékba (ami már eleve nem játék ) fizikailag lehetséges-e ez a megoldás folyhat akkora áram az elektroliten keresztül amivel ívet lehet csiholni?Sokan példának hozták fel a régi körhinták elektrolitos indítását,de ott a villanymotor eleve korlátozza az áramkörben folyható áram nagyságát.
(#) Becseiy válasza szs hozzászólására (») Aug 16, 2020 /
 
Köszönöm,bár kicsit száraz nekem,de azért sikerült kihámoznom belőle valamennyit,hogy legyen egy hozzávetőleges adatok.
(#) szs válasza Becseiy hozzászólására (») Aug 16, 2020 /
 
Adtam linket, miért is nem olvasod el? Sokkal közelebb lennél....
(#) szs hozzászólása Aug 16, 2020 /
 
Jó, látom, elolvastad. Bocs a hirtelen írásért....
(Akkor még nwm látszott a tiéd)
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2020
(#) Becseiy válasza szs hozzászólására (») Aug 16, 2020 / 1
 
Kössz,elolvastam
(#) Gafly válasza Becseiy hozzászólására (») Aug 16, 2020 /
 
@Becseiy
Akkor ezt érdekesnek fogod találni.

@Bakman
Amit "desztillált" viznek mondunk, az eléggé ritkán készül lepárlással. Például Solton elég komoly viztisztitó mű van kiépitve, mert például a műterhelés konkrétan vizből van. Nem vizzel hűtött, hanem maga a jól megtisztitott viz, adalékolással beállitva a megfelelő vezetőképességre a 60 Ohm/os ellenállás. Igazán maga a tiszta viz, az szigetelő. Csak a koszos viz vezeti az áramot...
(#) proli007 válasza Bakman hozzászólására (») Aug 16, 2020 /
 
Hello! Vélhetően a H2O-ra gondoltak. De egy olyan vizet aminek 0,05uS a vezetőképessége (ha egyáltalán van olyan) ha egy percig egy pohárban tartjuk, már nem is annyi. Simán felveszi a levegő széndioxid tartalmát és "elromlik". Normál desztillációval nem tudom mennyire lehet lehoznia vezetőképességet, de emlékeim szerint ioncserélt víz 2uS körül van. Előlágyított víz pedig 50..100uS körül.
(#) Rosszmáj válasza Epu2 hozzászólására (») Aug 16, 2020 /
 
Kipróbáltam. A dudával sorba kötöttem egy 6V/21W izzót. Kb. 1 másodperc alatt érte el a teljes fényét, miközben a kürt hangja egy fél hangot csökkent.
(#) Gafly válasza Rosszmáj hozzászólására (») Aug 16, 2020 /
 
Ha egy kiégett (általában a tompitott szokott kiégni) H4-es izzó ép oldalát használod fel, akkor szerintem jobb lesz. Cserében egyedi a hangzás, mondhatni dallamkürt.
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Aug 16, 2020 /
 
Vagy mivel nem folyamatosan dudálsz, mondjuk két ilyen, és akkor nem dallamkürt.
(#) exabit hozzászólása Aug 16, 2020 /
 
Van egy sima 50Hz-es hálózati trafóm a következő szekunder feliratokkal:
9-0-9V, 1A
6.5-0-6.5V, 1.4A
17-0-17V, 0.1A
A mag két darab U-ból áll, a vasmag keresztmetszet 4.55 cm2.
Ez a majd 40W kivehető teljesítmény reális? Vagy azt a két nagyobb áramú szekundert nem lehet egyszerre terhelni?
(#) staci123 válasza exabit hozzászólására (») Aug 16, 2020 /
 
Szevasztok,
igen, reális.
Sokan szajkózzák hogy az 50Hzes trafóval a
max átvihető teljesítmény =
vasmagmetszetfelület négyzetre, ez téves...
(#) Epu2 válasza staci123 hozzászólására (») Aug 16, 2020 /
 
A szilícium vasra igaz. Ma már újonnan nem gyártanak ilyet.
(#) Bakman válasza Becseiy hozzászólására (») Aug 16, 2020 /
 
Nagy valószínűséggel a primer oldalon van a sós víz, egyáltalán nem tűnik hihetetlennek az a dolog, amit leírtál. A villanymotor és a transzformátor is korlátozza a maximális áramot.
Következő: »»   3489 / 3945
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem