Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Általános antennás kérdések, válaszok
Lapozás: OK   67 / 87
(#) pont hozzászólása Aug 24, 2020 /
 
Egy egyszerű kérdésre válaszoljatok!: Ha egy antennát forgatunk, akkor egy analóg térerősségmérővel mérhető, a legerősebb jelnél lesz-e a legjobb minőségű DVBT TV kép? Az a térerősség lehet zavarjel, jó erősen, kevés hasznos adattartalommal, vagy ilyen nincs, ahol a legerősebb az analóg jel ott van biztosan a legtöbb használható adat is?
(#) Massawa válasza pont hozzászólására (») Aug 24, 2020 /
 
Nem, ha több ado (MUX) jelét is fogja! Akkor az analog mérö nem tud különbséget mutatni.
Nézd meg a 4816s képet.
Esetleg egy olyen spektrum analizátorral probálkozhatsz, mint az enyém, ott megprobálhatod a maximumra hangolni az antennát, de az nem garancia a hibátlan vételre.
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2020
(#) Massawa válasza sdrlab hozzászólására (») Aug 24, 2020 1 /
 
Én már beraktam ide hármat is, te meg azt sem tudod mit kapsz ha egy zajcsomagra hangolsz egy vevöt.
Nagyon ugy néz ki te vagy szs legujabb avatarja!
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2020
(#) Massawa válasza pont hozzászólására (») Aug 24, 2020 /
 
Az analog müszer ( antenna beálito) ezeknek a jeleknek az összes energiáját mutatja általában ( piros keretben). Ami általában csak alig változik, ha ennyi jelet fog az antenna akárhova forgatod), azaz nem lesz maximum, vagy csak nagyon kicsi, amit az az egyszerü doboz nem is tud kimutatni ( vagy 6 LED van rajta)
Esetleg a dobozka a maximális jelet mutatja! ( nem tudom, hogy müködnek azok a primitiv dobozok.) Ha elmozditod az antennát lehet, hogy a másik kazal lesz magasabb ( de azt te nem tudod), azaz onnan kapsz több jelet és ha az a te keresett adod, akkor már majdnem célban vagy, de ezt csak a TV-n látod majd meg, mert az a kiválasztott program szintjét mutatja. Láthatod az én esetemben 10 MUX van az antennán ( egy része számomra értéktelen, mert kodolt) vagy 6 adobol.

screen006.png
    
(#) pucuka válasza Massawa hozzászólására (») Aug 25, 2020 /
 
Idézet:
„( nem tudom, hogy müködnek azok a primitiv dobozok.)”

Akkor most kell abbahagynod a magyarázkodásod.
Ezzel a primitív dobozzal pont a jel maximumát tudod beállítani, ami szerinted is, szerintünk is nem nagyon változik. Eddíg pont az ellenkezőjét állítottad, hajtogattad.
Végre eljutottunk idáig. Lehet elég, lehet nem, de azért több a semminél. Ha ezzel a módszerrel nem lehet beállítani, hogy ne kockásodjon, akkor kell felvinni a tetőre a TV -t, vagy egy másik személyt segítségnek, aki lesi a minőség jelző csíkot a TV-n.
Nyugodj meg, nem fogok könyvet írni, de te pláne ne kezd bele. Inkább olvass szakirodalmat, ne csak az alapsávi jelekkel kapcsolatban, és értsd is meg.
(#) Massawa válasza pucuka hozzászólására (») Aug 25, 2020 /
 
Nem tudom hol állitottam ilyesmit, nem is foglalkoztam nagyon azzal a dobozzal, csak a te számodra kerestem ki, hogy létezik, mert te ugye a SAT müszert javasoltad ( ). (Korábban azt sem tudtátok, higy ilyesmi is létezik. )
Ilyen dobozzal egészen biztos nem lehet kizárni, hogy ne kockásodjon a kép. Ez csak arra szolgál, hogy az antennát oda forgasd, ahol a legtöbb jelet kapod. Semmi másra!
Ahhoz, hogy a kép ne essen szét, gyakran még a sok nagyságrenddel drágább müszer sem elegendö. Ennyi.
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2020
(#) Joe_001 válasza Massawa hozzászólására (») Aug 25, 2020 /
 
Azért ez nem egészen így működik. Az X finderen a jók a jelszintek akkor keresni kezdem az okát ha kockásodik. Analóg korban is volt olyan, hogy a jelek jók voltak, de egy 9 méteres árbocon jobbról balról egy méter távtartóval jó jelszinteket mérve 6 egyenértékű képet lehetett látni, 650 MHz-n.
A sors iróniája, hogy egy 6 házas rendszer második építése volt az előzőn tökéletes volt minden, de az egyik lakó, egy volt nagy ember letakaríttatta a z antenna rendszert. A padlástérben lett a z az antenna felszerelve a padlás egyik sarkába, ott volt legkisebb a szellemkép. (Kíváncsi lettem volna a digitális vételre, Igaz ez a 80-as évek vége volt.
(#) Joe_001 válasza pucuka hozzászólására (») Aug 25, 2020 /
 
A detektor a vett sáv burkolójelét mutatja, A beállítás megkönnyítésére használom mert sípol is, nem kell több helyre figyelnem az antenna mozgatása közben. Ezt egy akkuról működő X finder III-ről járatom, mert az képet is ad, a szubjektív képminőséget , a jelszintet , a BER értékát már ezzel húzom maximumra. Ez szelektív vevő csatornára van hangolva. A finderemhez tájoló is járt Igaz elég vacak, de aki tudja, hogy az adóra irányított antenna hozza a legjobb képet rálátás esetén, annak ez is segítség. Ezek együttes használatával be lehet állítani az irányított antennákat.
(#) Massawa válasza Joe_001 hozzászólására (») Aug 25, 2020 /
 
Az én kérdésem inkább arra vonatkozott, hogy mit mutat a dobozka, amikor az antennát méri amiben pl ilyen jelek vannak:
Ha a maximumot, akkor arra az adora forditod az antennát ahonnan a legnagyobb jel jön ( piros vonal a kép közepén).
Ha az antennábol jövö jel legnagyobb értékét mutatja, akkor viszont az antennát ugy fogod forditani, hogy a valamennyi fogott jel összege a legnagyobb, azaz nem egy adotoronyra, hanem valahova azok közé, ahol valamennyi adobol elegendö jelet kapsz. ( egyik beállitásnak sincs köze a kép minöségéhez).
Hogyan lehetne pl a dobozzal az antennát a két, piros meg zöld, ponttal jelölt MUX-ra forditani?
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2020

screen006.png
    
(#) Massawa válasza Joe_001 hozzászólására (») Aug 25, 2020 /
 
Ha ez a munkád, akkor pl egy ilyen primitiv kis TV ( 2,5x drágább, mint a dobozka) sokkal több infot ad, mégha valodi vételre nem is mindig alkalmas ( nincs kártya és nem is támogat minden adásformát). A MUXokat azonban többnyire látja és két szempontbol mutatja a jel minöségét is ( szint és %) és csak annak a MUXnak a minöségét mutatja amit kikerestél.

IMG_4821.PNG
    
(#) Joe_001 válasza Massawa hozzászólására (») Aug 25, 2020 / 2
 
Ezeken már említettem túl vagyok.
(#) Doky586 válasza Joe_001 hozzászólására (») Aug 25, 2020 /
 
Meg lett már mondva: fel kell vinni a TV-t a tetőre, aztán Szűz Máriához imádkozni hogy tegyen csodát..
(#) Gafly válasza Joe_001 hozzászólására (») Aug 26, 2020 /
 
(#) Inhouse válasza Joe_001 hozzászólására (») Aug 26, 2020 /
 
Ez az alföld, elég kevés a dimbes-dombos...sík, amíg a szem ellát.
(#) Gafly válasza Inhouse hozzászólására (») Aug 26, 2020 /
 
Felénk ez a legnagyobb magaslat.
Mármint Szentes és Fábiánsebestyén között, mert másutt meg egyáltalán nincsen semmi hasonlóan kiemelkedő tereptárgy.
(#) pucuka válasza Inhouse hozzászólására (») Aug 26, 2020 /
 
Az lehet, de van egy óriási különbség. A Széchényi hegyi adó, és a Száva torony között van vagy 8 km, a Békéscsabai, és a Szentesi között azért valamickével több.
(#) Inhouse válasza pucuka hozzászólására (») Aug 26, 2020 /
 
Békéscsaba 6kW körül van (20km), Szentes meg olyan 80kW környékén (80km).
(#) Joe_001 válasza Gafly hozzászólására (») Aug 26, 2020 /
 
Csabán azért ment a kábeltv, mert csak a 10 emeletesről látszik a Szentes gerincadó. Nem
látszik, én is csodálkoztam.
(#) pucuka válasza Joe_001 hozzászólására (») Aug 26, 2020 / 2
 
Ha a föld lapos lenne, látszana.
(#) Joe_001 válasza pucuka hozzászólására (») Aug 29, 2020 /
 
Azzal együtt!
(#) Joe_001 válasza Gafly hozzászólására (») Aug 29, 2020 /
 
Szia!
Nem hiszem, hogy veszek olyan monitornak tv-t, amikor Amiko X finder II-m van Az akkuról megy, tud DVB-T-t, DVB-S-II -t Kártyafogadó van benne, spektrumot is mér...
Mint említettem túl vagyok a kis tv-n.
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2020
(#) Moderátor hozzászólása Aug 31, 2020
 
Kérünk mindenkit, hogy egymás szapulása helyett, most már a témára koncentráljon ismét.
(#) Gafly hozzászólása Szept 12, 2020 /
 
Majd szóljon, ha valakinek ennél jobb van.
Bár valamiért rettenetesen nagy dicsekedés nem volt.
(#) pucuka válasza Gafly hozzászólására (») Szept 12, 2020 /
 
Nem hiszem, hogy bárkinek is lehetne jobb pozíciója. Száz kilométerekre nincsen semmi, csak a tenger, és az egyenlítő közelében van, ahol legkevesebbet billeg a föld.
Katonai dolgokról meg sehol sem szokás dicsekedni, csak annyit, amit feltétlen szükséges. (isten szeme mindent lát)
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2020
(#) Gafly válasza pucuka hozzászólására (») Szept 12, 2020 /
 
Volt megfelelő pozició nálunk is.
De mi példamutatóan jól megvédtük szegény hátrányos helyzető Paeonia officinalis subsp. banatica-t, mert mi tudjuk radar eszik virág, más nem csinál hasonlót.
Idézet:
„The spontaneous vernal and pre-vernal flora faces a serious threat from massive harvest by tourists and flower-sellers. This has resulted in an inevitable gradual decrease in plant numbers, even endangering the existence of certain populations.”
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2020
(#) pucuka válasza Gafly hozzászólására (») Szept 12, 2020 /
 
Aztán lett egy radarunk, ami gyakorlatilag semmire sem jó, sok pénzért. De a feladat kipipálva.
(#) Gafly válasza pucuka hozzászólására (») Szept 12, 2020 /
 
Meg sok kicsi, a lyukakat betömködni...
(#) NaLa válasza Gafly hozzászólására (») Szept 12, 2020 /
 
Pedig általában a védett, bekerített területeken az őshonos növényzet jó életfeltételeket talál. Nálunk is az egykori harckocsi lőtéren kiválóan megmaradt az őshonos növényzet, egészen addig, amíg ipari területet nem alakítottak ki és egyenfűvel be nem vetették.
(#) pucuka válasza NaLa hozzászólására (») Szept 12, 2020 /
 
Hát igen, a zengői kikirics is vidáman eléldegedhetett volna az idők végeztéig a radarállomás kerítésének védelmében.
A "sugárzás" pedig amiről tudni kellene igencsak nyalábolt, és bőven elsugároz mindenki feje felett. Azért (is) kell magas hegycsúcsokra telepíteni.
Az alföldön pedig úgylátszik, nem számít, pedig ott nincs is annyira az emberek feje felett.
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2020
(#) levaitamas hozzászólása Nov 1, 2020 /
 
Sziasztok!
Nem teljesen antennás jellegű a kérdésem, de hátha tud valaki segíteni.
Optikán kapok a Digitől TV-t, amit a Digis dobozból koax kábelen csatlakoztattam a TV-hez.
Ezt a TV-t szeretném áthelyezni, a házon kívüli melléképületbe. Ide viszont csak UTP kábelek lettek behúzva.
A kérdésem az lenne, hogy ilyen balun párral meg lehet-e oldani, hogy ne kelljen koaxot kihúzni?
Következő: »»   67 / 87
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem