Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   540 / 577
(#) madzagos válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 13, 2020 / 2
 
Egy kicsit sok érte. Nézz szét a hírdető oldalakon. V... ra. Jó.... S ott vannak árak is.
(#) gkari válasza Mazsika hozzászólására (») Aug 13, 2020 /
 
OK, de csak emilben tudom küldeni, ide nem férne fel.
(#) Mazsika hozzászólása Aug 14, 2020 / 1
 
Sziasztok. Ma szereztem egy BRG Calypso M8 magnót, hiányos. Keresek hozzá sebességváltó gombot, szalag-nyomógörgőt, ékszíjat, és ha jól sejtem, a fedlap alatt volt egy relé is, (ami ebből szintén hiányzik) lehet hogy az a "pause"? egy ilyen relét is keresek a hozzákapcsolódó mechanikával.
(#) fgyj hozzászólása Aug 15, 2020 /
 
Egy kis nyári rádiós meglepetés. Ha azt hiszed, hogy a fotón egy kétgombos, fadobozos Néprádió látható (kokárdával), akkor nagyon tévedsz. Egy hirdetés szerint ugyanis:

„Budapest néprádió működő képes eladó
18 000 Ft
Régiség gyűjtők, retró kedvelők figyelem. Az 1900-as évek elején gyártott Budapest nép rádió / Orion / Pajtás 313 típusú csöves üzemképes rádió jó áron eladó !”

Legyen ebből is egy kis fejtörő! Szerinted melyik a szöveg legvadabb állítása?

Hirdetés.jpg
    
(#) Epu2 válasza fgyj hozzászólására (») Aug 15, 2020 / 1
 
A dátum és az ára.
(#) fgyj hozzászólása Aug 15, 2020 / 3
 
Bemutatom érdekes Néprádió-párosomat, amelyeknek felújítása sok munkával elkészült, és már békésen pihennek egymás mellett.
Mindkettő fémdobozos 313-as; az egyik eredeti hangolású, a másik korabeli egyéni átalakítású.
Szépen működnek.
(Egy gyűjtemény érdekes színfoltjai lehetnének, mert dokumentálják az 50-es évek ellentmondásos világát: a politika korlátozó törekvését és az igényt a külföldi rádióadások vételére.)
(#) szikorapéter hozzászólása Aug 17, 2020 / 2
 
Aki szeretne egy jó hosszú délutáni olvasmány sort annak ajánlom az alábbi linket.
A pipákra kattintva nyitja meg a hatalmas PDF-eket, Amerikai angol ujságok rádió /TV és egyéb kapcsolásaival. Többnyire az 1930-tól 1941-ig vannak de az oldalt böngészve van több része is.
Jó olvasást.

Itt pedig az oldal
(#) mohinger válasza fgyj hozzászólására (») Aug 17, 2020 / 2
 
1. Ez nem Budapest, hanem Rákosi féle néprádió.
2. Nem az 1900-as évek elején, hanem az ötvenes években gyártották.
3. Az eladó össze-vissza zagyvál mindent...
(#) Gafly válasza mohinger hozzászólására (») Aug 17, 2020 / 3
 
Ugyanakkor van rajta kokárda.
(#) fgyj válasza Gafly hozzászólására (») Aug 17, 2020 /
 
A boltokban a húsokon is van nemzeti zászlócska! Miért ne lehetne bevezetni az ilyen jelzést a műszaki cikkeken is? A mi hirdetőnk ebben úttörő szerepet vállalt. (Már csak ezért is megérdemelné a jelzett árat. Az egyébként tényleg "jó ár" - az eladónak.)
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2020
(#) radiofan hozzászólása Aug 18, 2020 /
 
Sziasztok !

Egy Videoton TS3307 javításával foglakozom (ami nagyon hasonlít a TS4317-re). Az egész úgy kezdődött, hogy bekapcsoltam, megjelent a kép, majd elkezdett sercegni, és büdös lenni, majd végül a kép is elment. Ebből arra következtettem, hogy a sorvégfok környékén van a hiba, sajnos megégett a sokszorozó. (Később a sorvég tranyót megmérve az egyik irányba átvezetett, szóval ezt is cseréltem. Ezek mellett biztos ami biztos alapon egy teljes elkócserét is végeztem.) A tv-ben egy lengyel TPN-32 sokszorozó volt eredetileg. De ilyet sehol nem kaptam újonnan, ezért TPN-31-ből rendeltem tartalékba is. Elméletileg ez is megfelel, viszont olvastam, hogy a fókuszfeszültségek között van csak különbség a két típusban: TPN31: 6,3-7,6 kV és TPN32: 5,5-6,5 kV. Az lenne a kérdésem, hogy a fókuszpotméterhez szükséges lenne-e egy ellenállást beforrasztani sorba kötve, vagy akár a régi potmétert is betehetem? Ha szerintetek mégis csak kellene (én is így gondolom), akkor hány ohmos és wattos ellenállást javasolnátok?

A másik kérdés: Sajnos a sokszorozó beépítése közben túlmelegítettem a sorkimenő trafó forrszemét, így leesett. Némi ügyeskedéssel visszaforrasztottam a leszakadt vezetéket is. A forrszem rögzítéséhez mit javasolnátok? Most ideiglenesen egy gyorskötözővel fixáltam.
(#) VJ72 válasza radiofan hozzászólására (») Aug 18, 2020 /
 
Miért nem kopizod be az összes fórumtémához a kérdésedet?
Már három helyen szerepel eddig!
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2020
(#) bokonyi001 hozzászólása Aug 23, 2020 / 1
 
Sziasztok.
Ma szereztem egy 16mm film vetítőt.
Valakinek lenne hozzá objektív?
Az objektív tipusa ha minden igaz:Kinga Projektor objektív 1,6 / 65 mm, MOM Budapest
A vetítő egy magyar gyártmányú, Terta BM 2005
(#) jani1987 hozzászólása Szept 1, 2020 /
 
Megvettem az Orion 201-es rádiót és épp a dobozából venném ki de egy csavar ami tartja pont az embléma alatt van. Hogy tudom kíméletesen kivenni?
(#) jani1987 válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 1, 2020 /
 
Szerkesztés: van egy csavar hátul mivel hosszú száras. Probléma megoldva.
(#) Szikravadasz hozzászólása Szept 1, 2020 /
 
Sziasztok!
Egy Orion UKW Supertont próbálok szalonképessé tenni. Át volt hangolva OIRT normára, azt visszacsináltam, kicsit recsegősen, de jól szólt. Elmosogattam, hagytam alaposan kiszáradni, de a próbánál félrekötöttem a tápját. 2x 4,5 V labortápról megy. A képen berajzoltam, mit tettem.
Most az a jelenség, hogy a két AM sávon rendesen működik, de az URH-n csak akkor szólal meg, ha az FM panelen a jelzett pontokat összezárom, de így is nagyon-nagyon halk. Az összezárás pillanatában hangosabb, de azonnal lehalkul. Lehet, hogy a két 2SA76 megpusztult? A hangolás megy.
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) Kera_Will válasza Szikravadasz hozzászólására (») Szept 2, 2020 /
 
Milyen munkaponti feszültségeket tudsz mérni a tranzisztorok E B C pontjain?
Ebből lehetne sejteni az állapotukat. Jobb esetben a szervizkönyvekben vannak tájékoztató jellegű DC munkaponti értékek is tranzisztoronként.
(#) Szikravadasz válasza Kera_Will hozzászólására (») Szept 2, 2020 /
 
Ma egy kicsit el voltam havazódva, remélem, holnap tudok méregetni.
(#) jani1987 válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 3, 2020 /
 
A házat rendbe raktam, most már jöhet az elektronika. Pár kondit kiforrasztottam és bemértem. A 10n kondi például 20n, az 50 meg 100. Na mindegy. Működés közben recseg de mint az állat. Majd átnézem a potmétert is. Mi okozhatja ezt a recsegést? Orion AR201.
(#) _BiG_ válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 3, 2020 /
 
A nagyon magas mért kapacitásérték gyanús, ha nem elektrolitkondiról van szó. Okozhatja szivárgás. Érdemes megmérni a kondenzátort a névleges feszültségének közelében úgy, hogy egy soros, nagyértékű ellenállást kell vele sorba kötni és azon egyenfeszültséget mérni, de nagy belsőellenállású műszerrel. Így, ha van feszültség az ellenálláson, akkor ezekből számítható az áram és a feszültségkülönbség a mérőfeszültség és a mért feszültség között és a mért áram hányadosa lesz a szigetelési ellenállás. Ami nem lehet kicsi.
(#) jani1987 válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 17, 2020 / 2
 
Na. Annyi haladás már van, hogy a házat rendbe tettem. A kondik azonban sorra buknak el a teszten így cserélem őket. Szűkön mérem a tűrést.
(#) jani1987 válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 17, 2020 / 1
 
Még 2 kép.
(#) jani1987 válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 17, 2020 /
 
Egy kis adalék.
(#) X-Wing válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 17, 2020 /
 
Egész jó állapotú a doboz/káva.
Belül kend ki fakonzerválóval, nem mennek bele később a rovarok/szú stb.
A régi papírcsöves kondikat cseréld, ha szükséges.
Ha nagyon autentikus akarsz lenni, az új kondikat be lehet építeni a régi papírcsőbe, a két végét pedig nem ecetsavas fekete szilikonnal le lehet zárni.
(#) jani1987 válasza X-Wing hozzászólására (») Szept 17, 2020 / 2
 
Mivel nem ragaszkodom az eredeti állapot megtartására így az új alkatrész felér egy isten káromlással.
(#) jani1987 válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 17, 2020 /
 
A doboz lakk rétege vissza lett csiszolva. Aztán kapott egy olaj réteget majd egy spray lakk réteget.
(#) Gobe54 válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
Az érdekes kondi, ha negatív az ellenállása!
(#) CHZ válasza Gobe54 hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
Nem sütötte ki..
(#) Gobe54 válasza CHZ hozzászólására (») Szept 29, 2020 /
 
Erre gondoltam én is, viszont akkor még lehet jó!
(#) CHZ válasza Gobe54 hozzászólására (») Szept 29, 2020 /
 
Szerintem is jó.
Következő: »»   540 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem