Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lemezjátszó beállítása, javítása
Lapozás: OK   57 / 81
(#) mustang74 hozzászólása Aug 16, 2020 /
 
Sziasztok! Van nálam egy Tesla Supraphon NZC 071 javìtásra. A hangszedő tropa, nem tud valaki eladó hangszedőt bele? Köszönöm!
(#) CHZ válasza mustang74 hozzászólására (») Aug 16, 2020 /
 
Sajnos már kevés van és nagyon drága.
(#) tomriddle válasza CHZ hozzászólására (») Aug 18, 2020 /
 
Szinte lehetetlen beszerezni.
Pedig nekem is arra lenne szükségem.
(#) Massawa válasza tomriddle hozzászólására (») Aug 19, 2020 /
 
Olcsobb valoszinü kicserélni az egész lemezjátszot. A kristály hangszedö amugy sem ért sokat. Manapság nagyon olcson kapni gramofonokat amik USB-re digitalizálják a lemez jelét, némelyikben a pickup is egész jo minöségü. Egy ilyet esetleg érdemes az eredeti dobozba beépiteni, és még extrát is szolgáltat.
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2020
(#) _Lajos_ hozzászólása Szept 8, 2020 /
 
Sziasztok!

A segítségetek kérném.
Vettem egy Pro-ject Primary E típusú lemezjátszót.
Hosszas keresgélés után ez tűnt a legjobb választásnak. (Pénztárcához mérten)
Nincs sok tapasztalatom (inkább semmi) a lemezjátszókkal kapcsolatosan.
Ezt a típust gyárilag beállítják és plug'n'play
De az első lemez felhelyezésekor és hallgatásakor már furcsa hangjött a lemezjátszóból....
Mintha kaparás lenne néha hangosabb néha halkabb de igen zavaró erős hang....
Szemügyre véve az egész tűtok alja hozzáért a lemezhez és ez súrolta kaparta a lemezt
A leszorító erő elméletileg helyes a hozzáadott egyszerű tűmérleg szerint, de ezt lejjebb vettem a súly hátra helyezésével. Most már a kaparás megszűnt a hang is sokkal jobb lett.
De aggasztóan közelvan a tűtok alja a lemezhez és ahogy néztem a gyári és más felhasználók képein videóin sokkal több helynek kéne lennie a lemez és a tűtok között (mintha hosszabb lenne a tű???)
A lemezjátszásakor az egész kar vízszintes... (sőt inkább a töve felé lejt) nekem olyan érzésem van mintha magasabban kéne lennie a tövének?! hogy a lemezfelé lejtsen az egész kar?!
vagy a fej szöge helytelen? de le/fel dőlésszöget nem lehet állítani?
Nem tudom hogy valahogy lehet állítani a hangkar tövén hogy magasabban legyen?
Csatoltam a képeket!
Mi lehet a megoldás???
Köszönöm a segítségeteket!
(#) pipi válasza _Lajos_ hozzászólására (») Szept 8, 2020 /
 
Hali!
Ez biztos hogy eredeti konstrukció? Elég barkács megoldásnak látszik, mintha nem belevaló lenne a tű/fej, ahogy az a drót kilóg, nem hinném hogy gyári.
(#) _Lajos_ válasza pipi hozzászólására (») Szept 8, 2020 /
 
Szia!
Újként vettem, annak is tűnik.
A gyári fényképeken is ilyen tű és kábelezés van...

Bővebben: Link

Köszi!
(#) elektrorudi válasza _Lajos_ hozzászólására (») Szept 9, 2020 /
 
Szia!
Lehet, hogy rosszul látom, de mintha a lemez alatt valami alátét lenne.
Ha igen, akkor ez okozza a problémát, nem a hangszedő.
- Ha valaki alátétet használ, akkor olyan lemezjátszó kell hozzá, aminél az egész kar-egység magasságát állítani lehet. Ez nem egy olyan készülék.
- Az akril tányérnak éppen az az elképzelt filozófiája, hogy ne legyen rajta semmilyen alátét.
Ha rosszul láttam, akkor bocs.
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2020
(#) Joe_001 válasza elektrorudi hozzászólására (») Szept 9, 2020 /
 
Szia! Szerintem jól látod a fej közeli képen a a fej alja se párhuzamos a lemezzel.
(#) Joe_001 válasza elektrorudi hozzászólására (») Szept 9, 2020 /
 
Esetleg a tányér van magasan?
(#) elektrorudi válasza Joe_001 hozzászólására (») Szept 9, 2020 /
 
- Nem látok jelentős rést a tányér és a lemezjátszó test között.
- A tányér magasságát elég nehéz lenne módosítani. A csapágyazás miatt, majdnem lehetetlen.
(#) Gafly válasza pipi hozzászólására (») Szept 9, 2020 /
 
Idézet:
„Ez biztos hogy eredeti konstrukció?”

Ez az.
Mindig el szoktam csodálkozni miket adnak el/vesznek meg emberek "adiophile" cimén.
Idézet:
„Audiophile Plug & Play Turntable
Handmade in Europe”
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2020
(#) CHZ válasza _Lajos_ hozzászólására (») Szept 9, 2020 /
 
Szia!
Karmagasság nem megfelelő, jó lenne látni belülről is. Remélhetőleg van állítási lehetőség.
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2020
(#) GARFIELD13 válasza _Lajos_ hozzászólására (») Szept 9, 2020 / 1
 
Szia!
Ha újként vetted, akkor garanciális.
Mielőbb vidd vissza, így NE használd. Kérd meg őket, hogy állítsák be úgy, hogy ne gyalulja le a műanyag rész a lemezt.
SEMMI házi barkácsolás, csak magaddal szúrsz ki és oda a garancia.
Te vagy a fizető vásárló és a pénzedért egy normálisan használható készüléket kell(ett volna) kapnod, ez nem az.
Ezt az eladó cégnek vagy a vele szerződött szerviznek kell megoldania, nem neked.
Neked csak annyi a dolgod, hogy mielőbb visszavidd még gyári állapotában, jelezd, hogy mi a probléma vele és kizárólag csak normálisan használható dolgot fogadj el a javítás/csere után a már kifizetett pénzedért cserébe.
Mielőbbi nyugodalmas lemezhallgatást kívánok.
Üdv.
(#) _Lajos_ válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Szept 9, 2020 /
 
Van alatta alátét, filc amit gyárilag adtak hozzá.

A tányért is már kivettem beraktam ez a maximum amire lemegy...

Köszönöm a sok hozzászólást!
(#) _Lajos_ válasza _Lajos_ hozzászólására (») Szept 9, 2020 /
 
Jelenleg nem gyalulja a lemezt.
Csak a 001.jpg látható nagyon kicsi rés miatt aggódom!
Így is próbáljam meg visszaküldeni?
---
Még egy érdekesség...
Ahonnan vettem 58e forintért, most ugyan ez a típus 76e ft :O

Ez is gyanus
(#) CHZ válasza _Lajos_ hozzászólására (») Szept 9, 2020 /
 
Idézet:
„Csak a 001.jpg látható nagyon kicsi rés miatt aggódom!”

Kar nincs jól beállítva, nincs vízszintben, így nagyobb a torzítás, lemezkoptatás..
Cseréltesd ki, vagy javítsák meg. Szerintem ez Tesla gyárban készült..
(#) GARFIELD13 válasza _Lajos_ hozzászólására (») Szept 9, 2020 /
 
Szia!
Annak a hangszedőnek nem így kell állnia.
A pénzedért egy normálisan használható lejátszót kell adniuk, az mindegy, hogy 58 vagy 76 eFt, a garancia akkor is min 1 év.
Még egy aggódó kérdés:
A visszaküldeni mit takar?
Van olyan "küldeménytovábbító", aki a vasgolyót is összetöri, egy ilyen kényes szerkezetet én inkább sk. (max. megbízható ismerős) szállítással vinnék vissza.
Ebből jön a következő kérdés.
A boltból te hoztad el, vagy úgy szállították ki?
Ha szállították, akkor a csomag milyen állapotban érkezett meg?
Üdv.
(#) nagym6 válasza _Lajos_ hozzászólására (») Szept 9, 2020 /
 
Idézet:
„Így is próbáljam meg visszaküldeni?”
Ha visszaállítod a tűnyomást jóra, akkor kapar -mint írtad. Így kaparósan küldd vissza, ha visszaküldöd. Vagy esetleg a hozzáadott tűnyomásmérő pontatlan. Alacsony tűnyomás sem jó.
(#) _Lajos_ válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Szept 9, 2020 /
 
Szállították, a dobozán nem volt sérülés.
Ugyan olyan volt minden, mint a videón: Bővebben: Link
Kivéve azt az egy furcsaságot, hogy ahol a csatolt képen zöld csíkot húztam ott kivolt szakítva, ezt nem tudtam mire vélni…

zacsko.jpg
    
(#) elektrorudi válasza _Lajos_ hozzászólására (») Szept 10, 2020 /
 
Bocs, azt hittem megtaláltam a hiba okát a filcalátét személyében. Azért a helyedben csak kipróbálnám nélküle.
Viszont találtam két (számomra) érdekes dolgot a neten. Nem tudom, a te készüléked milyen típus, mert ebből is gyártottak a csehek jót, nagyon jót, meg még annál is jobbat!
Szóval, a linkelt videoban 2:09-nél egyértelműen látszik, hogy ORTOFON fej van hozzá. Ugyan ez látszik a mellékelt link egyik fotóján is. Ott egyértelműen azt írják, hogy OM-5 fejjel szállítják. Máshol azt írják, hogy "ORTOFON fejre van hangolva". (Na ez vajon mit jelent?)
Viszont a te hangszedődön nem olvastam ilyen feliratot. Sőt semmilyet. Az is igaz, hogy több video is kering a neten, ahol szintén no-name fejjel mutatják a készüléket.
És megint egy viszont: jó pár ORTOFON hangszedőt elfogyasztottam (olcsót és drágát), de olyannal még nem találkoztam, amiről lefelejtették volna a feliratot. Nem mondom, hogy nincs, csak még nem láttam olyat.
video kép
Ja, és a képeken nem látom a filcet.
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2020
(#) Cinema válasza elektrorudi hozzászólására (») Szept 10, 2020 /
 
Az a "Primary OM5" az nem Ortofon, semmi köze hozzá! (Én visszaküldeném)
Valami olcsó utánzat lehet az a hangszedő, ami az egész készülék árához képest majdnem a fele
lenne, ha eredeti Ortofon volna az az OM5.

Üdv!
(#) _Lajos_ hozzászólása Szept 10, 2020 /
 
Köszi!
Filc nélkül nem merem kipróbálni mert akkor csak maga a "nyers" tányér van és nem akarnám hogy a lemez másik oldala megsérüljön...
Én is először a fejre gyanakodtam, hogy nincs rajta felirat stb...
De a gyári honlapon sincs rajta semmi logó, felirat... Bővebben: Link
Sőt az egyik tesztoldalon sincs: Bővebben: Link
---
Visszatérve a megoldásra (anélkül hogy visszapostáznám nekik)
Esetleg a fejet lehet állítani le/fel dőlésszöget?
A hangszedőkar tövét lehet valahogy emelni?
Mert szerintem a kettő közül ha valamelyiket megcsinálnám akkor "tökéletes" lenne.
Nagyon köszönöm a segítségeteket!
(#) CHZ válasza elektrorudi hozzászólására (») Szept 10, 2020 /
 
Idézet:
„És megint egy viszont: jó pár ORTOFON hangszedőt elfogyasztottam (olcsót és drágát), de olyannal még nem találkoztam, amiről lefelejtették volna a feliratot.”

Mind a három ORTOFON, feliratuk változó.
(#) elektrorudi válasza _Lajos_ hozzászólására (») Szept 10, 2020 / 1
 
Te tudod.
Megjegyezném, hogy a hang információ nem a lemez felületén, hanem a barázdában van.
Ha meg félted a lemezeidet, akkor a próbához egy bármilyen gagyi lemez is megfelelne.
Egyébként a video hivatkozott idejét elírtam, bocs. Helyesen 0:26 - 0:28.
---
A hangszedő kar emelését a helyedben elfelejteném. Elvileg alá lehetne valami busnyákolni, de teljesen szét kellene szedni hozzá a kütyüt. Garivesztés stb.
A fej magasságát szokták állítani, de csak akkor, ha a hangszedő túl alacsony, és a kar a forgó ponttól a hangszedő irányába "lejt". A te eseted éppen az ellenkezőjét látjuk. (Bár szerintem még nem mérted meg, hogy a kar vízszintesen áll-e vagy lejt?) Elvileg nem lejthet semerre, tökéletesen párhuzamosnak kell lennie a lemezjátszó testtel (tányérral).
Viszont azt kockázat nélkül megpróbálhatod, hogy a shell és a pick-up közé (elől) beteszel egy műanyag lapot! Ezzel betudod állítani, hagy a tűtartó alja párhuzamos legyen a lemezzel.
(#) CHZ válasza elektrorudi hozzászólására (») Szept 10, 2020 /
 
Idézet:
„Viszont azt kockázat nélkül megpróbálhatod, hogy a shell és a pick-up közé (elől) beteszel egy műanyag lapot! Ezzel betudod állítani, hagy a tűtartó alja párhuzamos legyen a lemezzel.”

Nem jó ötlet, kép alapján kar csapágya van lentebb.
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2020
(#) Fész válasza _Lajos_ hozzászólására (») Szept 10, 2020 /
 
Szia!
Itt egy pár kép,ha ez segít.
Ez egy xpression model.
Ami egyből szembetűnik,hogy neked a pickup tartód műa. és vastagabb.
Az enyém valami öntvény és vékony,pont passzol bele az OMB 5.
Egyébként ezt már én tettem bele,gyárilag egy Grado volt benne.
Szóval valami sz*r van a palacsintában,szerintem(ha nem érte a gépet fizikai sérülés) nem ez a puki való bele.
(#) elektrorudi válasza CHZ hozzászólására (») Szept 10, 2020 /
 
Igen, ismerem az "egy termék, tízféle márkanév" gyártási elvet. Nem csak a Hi-fi-ben, de az autóknál, vagy bárminél is így csinálják.
Viszont ez nem mond ellent az állításomnak, miszerint az "ortofon" az "ortofon", a többi pedig nem az, hanem más. Amire meg semmi sincs írva, az meg pláne nem az.
De ennek az ellenkezője is igaz lehet. Attól, hogy rászitázzák valamelyik gyártó nevét, még nem biztos, hogy a terméknek bármi köze van az eredeti gyártóhoz.
(#) elektrorudi válasza CHZ hozzászólására (») Szept 10, 2020 /
 
Ha ez igaz, akkor az nagyon durva lenne. Hogy lehetséges ez?
A fénykép is csalhat, a perspektíva miatt. Mérés nélkül, nem mernék állást foglalni.
(#) elektrorudi válasza Fész hozzászólására (») Szept 10, 2020 /
 
Azért a te pörgetőd, meg a kérdéses készülék között van egy alsó hangon 3-as szorzó, árban.
Almát, körtével, nem ér. Nyilván egy carbon karhoz teljesen más shell jár, mint egy műanyag vagy alu. karhoz.
Következő: »»   57 / 81
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem