Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos kerékpár, robogó házilag
Lapozás: OK   195 / 228
(#) simonzsolt04 válasza Akashi hozzászólására (») Szept 10, 2020 /
 
Sziasztok!
Egy ilyen elektromos kerékpár teszter kapcsolási rajzot kérhetnék én is?
Köszönettel: Zsolt
(#) doboz válasza doboz hozzászólására (») Szept 13, 2020 /
 
Sziasztok!Nem tudja valaki megmondani,hogy CON1,CON2...CON12 csatlakozók mit funkcionálnak?Mit jelent az Y1,Y2,Y3,Y4,Y5,Y6?
(#) doboz válasza doboz hozzászólására (») Szept 14, 2020 /
 
Sziasztok!Egy részét kibogarásztam!CON1(piros,barna)irányjelző;CON2(kék,fekete,barna)?;CON3(kék,piros)irányjelző;CON4(fekete,zöld,piros)gázkar;CON5(kék,barna)kürt nyomógomb;CON6(sárga,piros)?;CON7(fekete,fekete/fehér)kürt;CON8(piros,fehér)világítás(fényszóró);CON9(fekete,fehér)?;CON10(barna,fekete)fékkar;CON11(kék,fekete)fékkar;CON12(fehér,zöld,piros,fekete,kék)?
(#) Macsek71 hozzászólása Szept 14, 2020 /
 
Sziasztok !

Bicaj "elektromosító" szetteket nézegetek ... Légyszi' segítsetek oszlatni a homályt vén h*e fejemben

- A fékkarban levő kapcsoló bontó vagy záró ? Esetleg nem kapcsoló, hanem HALL vagy valami egyéb extra érzékelő ? Most használt gépemen van egy váltó-érintkezős reed-cső, használható lesz, vagy muszáj gyári fékkart is venni ?

- Ha a hajtóművön levő forgásérzékelő működteti a pedelec (rásegítő) szolgáltatást ez azt jelenti,amikor forog a pedál - húz a motor ? Vajon a motorvezérlő tartalmaz felfutást (ramp ?) vagy csak durr odavágja a teljesítményt a motornak mondván ~300W nem fog földhöz vágni ?

Pl.: 36V, 7AH akkupack van ( tudom kicsit karcsú) az mondjuk fél teljesítménnyel (~150W) bő órát, talán 80 percet tud hajtani ? 150W 36V feszültségen 4,2A (plusz veszteségek) Így lehet saccolni a 20-30 km hatótávot ( ~ 20 km/h átlagsebességgel...)

Köszi: Macs.
(#) doboz válasza doboz hozzászólására (») Szept 15, 2020 /
 
Sziasztok!A Tornádó TRD018-as bicikliben a fékkarban lévő mikrókapcsoló nyitó vagy záró gyárilag?
(#) DJ Tacki válasza Macsek71 hozzászólására (») Szept 15, 2020 /
 
Szia,

Az eddig általam látott kit-eken bontó a fékkapcsoló, vagyis alapból rövidzár. Így biztonságosabb egy kábelszakadás-érintkezési hiba esetén.

Ha a pedál érzékelő csak mágnesgyűrűs-hall szenzoros (és nem nyomaték érzékelős) akkor "digitális", de a 300W-al nem fog kiugrani alólad. Jellemzően lehet állítani lépésekben a rásegítés mértékét, ha ettől aggódsz, induláshoz lejjebb lehet venni.

A megtehető táv és a fogyasztás rengeteg mindntől függ, pl. ezen a linken található kalkulátorral tudod becsülni a szükséges teljesítményt. Ezt felszorozva az idővel/távolsággal megkapod a hatótávot vagy szükséges akku kapacitást. Nekem egész jól közelíti a valóságot, de érdemes az akksit túlméretezni, mert sokkal hosszabb lesz az élettartama, ha csak 20-80% között használod.
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2020
(#) Macsek71 válasza DJ Tacki hozzászólására (») Szept 15, 2020 /
 
Köszi a gyors választ !
(#) DJ Tacki válasza DJ Tacki hozzászólására (») Szept 21, 2020 /
 
Megkövetem magam, a fékkapcsoló záró érintkező, alapból nyitott, rosszul írtam korábban. Természetesen az egyes gyártóknál lehet eltérés, de sehol nem találtam erre vonatkozó leírást. Talán úgy lehetne ellenőrizni, hogy a nem használt fékkapcsoló vezetékét a vezérlő oldalon elég szabadon hagyni, vagy kell-e rá lezáró dugó (rövidzár). Ez talán a hirdetés képen/összeszerelési leírásban is benne van.
Az kavart meg, hogy a szétszedett kapcsolós fékkar kapcsolóján az asztalon rövidzárat mértem, de ez az eredeti helyén a fékezés állapota, amikor a fékkar nem nyomja be a kapcsolót...
(#) thecyrus hozzászólása Okt 15, 2020 /
 
Tisztelt fórumtársak!
Az alábbi vezérlőnél el akadtam, bizonytalan lettem! Sok elektronikát kötöttem már illetve javítottam. (nem mostanában)
Szeretnék segítséget kérni hogy a lentiekben csatolt vezérlő bekötését be tudjam azonosítani!
Örömmel vennék mind jó lelkű segítséget!
Köszönöm!
(#) thecyrus válasza thecyrus hozzászólására (») Okt 21, 2020 /
 
Köszönöm meg oldva!
(#) szs válasza thecyrus hozzászólására (») Okt 21, 2020 /
 
Ha felteszel egy kérdést, nem biztos hogy kapsz rá választ, az azt jelenti, most senki sem tudta, -azonban biztosan más is kíváncsi lenne rá rajtad kívül is.
Ha rájöttél a megoldásra, és be is bököd, csak magát a megoldást nem, az azt közli velünk: te várod a segítséget, de te nem adod meg másoknak.
Ezen a fórumon csúnya dolog ez...
(#) thecyrus válasza szs hozzászólására (») Okt 22, 2020 /
 
Elnézést a csatolmány le maradt! Pótolom nem szándékos volt! A tapasztalatom meg amúgy is az hogy alig van válasz vagy semmi érdemleges. Sajnos máshol is tapasztalom ezt és az mást érdekel hogy engem hogy szolgál ki ez a forgalmazó és mást meg nem. Ezt az elektronikát amúgy sem ajánlanám senkinek. Maradok az eddig be váltaknál de ettől pótolom a leírást amit ki nyomoztam.
(#) JZoli válasza thecyrus hozzászólására (») Okt 22, 2020 /
 
Én eddig még csak kettő elektromos kerékpárvezérlőt szereltem kényszerűségből a családba, de meggyűlt a bajom velük, mert pont ugyanolyant nem lehetett beszerezni. Mindegyiket némileg át kellettem szerelni. Kerestem a neten valami hasonló bekötésűt és az ismeretlen részeken kísérleteztem, bár vigyázva.
Itt egy nagyjából hasonló vezérlő, bár az látszik, hogy nem ugyanaz, de hátha segít a beazonosításba.
(#) thecyrus válasza JZoli hozzászólására (») Okt 23, 2020 /
 
Szia! Köszönöm hogy írtál! Ezeken googli találatokon rég túl voltam és meg sem közelíti sem csatlakozóra nem vezeték színekre.
zöld fehér vezérlő szálat gázkarhoz még nem láttam és nálam a 4-es csatlakozóba pont az van.
Viszont így meg lett a gáz vezérlő bár a benne levő sárga vezeték nem tudom mi de nem is kellett a lényeg a gáz és fék szál volt. Ezek így meg lettek. A 3-as csatlakozóval sem foglalkoztam mert fix fordulat kellett de ez a 3-sebesség fokozat.
Fel akartam tölteni a leírást ha gépemhez jutok de így már le írtam.
(#) Olits válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
" Az alacsony feszültség védelmet biztosan ki tudom kapcsolni."
Szia ez engem is érdekelne.Ezt hogyan kell?
(#) GPeti1977 válasza Olits hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Van egy ellenállás osztó amin lehet lefelé módosítani de teljesen kikapcsolni nem ajánlatos.
(#) Olits válasza GPeti1977 hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Szia.A legtöbb akksiban már van BMS ami lekapcsolja az aksit, ha elért egy min feszültséget.
És igy akkor lehetne használni egy 36V-os vezérlőt 24V-os , 12 V-os aksival is.
(#) Kovidivi válasza Olits hozzászólására (») Okt 27, 2020 /
 
Végülis nem controllert vettem, hanem egy komplett járművet. De egyébként feszültség osztót kell megbuherálni.
(#) GPeti1977 válasza Olits hozzászólására (») Okt 27, 2020 /
 
24V igen, de a 12V hoz már jelentősebb módosítás szükséges.
(#) szsrobert válasza GPeti1977 hozzászólására (») Okt 27, 2020 /
 
Bovebben?
(#) GPeti1977 válasza szsrobert hozzászólására (») Okt 27, 2020 /
 
Alacsony feszültségnél a MOSFET-ek nem kapnak elég vezérlőfeszültséget és pillanatok alatt túlmelegszenek.
(#) szsrobert válasza GPeti1977 hozzászólására (») Okt 27, 2020 /
 
12Vnak elvileg elegnek kene lenni nekik.
(#) Kovidivi válasza szsrobert hozzászólására (») Okt 27, 2020 /
 
12V-hoz vegyetek hozzá passzoló kontrollert. De ilyen alacsony feszültséget egy e-bike vagy hasonló elektromos eszköz sem használ...
(#) szsrobert válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 28, 2020 /
 
Vennek, ha lenne. Eddig 0 darabot talaltam.
(#) GPeti1977 válasza szsrobert hozzászólására (») Okt 28, 2020 /
 
Van, de nem elektromos kerékpárokhoz, az autómodellek brushless szabályzói ilyenek, csak azok fordulat szabályozása impulzus szélességgel történik.
(#) Kovidivi válasza szsrobert hozzászólására (») Okt 28, 2020 /
 
Értelmetlen 12V-ot használni. A téma címe elektromos kerékpár. Oda kell minimum 200W. 12V-ból akarsz 16A-t kivenni folyamatosan? Indulásnál még több kellene. Inkább használnak 36V-ot, abból folyamatos 5A nem gond, de a gyorsításkori 10-15A sem.
Már egy gyerekeknek készült 120W-os e-rollerben is 24V-os akksipakk van (2db 12V-os sorba).
(#) lMichele hozzászólása Okt 28, 2020 /
 
Üdv srácok.
Segítség kellene.
Van egy CityMantiS CMS-F16 elektromos bicajom.
Garancia nincs rá, és Kínai.
Jelenség az hogy gáz adásra ránt aztán olyan mintha le tiltana, és akkor nem megy tovább, sajnos kézzel is le lehet fogni.
Csináltam két videót.
Ha valaki tudna segíteni melyik irányba induljak el.
Előre is köszönöm.

CityMantiS CMS-F16 hiba

CityMantiS CMS-F16 hiba 2
(#) nagy hoho hozzászólása Okt 28, 2020 /
 
Van két hajtásom, 12 voltosak terheletlenül 5 amper az áram felvétel. a tengely 17.5 mm átmérőjű.
Egy három kerekűt szeretnék építeni, és ezzel hajtanám. Ha egy kevés akkor kettővel. Nem láncos hajtás lenne, ha nem bordás szíj. Olvastam, hogy ez a hajtás azért nem jó mert ha az áramot lekapcsolom akkor vissza felé nem forog. Ezért a gépkocsi generátoroknál alkalmazott szabadon futó kerékkel gondoltam megoldani. Az is bordás szíjas. A képeken a motorok, elektronika.
Mivel ezen a téren járatlan vagyok kérem a véleményeteket. Az elektronika kefés motorhoz van és Dc 10-50 voltig és 60 amperig használható
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2020
(#) pipi válasza nagy hoho hozzászólására (») Okt 28, 2020 /
 
Milyen 3 kerekűt akarsz? Nem lesz ez túl lassú az áttétel miatt?
(#) nagy hoho válasza pipi hozzászólására (») Okt 29, 2020 /
 
A motor fordulatszáma percenként 144. Ha hátsó kerekek 17 "-ak akkor 12 km lenne a sebesség.
De lenne egy gyorsító áttétel amivel a 15 km elérhető lenne. Amire használni akarom arra ez elég.
Következő: »»   195 / 228
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem