Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 230 voltról 400 voltra inverter
 
Témaindító: nadeln, idő: Márc 27, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 3
(#) nadeln hozzászólása Márc 27, 2009 /
 
Nekem egy olyan profi inverterre lenne szükségem, ami 230 voltos váltóáramból 400 voltos váltóáramot csinál kb 1. KW terhelésre.
(#) skarlik válasza nadeln hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Üdv!Hát az drága játék!Sokkal egyszerűbb trafófal!Egy ilyen trafóért mennyit szánsz?
(#) nadeln hozzászólása Márc 27, 2009 /
 
ez azért nem olyan egyszerű, ha HÁÁÁÁROM fázisra van szükségem, egy kissé bonyolultabb kütyüre van szükség, csak az a bajom , hogy se rajzom se anyagom se időm nincs rá, hogy megcsináljam. Ha valaki tud érdemben tájékoztatni, vagy netán van neki ilyen eladó akkor megeggyezhetünk az árban... kössz
(#) nadeln hozzászólása Márc 27, 2009 /
 
mennyire drága??
(#) cimopata válasza nadeln hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Üdv!

Nem tudom, most akkor 3 fázisra van szükséged?
Vagy csak 1x400V?

Mellesleg 3 fázisnál azért hívják 400V-nak mert ott a vonali feszültség 400V, de a 0 és a fázisok közt ugyanúgy 230V van.

Tehát nem tudjuk, pontosan mit szeretnél?
Mihez kellene?
(#) ha6pc válasza nadeln hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
Ha az a gondod,hogy nincsen a motorodhoz csak egyfázis,akkor nézzed meg az
OMRON CIMR-J7AZ B OP7 tipust. Az olyan 1kW-ra jó és egyfázisról táplálkozik;csak a motorodat kell deltába kötni-azt hiszem.
(#) venom2009 válasza ha6pc hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
Nem kell, de lehet. Tényleg jó kis szerkezet, bár lehet, a kolléga olcsóbb megoldásra gondolt. Nem emlékszem a pontos árra, de valahol 50-80kHUF között volt tavaly.
Viszont ha hivatalos forgalmazótól veszed, akkor mindenhol egységes áron kapod és kimagasló a supportjuk.J7 doksi
(#) bgsf válasza nadeln hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
Mire kell a 400V? 3 fázis kell? Esetleg elég 230V fázisonként? Vagy fázisonként kell a 400V?
Azt hiszem néhány frekvenciaváltó meg tudja oldani ezt a dolgot, pl.: egy fázisról 3 fázisú motort működtet, oda-vissza forgásiránnyal és fordulat szabályozással, állítható nyomaték görbével...stb...stb....stb..
Ha leírnád konkrétan mire is kellene akkor lehet hogy jobban tudnánk segíteni!
(#) nadeln hozzászólása Márc 28, 2009 /
 
Legelőször is köszi "SIMPI" a rajzot, és mondanám, hogy egy "380" voltos motort szeretnék meghajtani 230-as hálózatról stabilan és folyamatosan, és a kondis megoldás nem minden motornál jó. meg a teljesítménye is csökken.
(#) nadeln hozzászólása Márc 28, 2009 /
 
Kedves "bgsf" arra a frekvenciaváltóra kiváncsi lennék....
(#) bgsf válasza nadeln hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
Hétfőn megnézem neked, de lehet hogy nincs igazam....
Az egyik helyen használunk ilyen frekvenciaváltókat, és annak az adatlapján láttam, láthattam ilyen megoldást....
Ha nincs igazam akkor megkövetlek!
(#) marazzoli válasza nadeln hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
Hello

Motorhoz jó az említett frekiváltó, a kimenő feszültsége 3.230V. A motor tekercsei, 230 V-os feszre legyenek tekerve.
A villamos hajtásoknál, a motorok tekercs feszültsége, Csillag: 400V, Delta: 230 V.
3 fázisú hálózat esetén, a motort csillagba kell kötni, 1F frekiváltó esetén Deltába.
A 3\3 fázisú frekiváltó esetén lehet Y-D.
(#) calibra válasza nadeln hozzászólására (») Márc 28, 2009 / 4
 
Szia!

Neked erre lenne szükséged:Bővebben: Link.
Ez egy mikrovezérlővel megvalósított frekiváltó.A kapcsolás 1500W-ig jó,tehát neked bőven elég lenne.Ha jól emlékszem lehet az illetőtől rendelni kész nyákot,és felprogramozott Pic-et is.
Amit tud:
* Bemenő feszültség: 1x230V 50Hz
* Kimenő feszültség: 3x230V 50Hz-nél
* Maximális motorteljesítmény: 1500W
* Frekvenciaátfogás: folyamatos 1..75 Hz között
* Nyilthurkú vezérlés (Open loop)
* U/f karakterisztika
* Kimeneti hullámforma: szinuszosan változó kitöltési tényezőjü PWM
* PWM frekvencia: 4,88 kHz
* PWM felbontás: 128
* Gyorsulás szabályozása indításkor és leállításkor (1..15 masodperc)
* Túláram védelem
* Hőmegfutás védelem
* Irányváltoztatás bemenet
* Engedélyezés bemenet
* Bekapcsolást jelző LED
* Hibát jelző LED

Üdv!
(#) nadeln hozzászólása Márc 28, 2009 /
 
Köszi calibra ez valóban profi szerkezet, ilyenre gondoltam én is csak ez biztosan drága is. Nekem nincs semmi cuccom, hogy megcsináljam, érdekelne, hogy mennyiért csinálná meg valaki szakember.
(#) calibra válasza nadeln hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
Szia!
Az attól függ hogy mi a drága Egyébként ha jól emlékszem 8k körül volt a kész nyák,és a felprogramozott Pic,de ajánlom hogy olvasd végig azt az oldalt,és utána keresd meg e-mail-ben az illetőt.Egyébként nincs semmi extra vagy drága alkatrész ebben az áramkörben,szinte bármelyik boltban megkapod őket.
Üdv!
Szerk:Azt el felejtettem mondani,hogy ott azon az oldalon
nézd meg az fw 1500-hoz opcionálisan illeszthető kijelzőt,ami mutatja a fordulatszámot, és a frekvenciát!
(#) kemenygolya hozzászólása Máj 24, 2017 /
 
Sziasztok
Lenne egy pizzakemence, mely 400V-os táplálást igényel, viszont csak 230V-os feszültség van a helyszínen. Mivel lehetne legegyszerűbben megoldani a működést?
(#) Ge Lee válasza kemenygolya hozzászólására (») Máj 24, 2017 / 1
 
Ezek szerint csak 1 fázis van a helyszínen. Mekkora annak az 1 fázisnak a terhelhetősége, és mekkora teljesítményre van szüksége a kemencének? Ha elbírja akkor a legegyszerűbb megoldás egy trafó, de én belenéznék a kemencébe is és megnézném a fűtőszálát is, hátha beköthető valahogy kisebb feszültségre is.
Végezetül megnézném hogy mit csinál 230V-ról, mert szerintem ugyanúgy működne, csak legfeljebb lassabban fűt fel, vagy nem fog tudni egy adott hőfoknál többet.
(#) pucuka válasza kemenygolya hozzászólására (») Máj 25, 2017 / 1
 
Nézd meg jól azt a kemencét. Nagy valószínűséggel 3 fázisú táplálást igényel, 400 V -ra nem szoktak asszimetrikus terhelést kötni, max vezérlést.
Ha át is lehet kötni 220 V -ra, az egy fázison akkora terhelést jelent, amit az biztos nem bír el. Azért készítették 3 fázisúra.
Be kell vezettetni a három fázisú hálózatot.
(#) erbe válasza pucuka hozzászólására (») Máj 26, 2017 /
 
Ponthegesztő. 2 fázis, primer 200 A. Szekunder ~25000-30000 A
(#) pucuka válasza erbe hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Kivételek mindíg vannak. Bár elég értelmetlennek tűnik egy ilyen felhasználás. Ahol két fázis van, ott van három fázis is. Akkor meg minek borogatni a hálózati egyensúlyt. Gondolom ez a ponthegesztő nem egy konyhaasztal sarkán volt használatban.
Bár láttam olyat, hogy az "éjszakait" másik fázisról hozták be a házba.
(#) erbe válasza pucuka hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Egy kemencében biztosan elosztva kötik be a fűtőszálakat.
Trafós ponthegesztőben hova is köthetném be a harmadik fázist? Legfeljebb a kezelő feneke alá.
~1,5 m karkinyúlás, 8 cm vastag karok (tömör réz), 2 db szembekapcsolt 350 A vízhűtésű tirisztor,...
(#) kemenygolya hozzászólása Máj 29, 2017 /
 
köszönöm a válaszokat, neki fogok esni és megnézem mit tudok vele kezdeni
Bár lehet egyszerűbb ha az e-on felől ideiglenes bekötést kérek.
(#) sanko26 hozzászólása Szept 15, 2020 /
 
Sziasztok! A hálózatom 1 fázis 32 amper, a marógépem 3 fázis 3,2 kW. Ismertek-e bármilyen megoldást vagy eszközt arra, hogy ezt a gépet erről a hálózatról meghajtsam? A háromfázis beköttetése nem opció! Köszi!
(#) Bakman válasza sanko26 hozzászólására (») Szept 15, 2020 /
 
Frekvenciaváltónak hívják az eszközt. 1 x 230 V-ból csinál neked 3 x 230 V-ot, ennek megfelelően a motort majd át kell kötni deltába.
(#) sanko26 válasza Bakman hozzászólására (») Szept 16, 2020 /
 
Köszi! Néztem frekvenciaváltókat,de olyan típust nem talaltam, ami 3,2 kW-ot tudna, csak 1,5-2 kW-ig. Esetleg tudnátok mondani konkrét típust, vagy belinkelni ide. Sőt, ha valaki itt tud ilyet gyártani arra is vevő lennék!
(#) Bakman válasza sanko26 hozzászólására (») Szept 17, 2020 /
 
Pl.: Bővebben: Link, vagy Bővebben: Link, vagy Bővebben: Link.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2020
(#) sanko26 válasza Bakman hozzászólására (») Szept 17, 2020 /
 
Hálásan köszönöm!
(#) sanko26 hozzászólása Nov 15, 2020 /
 
Sziasztok! Ahogy azt tanácsoltátok, vettem egy Rievtech frekiváltót,hogy az egyfázis 32A hálozatomról tudjam üzemeltetni a 3 fázisú marógépem és esztergám. A maró motorját át is kötöttem deltába, de az eszterga motorján nem találtam azokat a lemezeket,amik a csillagkötésre utalnak,illetve az adattáblán is csak az szerepel,h 380V nem az, h 220/380. Szerintetek valahogy összelehet hozni a frekiváltóval vagy motorcsere?
(#) lelkes amatőr válasza sanko26 hozzászólására (») Nov 15, 2020 /
 
Ez egy két sebességes motor lesz, a csillagpontok belül vannak összekötve, így nem fog menni a delta.
(#) sanko26 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Nov 15, 2020 /
 
Köszi!
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem