Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   977 / 1152
(#) DM hozzászólása Szept 13, 2020 /
 
Sziasztok! Egy Moulinex mixert szednék szét! Nem tudom milyen fejű csavart használtak,
de semmilyen bitfej vagy csavarhúzóval nem tudom megmozdítani. Van valakinek ilyen tapasztalata?
Fotót csatoltam.
(#) Gafly válasza DM hozzászólására (») Szept 13, 2020 / 1
 
Direkt fejnek hivják.
Azért direkt ilyen, hogy ne tudd szétszedni.
Ismerősöm csináltatott az öccsével (szikraforgácsoló) spéci szerszámkészletet.
Amióta ellopták (valamint nagyon nem érte meg), felhagyott a javitással.
(#) granpa válasza DM hozzászólására (») Szept 13, 2020 / 1
 
1. Fémragasztóval lehet hozzátoldani, és azzal kicsavarni.
2. Bosch kővel kiköszörülni a fejet, vagy csak mélyedést bele és vídiával kifúrni. A csonk szétszedés után kicsavarható, normális csavarral összerakható. Lenne!
3. Nem találod meg az emellett még rögzítő műanyag patentokat, feszegetés közben eltörik a készülék több helyen.
4. Életbe lép a 0. pont: Azonnal kihajít, és soha többé francia (japán) lomot nem veszel.
(#) nedudgi válasza DM hozzászólására (») Szept 13, 2020 /
 
Ha van törtcsavarok eltávolítására szolgáló készleted, meg lehet próbálni vele. Nagy valószínűséggel a százdarabos bitkészletekben van hozzá darab, ha nem túl mély a lyuk.
Végső esetben egy Torx betétet meg lehet fúrni, vagy acélcsődarabot mintára köszörülni.
A legegyszerűbb granpa 4/0 javaslata. Nem tudhatjuk, mi a baja, javítható-e? Esélyes, hogy érnek még meglepetések, ha mégis sikerül kiszedni a csavarokat..
(#) Patópali válasza granpa hozzászólására (») Szept 13, 2020 /
 
Idézet:
„4. Életbe lép a 0. pont: Azonnal kihajít, és soha többé francia (japán) lomot nem veszel.”

Gondolod a többi nem tervezett avulással készül?
A csavarhoz való lukas torx kulcsot jobb szerszámboltok árusítanak.
(#) DM válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 13, 2020 /
 
Javítható, a mikrokapcsolót kell kitakarítani vagy cserélni. A ragasztón en is gondolkodtam.Elég mély a lyuk, így szar a hozzáférés.
(#) antiktelefon válasza DM hozzászólására (») Szept 13, 2020 /
 
Nem érdemes szenvedni vele, ha van elég kemény fúród, fúrd le a csavarfejet, esetleg lapos hatszög szárú hidegvágót üss a csavarfejbe, és hajtsd ki. Ezeket mindig olyan mélyre csinálják, hogy a biztonsági bitfejek ne érjék el.
(#) valaki2233 hozzászólása Szept 16, 2020 / 1
 
Sziasztok, a minap találtam ezt sufni parkolás közben, de nem tudtam rájönni hogy mi lehet a neve ennek az égőtípusnak. Valaki tudna segíteni beazonosítani?
(#) Egri Frédi válasza valaki2233 hozzászólására (») Szept 16, 2020 / 1
 
Ha jól látom ez nem égő, hanem egy Glimm lámpa.
(#) Bakman válasza valaki2233 hozzászólására (») Szept 16, 2020 / 1
 
Glimmlámpa.
(#) Gafly válasza valaki2233 hozzászólására (») Szept 16, 2020 /
 
Mielőtt kiderül, hogy van-e a foglalatában ellenállás, ne próbáld ki.
Mellesleg viszonylag ritka darab.
(#) Egri Frédi válasza Gafly hozzászólására (») Szept 16, 2020 / 1
 
Igen, ma már nem nagyon használatos. De az E14 -es foglalatból itélve van (kellene lenni) benne ellenállásnak.
(#) majkimester válasza Egri Frédi hozzászólására (») Szept 16, 2020 /
 
Amivel én találkoztam az ugyanígy nézett ki, és simán 230V-ról működött, így biztosan van benne. Egyébként maga a glimmlámpa, vagy más néven parázsfény izzó kb. 70V-ról működik, ezért mindenképpen csak előtéttel együtt használható.
(#) pucuka válasza Egri Frédi hozzászólására (») Szept 16, 2020 / 1
 
Biztos van benne ellenállás, Jelzőfényként volt használatos pl. kapcsolómezőkben, mert igen ritkán "égett" ki.
(#) Gafly válasza Egri Frédi hozzászólására (») Szept 16, 2020 /
 
Találkozókon szoktam a "méhkas" változattal haknizni.
Abban van,és látszik is a lapitás alatt.
(#) Epu2 válasza valaki2233 hozzászólására (») Szept 16, 2020 / 1
 
Minden szabványos foglalatú , E és B foglalatóban van ellenállás. Amelyikben nincs, annak csak lába van.
(#) valaki2233 válasza valaki2233 hozzászólására (») Szept 17, 2020 /
 
Köszönöm a segítséget! Akárhogy néztem nem láttam benne ellenállást, ha használni szeretném működni fog anélkül is? Esetleg egy adatlappal valaki ki tud segíteni?
(#) Egri Frédi válasza valaki2233 hozzászólására (») Szept 17, 2020 / 1
 
Ehhez én adatlapot nem tudok. Köss vele sorba egy 100k - ellenállást és próbálj rá 230V -al. Ha van szabályozható toroidod akkor indulj 50V -ról és nézd meg "vibrál" -e. De kipróbálhatod egyen áramról is csak akkor az egyik "tárcsa" fog világítani benne.
Váltóáramnál olyasmi fényhatást kell látnod, mintha fázisceruzát néznél.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2020
(#) proli007 válasza valaki2233 hozzászólására (») Szept 17, 2020 / 2
 
Hello! Na ne má! Glimmlámpához adatlap? Gondolkodj logikusan. Ha valamin szabványos menet van, akkor az feltételezhető, hogy bele is csavarják a foglalatba. Ha ez nem lenne lehetséges, nem ilyen menet lenne rajta..
(#) Egri Frédi válasza proli007 hozzászólására (») Szept 17, 2020 /
 
Szerintem is kell benne lenni ellenállásnak, csak nem biztos, hogy látható helyen van.

Viszont, ha tényleg nincs benne, akkor "csak" egyszer lehet kipróbálni...
(#) synergy válasza valaki2233 hozzászólására (») Szept 17, 2020 /
 
Tessék adatlap.
Ha még mindig nem hiszed el, hogy ez egy 220V-os glimmlámpa.
(#) proli007 válasza Egri Frédi hozzászólására (») Szept 17, 2020 /
 
Ott lesz benne az ellenállás, a zsinórmenetben. Mint anno a rendes égőkben a biztosító szál egy üvegcsőben, hogy kiégéskor ne legyen ívzárlat. Sokat romlott idővel a gyártói mentalitás..
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2020
(#) Epu2 válasza valaki2233 hozzászólására (») Szept 17, 2020 /
 
Némi infó a glimmekről. Ha fordíttatod a böngészővel sok elnevezési viccet produkál.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2020
(#) Egri Frédi válasza synergy hozzászólására (») Szept 17, 2020 /
 
Behalok !!! El nem tudtam volna képzelni, hogy ilyen van ...
Idézet:
„Osram Neon Glow Lamp 75 3700 HL also known as 75 234 HL or SG234
with built-in resistor


De miként az adatlap is írja: "...with built-in resistor... ", vagyis van benne ellenállás.
(#) synergy válasza Egri Frédi hozzászólására (») Szept 17, 2020 /
 
Itt is vannak érdekességek.
(#) Egri Frédi válasza synergy hozzászólására (») Szept 17, 2020 /
 
Ez inkábnb fázisceruzába való vagy éjszakai "irányfényhez". De ellenállás ezekhez is kell !!!
(#) Vales válasza valaki2233 hozzászólására (») Szept 17, 2020 /
 
Volt egy ugyanilyen glimm lámpám a 80-as években, ha jól emlékszem 110V-os volt, így az elektroncsöves lemezjátszó trafóján próbáltam ki (volt 110V leágazás a motorhoz).
Ellenállás nélkül semmiképpen se kösd rá 230V-ra!
(#) Bakman válasza Vales hozzászólására (») Szept 17, 2020 /
 
Már vagy öten leírták, hogy van benne ellenállás. A tiédben is volt, különben valami durrant volna, 110 V~ hatására is.
(#) Tomi111 hozzászólása Szept 17, 2020 /
 
Biztos, hogy 220-ra való. Találkoztam ilyennel, ha nagyon keresem, még lehet találok is. Csak az enyémnek már tükrös/fényes a búrája a sok üzemeléstől, így alig látszik a fénye - ezért lett cserélve.
(#) Gafly hozzászólása Szept 18, 2020 /
 
Ez egy jó cikk az érdeklődőknek.
Következő: »»   977 / 1152
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem