Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mechanika (tippek, trükkök)
 
Témaindító: wg_kezdo, idő: Ápr 30, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   14 / 15
(#) Alkotó válasza szitko hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Mindjárt egy sima 2 mm-es üveget próbálnék meg. Mérsz nélküle, majd vele, és látod van-e "csillapítása".
Inkább az lesz majd a gond, hogy ha éri eső, akkor az koszolódni is fog, és a piszok garantáltan jelentős csillapítás lesz.
(#) szitko válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Köszönöm mindkettőtök segítségét.
A fénycső dolog eszembe sem jutott. Egy hagyományos égőbe akartam beépíteni, de még nem sikerült szétszedni egyet sem.
(#) teglascs hozzászólása Nov 12, 2019 /
 
Sziasztok,
műanyag fogaskerék (robotgép) minta utáni újragyártása iránt érdeklődöm Bp-en.
Emlékszem, évekkel ezelőtt vagy itt olvastam, vagy valaki mesélte, hogy van ilyen vállalkozás, amelyik ráadásul elfogadható áron dolgozik.
Tudnátok ebben segíteni? - Köszönöm.
(#) GARFIELD13 válasza teglascs hozzászólására (») Nov 13, 2019 / 1
 
Szia!
Szerintem ezt keresed:
fogaskerékgyártó
Sikeres pótlást.
Üdv.
(#) teglascs válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Nov 13, 2019 /
 
Ő az, köszönöm!!
(#) pisti89 hozzászólása Szept 25, 2020 /
 
Sziasztok.
Van egy hűtőbordám ami elszíneződött, de nem tudom lepucolni.
(ultrahangos mosó, meg a saját lötyije 60 fokon, 60 perc alatt sem szedte le)
Gondoltam egy sósavas kezeléssel egyenletesen bemattítanám, de gondoltam előtte megkérdem, hátha van valakinek valami jó ötlete

Ti hogy raknátok rendbe?

Ui:
Sajnos a bordák közt is ilyen, így mechanikai módszer elég nyűgös lenne
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2020
(#) violin válasza pisti89 hozzászólására (») Szept 25, 2020 /
 
Fémgyapot....esetleg szemcseszórás...
(#) Alkotó válasza pisti89 hozzászólására (») Szept 25, 2020 /
 
Forró vízbe tegyél trisót (filléres anyag a háztartási boltban). Ebbe tedd bele a bordát, és áztasd 5-10 percig. Az eredmény egy világos színű homogén felület szokott lenni, ami egy kicsit hasonlít a szemcseszóráshoz.
De!! Ez a friss felület, és az összes többi -akár mechanikai- beavatkozással elérhető is csak átmeneti. A felület gyorsan oxidálódik, és ez ritkán sikerül egyenletesre. Ezért szokták kifejezetten eloxálni a felületet (ez az oxidáció egyenletes és színezni is lehet), mert az alumínium oxid már nagyon szilárd és stabil felületet eredményez.
(#) mex válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 25, 2020 /
 
Tapasztalatom szerint jobb az eredmény, (nem lesz foltos) ha a trisós forró fürdőből nem vesszük ki a maratott anyagot, csak a fürdő környezeti hőmérsékletre valő hűlése után.
(#) pisti89 válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 25, 2020 /
 
Köszönöm a tippet.
Majd utánajárok, hogy itt Ausztriában is lehet-e kapni.
(#) djadji hozzászólása Feb 23, 2024 /
 
Sziasztok! Ötletet szeretnék kérni arra, hogy:
Egy PIC vezérelne egy fóliaház szellőzőjét. Ha meleg van kinyitja az ablakot, ha hideg akkor becsukja.
A avezérlés megvan. CSak azt nem tudom hogy egy ablakot hogy tudok kinyitni (és nyitva megtartani) és becsukni (és csukva megtartani zárt állapotban, hogy ne legyen huzat) egy kis motorral. Legyen az a motor 5-6 12V-os. HOgy tudok ezzel ablakot nyitni,csukni?

Gondoltam egy menetes szárat forgatok, és azon emelkedik egy anya (az ablakkal együtt). De a menetes szárat hogyan fogatom meg egy motorral? Műanyag fogaskerék? az gyenge lenne sztem ...
Valami mással lehetne?

ÉS: 3D nyomtatóval lehetne ilyen alkatrészeket, fogaskerekeket nyomtatni? Nem puhulna az vissza egy fóliaházban pl?
(#) KBal76 válasza djadji hozzászólására (») Feb 23, 2024 /
 
A 3D nyomtatott alkatrészek teherbíró képességét sokan alábecsülik, városi legendáknak bedőlve. Ugyanakkor az fóliaház teteje tényleg lehet sok mondjuk PLA-nak, de a PETG már jó lehet.
Ezen a linken kedvedre kereshetsz ötleteket.
(#) pipi válasza djadji hozzászólására (») Feb 23, 2024 /
 
Vannak helyből áttételes motorok, ott csak a tengelyét kell rugalmas kuplunggal összekötni a menetes szárral. Ha fóliaház akkor a pára miatt figyelni kell milyen motor, milyen elektronika...
a mezei/horganyzott menetes szár kopás után rozsdásodik, rozsdamentes célszerű, a mezei anya sem biztos hogy jó, a cnc-sek környékén érdemes érdeklődni mi célszerű (bronz?) , de trapézorsó
lehet jobb, és ahhoz való anya, ilyet is találsz az alin.
Ötletadónak: https://vi.aliexpress.com/w/wholesale-geared-motor.html
https://vi.aliexpress.com/w/wholesale-motor-coupler.html
https://vi.aliexpress.com/w/wholesale-cnc-rod.html
(#) pipi válasza djadji hozzászólására (») Feb 23, 2024 /
 
Még egyszerűbb... veszel kapu mozgató motort, vagy antenna mozgató motort, és kész is vagy.
Ilyesmire gondolok: https://www.aas.hu/pictures/kapunyito/14_faac-412_kapunyito.jpg
ezek kültérre vannak tervezve, így illik neki bírni a párát valamilyen szinten...
Ha meg barkácsolsz akkor az érintés-baleset-tűzvédelmi felelősség a tiéd
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2024
(#) mex válasza pipi hozzászólására (») Feb 23, 2024 /
 
Nincs a közeledben rossz akkus csavarbehajtó? Ha a motor, és a mechanika jó, akkor azt felhasználhatod.
(#) proba válasza djadji hozzászólására (») Feb 23, 2024 /
 
Parabola mozgató motorral csinálták, ahol én láttam.
(#) benjami válasza djadji hozzászólására (») Feb 23, 2024 /
 
Ahogy már mások is írták, PLA-ból nyomtatva jó eséllyel nem bírná a fóliaházas klímát, PET-G-t használva már esélyes lenne, hogy bírná. De használhatsz akár ABS-t is, az még jobb. Az autók utasterében is sok minden ABS-ből van, ott is bírja a nyári akár 60-70 fokos klímát. Kültéri tárgyakhoz meg ASA-t szoktak használni, mert az meg jól bírja az UV sugárzást. A mechanikai tulajdonságaiban is elég jelentős eltérés van az alapanyagok között. A PLA inkább rideg és törékeny, A PET-G kicsit hajlékony (inkább meghajlik mint törik), az ABS meg jobban bírja az ütéseket. A fogaskerekeket, meg olyan dolgokat ami kopásnak van kitéve, neylon-ból szokták nyomtatni.
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2024
(#) kameleon2 válasza djadji hozzászólására (») Feb 25, 2024 /
 
Vannak készen lineáris aktuátorok, de láncos motor is jó.
(#) Macsek71 válasza djadji hozzászólására (») Feb 26, 2024 /
 
A régi megoldás : ablaktörlő motor ...(bírja a meleget, nem sértődik meg egy kis párától, víztől )
A legtöbbnek menetes a kihajtása -> "bármit" rá lehet szorítani.
Némelyik tud visszafelé is forogni -> akár a menetes szár is működhet.
A legegyszerűbb a KL*NG ajtóbehúzó csuklóit lemásolni... motor 180° fordulattal nyit, majd zár ...
(#) kameleon2 válasza benjami hozzászólására (») Feb 26, 2024 /
 
Kicsit hasonló a meleg miatt a környezet, mint autóban. Én nyomtattam konzolt HTPLA-ból is - simán leolvadt. PETG szintén bukott. Ha netán működne - érdekelne, melyik anyag nyert.
(#) Massawa válasza djadji hozzászólására (») Feb 26, 2024 /
 
A menetes szálat a legkönnyebb összefogni a motorral. Ha veszel egy áttételes motort annak 5-6 mm a kiallo tengelye.
Ha nagyon profi akarsz kenni kapni rugalmas kuplungokat megfeleltö tengelyhez. ( nézd meg egy CNC marigepen.
De sokkal egyszerübb és szinte ingyen van egy átlátszo vastagfalú müanyagcsö ami passzol a tengelyre. Ha 6 mm-s a motor tengelye akkor a barkácsboltban veszel 6 mm-s menetes rudat es már csak az anyát kell elintézni. Valamilyen forraszthato lemezböl hajlitasz egy kb 20x20x20 mm- U alaku tartot annak az aljára középre fursz egy 6-s lyukat a tengelynek. Egy rozsdamentes csavarral befogod az anyát és belülröl odaforrasztod. Azért kell a rozsdamentes csavar, mert azt nem olyan könnyü forrasztani. Az U idom két oldalára fursz egy-egy átmenö lyukat és azzal mozgathatoan felcsavarod az ablakra vagy az arra erösitett szerkezeti elemre. A tengely csak forog egy helyben az anya mozog hosszirányban és mozgatja az ablakot.
(#) Inhouse válasza Massawa hozzászólására (») Feb 26, 2024 /
 
Ez megint egy olyan cucc, aminek mindkét féle elnevezése közkézen forog? Megesküdtem volna, hogy menetes szár. De látom így is, úgy is...
(#) Massawa válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 26, 2024 /
 
Bocs a hülye tapiképernyön nagyon nehez hibátlanul irni. Valoban szárról van szó.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2024
(#) mex válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 26, 2024 /
 
Megesküdnék rá, hogy menetes szál...
Miután rúdanyagról van szó, melyet szálban árulnak.
(#) kameleon2 válasza Massawa hozzászólására (») Feb 26, 2024 /
 
Nem sokkal drágább egy több bekezdésű tengely + anya. mondjuk nagyobb menetemelkedéssel. Akkor nem egy fél óra mire kinyílik az ablak.
(#) Gafly válasza mex hozzászólására (») Feb 26, 2024 /
 
Szerencsére meglett az a fránya ékezet.
(#) mex válasza Gafly hozzászólására (») Feb 26, 2024 /
 
Na ettől a "zenétől" áll fel a szőr a hátamon..
(#) mex válasza Gafly hozzászólására (») Feb 26, 2024 /
 
(#) Massawa válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 26, 2024 /
 
Lehet gyorsitani, lehet kisebb áttéleü motort használni, meg nem is igen tudom kinek sürgös.
Az M6-tengelynél egy fordulat 1 mm, 30 cmnel nem igen kell több. Azaz 300 fordulat, az áttéles motorok között rengeteg van ilyen fordulatszámmal, azaz 1 perc alatt nyit vagy zár.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2024
(#) Inhouse válasza mex hozzászólására (») Feb 26, 2024 /
 
Ha ez ilyen egyértelmű lenne, akkor nem írtam volna. Fej fej mellett a kettő és a nyomukban a menetes rúd...mert rúd alakú, azért.
Következő: »»   14 / 15
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem