Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Riasztószerelés tapasztalatok, ötletek (kizárólag haladóknak)
Lapozás: OK   75 / 85
(#) levaitamas hozzászólása Aug 19, 2020 /
 
Sziasztok!
Az alábbi GSM típusának meghatározásában tudna valaki segíteni? Mi lehet ez pontosan?

GSM.jpg
    
(#) vpvpvp hozzászólása Szept 18, 2020 /
 
Sziasztok,
A kérdésem az lenne, hogy lehet-e valahogy factory reset-elni Paradox SP4000-es központot úgy, hogy az Installer Lock enabled-ben van és nem tudok hozzá semmilyen kódot? (Gondolom kódok hiányában az Installer Lock nem kikapcsolható.)

Installer Lock
Section [395]
000 = Disabled, 147 = Lock Enabled, Default = Disabled
Program 147 into section [395] to lock all programming. Performing a hardware reset will not affect the current panel settings. To remove the Installer Lock, enter 000. Please note that three seconds after turning on the control panel the STATUS LED and the relay on the control panel will flash fast for 6 seconds to indicate that the installer lock is enabled. Once enabled, the panel cannot be reset.

Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2020
(#) vpvpvp válasza szucs_g hozzászólására (») Szept 18, 2020 /
 
Köszönöm a tippet, sajnos nem oldódott meg. Tudtok esetleg bevált programozó kábelt ajánlani az SP7000-hez, ami nem túl drága és működik akár a FW frissítés is vele valamint win10 kompatibilis? (aliexpress stb.)
(#) vpvpvp válasza vpvpvp hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
Meg tudtam oldani a reset-et, köszi!
(#) vpvpvp válasza vpvpvp hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
Ha valaki tudna javasolni kábelt SP7000 és SP4000-hez, annak nagyon örülnék! Köszi
(#) vpvpvp válasza vpvpvp hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
Ezek közül bármelyik jó lehet Win 10-el?
https://www.aliexpress.com/af/USB-UART-ttl.html
Van egy PL2303-asom, de azt sehogy sem tudom működésre bírni, pedig régen Win7-el működött. Eszközkezelőben felismeri, driver elvileg jó, mégsem csatlakozik se az SP7000-hez, se az SP4000-hez.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2020
(#) em válasza vpvpvp hozzászólására (») Szept 22, 2020 / 1
 
Ha az eszközkezelőben nincs sárga valami a sora mellett akkor jó a drivere. Megfelelő driver-el szoktak működni win 10-en.
(#) vpvpvp válasza em hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
Nincs semmi hiba az eszközkezelőben, ezért nem értem én sem, hogy miért nem működik.
(#) vpvpvp válasza vpvpvp hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
Így néz ki és a Babyware-ben a megfelelő COM port van kiválasztva.

polific.PNG
    
(#) em válasza vpvpvp hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
(#) vpvpvp válasza em hozzászólására (») Szept 25, 2020 /
 
Köszi. A check program szerint az én kábelemben HXA chip van. Ezt írják a weboldalon:
"Windows 8/8.1/10 are NOT supported in PL-2303HXA and PL-2303X EOL chip versions."
Azt hiszem installálok egy Windows 7-et.
(#) vpvpvp válasza vpvpvp hozzászólására (») Szept 26, 2020 /
 
Telepítettem egy Win7-et és feltettem azt a drivert, amivel anno biztosan működött a kábelem. Kipróbáltam az SP4000 és az SP7000 központtal is és mindkettővel ugyanazt tapasztaltam (csatolt képeken látható). Mi lehet a probléma?
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2020
(#) levaitamas válasza vpvpvp hozzászólására (») Szept 26, 2020 /
 
Próbáld a legújabb BW-el. v5.4.8
(#) vpvpvp válasza levaitamas hozzászólására (») Szept 26, 2020 /
 
Tudnál linket adni, ahonnan le tudom tölteni? Köszi
(#) akolang hozzászólása Okt 5, 2020 /
 
Sziasztok, Paradox MG5050 központ Tm70 kezelővel került felszerelésre. Szépen haladok minden beállítással,csak azt nem sikerült még megtalálnom,hogy a zónákat hol tudom átnevezni zóna 1-ről más megnevezésre pl bejárat,szoba stb?

Illetve a másik kérdés,hogy a sziréna,ami egy crow bs-1 sok-sokéves akkuval rá lett kötve a rendszerre,a rendszer indulása után azonnal kattogó hangot ad folyamatosan a sziréna. Az akku biztosan nagyon gyenge lehet, illetve a bell+ és bell- közé nem 1 kOhm hanem 2,2 kOhm ellenállás került.
A mostani bekötés:
bell+ sziréna 12V+
bell- sziréna GO-
Aux- sziréna 12V--GND

A bell+ és - között 2,2kOhm ellenállás.

Helyes így? A kattogás megszűnik,vagy szirénázás lesz belőle?

Előre is köszi a segítséget.
(#) Barni87 válasza akolang hozzászólására (») Okt 7, 2020 /
 
Szia!
Hogyan programozod? Kezelőről vagy soros/ip módon BabyWare progival?

Jól kötötted.
2,2k ellenállással még nem próbáltam, de ha van belőle 2db-od, akkor mehet párhuzamosan (remélem a szirénába raktad).
Az akksit érdemes cserélni, ha nem veszi fel a töltést, mert a kürt áramfelvételét csak az képes kiszolgálni. A riasztókábelen csak töltés megy.
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2020
(#) rolling01 hozzászólása Okt 15, 2020 /
 
Régebbi Esprit 728+ kód reset után a mester kód visszaáll de a telepítő kód nem....ami nem volt zárolva reset előtt.
Érdemes ezzel vacakolni vagy inkább csere?
(#) akolang hozzászólása Okt 19, 2020 /
 
Sziasztok, Paradox TM70 kezelőn a PGM vezérlő 6 menügomb átnevezésére keresek megoldást. Alapból Eszközgomb 1-2-3 nak van elnevezve, én pedig szeretném arra átírni amit kapcsolok vele(kapunyitó,ajtónyitó stb) A TM70-ről sehol nem találtam leírást, a TM50-ről van,de a 70-es menüje és ezen módosítások máshogy néznek ki.
Ha valaki tud ilyen átnevezési lehetőségről,azt szívesen veszem.
Köszi,
(#) aroxol válasza akolang hozzászólására (») Okt 19, 2020 /
 
Központban kell átnevezni.
(#) levaitamas hozzászólása Nov 5, 2020 /
 
Sziasztok!
Belefutottam egy SP7000 központba, melyen 4.94-es firmware van. Elég nehezen tudok kapcsolódni 307-el és ha nagy nehezen sikerül, elég lassú a kapcsolat. Más központon még nem tapasztaltam ilyent.
Kérdezném, érdemes lehet frissíteni a 6.90-re?
(#) thecyrus válasza levaitamas hozzászólására (») Nov 7, 2020 / 1
 
Szia! Egy próbát meg ér! Nincs gond a friss verzióval de ha lenne vissza a régi
(#) fzsoo hozzászólása Nov 8, 2020 /
 
Üdv. Szakmai kérdésem lenne. Környékén több napos áramszünet vot,halozat korszerűsítés miat. Azóta a Signal kültéri sziréna nem szól vagy is halkan, fenyjelzo működik , szirénában aku cserélve. Már rég úgy vettem észre mintha halkabb lenne mint új korában. A sziréna hangszóró vagy a modul hibasodhatott meg?Ezekben a szirénákban bele van építve a meghajtó fokozat? A sziréna 12Vot kap. Köszönöm a segítséget.
(#) vpvpvp válasza thecyrus hozzászólására (») Nov 16, 2020 /
 
Sziasztok,
Honnan lehet a központokhoz (SP7000 pl.) firmware-t letölteni?
Köszi
(#) thecyrus válasza vpvpvp hozzászólására (») Nov 18, 2020 /
 
Szia! paradox.com de fel teszem a leg újabbat ha tudom
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2020
(#) vpvpvp válasza thecyrus hozzászólására (») Nov 19, 2020 /
 
Köszönöm. Simán, magánszemély regisztráció után ezek elérhetőek?
(#) thecyrus válasza vpvpvp hozzászólására (») Nov 20, 2020 /
 
Szia! Én szervizesként vagyok ott egy inportőrnek de elvileg nem lehet de tégy próbát vagy használd a BabyWare programot és azon belül van az In-Field nevű program azzal tudod frissíteni online is.
Vagy csak simán az In-field-et.
Ha el akadsz szólj.
Sok sikert
(#) Ndani55 hozzászólása Nov 20, 2020 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni egy házzal örökölt 728 ultra programozásával kapcsolatban. Létezik, hogy a programozói kód 4 jegyű? Enter+4 jegyű kód után villog az enter, tehát gondolom a programozói menüben vagyok. Stay zónákat akarok beállítani a 116 címen, de az 1-es gomb második megnyomása után villogni kezd a 2ND gomb. Elsőre nem vettem észre, így megnyomtam a 6 gombot a 116 címhez. Erre kialudt a 2ND, folyamatosan világít az enter. Clear-el visszaléptem, megint villog a 2ND, még egy clear, csak az enter villog, még egy clear, kilép. Nem tudtam stay zónát beállítani, de az 1-es és 2-es zóna mozgásra elkezdett csipogni a gomb-panel (6 rövid csipogás). Így most rosszabb, mint volt. Se zónákat nem tudtam beállítani, se a csipogást nem tudom kikapcsolni...
Mit rontok el?
(#) bolka4u hozzászólása Nov 25, 2020 /
 
Sziasztok! Van egy 10 éves SP7000 (v2.40) központom K32LED és K32LCD (v1.40) kezelőkkel. WinXP-re installált WinLoad-dal tudok most belépni. Érdemes - illetve lehet-e egyáltalán - a V2.40-es firmware-ről a lehető legújabbra lépni? Ha igen, van amire vigyázni kell, pl több lépcsős upgrade? A kezelőket is érdemes upgrade-elni? Van olyan funkció, ami lényeges változott vagy kivették az újabb firmware-ekben (olyasmira gondolok, mint amit eljátszott a gyártó az IP150 modulokkal). Tudom láma kérdések, de most kezdtem el barátkozni a riasztómmal közelebbről, mindent letöltöttem a netről a témában ami elérhető, de úgy látom borzasztóan vigyáz a gyártó minden információra, valamennyire érthető is. Egy nyaralóról van szó, ahol ritkán járok, most viszont lenne időm foglalkozni vele, a vírusbalhénak köszönhetően. Előre is köszönöm a segítő válaszokat, az oltást meg elviselem.
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2020
(#) thecyrus válasza bolka4u hozzászólására (») Nov 25, 2020 / 2
 
Szia! Nyugodtan teheted fel a frissebbet mindenből a kezelőt is! semmi olyan változás nincs amiből károd lenne. Lényege nem változott. felt tettem pár hozzá szólással előbb a legfrissebbet. De ne winloaddal frissíts hanem In-Field nevű program ez teljesen automatikusan elvégez mindent!
Ha kérdésed van írj
(#) bolka4u válasza thecyrus hozzászólására (») Nov 25, 2020 /
 
In-Field-ből a v5.5.2 van fent, tudok vele kapcsolódni a központhoz, de mikor le akarom tölteni a legfrissebb firmware-t és a "get latest from web" gombra kattintok (ami le van tiltva amíg nem kapcsolódok fel 307USB-n a központra, régebben ez nem így volt szerintem), akkor hibát jelez egy kis felugró ablakban: "Unable to locate structure at Paradox.com!" Le van töltve több fw verzió is SP7000-hez (többek között a legújabb hála neked!), de mégis félek kicsit az In-Field-től, jól van ez telepítve? Miért dob ilyen fura hibát? Korábbi verzióknál is tapasztaltam hibákat, de odaáig mindig eljutottam, hogy legalább mutassa mit lehetne letölteni, panelek, kezelők, modulok, verziók, nyelvek. Normális, hogy most egyből hibára fut, merjem ezt az In-Field verziót frissítésre használni, vagy használjak egy régebbit inkább?
Másik kérdésem - ha lehet még -, hogy valahol olvastam arról, hogy a régi panelekre nem szabad/lehet feltenni a V7-es fw-t, talán EPROM méret miatt, ezt nem tudom. Nincs ilyen megkötés? Elég hihetetlen, hogy a 2009-ben legyártott panelemre fel tudom tenni ugyanazt a firmware-t, amit a ma kapható SP7000 panelre tölt a gyártó. 11 év alatt nem változott a hardware? Sajnos nem találtam meg újra a forrást, de pár hete olvastam, hogy erre a régi panelre V6.90 az utolsó ami feltehető. Azt sem tudom, hogy az In-Field elég intelligens-e ahhoz, hogy ne töltse rá a "túlságosan új" firmware-t - már ha tényleg van ilyen megkötés -, mert akkor ugye papírnehezékké válik a panelem. Mit tanácsolsz, a fentieket figyelembe véve, küldjem rá bátran a legújabb fw-t?
Következő: »»   75 / 85
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem