Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Akkumulátor púposodás
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Bmw5 hozzászólása Okt 16, 2020 /
 
Van egy kb. 2 éves gt08 okosórám és már egy kicsit puppos az akksi, de csak egy kicsit.
Az lenne a kérdésem, hogy ajánlatos így használni?
(#) Gafly válasza Bmw5 hozzászólására (») Okt 16, 2020 / 1
 
Nem.
(#) proba válasza Bmw5 hozzászólására (») Okt 16, 2020 / 1
 
Mivel nem sok hely lehet benne, akár kijelző törést is okozhat.
(#) Bmw5 hozzászólása Okt 17, 2020 /
 
Értem.
Akkor inkább veszek egy új órát.
Köszönöm a válaszokat.
(#) Inhouse válasza Bmw5 hozzászólására (») Okt 17, 2020 /
 
(#) proba válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 17, 2020 / 1
 
Ez a szomorú valóság, új ár 4000, javítás 1500 és akkor marad egy karcos régi ki tudja milyen akkuval, amit amúgy is lecserélne hamarosan. Amúgy ebben az esetben használnám, míg bírja, vagy nem idegesítene a rövid működési idő..
(#) Inhouse válasza proba hozzászólására (») Okt 19, 2020 /
 
Ja, én az akku kialakításából valami komolyabbra gondoltam. Ez esetben megint keletkezett egy kis elektronikai hulladék, úgy, hogy a készülék jó...csak az a fránya akku. Katasztrófa ez a helyzet.
(#) Bmw5 hozzászólása Nov 14, 2020 /
 
Van egy Huawei töltő adapter, ami nem működik, nem ad áramot.
Mi lehet a baja?
Hogyan lehet szétszedni?
(#) kaqkk válasza Bmw5 hozzászólására (») Nov 14, 2020 /
 
Próbáltad több kábellal ? Legtöbbször a kábel vagy a csatlakozó hibája miatt szűnik meg a töltés .
Ez ragasztott házas csak roncsolással bontható (inkább vegyél újat ha ő a beteg)
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2020
(#) Bmw5 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 14, 2020 /
 
Igen próbáltam, de nem tölt egyikkel sem.
(#) Gafly válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 14, 2020 /
 
Jelenleg 980 Forint a legolcsóbb amit találtam boltban megvásárolva...
(#) pucuka válasza Bmw5 hozzászólására (») Nov 14, 2020 /
 
Nem ad áramot, vagy nem tölt. Ha nem ad áramot, inkább vegyél újat, ha nem tölt, annak sok oka lehet, kábel, csatlakozó.
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2020
(#) kaqkk válasza Gafly hozzászólására (») Nov 14, 2020 /
 
Nekem nem kell
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2020
(#) erbe válasza Gafly hozzászólására (») Nov 14, 2020 /
 
500.-ért vettem bóhapiacon. 0,4 A-t tud elfogadható kimenő feszültség mellett. Bár 2,5 A van ráírva.
(#) uniman válasza Bmw5 hozzászólására (») Nov 14, 2020 /
 
Hol van ebben az "akkumulátor púposodás"...mert ez a fórum arról szólna...vagy nem?
(#) Bmw5 válasza uniman hozzászólására (») Nov 14, 2020 /
 
Nem akartam másik fórumot nyitni.
(#) Bmw5 válasza pucuka hozzászólására (») Nov 14, 2020 /
 
Nem ad áramot.
(#) ferci válasza Bmw5 hozzászólására (») Nov 15, 2020 /
 
Add oda olyan szaki-félének ( ha van a környezetedben ), akinek van némi jártassága az usb aljazatok világában, van pár bontott usb apa-anya csatlakozója és így könnyedén hozzáfér az érintkezőhöz.
Lehet, hogy nem indul meg csak úgy, kell a d+, d-( id) kommunikáció is a töltéshez.
Feltételezem, kipróbáltad egy másik töltendő készülékkel is és a kábeleddel, úgy mi a helyzet.
Ha sehogy sem megy, jöhet egy finom fűrész és tanulmányozás céljából szabadítsd meg a doboz nagy részétől.
(#) ferci válasza Bmw5 hozzászólására (») Nov 15, 2020 /
 
A másik lehetőség: megkeresed a lakóhelyeden vagy a legközelebbi megfelelő szervízt és viszed a mobilt, kábelt és töltőt.
Megmondod, hogy azt veszed meg, ami rossz nálad és a mobiloddal és a kábeleddel tegyenek rá egy megvásárolandó töltőt. Ha úgy jó, megveszed...ha nem, akkor új kábellel teszteljék le és csak azt kéred.
Aztán kiderül, mi rossz .... a vásárló és az üzlet érdekében megteszik, nyugi...
Utána jöhet, aminek jönni kell: fűrész vagy hurrá ( kábelhiba > olcsóbb ).
(#) szs válasza ferci hozzászólására (») Nov 15, 2020 /
 
És ez a biztos módszer (a készülék-táp-madzag együtt elvitele a "bót"-ba).
A testvéremnek is Huawei telefonja van, nekem Samsung. Egyszer elfelejtettem feltölteni a telefont, sebaj, úgyis itt a testvérem "töltő"-je, rádugjuk. Hát, nem indult meg a töltés a Huawei adapterről a Samsong-on. Otthon azóta is feltöltődik nap mint nap (ez több mint egy éve volt, tehát nem a telefonom betegeskedik).
Lehet, hogy már elkövették azt, hogy ne lehessen más telefont használni a Huawei adapterrel?
(#) ferci válasza szs hozzászólására (») Nov 15, 2020 /
 
Könnyen lehet, mert a mini csatlakozó oldal teljesen más kötésű lehet az "id" drót miatt is.
(#) erbe válasza szs hozzászólására (») Nov 15, 2020 /
 
Találkoztam már több olyan táppal, ami kommunikál a töltendő - táplálandó eszközzel és kívánságra különböző kimenő feszültséget ad ki. Az egészet egy 8 lábú chip csinálja, általában csiszolt felülettel. De ha nem is lenne lecsiszolva, ki tudna szoftvert írni bele?
Gépakkuknál, pl. Makita, általános az ilyen, de abban komolyabb vezérlő van.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem