Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   983 / 1153
(#) granpa válasza Egri Frédi hozzászólására (») Okt 16, 2020 /
 
Azért annyira nem rossz a hatásfok, ha sikerült a régi 40 W-os EI fénycsőfojtóba 50 W-os pákatrafót beletekerni, és nem melegedett egész napos használatban sem erős kézmeleg fölé. Pedig abból nem lehetett kirakni légrés nélkül. Ezt kis eltolással, váltakozva, szinte légrés nélkül össze lehet rakni.
(#) granpa válasza tdi75 hozzászólására (») Okt 16, 2020 /
 
Légy szíves méretekkel beképezni a lemezeket. Ahogy látom, -kinagyítva a fényképeket-, nemigen marad légrés.
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Okt 16, 2020 /
 
Idézet:
„Ezt kis eltolással, váltakozva”

Ebből hogyan?
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Okt 16, 2020 /
 
Ha meglesz a kép, kiderül.
(#) tdi75 válasza Epu2 hozzászólására (») Okt 16, 2020 /
 
Most raktam egymás mellé a vasakat. mérést azért nem csináltam mert a rajzon levő L1 és L2 bezony egyforma.
(#) tdi75 válasza tdi75 hozzászólására (») Okt 16, 2020 /
 
Na majd tekerek rá egy próbát és meglátjuk.
De mindenkinek köszönöm segítséget. Bár ha még azt megtudnátok mondani hogy ennek a lemez fazonnak mi a neve. Még soha nem láttam ilyet. Bár az nem azt jelenti hogy nincs, csupán annyit hogy nem kicsit hiányos az anyagismeretem.
(#) granpa válasza tdi75 hozzászólására (») Okt 16, 2020 /
 
Nem nagyon kell próbálgatni, jó az úgy, ahogy van. Számold ki a trafót, aztán tekerj. Nagy előnye a nagy ablak, sok tekercsű, sok kivezetésű, gyengén gerjesztett (24/24) trafót lehet belőle alkotni, nem kell a hellyel, drótvastagsággal (áramsűrűség), szigeteléssel spórolni.
A régi neon reklámcsövek (nem fénycső) nagyfeszültségű trafói voltak ilyen nagy ablakúak a szigetelés miatt.
(#) Gafly válasza tdi75 hozzászólására (») Okt 17, 2020 /
 
A nevét én sem tudom, the szemlátomást az "E" és "L" vadházasságából született.
Ami a légrést illeti, amikor összerakod, érdemes jól összenyomni, hogy a közepén minél jobban illeskedjen. Vagy picit rövidebb csévetestet késziteni, és minden második lemezt felváltva kis eltolással betenni. Igaz ekkor a két vége kicsit furán fog kinézni, és át kell fúrni a lyukakat, hogy belemenjen a csavar.
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Okt 17, 2020 / 1
 
Lyuk átfúrás ellenjavallt a vaszárlat miatt (hacsak nem szikraforgácsolással ). Nem lesz nagy átfedés, vékonyabb csavar is összefogja.
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Okt 17, 2020 /
 
Vagy nem csavarral kell összefogni.
(#) Egri Frédi válasza granpa hozzászólására (») Okt 17, 2020 /
 
Nem nézted meg véletlenül, mennyi a felvett teljesítmény ?
(#) granpa válasza Egri Frédi hozzászólására (») Okt 17, 2020 /
 
Á, ez nagyon régen ('64-'70) volt, de ebben a kategóriában a hatásfok a legkevésbé érdekes. Azért a nagy különbség, mint veszteség, erősen a melegedés irányába hat, az pedig, mint említettem jelentéktelen volt, pedig azok a vasak nem minőségi Si vasak voltak. Van még belőle, de mostanában nemigen fogok ráérni megtekerni, hogy megmérjem.
(#) Egri Frédi válasza granpa hozzászólására (») Okt 17, 2020 /
 
A trafók teljesítményre nincsennek "kihegyezve". Simán elbírnak ( ? - elbírtak ) 20% teljesítmény növelést huzamosabb időn át is. A fojtókban lévő légrésben viszont "energia tárolódik". Magyarázták már hogyan, de nekem nem szakterületem ... Ez a tárolt energia okoz fáziseltolódást és teszi lehetővé a gázkisülésű izzók folyamatos működését. Nullátmenetnél ne aludjon ki az ív.
Azért egy pákát biztos lehetett vele használni ...
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2020
(#) granpa válasza Egri Frédi hozzászólására (») Okt 17, 2020 /
 
"Nem szakterületem", nekem viszont az. Nem a pákahasználat a lényeg, az imént még a veszteséget hegyezte. Nem jött be.
(#) Istuge hozzászólása Okt 17, 2020 / 1
 
Sziasztok!
Kis segítséget szeretnék kérni! Az alábbi képeken valószínűleg egy időzítő látható, de semmi jelzés nincs rajta, ami alapján megkereshetném, hogy hogyan kell bekötni.
Köszi előre is!

Üdv: István
(#) pipi válasza Istuge hozzászólására (») Okt 17, 2020 /
 
Hali! Meddig tart visszarajzolni?
Az L-N hálózati csatlakozásra utal... A nagy szürke kondival "csinálják" valószínűleg az 555 tápfeszét, vagyis a bemeneti táp oldal valószínűleg a kondi környéki csatlakozás. Az a fekete tranyó szerű cucc micsoda? tranyó, esetleg kis triak?
(#) Gafly válasza Istuge hozzászólására (») Okt 18, 2020 /
 
Első ránézésre egy fürdőszoba/WC időzitőnek tűnik a számomra.
Sok hasonlót találsz, ha rákeresel valami hasonlóra: "ventilátor időzítő bekötés"
Ugyan nem értek hozzá, de talán:
"L" a fázis.
"2" a lámpa, ami ha világit akkor bekapcsol a ventillátor és trimmerrrel allithati ideig bekapcsolva is marad a villany leoltása után.
"N" a nulla.
A másik kettő nem jelölt, meg a ventillátor (azért nem nagy teljesitményekről beszélünk) lehet.
(#) Istuge válasza pipi hozzászólására (») Okt 18, 2020 /
 
Üdv! Ha jártas lennék a témában, nyilván nem tettem volna fel itt a kérdést, hanem "visszarajzoltam" volna (amiről fogalmam sincs, hogy mit takar). Ami alkatrész előttem ismert, az a kondik meg a kis ellenállások.
(#) Istuge válasza Gafly hozzászólására (») Okt 18, 2020 /
 
Üdv! Azt már próbáltam, egy egész kicsi ventilátorral, de nem indult el. Állítottam a kéken, több irányban is, de semmi. És persze nem azonnal vártam az eredményre.
(#) proli007 válasza Istuge hozzászólására (») Okt 18, 2020 /
 
Hello! legalább a panel másik oldaláról is raktál volna fel képet, mert abból legalább talán kiderülne, hogy a kis Triac (mert vélhetően az) melyik sorkapocsra van bekötve. Mert az kapcsolná a 230V-os ventilátort.
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2020
(#) janigel hozzászólása Okt 18, 2020 /
 
Sziasztok!
Egy lapmonitor tápban valószínű hogy elpukkant egy MOS-FET.
Ez van ráírva : 2761P (kép)
Amit találtam : (PDF)
Hol lehet ezt beszerezni, vagy milyennel lehet kiváltani ami kapható ?
(#) J Balazs válasza janigel hozzászólására (») Okt 18, 2020 / 1
 
Szia, legnagyobb valószínűséggel egy ilyen fet jó lehet helyette:
AOT10N60
https://www.hestore.hu/prod_10034603.html

650V helyett csak 600V-os, de nem valószínű hogy ez problémát okozna, a csatorna ellenállása lényegesen jobb, mint az eredetié, kevésbé fog fűteni, a lábkiosztása és a maximális folyamatos árama pedig megegyezik vele
(#) janigel válasza J Balazs hozzászólására (») Okt 18, 2020 /
 
Szia!
Köszi szépen, meg fogom próbálni.
(#) Patópali válasza Istuge hozzászólására (») Okt 18, 2020 /
 
Szia!
Tegyél fel a fólia oldalról is képet. Sokat segítene.
A kék poti az időt állítja.
Üdv.
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2020
(#) Epu2 válasza Epu2 hozzászólására (») Okt 19, 2020 / 1
 
Üdv! Öreg hobbista nem vén hobbista. A korábban említett csatlakozót nagyon drágának találtam. De rossz volt. Egyszer csak guberáltam azonos csíkszélességű fólia kábelt. Megráztam magam, gondolván, mit veszthetek. Kiollóztam a kellő szélességet. Befogtam satuba a csatlakozót, egy hozzá gyártott pisztolypáka hellyel leónoztam. Olyan szép lett, hogy megrendültem. Pontosan ráragasztottam pill. ragasztóval a fóliát. A leg hegyét rámelegítettem. Jó lett. Már működik. Mindezt a vaksiságom miatt 3 egymásra rakott szemüveggel.
(#) jani1987 hozzászólása Okt 20, 2020 /
 
Ennek mi a neve? Egy padlásról hoztam le.
(#) vargham válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 20, 2020 /
 
TV antenna csatlakozó adapter.
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 20, 2020 / 1
 
Asszem, antenna közösítő, hogy a szalagkábeles, 240 Ω-osokat illessze a koax bemenethez.
(#) ujfalusi válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 20, 2020 /
 
Balun trafó.
(#) KU202M hozzászólása Okt 20, 2020 / 1
 
Mindenki nyert, de granpa volt a legjobb!!!
Következő: »»   983 / 1153
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem