Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   235 / 292
(#) JZoli válasza Kicsibandita hozzászólására (») Okt 20, 2020 /
 
Szerintem nem magyarázták el a lakóknak (nektek) a rendszer működését. Ha egy hőszivattyú van a házban, az vagy hűt, vagy fűt. Egy gép egyszerre csak egy funkciót tud. Tehát ha fűtésre van állítva akkor Te hiába akarsz hűteni vele, az biztosan nem fog sikerülni. Amit meg augusztusra írtál, lehet, hogy a gép be sem volt még kapcsolva. Persze ez csak találgatás részemről, mert nem láttam, se a kiépítést se a vezérlését az épületgépészetnek a házatokban. A termosztátod kijelzőjén meg látszik, hogy éppen aktív (fűt-hűt) vagy éppen nem aktív. Ezt le tudod állítani, vagy éppen fordítva be tudod kapcsolni. Ezt megteheted kézi üzemmódba, ami nem tárolódik el, vagy éppen programozott üzemmódba ami eltárolódik, ezt is neked kell eldöntened, hogy melyik tetszik jobban.
De mint írtam tényleges megoldást csak a ház gépészetének ismeretében lehetne ajánlani. Ha van már közös képviselőtök, vagy házmesteretek akkor azon keresztül lehet konkrét információkat beszerezni.
(#) Dócs Barbara hozzászólása Okt 20, 2020 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
A gázkazánunk ( Ariston genius One) azt irja, hogy NO FLAME 5P3 lángleszakadás. Tudnátok ebben segíteni, hogy ezt itthon meg lehet-e szerelni vagy hívják inkább egy szakembert?
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2020
(#) Inhouse válasza Dócs Barbara hozzászólására (») Okt 20, 2020 /
 
Attól függ, hogy csináltál-e már ilyesmit? A gázkazán azért nem játék. Tudsz forrasztani? Műszered van? Felismered az alkatrészeket?
(#) Dócs Barbara hozzászólása Okt 20, 2020 /
 
Hát ha ennyire bonyolult a helyzet akkor inkább szerelőt hívok!
(#) Dócs Barbara hozzászólása Okt 20, 2020 /
 
Annyi észrevételem még van, hogy ha csak a meleg vizet használom akkor tökéletesen működik viszont ha csak a fűtést rögtön hibát ír.
(#) bundibacsi válasza katzen hozzászólására (») Okt 20, 2020 /
 
Szia!

Ez jó nyomnak tűnik. Én is rá fogok nézni.
Lehet, hogy nálam durvább a kontakthiba azért jön néha a relé hiba is.
(#) bundibacsi válasza katzen hozzászólására (») Okt 20, 2020 /
 
Szia!
Szuper infó! Meg mérem az ellenállásokat is.
(#) balazsgy válasza Dócs Barbara hozzászólására (») Okt 20, 2020 /
 
katzen fórumtársnak talán hasonló a kazánja és a problémája. Várj kicsit, szerintem jelentkezni fog.
(#) katzen válasza Dócs Barbara hozzászólására (») Okt 21, 2020 /
 
Szia! Te vagy már a harmadik aki ugyan ezzel a hibával és kazánnak jelentkezik.
Igen, nekem van ugyan ez a problémám, csak annyi, hogy melegvíznél is jelentkezik a hiba.
Én egyelőre a gázszelepre gyanakszom, ha mégsem az lesz, akkor vezérlő elektronika. Jövő héten jön a kazánszerelő, kíváncsi vagyok ő mit mond, mert én már kifogytam az ötletekből.

Még meg akarom mérni lakatfogóval és szkóppal a gázszelep tekercseinek áramfelvételét menet közben, sikeres és sikertelen gyújtáskor, hátha látszik valami...
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2020
(#) Inhouse válasza Dócs Barbara hozzászólására (») Okt 21, 2020 /
 
Akkor ez nem annyira lángőr elektronika hiba...szerelő lesz szerintem. Gondolom a fűtés fontos lenne, bár mostanság nehéz szerelőt leakasztani.
(#) Kicsibandita válasza VIM hozzászólására (») Okt 21, 2020 /
 
Előkerestem a házhoz tartozó pontos hűtés- fűtést tartalmazó leírást:
A hűtés-- fűtést központi hőszivattyú biztosítja. Az előremenő fűtési hálózat külső hőmérsékletről vezérelt szabályozást kapott. Ezt a szabályozást a lakásban elhelyezett fali wifi-s okos termosztát vegzi (computherm márkájú ).
A lakásokban külön hőmennyiségmerővel.
A meleget esetleg értem, hogy nem zár egy kapcsoló, de pl a klíma miért nem ment, nem hűtött?
A központi helyről ment a többi lakásba a hűtés?
(#) Kicsibandita hozzászólása Okt 21, 2020 /
 
Az utosó mondatom kijelentés lenne, azaz a többi lakásban ment a hűtés klíma. Míg nálam 25-26 , eddig más hol működött.
A lakásban van a váltó kapcsoló a nyári -téli üzemre, amit nem én kapcsolok, hanem a Gondnok, aki egyben a kivitelező alkalmazottja is.
Nem helyben van, telefonon hárit, "nyáron hogy lássuk meg megy e a fűtés majd, mert lehet légbuborék, most meg , idő kell vissza hűlni (25 fok van), illetve lehet az elektronika kijelzője mutat rossz értéket.
(#) katzen válasza Dócs Barbara hozzászólására (») Okt 21, 2020 /
 
Biztos, hogy csak fűtésnél jelentkezik? Nálunk éppen a meleg víznél vettem észre, hogy valami baj van, mert túl "későn" jött a meleg víz. Csak hát nem egyszerű megfigyelni, ha az ember éppen a csapnál van.

Az 5P3 és 5P6 hibák egyből eltűnnek, ahogy megoldódik a baj, viszont a hibatárolóban meg lehet nézni őket (utolsó 10 hibát) időponttal együtt, szóval le lehet ellenőrizni, hogy mikor voltak hibák.
(#) Dócs Barbara hozzászólása Okt 21, 2020 /
 
Amint elzárom a meleg vizet rögtön írja a hibát ugyhogy csak a fűtésnél van gubanc.
(#) katzen válasza Dócs Barbara hozzászólására (») Okt 21, 2020 /
 
De egy idő után sikerül begyújtania és fűt tovább, vagy egyáltalán nem megy fűtés módban?
(#) blaky hozzászólása Okt 21, 2020 /
 
Sziasztok.

Az alábbi probléma megoldásában kérném a segítségeteket.

Beretta Ciao 24 C.A.I. Lx típusú kombi gázkazán.

A fűtés működik viszont a meleg víz nem kapcsol be a csap megnyitásakor sem nyári sem a téli állapotban.

Meleg víz csak akkor van ha a kazán kikapcsolt állapotában (6-10s) megnyitásra kerül a meleg víz majd kazán bekapcsolva (akár téli akár nyári állapot) lefut az öndiagnosztika és onnét kezdve amíg nincs elzárva a meleg víz működik, de nem fűt fel 37 C-nál jobban a meleg vízes hőfok szabályzó magasabb hőfokra való állításakor sem.

A hőcserélő tiszta, a bejövő hideg víznél lévő áramlás kapcsoló tisztítva.

Hiba jelzés nincs.
(#) Dócs Barbara válasza katzen hozzászólására (») Okt 21, 2020 /
 
Egyáltalán nem megy fűtés módba és nem is fűt.
(#) katzen válasza Dócs Barbara hozzászólására (») Okt 21, 2020 /
 
Ez nagyon érdekes. És végül 501-es hibára áll és kézzel Reset-elni kell?
(#) VIM válasza blaky hozzászólására (») Okt 21, 2020 /
 
Szia! Van benne egy ilyen vízáramlás kapcsoló ami feltehetően nem akar kapcsolni a vízcsap megnyitására ezért marad fűtés módban és nem melegszik fel jobban a HMV. Ha jó lenne ez az áramlás kapcsoló akkor a kazán teljes terheléssel melegítené a bitermikus kazántestet és melegebb lenne a HMV.
(#) blaky válasza VIM hozzászólására (») Okt 21, 2020 /
 
Szia! Kösz a választ, de azt néztük meg először ki lett tisztítva, finoman rázogatva mozog benn valami, sőt ki is lett cserélve ideglenesen egy biztosan működőre (egy ugyanolyan régebbi típusú müködő kazánból szedtük ki), de azzal sem működött.
Megpróbáltuk a két hozzá kapcsolodó vezetéket összekötve ki iktatva a víz áramlás kapcsolót de úgy sem indul a el meleg víz.
(#) VIM válasza blaky hozzászólására (») Okt 21, 2020 /
 
Talán a panelen a hozzátartozó relé a hibás vagy amelyik a HMV és fűtés közt vált át.
(#) Dócs Barbara válasza katzen hozzászólására (») Okt 21, 2020 /
 
Igen!
(#) Dócs Barbara hozzászólása Okt 21, 2020 /
 
Az első képen látszik mikor a meleg vizet engedem akkor ott van a lángnak a jele, de amint elzárom es átvált fűtésre eltűnik és jön a hiba kód.
(#) blaky válasza VIM hozzászólására (») Okt 21, 2020 /
 
Ezt, hogy lehetne kiszürni? Már az is eredmény lenne ha egyértelmű a panelen van hiba.
(#) katzen válasza Dócs Barbara hozzászólására (») Okt 21, 2020 /
 
És valóban. Ez nagyon érdekes. Nálunk mindegy neki, fűtésnél és HMV-nél is tudja produkálni az 5P6-ot. Szerencsére 2-3-ra begyújt és nem áll ki 501-es hibával.
Ez olyan mintha lenne valami külön beállítás/paraméter a fűtésnek, ami nagyon el van állítva és fűtésnél rosszul viselkedik. De tudtommal a gyújtást befolyásoló "lassú gyújtás" paraméter az közös a fűtésnek és meleg víz készítésnek.

Én kipróbálnám, hogy visszavenném a fűtés előremenő hőmérsékletét oldalt a + - gombokkal 50 fok körülire, hogy hátha befolyásolja az indítást (nem akar egyből akkora meleget csinálni). Ez csak egy tipp. Illetve ugyan így kipróbálnám a HMV-t is visszavenném, hogy visszavéve, az is marad-e működőképes.

Nem tudom, nálatok ki állította be a kazánt? Mert ha megvan, hogy mi van gyári értéken és mi nincs, akkor én nyomnék egy gyári visszaállítást első körben, hátha úgy helyrejön...
(#) balazsgy válasza Kicsibandita hozzászólására (») Okt 21, 2020 /
 
Ez akkor egy üdülőpark lenne, amelyben egy lakásról szó van?
A téli-nyári váltást nem tudod Te konkrétan be-, illetve kikapcsolni?
Bár az is lehet, hogy az a téli-nyári váltási üzemmód fordítva van bekapcsolva.
Ennyi kevés alap műszaki információ mellett nehezen lehet jó tanácsot adni.
(#) balazsgy válasza katzen hozzászólására (») Okt 21, 2020 /
 
Szia katzen! Akkor nálad már az a gázszelep-tekercs érintkező hibája (tudod a fogpiszkálós dolog) már megoldódott?
(#) katzen válasza balazsgy hozzászólására (») Okt 21, 2020 /
 
Sajnos nem az lesz a baj, az csak véletlen egybeesések sorozata

Szkóppal kimértem lakatfogóval a tekercs áramfelvételeit és ugyan olyan a jelalak a jó és rossz állapotban.
Nekem most úgy tűnik, mintha a kivezérléstől függetlenül a gázszelep nem úgy vagy nem annyira nyit ki egyes gyújtásokkor, illetve ha be is gyújt, van amikor nem a megfelelő mennyiségű gázt engedi át (ezért lesznek a leszakadások gyújtás után 5-6 másodpercen belül, mikor akarná emelni a ventilátor fordulatot, csak mintha gázt nem kapna többet).

Csomó mindent kimértem szkóppal, de nem tudok különbséget tenni a jelalakok között a jó és rossz állapotban. És mivel szikra is van, én arra következtetek, hogy a gáz/levegő részével van valami. Ha lángleszakadások nem lennének, akkor azt mondanám, hogy nem jó helyen szikrázik az elektróda, vagy nem elég intenzíven, de mivel a lángleszakadások és a gyújtási hibák együtt jöttek be a képbe, így a szikra részét kizárnám. Marad a gáz. Nem tudom, hogy egy gázszelep tud-e mechanikusan rossz lenni? Leragadni, bekoszolódni, stb. Ezt kéne még kimérni nyomásmérővel. De ezzel már megvárom a szerelőt...
(#) ktomy76 hozzászólása Okt 22, 2020 /
 
Sziasztok,
A gázkazánunk Dég Euro Condens 24K (nem kombi kazán csak központi fűtésre való) a 29-es hibakódot dob. A kézikönyve alapján a 29 hibakód: "füstpróba túlhőmérséklet". Van esetleg vkinek ötlete, hogy mi a probléma okozója? Minden ötletet előre is köszönünk!
(#) JZoli válasza ktomy76 hozzászólására (») Okt 22, 2020 /
 
Kémény-füstjárat nincs eltömődve?
Következő: »»   235 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem