Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kutya macska (vad) riasztó
 
Témaindító: der.alt, idő: Nov 20, 2005
Lapozás: OK   22 / 23
(#) Bakman válasza morell hozzászólására (») Ápr 21, 2019 /
 
Az erősítő honnan kapná az áramot 50 - 150 m után? Ilyen hosszúságú kábel erősen rontani fogja jelátvitelt ebben a formában.

4 - 4 vezetéket köss párhuzamosan az utp kábelen és a tápfeszültséget vidd "hátra", ott már csak a riasztót kell rákötni, mellőzve mindenféle erősítőt.
(#) atus1981 hozzászólása Máj 20, 2019 /
 
Sziasztok! Kertbe szeretnek menni az őzek és valahogyan humánus módon kellene őket elriasztani. Valami mozgásérzékelős eszközre gondolok első körben. Kinek milyen tapasztalatai, illetve bevált módszere van az állatok ellen?
Köszi.
(#) pucuka válasza atus1981 hozzászólására (») Máj 20, 2019 /
 
Villanypásztor nem opció?
(#) Bakman válasza atus1981 hozzászólására (») Máj 20, 2019 /
 
Több gazda szerint ami nem villanypásztor, az kb. a "futottak még" kategória. Én nem is kísérleteznék egyéb, kétes eredménnyel kecsegtető eszközzel.
(#) atus1981 válasza pucuka hozzászólására (») Máj 20, 2019 /
 
Nagy a terület és a föld művelésénél el kell bontani, majd újra kitenni. Macera.
(#) atus1981 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 20, 2019 /
 
Vad ellen csak a villanypásztor hatásos?
(#) pucuka válasza atus1981 hozzászólására (») Máj 20, 2019 /
 
Mindent meg lehet szokni, csak azt a bizsergető érzést nem. Azt csak a vastagbőrű tehenek bírják többé kevésbé, ha megvadulnak. Az őzek félénk állatok, a vaddisznó nem annyira.
Valahol csak vége van a megművelt területnek, tedd az erdő szélére.
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2019
(#) Bakman válasza pucuka hozzászólására (») Máj 20, 2019 /
 
A vaddisznót is távol tartja.
(#) pajesz66 hozzászólása Máj 17, 2020 /
 
Sziasztok!

Jelenleg a store-ban kapható ez a hangszóró:
https://www.hestore.hu/prod_10036058.html
A leírás alapján alkalmas lehet ultrahang sugárzására is. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek milyen meghajtó áramkör kellene hozzá? Az impedanciája 600ohm....
(#) ferci válasza pajesz66 hozzászólására (») Máj 17, 2020 /
 
Szia!
"Csak képek keresése".. keress egy szimpatikus ellenütemű mghajtást, 600 ohmhoz bármelyik tranzisztoros végű megfelel.
(#) pajesz66 válasza ferci hozzászólására (») Máj 22, 2020 /
 
A 600ohm impedanciának komoly "tápfesz igénye" van szerintem, hogy valami éetelmes teljesítményt le tudjon adni....
Mondjuk egy +/-30V-os tápfeszről egy ellenőtemű végfokkal 0,1A a hangszórót meghajtó áram, ami kevésnek tűnik... Vagy ezt rosszul gondolom?
(#) kaqkk válasza atus1981 hozzászólására (») Máj 22, 2020 /
 
Talán kerítés ? Sok helyen már bevált ,és nagyon humánus ...
(#) ferci válasza pajesz66 hozzászólására (») Máj 22, 2020 /
 
Nem kell oda +/- táp..- két tranzisztort vagy fetet meghajtasz ellenütemben, aztán a kollektorokban vagy drainekben egy ferrites trafó megfelelő áttétellel, ha kis veszteséggel akarod csinálni.
Nincs odaírva a hangszóródhoz, mit bír, de szerintem 30 volt váltófesz bőven elég neki.
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2020
(#) pajesz66 válasza ferci hozzászólására (») Máj 22, 2020 /
 
Jogos... trafóra nem gondoltam....
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 22, 2020 /
 
Egy kerítés és egy villanypásztor ára között van egy mákszemnyi különbség. Az is lehet, hogy bizonyos kerti munkálatokhoz éppen zavaró a kerítés, a villanypásztort könnyű felszedni. Milyen kerítés kell, amelyikbe nem akadnak bele az állatok? Ha már a humánosságot említetted.
(#) ferci válasza pajesz66 hozzászólására (») Máj 22, 2020 /
 
Elképzelhetsz egy nagyon lebutított 12 V DC / 24 V AC kapcsolóüzemű tápot is.. találsz 230 V kimenetűt, annak a mintájára, de lényegesebben kevesebb alkatrésszel 5-10 watt maximumra tervezhetsz.
A frekvencia is közelíti eléggé, nagyon nem tudsz mellélőni..
(#) ferci válasza pajesz66 hozzászólására (») Máj 22, 2020 /
 
Egy kisebb pc fő-trafóval tudsz gyakorlatozni...
Írtam privátot.
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Máj 22, 2020 /
 
Talán egy drótkerítés ? Igen van különbség az árban de ha kert akkor már ha az őz nem jön be a nyúl se tudjon . Egyébként egy rendes villanypásztor hozzávaló vezetékkel (több sor ) szigetelőkkel rendes oszlopokkal a kihelyezés munkadíjjával már majdnem ott van ahol a betonoszlop és a drótháló .... Ebből a pénzből hány méter drótkerítést csinálsz ?
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2020
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 22, 2020 /
 
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Máj 22, 2020 /
 
Idézet:
„Az is lehet, hogy bizonyos kerti munkálatokhoz éppen zavaró a kerítés,”
Ha a szomszéd telekre akar átszántani akkor tényleg zavaró a kerítés , különben nem tudok olyan munkát elképzelni sem ahol a telekhatár zavar ....
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2020
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 22, 2020 /
 
A terület több részre osztva?
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 22, 2020 /
 
Pár dolgot kihagysz a számításból. Lehet olcsó dróthálót is venni, ami olyan, amilyen. A kihelyezést (villanypásztor esetében) a gazda is meg tudja csinálni egy talicskával és egy kalapáccsal. A (beton)oszlop, csak úgy leszúrva a földbe ideig óráig áll egyenesen. Ha csinálsz neki rendes beton alapot, kicsit többe kerül (pénzben és időben). Ha a terület határán van út, ott a traktorokkal meg tudnak fordulni, a kerítés miatt már nem biztos. A kerítés tövében, mivel ott macerásabb a megmunkálás, mindig sok gaz nő, szórva a magokat a hasznos területre is. Felénk szokás, hogy két-három gazda összeáll és pl. közösen szántatják fel a szomszédos területeiket stb...
Félreértés ne essék, nem sértegetésnek szánom de látszik, hogy nem sokat mozogtál ilyen területen. A felsoroltakon kívül van még "pár" ok, amiért nem kerítést használnak.

Készítettem már két-három vadriasztót, egyik sem ér semmit, mindegy, milyen hangot ad ki. Hiába mondtam a gazdának, hogy én csak a működésre vállalok garanciát a hatásosságra nem. Azóta a friss jelentkezőket elküldöm érdeklődni a gazdákhoz. A villanypásztort dícséri mindenki, a hangos riasztót, érthető okok miatt, senki.
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Máj 22, 2020 /
 
Nálam a leásott betonoszlop 30 évig tartotta a dróthálót , ez nem indok ha legalább 50 cm re le van ásva jól bedöngölve akár még be is iszapolva örök élet meg két nap ... A vadhálót meg szerintem azért nevezik vadhálónak mert ...Miért is ? A kert meg ha kertnek nevezzük akkor igen is legyen bekerítve , nem közösködök a szomszéddal (közös lónak túrós a háta ) Ha csak legelő akkor elég a villanypásztor ... És igazad van nem sokszor jártam olyan kertben ami villanypásztorral van kerítve , viszont felénk sok legelő van ahol fakarókat drótokat látni a telekhatáron ... Itt nem a sértegetésről vagy sértődésről szól a dolog tudni kéne hogy ténylegesen mit szeretne védeni a kérdező .
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2020
(#) granpa hozzászólása Okt 15, 2020 /
 
Ez a ketyere jól működik, ha csak 2.3 V van a hangszórón? A kontroll LED csak pislog. Állítólag folyamatosan kéne világítani, ha működik.
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2020
(#) Moderátor hozzászólása barabash hozzászólására (») Nov 13, 2020
 
A fórum felületén mindennnemű kereskedelem szigorúan tilos! Erre a célra van az Apróhirdetési rovat.
(#) ferci válasza granpa hozzászólására (») Nov 13, 2020 / 1
 
Szia!
Megkésve bár, de...
Ha villamosan működik, akkor azt a 25-30 kHz-et ne multiméterrel mérd ( sejtem ).
A hangszórón szkóppal kellene mérni, nézni- ennek hiányában sokat nem ér a mérésed.
A másik az, hogy ha működőképes is, a hatása megkérdőjelezhető sokak szerint.
(#) granpa válasza ferci hozzászólására (») Nov 13, 2020 /
 
Köszönöm. Átviszem Gery78 kollégához; az ő szkópja működik.
Én sem hiszek ezekben a ketyerékben.
(#) ferci válasza granpa hozzászólására (») Nov 14, 2020 /
 
A kutya meg max azt nézi, mi van a kezedben: kis kaja vagy más?
(#) mugab hozzászólása Júl 6, 2022 /
 
Sziasztok!
Egy KD 660-as kutya riasztónak bizonytalan az érzékenysége. A beltérit 1-re állítva is van hogy fél méter, van hogy csak 10 cm fél percen belül. Szétszedve forrasztási hibát nem találok. Van esetleg valakinek tapasztalata, vagy ötlete ezzel kapcsolatban?
(#) mugab válasza mugab hozzászólására (») Júl 16, 2022 /
 
Senki? Semmi?
Következő: »»   22 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem