Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   466 / 570
(#) antiktelefon válasza VIM hozzászólására (») Nov 4, 2020 /
 
Lukas, ömlik belőle a víz, leszerelve pumpálva a 3/4-en jön a levegő, egy napra sem tudtam visszarakni, mert 20 perc alatt az összes levegő a vízoldalon van 2 barnál, 1 bar előtöltéssel.
Egy szerelő egyszer pár éve mondta, hogy az új tartályok vékony szintetikus gumi membránja egyre vékonyabb.
Sajnos csak ez az ócska hulladék van készleten 15-ért, pedig 18-ért lenne jobb...
A felirata meg a 10l-rel, ami nem lehet 10l... Ha már az sem jó rajta, az elég nagy gond. Ha csak literre megvenném, nem férne be a valódi 10l-es az előlaptól...
(#) antiktelefon válasza VIM hozzászólására (») Nov 4, 2020 /
 
Direkt nem írtam típust, mert univerzális méretű, illetve Radiantot csak a Megatherm forgalmaz.
Inone az égvilágon semmit nem volt hajlandó lemérni készleten lévő cucchoz se, csak cikkszámra adnak sok email után is.
Illetve cikkszám alapján háromszor annyi, láttam 60-ért is, inoneból ez lenne jó: Bővebben: Link
Simán keresve meg 15-22e.
Könnyebb lett volna, ha a jó címke van rajta.
Márkából a Zilmet vagy a Gitral jobb? Zilmet ment szét, de most caak azt tudok szerezni.
(#) balazsgy válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 4, 2020 /
 
Ezek szerint akkor nem is a radiátoraiddal volt az alapvető probléma (már az 50, vagy 100 % sarokszelepek dolgaira gondolva), hanem ezzel a TÁT-tal?
(#) antiktelefon válasza balazsgy hozzászólására (») Nov 4, 2020 /
 
Nem, mindennel volt gond, 14 évig nem nyúltak a rendszerhez
A radiátorokat egyesével kimostam, egyesével a radiátorokat átkötve a csöveket is kimostam, kiderült, hogy 3 körből 2 visszafele van bekötve és mind párhuzamos.
Kapott profibb Flamco iszapleválasztót, az már baromi sok retket szedett össze, most egy hétig ment tisztító betöltése nélkül, hogy lássam, ha valahol szivárog.
A szivattyúnak használt a szűrő, nem akad el, csak akkor, ha kitekered nyomás alatt a légtelenítőt.
Erre még nem jöttem rá miért, de ha a luknál megszűnik a víznyomás, akkor a belső víznyomás kifele nyomja a tengelyt, és addig nem lehet visszanyomni, amíg nyomás alatt van. Ez kicsit zavaró, minden videón lazán letekerik meg forgatgatják a tengelyt, itt ha nagyobb a résen az áramlat, mint amennyi a tengely mellett át tud folyni légtelenításnél, akkor mint írtam, kinyomja a tengelyt, ami a kúpos felfogatásán megakad.
Erre láttam, hogy baromira ingadozik a nyomás, és kiderült, hogy rossz. De ez is őrületbe kergetett már, hogy ha órákig nem ment, kicsit levegős volt a kazán, legalább megvan, honnan jött a levegő.
Már meg is vettem az új tartályt, csak fel kell töltenem, megy pár nap próbát, hétvégén megy bele a tisztító, aztán egy hét múlva leeresztem, átmosom és feltöltöm véglegesen.
Egyszer csak kész lesz... Mondjuk még egy biztonsági szelep nem árt a fűtés körre, mert a mostani gumija érdekesen néz ki.
(#) VIM válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 4, 2020 /
 
Az olasz kazánokba Zilmet tágulási tartályokat építenek és nem olyan rosszak, hogy három év alatt tönkre mennének. Talán a fűtési vízben van olyan összetevő vagy a hőmérséklet volt túl magas, hogy a tágulási anyaga azt nem viselte el. A kazán azonosítóját azért jó tudni, mert más oldalakon lehet, hogy több infót is közölnek az alkatrészekről. ITT a Baxi/Westen Zilmet tágulásijai vannak és a Demrad kazán is közöttük van. A 10 literes névleges térfogatú tartály az nem biztos, hogy be is tudja fogadni a 10 litert. Ha Neked a fűtési össz térfogatod tágulási mértéke meghaladja a tágulási befogadó képességét, akkor ajánlatos volna egy kiegészítő tágulásit felszerelni. (.... vagy vegyes kazán is van a rendszerben?)
(#) antiktelefon válasza VIM hozzászólására (») Nov 4, 2020 /
 
Semmi info nincs erről, 3 féle különböző gépkönyvem és service manualom van hozzá, szerencsére a mérete szabvány, így ez nem volt gond.
A vízben semmi szúrós nincsen, csak csapvíz volt benne, meg a fekete vasiszap. A hőmérséklet maximuma 70 fok volt, de üzemben inkább 60 körül, van összesen kb 14-16m-nyi egysoros 600mm-es lemezradiátor, szóval a teljes rendszer nincs 100l szerintem. Csak ez a kazán van, és amikor működött, stabilan tartotta a nyomást.
Mivel névleges van rajta, így biztosan rossz a felirat, főleg, hogy vettem egy egész pontosan ugyanolyat, amin 7.5l a felirat...
(#) balazsgy válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 4, 2020 /
 
Jó. Megatherm szállította, Radient típus és legalább 14 éves. A burkolaton rajta kell legyen a pontos Radiant típus megjelölésének. A Megatherm szerintem ebben precíz. A három gépkönyv tartalma alapján azért be lehetne azonosítani, hogy melyik a Tiéd közülük.
Korábban írtad, hogy lapradiátoraid vannak, 6 darab. Azokhoz a 8 – 10 literes TÁT szerintem elegendő.
Egyébként a Zilmet valóban jó, nekem legalábbis 12 éve már bírja.
De: VIM kérdését megismételve: Vegyes kazán is van?
(#) antiktelefon válasza balazsgy hozzászólására (») Nov 4, 2020 /
 
Nincs vegyes, de nem kell a típust totózni, ehhez a Zilmethez van adatlap, pontos méretekkel. Az eredeti darabot már 3 éve sem tudta a Megatherm beszerezni vagy irreális időt mondtak, már nem tudom.
Mindegy is, már van pontosan ugyanilyen, 2020-as gyártású. A régi 3 évet bírt, az eredeti meg 10-et, szóval lehet a Zilmetből is a régi jobb.
(#) VIM válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 5, 2020 /
 
Ennek a tartálynak ugyan olyan a számozása, mint az előzőnek, valószínű, hogy ezt találtad meg Te is a mérettáblázattal együtt. Nem látni a feliratozást, hogy a ballon anyaga SBR gumi-e. Szerintem ha kibír három évet, ami mostanság az élettartam tervezésben nagyon is benne van, még mindig fél áron lehet ezen a helyen beszerezni. Azt viszont nem ártana megtudakolni, hogy a vasiszapos víz milyen öregítést okozhat a ballonon vagy ha inhibítort alkalmaznak kitolható-e vele az élettartam.
(#) antiktelefon válasza VIM hozzászólására (») Nov 5, 2020 /
 
Na majdnem nyertél
Bővebben: Link
Ezt vettem, és egész pontosan ugyanolyan, mint a régi 10l feliratú, szóval rossz volt a felirata. Még jó, hogy megmértem.
Ha letöltöd a táblázatot, a 7.5l-es nem is szerepel rajta, így nem volt könnyű megtalálni.
Most majd ki fog derülni, meddig bírja.
(#) noi válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 5, 2020 /
 
Melyik Flamco iszapleválasztó került be végül? Esetleg az XStream?
(#) antiktelefon válasza noi hozzászólására (») Nov 5, 2020 /
 
Az lett, elég szépen megfogja a nagy és kis koszdarabokat is, de elég sok víz kell az átmosásához.
(#) Itibi56 válasza Itibi56 hozzászólására (») Nov 7, 2020 / 2
 
Válasz magamnak!
Vizkövesedés volt a baja. Savazás után gyönyörüen muzsikál.
(#) laszlosipos hozzászólása Nov 10, 2020 /
 
Sziasztok! Van egy Vaillant, nyílt égésterű kombi kazánunk, szépen működik illetve működött, 6-8 hónapig nem kellett használnunk, őrláng égett/ég, de ha megnyitom a melegvíz csapot nem indul el az égőfej. A gázszelepben ragadhatott le vlmi a hosszabb állás után? ...köszi előre is a segítséget!
(#) VIM válasza laszlosipos hozzászólására (») Nov 10, 2020 /
 
Szia! A pontos típus ismeretére volna szükség, talán akkor lehetne mondani valamit.
(#) ocsisajt hozzászólása Nov 11, 2020 /
 
Sziasztok! Múltkori segítségetekkel a kazánom nyomas problémaja megoldódott es meséltem néhány ismerősnek, kiderült ez egy altalános problema... Mindenki ezzel kűzd. Köztük egy haverom is, akinek a családi házában kombi kazán van vìztárolóval. Észrevette, hogy a kazán 1,1-1,2 nyomasnál eldobja a nyomást és 0,6-0,7 megall. Sokáig iereste nincsen-e valahol vizesedés, de csak egy helyen ennél a vìztartálynál látott egy szelep alatt vizet. Tett alá vödröt és tényleg itt mintha neha lenyomna a szelep... Mi lehet ez? Ilyen szelepet nyomásérték és csőátmérő alapjanmkéne venni és kicserélni? Hogyan lehet ezt a tartály leeresztése nélkül cserélni? Elzarni m8nden csapot és akkor vákumolódik? Vagy van jo ötletetek?
(#) laszlosipos válasza VIM hozzászólására (») Nov 11, 2020 /
 
Szia!...a pontos típus Vaillant VCW-24-10...egy kérdés még felmerült, amellett, hogy nem indul az égőfej...az őrláng ég, a főkapcsoló bekapcsolva, világít, van mellette egy fűtés és HMV / HMV kapcsoló (téli/nyári üzem)...annak kéne világítania vagy az nem világít, mert csak egy átkapcsoló a kétféle üzem között?

..köszi
(#) VIM válasza ocsisajt hozzászólására (») Nov 11, 2020 /
 
Szia! Ha az a szelep néha leold annak oka van és inkább azt kellene kideríteni, hogy az miért van, mi okozhatja a nyomás emelkedést. Tágulási tartály befogadó képesség hiánya, nincs expanzióra lehetősége a meleg víznek. A tágulási tartály nyomása nem az előnyomásnak felel meg hanem a rendszer víznyomásának. Ha ezen a nyomáson plusz terjeszkednie kell a víznek akkor ki fog nyitni az a szelep, hisz az a dolga.
(#) VIM válasza laszlosipos hozzászólására (») Nov 11, 2020 /
 
Szia! Milyen állásban van most a HMV és a HMV plusz fűtési kapcsoló? Ha a kettős állapotú helyzetbe kapcsolod akkor is működnie kellene a HMV-nek (nem világítós ez az üzemód kapcsoló).
(#) ocsisajt válasza VIM hozzászólására (») Nov 11, 2020 /
 
De 1,2-nél mar nyithat?? Nem alacsony az egy kicsit? Szerinted akkor ugyanazt csináljam vegig előbb amit az enyémmel, hogy tagulási tartály leereszt, felpumpal és visszatölt?
(#) ocsisajt válasza VIM hozzászólására (») Nov 11, 2020 /
 
Ariston Genius Evo Pro 24 kazánja van. Összekötve napelemes rendszerrel, meg van 2 db hatalmas vìztartálya az egyik HMV a masik passz, meg vagy 4 db plusz tágulási tartálya. De az Ariston kazán nyomása megy el időről-időre.
(#) VIM válasza ocsisajt hozzászólására (») Nov 11, 2020 /
 
Segítenék ha tudnék de ennyi alkatelem megadásából még egy profi szerelő sem tudna összképet alkotni a rendszerről. Én csak egy hobbysta vagyok és nem gondolnám, hogy egy általad, mint közvetítőn keresztül meg tudnám oldani egy harmadik személy ilyen irányú problémáját. Ismerni kellene az egész rendszert ahhoz, hogy bármit is vakkantani lehessen. Szerintem valahol van egy visszacsapó szelep és ezért lehet több az a nyomás a másik oldalon ami nyitogatja ott a szelepet.
(#) laszlosipos válasza VIM hozzászólására (») Nov 12, 2020 /
 
...hát most épp HMV...de kipróbáltam mindkét állásban és egyikben sem indította el az égőfejet ha megnyitottam a melegvizes csapot, és persze a fűtést sem ha felkapcsolom a termosztátot...de gondoltam egyszerűbb próbálgatni előbb a HMV-vel, hogy begyújt-e...őrláng ég szépen...ezért gondoltam, hogy esetleg a gázszelepben nem nyit a főszelep..."leragadt"?
(#) Subaru84 hozzászólása Nov 12, 2020 /
 
Sziasztok, jó estét!

Segítséget szeretnék kérni. Baxi mainfour gázkazánom 3 percenként begyujt. Létezik hogy azért mert esetleg a tágulásitartályba nem megfelelő a nyomás? ELőre is köszönöm a választ.
(#) balazsgy válasza Subaru84 hozzászólására (») Nov 12, 2020 /
 
(Létezhet, de szinte kizárt. Már a 3 perc-re gondolva.)
A pontos típus kellene és hogy milyen termosztát adja a gyújtási jelet.
Továbbá, hogy az indulás után mennyiről mennyire megy fel a rendszer hőmérséklete és nyomása.
(#) balazsgy válasza laszlosipos hozzászólására (») Nov 12, 2020 /
 
Ez francia kazán, volt eset már, hogy a keringtető szivattyúval volt a probléma, azt próbaképpen más teljesítmény állásba kellene kapcsolni és figyelni, működik-e.
Ez csak tipp részemről!
(#) VIM válasza laszlosipos hozzászólására (») Nov 12, 2020 /
 
Nem sok infó van róla, hogy hogyan is működteti a hidróblokk a főégőt de a kazán jobb oldalán van egy piros-kék kapcsolókkal ellátott membrános működtetésű szerkezet aminek a két üzemmód közötti váltás volna a feladata. Ha a tolórúd nem jön ki a vízcsap megnyitására akkor nem fogja működtetni a mikrókapcsolókat ergo nem gyújt be a főégő. Eléggé bonyolult felépítésű a hidróblokkja de a "lelke" az a nagy membrán ami a kapcsolós vízcsapházban van. Nem tudom, hogy lehet-e hozzá kapni ezt a membránt.
(#) VIM válasza Subaru84 hozzászólására (») Nov 12, 2020 /
 
Szia! A kazán az feltehetően bitermikus hőcserélős és talán kissé vízköves lehet ezért helyileg túlmelegszik valamelyik NTC (fűtési vagy HMV), majd amikor visszahűl ismét bekapcsol. Azt nem tudom, hogy melyik a vezér NTC ami etalonnak számít és a másik ehhez van "hozzáhasonlítva". A HMV-re zöld színű vezetékek, a fűtésire piros vezetékek csatlakoznak és becsavarósak, nem klipszesek (csőre pattintós). Ha ki tudnád savazni a hőcserélőt (a helyi víz keménységet ismerve és az eltelt időt, hogy hány éve használod tisztítás nélkül) az átmenetileg megoldás lenne de lehet, hogy már olyan stádiumban van, hogy a hőcserélőt cserélni érdemesebb, mint azt savazni.
(#) zoszka válasza laszlosipos hozzászólására (») Nov 12, 2020 /
 
Van benne 5 membrán. Alkatrész utánpótlás már nincs. Nálunk (link) van még talán 1-2 alkatrésze újonnan.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2020
(#) VIM válasza zoszka hozzászólására (») Nov 12, 2020 /
 
Egy kissé túlgondolta a német ezt a technikát de profi, kifinomult megoldásokat alkalmazott már régen is. Ilyen rajz pedig csak a profiknál lelhető fel.
Következő: »»   466 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem