Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Univerzális távirányító
Lapozás: OK   46 / 49
(#) proba válasza csucsesztergalyos hozzászólására (») Jan 10, 2020 /
 
Távirányító kódkeresés üzemmódban ráfordítod a beltérire. Ha valahol változás történik, megállítod. Ha nem tetszik a többi gomb, akkor megkérdezed tőle e kódot, felírod, új keresés indítasz, hátha az jobb lesz. A legjobb variációt a végén beállítod. ( kódkeresésnél az általa ismert kód power gombját küldi egymás után )
(#) csucsesztergalyos válasza proba hozzászólására (») Jan 16, 2020 /
 
Helló !

Ilyen távirányítóim vannak, ezek régebbi típusok lehetnek 3 számjegyű kódja lehet.
(#) mraulajos hozzászólása Ápr 12, 2020 /
 
Hali! Kaptam egy teljesen új ORION OVR 688 MK video lejátszót, de ninc meg a távirányító. Tudna valaki egy hozzávaló tip. ajánlani.? Köszönöm!
(#) lelkes amatőr hozzászólása Okt 26, 2020 /
 
Sziasztok,
Van egy, a képen látható távirányitóm amit be tudtam tanítani a HIFI-re, megy minden amit akartam.
Viszont az órát sehogy se tudom beállítani rajta.
A MODE-al rámegyek a T.SET-re, beírom az időt a számgombokkal de sehogy se tudom érvényesiteni, mindig visszaugrik a régi időre.
Van valaki aki esetleg ismeri a módját a beállításnak?
Köszönöm.

CAM_0556.JPG
    
(#) Susnyas hozzászólása Nov 15, 2020 /
 
Üdv.
Tud valaki olyan programot hogy egy usb-s infra segítségével meg lehessen tudni hogy mit küld a távirányító?
(#) Inhouse válasza Susnyas hozzászólására (») Nov 15, 2020 /
 
Az USB infra, ha jól értem IrDa lenne, azzal nem nagyon.
Logikai analizátor a hozzá való ingyenes szoftverrel és infra vevővel (TSOP). De egy TSOP vevővel akár hangkártyával is megy, pl. Audacity-vel. Ha van egy bontott bármilyen távirányítós készüléked, TV, beltéri, videó, DVD, akkor abból kiveszed az Infra vevőt. Kell neki 5V. A kimenetét egy Jack dugós kábelen beadod a Line-in bemeneten, egy csatolókondin keresztül, egy ellenállásosztóval 0,775V-ra csökkentve.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2020
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 15, 2020 /
 
Így néz ki hangkártyán Audacityvel egy jelsorozat (ez egy 433MHz-es vevőé, de ez mindegy).
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2020
(#) Susnyas válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 15, 2020 /
 
Köszönöm
(#) Hency77 hozzászólása Feb 12, 2021 /
 
Sziasztok! Telekom-os távirányítóhoz kellene nekem orion tv kód! Az ott leírt 2111 es kód nem működik!
Tudna valaki segíteni ebben? Köszönöm előre is! Hency
(#) beers hozzászólása Júl 22, 2021 /
 
Sziasztok!

Régi CRT Panasonic TV 4 jegyű kódra lenne szükségem a VISA tanítható távirányítóhoz!
Köszönöm
(#) lelkes amatőr válasza beers hozzászólására (») Júl 22, 2021 /
 
0677, 0253, 0190, 0267, 0153, 0264, 0394, 0374.
(#) Hency77 hozzászólása Aug 28, 2021 /
 
Sziasztok!
Orion t32d tîpus tv.mhez szeretném beállîtani a telefonom infráját. Amit orionra kidob az nem működik. Milyen márkáé lehet jó hozzá?
Köszönöm a választ! Üdv Hency
(#) uniman válasza Hency77 hozzászólására (») Aug 28, 2021 /
 
Vestel?
(#) Hency77 válasza uniman hozzászólására (») Aug 29, 2021 /
 
sajnos az se jó
(#) uniman válasza Hency77 hozzászólására (») Aug 30, 2021 /
 
Nem tudjuk milyen telefonnal, melyik app-al próbálkozol...
Kell keresni egy másik applikációt (több tucatnyi létezik)...a "China TV" beállítás is jó lehet.
Persze csak a fő alapbeállítások lesznek elérhetők...ha egyáltalán rátalálsz a megfelelőre.
Az Orion LCD TV-k sem egyforma távirányítóval működnek...
(#) Hency77 válasza uniman hozzászólására (») Aug 31, 2021 /
 
Egy xiaomi redmi note 10 pro val próbálkozom, már nagyon sok apud kipróbáltam Orion nal de egyik sem jó erre a kínai Orion draw azért gondoltam hogy valami helyettesítő márkát ha találnék. . Ezt a "chína TV alkalmazást nem találtam esetleg be tudnád linkelni ?köszönöm
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2021
(#) uniman válasza Hency77 hozzászólására (») Aug 31, 2021 /
 
Az nem alkalmazás, hanem választható "TV készülék" lenne...
Redmi 5S telefonom is alkalmas effélékre, de csak részlegesen helyettesítheti egy telefon az eredeti sokgombos távirányítót...
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2021
(#) Hency77 válasza uniman hozzászólására (») Aug 31, 2021 /
 
Úgy is rákerestem de olyat nem talált de megnézem több appban is! Köszi!
(#) djuice hozzászólása Jan 2, 2022 /
 
Üdv!
Tudtok olyan távirányítót, ami infrán átmásolja másik eszköz funkcióit önmagára ill. így áttanítható?
(Tehát NEM kódtáblaváltós fix előre programozott és NEM pc-vel, külön drága kiegészítőkkel, interfaceekkel vagy netes adatbázisból okosíthatók a befutók!)
Köszi!
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2022
(#) Massawa válasza djuice hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Az enyém is ilyen - igaz már vagy 20 éves Denon távirànyitó. A tanulo modban felveszi a másik táviranyito jeleit, hozzárendeled a kodot valamelyik gombhoz és kész. Sajnos csak 6 ilyen gomb van rajta
Késöbb vettem egy másikat is, az még többet tudott. Ahhoz volt egy egész könyv a kodtàblázatokkal, de valamennyi gombot hasonloan a Denonhoz lehetett tanitani. ( akkoriban még 4 kütyü volt a TV körül). Ez valahol elkallodott mert már nem kellett. Gondolom ma is létezik valami hasonlo.
(#) Massawa válasza Massawa hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Ahogy nézem ma is van legalább 4 tipus, ami tanithato is. Van olyan is amit egy telefonos APPal is lehet programozni.
URC betükoddal kezdödnek. Van olyan is ami 8 gépet tud kezelni.
(#) KBal76 válasza djuice hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
LIDL-ben lehet kapni néha, LCD-s, háttérvilágított gombos univerzális távirányítót, azon van tanulási funkció is, egy két komplett távkapcsolót megtanul. De mire felprogramozod beleôszülsz. Nekem van/volt, kölcsönadtam örökbe .
Bővebben: Link
(#) djuice hozzászólása Jan 2, 2022 /
 
Ok Denon meg stb presztizs márkák, csak 40 ezret nem adnék érte.

A Lidl-ös akár még jó is lehetne, 2-3 ezret megér ha működik, csak elég bénák hogy ilyenek egy évbe 1x kaphatók 1 hétig, aztán várd a mikulást.

Annyi táv van a piacon mint a dudva a réten, s alig hiszem el, hogy az így taníthatók ritkák mint a fehér holló. Ez volna alapból a logikus. A kismillió előre kódolt vackok vagy nem mennek, vagy max a kikapcs/bekapcs dolgot ismerik. Sajna eleget próbáltam.
(#) uniman válasza djuice hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Annyira azért nem logikus, legtöbbször a tönkrement, "kutyarágta"vagy a sosemlétező távirányítók helyett keresünk távirányítót.
Pl. kölcsönkért távirányító kódjainak lemásolása esetében hasznos a "tanulni" tudó.
De mindig olcsóbb az utángyártott távírányító, ha nem valami spéci távról van szó...
Esetleg az USB csatis uni-táv...de ezt te ellenzed (pedig ehhez nem kell semmilyen plusz hardver, na jó PC kell!).
Pontosabban a "tanuláshoz" mégis kellhet egy infra vevő is...
(#) Massawa válasza KBal76 hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Na az ilyeneket kerüld fényéves távolságbol. Valamikor egy ilyen LCDs távirányitoval ellétott méregdrága sok csatornás erösitöt vittem vissza egy honap után. 8 elemet fogyasztott el a képernyö az alatt az egy honap alatt.
(#) VJ72 válasza Massawa hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
A LIDL-s táv menüjében kikapcsolható a háttérvilágítás, egy évet kibír az elem benne és eddig minden itthon lévő eszközt tudott kezelni.
(#) djuice válasza uniman hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Idézet:
„Esetleg az USB csatis uni-táv...de ezt te ellenzed”


Nem ellenezném, csak mivel 3 ilyet is kipróbáltam már (Superior pl.) és ezek csak a netről a gyári kód-adatbázisból esznek, azok meg nem tartalmazzák ami nekem kéne, semmire nem megyek vele.
(Volt régen egy infra másolós távom beltérihez, onnan ismerem hogy "van" ilyen, de már rég tönkre ment. Viszont abban volt olyan, hogy szembefordítottam vele a TV távját és ki/be, hangerő, meg csatornaváltást áttanult tőle. Szóval kitalálták már ezt kényelmi faktorból is, de manapság mindenki kód-lexikonos szarokat gyárt inkább, próbálkozzál fél napig és azzal sem működik vagy csak 1-2 minimál funkció...)

De pl. kifejezetten a Superiornak írtam is egy emailt az olaszokhoz. Tudod mit válaszoltak?
Azt hogy az adott berendezéshez a gyártóval felvéve a kapcsolatot sem tudtak kódokat szerezni, ezért ha nekem van olyan ismerősöm, aki rendelkezik a készülék eredeti távjával és kölcsön tudja adni, küldjem ki nekik a saját költségemen postán, ők lemásolják és feltöltik az adott típust a kód-bázisukba.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2022
(#) Massawa válasza djuice hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Nem igaz amit állitasz, a tanuloképes távirányitok ugyanigy tanulják a másik távirányito kodját.
(#) djuice válasza Massawa hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Mégis mi nem igaz? Gondolod hogy hazudok és csak szórakozok?
(#) Massawa válasza djuice hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Valamennyi ami megfordult eddig a kezemben - és az nem volt kevés, ugy tanulta a másik kodját, hogy rá kellett irányitani a távvezérlö infrasugarát és az uj szerkezet ezt beolvasta majd megnyomtam rajta egy gombot, hogy melyik fogja majd ezt a parancsot átvenni. Ennyi volt az egész.
Következő: »»   46 / 49
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem