Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   378 / 584
(#) erbe hozzászólása Nov 13, 2020 /
 
Lehet, hogy más is észrevette már, hiszen elég régen készült. Rádiótechnikai zsebkönyv, 1975.
Ma délután nézegettem a táblázatokat. Hegesztő inverter vizsgálatához műterhelést kell építenem. Van már egy, de az 80 A-es. ~20 V, 20-50A-eset kell összeállítani.
"Ellenálláshuzalok rezisztenciája..." 1032-1035. oldal. "Keresztmetszet mm2"
Vas, 1,00 - 0,1273 Elfogadható. 2,00 - 0,0218. Hoppá! Keresztmetszet duplázással felére csökkenne az ellenállás. Nézegetem a többi oszlopot, 1,0 - 2,0 között 4 a váltószám, ami átmérőnél igaz.
A vasnál számolva stimmelnek a tételek, kivéve ezt a legutolsót, ahol az első számot elírták. Helyesen 0,0318.
(#) Inhouse válasza usane hozzászólására (») Nov 14, 2020 /
 
Mint írtam minden pont a neki megfelelővel össze van kötve mindkét aljzatnál (2 oldalas a NYÁK), ahogy jelöltem a képen is.
Nehéz kitalálni mire is gondoltak rajz nélkül. Én nem erre az biztos. Sok Mo-n kaphatónál rajta van a bekötési rajz, hogy egyértelmű legyen. Itt még a leírásban sincs ilyen, csak ennyi:
Idézet:
„Convert and increase your Ethernet connections from 1 to 2 sockets
Convert a single RJ45 outlet to two RJ45 sockets easily
Uses: extended, docked two network lines into a longer network cable
Sok hálózati kártya él kikapcsolt gép esetén is, pl. wake on LAN...szóval ez így nem az igazi. Végülis toldónak jó!
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2020
(#) proba válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 14, 2020 /
 
Annak idején koax kábelen ment az internet, ott is probléma volt az eszközök ütközése, ugyan az a probléma a hubokkal is. Ez az eszköz maximum a vonal ilesztetlenséget növeli a hubokhoz képest, de szerintem mindkét eszköz elműködgethet róla, rövid távon. Esetlegesen az egy időben menő eszközök, a csomag ütközések miatt belassulnak. Bár lehet a modern eszközök már nem kezelik az ütközéseket, mert természetesnek veszik, hogy ez nincs a vonalon... ( akkor bukta) Régen az ütközések megoldandó( és megoldott) problémák voltak.
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2020
(#) Inhouse válasza proba hozzászólására (») Nov 14, 2020 /
 
Egy UTP csatlakozáson 2 aktív eszköz működhet egyszerre? Ilyet még nem próbáltam, mert irreálisnak tűnt...
(#) sargarigo válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 14, 2020 / 1
 
Az is!
De az UTP-n nem csak ethernet mehet, van aki egyszerűen csak "hosszú vezeték"-nek használja, vagy valami busznak. Ott már van létjogosultsága a dolognak. Nem kell a buszt vagdosni, hanem egy ilyennel rádugod az eszközödet, és mehet a jöhet!
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2020
(#) Bakman hozzászólása Nov 14, 2020 / 1
 
Miket ki nem találnak... SMD hőhíd: EEVblog.
(#) Gafly válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 14, 2020 /
 
Ez elég jó összefoglalás.
Idézet:
„10BASE-T and 100BASE-TX require only two pairs (pins 1–2, 3–6) to operate. Since common category 5 cable has four pairs, it is possible to use the spare pairs (pins 4–5, 7–8) in 10- and 100-Mbit/s configurations for other purposes. The spare pairs may be used for power over Ethernet (PoE), for two plain old telephone service (POTS) lines, or for a second 10BASE-T or 100BASE-TX connection. In practice, great care must be taken to separate these pairs as 10/100-Mbit/s Ethernet equipment electrically terminates the unused pins. Shared cable is not an option for Gigabit Ethernet as 1000BASE-T requires all four pairs to operate.”
(#) pucuka válasza Gafly hozzászólására (») Nov 14, 2020 /
 
Az UTP kábel egy csavart érpárral megvalósított vezetékes átvitel technikában használt tápvonal. A külső zavarvédelmet a kábel szimmetrikus felépítése adja, a csillapítását a kábel sodrása csökkenti.
Az, hogy a vezetékes átvitel technikában egy kábelbe hány érpárat sodornak, az a felhasználási területtől függ. Az UTP kábel esetében négy érpárat, egy telefon központok közötti trönk kábelbe sokat, de biztos többen ismerik a telefonközpontokban használt kék/piros kéteres sodrott kábelt. (azt is mi mindenre használtuk) Közös tulajdonságuk, hogy a hullámimpedanciájuk megegyezik.
Az ethernet hálózatok csillagpontos hálózatok, és ezzel lehetővé tették a mindkét végén korrekt módon lezárt egyedi tápvonalak használatát, ezzel megnövelve a tápvonal lehetséges hosszát, és az átvitel sebességét.
Az "Y" kábel lehet, hogy működik, de az átvitel szempontjából illesztetlenséget okoz, ezzel előáll ugyanaz, ami a 10 BaseT koax hálózatában a "T" elosztó okozott. A tápvonalon az illesztetlenség miatt állóhullámok alakulnak ki, ezért nem lesz mindegy, hogy a csatlakozó gépek a tápvonalon milyen távolságra vannak egymástól, és az adatátviteli sebesség is lecsökken.
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2020
(#) Inhouse válasza Gafly hozzászólására (») Nov 15, 2020 /
 
Nem olvastad el rendesen, pont erről beszéltem, hogy ez nem ezt a ketté választást oldja meg, hanem simán párhuzamosan köti a szálakat. Nekem is olyan Y-ra lett volna szükségem, ami az UTP-t 2db 10/100-as kapcsolatra bontja. Nem volt jelölve a bekötés.
(#) Inhouse válasza sargarigo hozzászólására (») Nov 15, 2020 /
 
Kétkedve hallgatom, hogy Ethernet hálózaton 2 eszköz lehet egyszerre 1db LAN kapcsolaton... (még mindig nem arra gondolok, hogy 8érpár->2*4 érpár)
Nem volt jelölve a bekötés, nem volt jelölve, hogy ne használd szokványos ethernet hálózaton, sőt oda is volt írva, hogy azt osztja ketté. Más hasonló Y-nál (közben nézegettem), odaírják, hogy egyszerre nem mehet a kettő. Nem kétkedem, hogy másra is lehet használni, ez nem volt kérdés.
(#) Gafly válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 15, 2020 /
 
Elolvastam.
Csak adtam mellé kiegészitő információt.
(#) sargarigo válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 15, 2020 /
 
Idézet:

Kétkedve hallgatom, hogy Ethernet hálózaton 2 eszköz lehet egyszerre 1db LAN kapcsolaton...”

Nem tudom melyik mondatomat lehet így értelmezni! Idézem:
Idézet:
„De az UTP-n nem csak ethernet mehet”

Vegyünk pl egy CAN buszt, két végén 120R lezárással, közöttük pedig párhuzamosan lógnak az eszközök. Csak hasonlat, nem tudom hogy működne-e a CAN konkrétan UTP-n
(#) Inhouse válasza Gafly hozzászólására (») Nov 15, 2020 /
 
Végig erről beszéltem, hogy ezt akarom külön dugózás nélkül megcsinálni, hiszen a két készülék valószínűleg azért pár cm-nél messzebb van egymástól. 2 ilyen (vagyis nem ilyen, hanem a célnak megfelelő) Y és 2-2 rövid kábel és készen van.
(#) Inhouse válasza sargarigo hozzászólására (») Nov 15, 2020 /
 
Végig LAN/Ethernet hálózatról beszéltem, arról kérdeztem, te azt írtad, hogy "Az is!". Nem voltál egyértelmű.
Idézet:
„Csak hasonlat, nem tudom hogy működne-e a CAN konkrétan UTP-n”
Ez az amit én sem, de nem is fogom kipróbálni.
(#) vargham válasza sargarigo hozzászólására (») Nov 15, 2020 /
 
Átviteli sebességtől függ, hogy működik-e a CAN. 125k az elmegy lezáratlan szárítókötélen is, a 8M pedig csak 120 Ohm hullámimpedanciájú sodort érpáron megy, és csak akkor, ha rendben vannak a lezárások is. Létezik kimondottan CAN STP kábel és CAN STP + Power is. (STP = Shielded Twisted Pair)
Mi például ilyet használunk a nagysebességű CAN fejlesztéseinkhez:
Bővebben: CANBUS 1x2x0.22
(#) Rosszmáj válasza vargham hozzászólására (») Nov 15, 2020 /
 
Én meg paralell kábelt használok. Szárítókötélnek.
Bocs, csak kikívánkozott belőlem.
(#) vargham válasza Rosszmáj hozzászólására (») Nov 15, 2020 /
 

A safety CAN pedig akkor is működik, ha a differenciál szárítókötélből az egyik elszakad.
(#) Peter65 hozzászólása Nov 16, 2020 /
 
Ezt nem tudom hogy hozták össze, de eszerint több koronavírusost találtak, mint amennyit vizsgáltak.
(#) Rosszmáj válasza Peter65 hozzászólására (») Nov 16, 2020 / 2
 
"Csak abban a statisztikában hiszek, amit én magam hamisítok."
(#) Gafly hozzászólása Nov 16, 2020 / 2
 
Napenergia, ha valaki nem ismeri.
(#) sargarigo válasza Gafly hozzászólására (») Nov 16, 2020 /
 
Köszönom! Szeretem az ilyen írásokat!
(#) sargarigo válasza sargarigo hozzászólására (») Nov 16, 2020 /
 
Nem bírtam ki, egy szuszra végig kellett olvasnom!
Elképesztő ez a manusz, köszönöm a linket!
(#) Bakman válasza Gafly hozzászólására (») Nov 16, 2020 /
 
Egy újszülöttnek minden vicc új. Régi technika új kabátban.
(#) sargarigo válasza Bakman hozzászólására (») Nov 16, 2020 /
 
Ha megnézed az az "új kabát" sem új! 2006-os a legfrissebb bejegyzés ha hinni lehet neki. Őszintén megmondom én vakaródznék rendesen ha ezt most meg kellene csinálnom (jó, mondjuk ezen a karantén sem segít most sokat).
Amikor az írja hogy szerzett egy 386-os laptopot, ami kevesebb mint 10W-ot eszik, ott ledobdam a gépszíjat! Ezt a napkövetős mechanikát végigcsinálta AKKOR!
Erre mondtam hogy le a kalappal, jó nagy adag kreativitás szorult bele.. A tetőkollektorról már nem is beszélve!

szerk.: Amikor a 386-osok mentek (a cikkből kiderül hogy már kissé elavult volt, tehát legyen mondjuk jóindulattal P1 korszak), akkor én nagyban toltam a suliban a DOOM2-t!
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2020
(#) Bakman válasza sargarigo hozzászólására (») Nov 16, 2020 /
 
Az abszorpciós technika kreatív de nem túl gazdaságos felhasználása. A bojler fűtése ésszerűbb megoldásnak tűnik de az előtte lévő írások csak némi blog az otthoni barkácsolásokról. Amolyan ezermester érzetű. Jó is, működik is de nem az igazi.
(#) sargarigo válasza Bakman hozzászólására (») Nov 16, 2020 /
 
Nekem a vége tetszik nagyon, ahogyan a tetőt kihasználta!
(#) Gafly hozzászólása Nov 24, 2020 /
 
Következő projekt: Monolit.
(#) Bakman válasza Gafly hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
Lehet hogy azokra gondoltak, akik nem ismerik az Űrodüsszeia könyveket/filmet.
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Nov 25, 2020 /
 
Vagy kutyaház.
(#) lazsi válasza Gafly hozzászólására (») Nov 25, 2020 / 4
 
Vajon van benne "fedeb"?
Következő: »»   378 / 584
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem