Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   666 / 839
(#) benjami válasza GPeti1977 hozzászólására (») Nov 30, 2020 /
 
Én is úgy gondoltam először, de a gugli még is talált. Pl. ez.
(#) Bakman válasza benjami hozzászólására (») Nov 30, 2020 /
 
A P csatornás IGBT szinte fehér holló kategória, kár alapozni rá.
(#) GPeti1977 válasza benjami hozzászólására (») Nov 30, 2020 /
 
Érdekes hogy van és még sincsen, azt tudom hogy P csatornás FET et nehéz gyártani, de IGBT ről ezek szerint ez nem mondható el.
(#) Bakman válasza GPeti1977 hozzászólására (») Nov 30, 2020 /
 
Nem gyártási nehézség, hanem a kinyerhető paraméterekkel vannak gondok. A P szennyezésű félvezetőben elektronhiány, az N szennyezésűben elektron többlet van. Előbbi nehézkesebben vezeti az áramot, fizikailag nagyobb félvezető tömb kell ahhoz, hogy ugyanannyi áramot tudjon átengedni, mint az N típusú. Ha jól tudom, olyan 2 - 2,5 szeres méretnövekedéssel kell számolni.
(#) ufy92 válasza Bakman hozzászólására (») Nov 30, 2020 /
 
1 darab táp is elég!
Tudni kell hogy miként kell használni.
(#) szikorapéter válasza ufy92 hozzászólására (») Nov 30, 2020 / 1
 
De itt a driver 4db HCPL-3120 amihez viszont nem elég.
(#) Poli válasza kitartás hozzászólására (») Nov 30, 2020 /
 
Csatlakoztatás RX-et a TX-re, TX az RX-re, ha van DTR akkor azt is, ha nincs az esetben a feltöltés indításával egy időben a Reset gombot egy pillanatra megnyomod. Nem mindig sikerül elsőre..
Az eszközöknél ellenőrizd a processzor típusát, órajelét, feszültségét.
(#) ufy92 válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 30, 2020 /
 
Optóval is meg lehet csinálni.
(#) Bakman válasza ufy92 hozzászólására (») Nov 30, 2020 /
 
Q1 és Q3 Gate elektródáját hogyan viszed az Emitterhez képest +18 V-ra, ha az alatta lévő IGBT zárva van? Q1 és Q3 Emitteréhez képest kellene +18 V-ot kapnia a Gate-nek, de az elrendezésedben a +18 V-os tápfeszültség GND pontja nem ott van.
(#) ufy92 válasza Bakman hozzászólására (») Nov 30, 2020 /
 
Az alsó tranzisztoron keresztül gnd-re kerül a felső kollektora.
Bootstrap

bootstrap.PNG
    
(#) Bakman válasza ufy92 hozzászólására (») Nov 30, 2020 /
 
A téma indításában Péter leírta, hogy kísérletezgetni akar a H híddal. Ebbe bele tartozik az is, hogy akár percekig csak az egyik ág van nyitva. Ezt a Bootstrap nem tudja biztosítani. Meg is feledkeztem a fogalomról, nem ugrott be...
(#) GPeti1977 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 1, 2020 /
 
Még a tized másodpercet sem.
(#) kitartás válasza Poli hozzászólására (») Dec 1, 2020 /
 
Köszi. Ezeken és néhány napi guglizáson túl vagyok. A processzor típusát tudom piszkálni az IDE ben de az órajelet nem látom. Egyébként az 1.8.12 es verzió van éppen fent. Lehet hogy ez bugos ?
(#) Poli válasza kitartás hozzászólására (») Dec 1, 2020 /
 
Nekem az 1.8.13 van, ezzel még nem volt problémám.
A melléklet szerinti képen van a beállítás.

Pro Mini.jpg
    
(#) kitartás válasza Poli hozzászólására (») Dec 1, 2020 /
 
Oh! Hát így könnyű. Ha a pro v pro mini van kiválasztva mint alaplap már működik is. Köszi a segítséget.
(#) usane hozzászólása Dec 1, 2020 /
 
Van itt matekzseni? Az exponenciális fv vízszintes szakaszát, hogyan lehet megnyújtani?
LED dimmeléséhez kellene minél jobban lineárissá tenni a szemnek, és jelenleg nem tudok táblát adni hozzá ezért valami függvény kellene. Előbb utóbb át fogom írni tábla olvasásra, de most egy gyors megoldás kellene.
(#) Bakman válasza usane hozzászólására (») Dec 1, 2020 /
 
Mit értesz nyújtás alatt? Egy variáció a mellékletben, csak az X-et kell osztani pl. kettővel.
(#) icserny válasza usane hozzászólására (») Dec 2, 2020 /
 
Én úgy szoktam, hogy ha pl. 8 bites (0 - 255) lehet a vezérlés, akkor legalább 12, vagy akár 16 bites tartományra számolok ( 0- 4095, vagy 0 - 65535), majd megfelelő számú jobbra léptetéssel a 0 - 255 tartományba transzformálom.
(#) usane válasza Bakman hozzászólására (») Dec 2, 2020 /
 
Igen, valami ilyesmire gondoltam. Az alsó fele legyen minél laposabb és hoszabb.

icserny: Ezt mivel oldod meg? A map()-el?
(#) pisti hozzászólása Dec 5, 2020 /
 
A mai napon jött fel a facebook oldalamon a Visuino.
Visuino
Erről van már tapasztalata valakinek, érdemes feltelepíteni, foglalkozni vele?
(#) icserny válasza usane hozzászólására (») Dec 5, 2020 /
 
Idézet:
„Ezt mivel oldod meg? A map()-el?”

Nem. A jobbraléptetést jobbraléptetéssel oldom meg.
Itt egy példa (igaz, MSP430-ra): Bővebben: Link
Ebben 10000 volt a periodus (a kitöltés tehát 0 - 9999 lehetett, igy a durván 40 000-ig terjedő négyzetszámokat néggyel kellett osztani (két helyiértékkel jobbra léptetni.
  1. new_ccr1 = next_sqr>>2;    // Az új kitöltési tényező
(#) usane válasza icserny hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
Aha, így már értem. Ez sajnos most nem működik nálam. 0 és 1 közötti értékeket kell bevinnem 2 tizedes pontossággal. Tehát van egy 1 az 1-es koordináta rendszerem ahol a jobb felső sarok ugye X=1, Y=1 és ebben kell ellapítanom az exponenciális vízszintes szakaszát. Mondhatjuk, hogy minél jobban közelítse a derékszöget. Kipróbálok 1-2 függvény Bakman javaslata alapján, de lehet a vége az lesz, hogy ünnepek alatt lesz időm egy táblát csinálni hozzá.
(#) sargarigo válasza usane hozzászólására (») Dec 11, 2020 /
 
Esetleg még az y értékeket oszthatod valamilyen értékkel, elvileg akkor laposodnia kellene. A letörési szakasz (vagyis itt feltörési ) úgyis meredeken fog elindulni.
(#) Bakman válasza usane hozzászólására (») Dec 11, 2020 /
 
Ha megvan a függvény, egy táblázatkezelőben pár perc alatt generálható egy táblázat.
(#) usane válasza Bakman hozzászólására (») Dec 11, 2020 /
 
Nem is a táblagenerálás a nagyobb feladat, hanem az átalakítása. Mint említettem LED-ek dimmeléséhez kell. Annak értékei 0-255 tartományba esnek. A funkció ahová be kell vinnem az meg 0-1 közötti értékeket kér mivel HSB színtérben működik a dimmelt állapot minél jobb színmegtartása miatt. viszont mivel úgysem lettem kész a tervezettt időre így lesz időm játszani a táblázattal is.
(#) Bakman válasza usane hozzászólására (») Dec 11, 2020 /
 
Van bemeneti változó, egy vagy több, egy függvény megdolgozza és az egésznek lesz egy eredménye. Jó esetben 0-1 érték. Attól függően hány tizedesre van szükséged, az eredmény lehet 10, 100, 1000 elemű tömb.

Vagy nagyon nem értem, hol a nehézség.
(#) sargarigo válasza usane hozzászólására (») Dec 11, 2020 /
 
Miért nem próbálod meg azt, hogy egy konkrét esetet kiszámolgatsz "kézzel", hogy ilyen bemenő adatokra ilyen kimenő adatokat szeretnél kapni, és akkor már van adatsorod amihez tudod(/tudjuk) gyúrni a függvényt. Az a baj, hogy így mi sem értjük a feladat lényegét.
(#) kapu48 válasza usane hozzászólására (») Dec 11, 2020 /
 
Elég pontos közelítő értékeket kapsz egyszerű művelettel:
értékei 0-255 tartományba esnek * 4 / 1000 = 0 - 1
(#) Charx hozzászólása Dec 11, 2020 /
 
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem, 2.4 ghz távirányítóval kapcsolatban, egy rc játék távját szeretném kiváltani arduinoval, hogy beprogramozott módon menjen magától. Ehhez nrf24l01 modult vettem elő, de nem tudom hogyan oldjam meg. Mivel nem tudom pontosan melyik frekit és csatornát használja a játék, ezért valami szkenner kellene ami megmutatja, vagy az is jó lenne ha mondjuk lemásolná az eredeti távirányító által adott jeleket és azt lementve tovább küldené. Van valakinek tapasztalata ebben a témában? Előre is köszi!
(#) Bakman válasza Charx hozzászólására (») Dec 11, 2020 /
 
Az nem elég, hogy a frekvencia megegyezzen. Az nRF24L01 GFSK modulációt használ és 250 kbps, 1 Mbps vagy 2 Mbps adatátviteli sebességet.
Következő: »»   666 / 839
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem