Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elfogadnám, ha ingyen elvihető
Lapozás: OK   38 / 112
(#) nedudgi válasza Electronix hozzászólására (») Dec 2, 2020 /
 
Nem tudom, a HP támogatás oldala segít-e típus és gyári szám alapján sok mindent kií a gépről
(#) Electronix válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 2, 2020 /
 
Sajnos nem, ilyen lemezképet nem lehet letölteni, és mivel már kifuott termék, ezért vásárolni sem lehet a hivatalos HP store-ban. "3rd party aftermarket" még van, de abból a pénzből új gépet veszek
(#) Antauri hozzászólása Dec 4, 2020 /
 
Sziasztok!
Valakinek nem hever a fiókban az anno HEstoreban osztogatott fenyőfa?
Én lemaradtam róla, most jó lenne 1 vagy 2 darab. Postát állom.
Köszönöm!

fa1-300.jpg
    
(#) FAZ1 hozzászólása Dec 7, 2020 /
 
Üdv!

Keresek rossz, elavult, már megunt, vagy kidobásra ítélt (de még nem kidobott) cseszlovák ETA400 típusú régi porszívót. Az sem nagy baj, ha leégett a motorja ...
(#) Electronix válasza Electronix hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
Mire nem jó az internetes archívum! Szóval most már megvan, ki is fogom próbálni
https://archive.org/details/HPOperatingSystemDVDWindows7Professiona...N32012

Ugyanitt ha valakinek lenne 7x7x1cm 2 pin molex csatlakozós hűtőventillátora felesleges, azt szívesen elfogadnám
(#) Gafly válasza FAZ1 hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
AKA Format 2002 van, ami viszont nem felel meg a feltételeknek.
(#) Electronix válasza Electronix hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
Bocsánat, lemaradt (és már szerkeszteni sem tudom), hogy nem tudom 5 vagy 12V, mert a matricája nincs meg rajta. Szerintem 12V, mert egy régi Gainward 8600GTS-t hűtött, és arra úgy tudom ilyen kell. Sajnos úgy van elhelyezve a csatlakozó, hogy nem tudok rámérni működés közben.
Nem baj az sem, ha nem 2 tűs, maximum átforrasztom a csatlakozót. Ha senkinek sincs, maximum rendelek egyet valahonnan
(#) FAZ1 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
Köszi, de az AKA az valamikori NDK-s volt, az ETA pedig valamikori csehszlovák.
Ég és föld a kettő!
(#) Gafly válasza FAZ1 hozzászólására (») Dec 7, 2020 / 1
 
Igen, ez igy van, nekem AKA van.
Ami nem az amit keresel, de ez gondolom megvan:
Idézet:
„A halak futóversenyt rendeztek.
A lepényhal érkezett be először, a reményhal meg utoljára.”
(#) jani1987 hozzászólása Dec 10, 2020 /
 
Nem tudom mivel szokták a trafókon rögzíteni a huzalokat de nem tudtam ennél többet össze szedni. Ha valakinek van egy feleslegessé vált adag azt elfogadnám.
(#) nedudgi válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
Nagyon régen a csévetest szélén levő furatokon dugtuk át néhányszor a vékony drótot (előtte szigetelést eltávolítva) és ónozással egy örök forrasztási pont keletkezett. Ehhez már oda lehet a szükséges keresztmetszetű hajlékony vezetéket forrasztani. Akkoriban textilbakelit, prespán volt a csévetest anyaga, az bírta.
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2020
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
Ezek nem azok. Ha Te készíted a csévét, vágsz rá 2 hosszúkás lyukat, pár mm-re egymástól, belehajlítasz egy darab rézlemezt. Egyik végére a kijövő huzalt, a másikra az elmenőt forrasztod. Van a fórumon videó. Nem jut eszembe a neve; egy idős szakember bemutatja minden fortélyát a trafó és csévekészítésnek. Abban ez is benne van.
Biztos lesz valaki, aki tudja.
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2020
(#) nedudgi válasza granpa hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
Erről jutott eszme a másik megoldás, főleg nagyobb trafókhoz: forrlécet csavaroztunk a vasmaghoz.
(#) granpa válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
Ennyire nem akartam belemenni.
(#) erbe válasza FAZ1 hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
Nekem van egy működőképes, azzal szívom fel a vésésnél, csiszolásnál keletkező port. Nagyon jó falfúróhoz odatartva. Egyből beszippantja a port és nem festi téglaszínűre a környezetet. Egyébként ez a téglapor jobb, mint a pirospaprika. Minél jobban mosná az ember, annál jobban festi a falat.
(#) szikorapéter hozzászólása Dec 10, 2020 /
 
Sziasztok. Keresnék H0 méretarányban mozdonyt (akár gőzös akár villany, hibás is jó). Esetleg cserébe tudok elektroncsöveket ajánlani.

Mod.: Vagonok is jöhetnek,elfér a pályán.
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2020
(#) nedudgi válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
Nemrég került elő az első villanyvasutam az ötvenes évekből. Sín, váltó, kocsik, mozdony. Csak trafó nincs hozzá. Sajnos az elektroncsövek már hidegen hagynak.
(#) szikorapéter válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
H0 méretarányú?
Ha gondolod van más is megbeszélhetjük mi lehet érdekes helyette.
Trafó nem fontos féldigitális terepasztalt építek így nincs szükség + tápegységre, van egy központi.
(#) nedudgi válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
Az ötvenes évek közepén létezett más méret, amit Magyarországon, boltban meg lehetett venni?
(#) szikorapéter válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
TT volt még az elterjedt méretarány.
Ha gondolod menjünk át privátba ezzel a témával.
(#) janigel válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
Ha eljössz érte akkor a tiéd, (30 db.) és lehet
Budapest Kőbánya.
(#) nedudgi válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 11, 2020 /
 
Kiderült, hogy nem H0 a készlet. Visszalépek.
(#) FAZ1 válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 11, 2020 /
 
Igen, létezett!

Én 1957-ben kaptam karácsonyra anyukámtól kisvasutat, mivel akkoriban a Kis-úttörő Áruházban dolgozott (a valamikori Marx téren), és karácsonyra kapott az áruház 10 darabot. (700 forintért/db).
Talán azt mondanom sem kell, belőle az eladótérbe egy se került ki, miután azokat a dolgozók mind megvették - a saját gyermekeiknek.
Lapos-elemmel működött (4,5 V) és nagyobb volt, mint a HO, ámde kisebb, mint az akkoriban néha kapható PV (az Állami Pénzverde gyártotta, mint gyerekjátékot).
(#) FAZ1 válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 11, 2020 /
 
Ha jól emlékszem, a PIKO játékvasút is TT méretű volt.
(#) szikorapéter válasza FAZ1 hozzászólására (») Dec 11, 2020 /
 
A Piko egy gyártó de jellemző mérete a H0-s méret inkább.
TT-t is gyárt természetesen mint sok gyártó.
(#) granpa válasza janigel hozzászólására (») Dec 11, 2020 /
 
Én elhozom és borítékban elküldöm neki.
(#) veroka válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 11, 2020 /
 
Az ötvenes években a PV (Pénzverde) vasút volt itthon az elterjedt.
Bővebben: Link
Bővebben: Link

A H0 az 1:87, a TT pedig 1:120 méretarányú. Ezen kívül nemzetközi még az N, ami 1:160 méretarányú
(#) FAZ1 válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 11, 2020 /
 
Azt én sohase mondtam (és írtam), hogy a PIKO egy modell-vasuti méret lenne.
(#) FAZ1 válasza veroka hozzászólására (») Dec 11, 2020 /
 
Olvastam a fórumot - "Mozdony lámpái a menettel egyben lévő ellenző lemezzel ellátott 12 V-os izzók voltak. Lehetett kapni ilyen izzókat."

Nekem valahol még vannak olyan speciális-kinézetű PV mozdonyba való izzóim, és azt hiszem - tényleg 12V-osak.
(#) jani1987 válasza janigel hozzászólására (») Dec 11, 2020 /
 
Kálmán elmegy érte. Köszönettel elfogadom.
Következő: »»   38 / 112
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem