Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC égetési hibák, problémák, kérdések
Lapozás: OK   81 / 82
(#) usane válasza cs_gabor hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
Pickit3-nak simán tudni kellene. Én is azzal programoztam ezt a családot. Mplabban is zöld a Pickit3 hozzá.
(#) cs_gabor válasza usane hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
A PIC24FJ256GB106-ost sikerült nekem is, a Pickit2-vel is megy, de a 206-ost nem tudtam kiválasztani egyiknél sem. A support listája is gyakorlatilag megegyezik a 2-vel, úgy látom, és nincs bent a 206-os sorozat.
(#) usane válasza cs_gabor hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
Idézet:
„a 206-ost nem tudtam kiválasztani egyiknél sem”

Ezt nem értem. Mind az MpLabX-ben mind az IPE-ben benne van. Milyen szoftverrel akarod programozni?
(#) Bakman válasza usane hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
Valószínűleg a PICkit3-mal, ami kis híján a PICkit2 szintjére butítja a programozót.

pk3gui.png
    
(#) cs_gabor válasza usane hozzászólására (») Dec 16, 2020 /
 
A PICkit 2 programmer szoftverrel szerettem volna, azt használom programozásra. Nincs MpLab mert mikroC-ben írom és fordítom a programot. Egyébként lehet megoldás, hogy a lefordított hex fájlt beolvasom esetleg MpLab-al és úgy onnan lehetne égetni? Igaz most (már) csak PICkit2 programozóm van...
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2020
(#) cs_gabor válasza Bakman hozzászólására (») Dec 16, 2020 /
 
Idézet:
„kis híján a PICkit2 szintjére butítja a programozót”

Igen, ezért is adtam el a PICkit3-ast mert gyakorlatilag nem tudott többet a kettesnél
(#) Hp41C válasza cs_gabor hozzászólására (») Dec 16, 2020 /
 
Kár volt.... A PICki3 -at az MpLabX támogatja, rendszeresen frissítik. Kezeli a legújabb típusokat is.
(#) kissi válasza cs_gabor hozzászólására (») Dec 16, 2020 /
 
Szia!

Az úgy működik ! Készíts egy projektet megfelelő proci beállítással és File --> Import hozd be a hexet, majd programozhatod a PK2-vel a mikrokontrollert.
(#) cs_gabor hozzászólása Dec 22, 2020 /
 
Köszönöm szépen a válaszokat, kipróbálom MpLab segítségével.
(#) jjcsocso hozzászólása Dec 7, 2022 /
 
Jó napot!
Több éve égettem utoljára, de számítógép váltás után az égetőm nem tudom feléleszteni.
Budapesten keresnék valakit, akinél megnézhetnénk, hogy az égetőm jó-e még, és segíteni a laptopon feléleszteni, ha jó. KÖSZÖNÖM előre is. Nem ingyen gondolom.
(#) pipi válasza jjcsocso hozzászólására (») Dec 7, 2022 /
 
Hali!
Hogy hívják a kapitányt?
(#) jjcsocso válasza pipi hozzászólására (») Dec 8, 2022 /
 
Hali!
PIC-kit-3.
(#) Bakman válasza jjcsocso hozzászólására (») Dec 8, 2022 /
 
Mit üzen a kapitány?
(#) pipi válasza jjcsocso hozzászólására (») Dec 8, 2022 /
 
Esetleg Kispesten tudok segíteni.
De nem egy pilóta mutatvány feltenni az mplab-ot, vagy a pickit3 saját régebbi szoftverét, vagy mplabx-et az IPE-vel...
Annak azért nézz utána az égetendő pic típust melyik szoftver támogatja...
(#) Bakman válasza pipi hozzászólására (») Dec 8, 2022 /
 
Ha leírná pontosan a hibajelenséget, rendszerverziót, lehet, hogy már rég működne.
(#) jjcsocso válasza pipi hozzászólására (») Dec 9, 2022 /
 
Köszönöm a felajánlást. Kb 1 teljes napot próbálkoztam, amikor feladtam. Privátban kérnék címet és telefonszámot, hogy egyeztessünk.
(#) moltam hozzászólása Jan 7, 2023 /
 
Helo.
Van egy bin fájlom MiniPro TL866 programozóhoz, csak a code területet tartalmazza. Valahogy be tudom ezt írni Pickit3 használatával? Sajnos nincs TL866 om. Txt be ki tudtam exportálni a TL866 programjából, 0-7FF0 szóközökkel elválasztva.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2023
(#) Hp41C válasza moltam hozzászólására (») Jan 7, 2023 / 1
 
BIN to HEX konverter program Keil -től.
(#) moltam válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 7, 2023 /
 
Köszönöm, kipróbálom.
(#) zlanczky hozzászólása Márc 8, 2024 /
 
Sziasztok, amatőr vagyok, eddig legtöbbet pic16f887 procival dolgoztam és építettem, de most egy sokkal kisebb is elegendőnek tűnt. Kiválasztottam a pic16f616-t, mert csak 14 lába van. Pár digital IO-ra van szükségem csak, egy tartály töltés vezérlését csinálnám, 3 input láb, 2 led és egy relé vezérlés.
Eddig MikroC-vel és PicKit2-vel dolgoztam, remekül. Most viszont elindul a progim, az init szakasz lemegy, de úgy tűnik, hogy a fő (végtelen) ciklus alatt elszáll és újra indul a procim. (ledekkel látom az eseményeket). Azt gyanítom, hogy a pickit2-vel van a gond, mert a beimportált hex után a config bitek nem stimmelnek. Mi lehet a gond?
(#) Hp41C válasza zlanczky hozzászólására (») Márc 8, 2024 /
 
A programozás alatt eléri a Vdd a 4.5V -ot? A teljes törléshez legalább 4.5V -os Vdd kell.
(#) jefflynn válasza zlanczky hozzászólására (») Márc 8, 2024 /
 
Idézet:
„ciklus alatt elszáll és újra indul a procim.”

Watchdog? Config bitek között nincs rá vonatkozó beállítás?
(#) zlanczky válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 9, 2024 /
 
Ha a Pickit2-ről táplálom, akkor az eddig más procival ment. A labortápom meg elvileg stabilizált, állítható.
(#) kissi válasza zlanczky hozzászólására (») Márc 9, 2024 /
 
Szia!

Config LVP, watchdog biteket kikapcsoltad? MCLR láb nem lebeg ?!
(#) zenetom válasza zlanczky hozzászólására (») Márc 9, 2024 /
 
Szia,
Idézet:
„beimportált hex után a config bitek nem stimmelnek”

Ez miből derült ki? A PICkit2 program "Configuration" résznél más értéket ir mint kéne?
Nem lehet, hogy a mivel új PIC-et választottál ki, ezért a MicroC nem exportálja ki a config beállításokat a hexbe? (Nem ismerem a MicroC-t, de jártam már hasonlóan másik programnál)
(#) zlanczky válasza zenetom hozzászólására (») Márc 10, 2024 / 1
 
Szia, köszönöm, rendbetettem a config biteket és működik, valszeg a WDT miatt volt reset. A Pickit2 4.6 V-t ad.
(#) morgo hozzászólása Márc 18, 2024 /
 
Sziasztok!
PIC16F628A-val gyűlt meg a bajom. Egy barátomnak készítenék frekimérőt. Saját építésű PK2 programmer felismeri a picet, látszólag megtörténik a feltöltés, de ellenőrzéskor már hibát dob. Ez után már fel sem ismeri a picet. Másik PIC, másik hex, ugyanez történik. Mi okozhatja ezt? A PK2 elvileg jó.
A frekimérő és a programja innen van: Bővebben: Link LCD FREKVENCIASZÁMLÁLÓ 2MHz, 16MHz.
(#) Hp41C válasza morgo hozzászólására (») Márc 18, 2024 /
 
"Use Vpp first programming entry method" A PIC tápját a programozónak kell adnia. PGM lábat a földre kötni egy elleállással.
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2024
(#) morgo válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 18, 2024 /
 
A programozó adja a tápot. Az aux kivezetést is bekössem? A pic pgm lába és a gnd közé forrasztottam egy 10k ellenállást, továbbra sem ismeri fel. "No device detected"
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2024
(#) proba válasza morgo hozzászólására (») Márc 18, 2024 /
 
Első és sarkalatos kérdés, a végeredmény PIC másik, garantáltan jó programozóval mit csinál. Ennél a PIC-nél talán már két módon lehet programozni, nagyfeszültséggel, és LVP módon. Te melyikkel próbálod? ( persze hogy vannak kivételek, az A végű LVP módon pont nem tudja....) Ha másik nagyfeszültséggel működő programozó sem olvassa ki az első 50 byteot, lehet mégis a programozó hardvered rossz. A bele írt tartalommal nem lehet olyan állapotba kergetni, hogy a típusát, és talán az első 50 byteot ne lehessen kiolvasni rendes programozóval.
Következő: »»   81 / 82
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem