Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Általános antennás kérdések, válaszok
Lapozás: OK   70 / 87
(#) pucuka válasza NaLa hozzászólására (») Dec 13, 2020 /
 
Értem én, kb 30 éve voltam ilyen mérések közelében, talán rosszul emlékszem. De az antenna korrekciós tényezőjét hozzá kellett adni a műszer dBv -ben mért feszültségéhez. Az is igaz, hogy akkoriban többnyire VHF, UHF sávban mértünk R/S logper antennával, dehát a logper az logper.
Én egy R/S műszer kiadványból néztem ki az adatokat, ez még nyomtatott könyv típusú.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2020
(#) NaLa válasza pucuka hozzászólására (») Dec 13, 2020 /
 
Az előbb hivatkozott R&S logper HL046E iránykarakterisztikája szerint mindkét síkban eléggé irányított, tehát a nyeresége reális.

rad_pat.jpg
    
(#) NaLa válasza pucuka hozzászólására (») Dec 13, 2020 /
 
Az első számításom szerint végül is a nyereségnek csak annyi volt a szerepe, hogy én a kínaiak által megadott nyereséggel számoltam, de amennyiben a mérőantenna nyeresége 0dB, vagy -5dB, a log detektornak még így is elég tartaléka van az egészségügyi határérték akár 1%-ának detektálására is. (persze szelektivitás nélkül)
A célt viszont nem definiálta a kérdező, így további gondolkodás a cél ismerete nélkül nehéz.
(#) pucuka válasza NaLa hozzászólására (») Dec 13, 2020 /
 
Igen, nem is teljesen logper típusú, harminc év alatt biztos volt fejlődés.
Azért hivatkoztam a HL040, és HL025 antennákra, mert az igen hasonló felépítésű mint a hivatkozott nyák antenna, a gondosabb kivitelezésű aranyozott (legalábbis passzívált) felületével, azzal a különbséggel, hogy a kúpos radom alatt gúlaszerűen volt kiképezve a két logper antenna.
Természetesen a számításodat nem is észrevételeztem, az rendben is van, csak az az 5 dB szúrta a szemem.
Nekem az eszembe sem jutott, hogy ilyen sugárzási para állhat a dolog mögött.
De a kérdezőnek megmutattuk, hogy mit kell tennie annak fügvényében, hogy mit szeretne vizsgálni.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2020
(#) pucuka válasza NaLa hozzászólására (») Dec 13, 2020 /
 
Amennyiben a kérdező a sugárzási para miatt szeretne CNC -vel szélessávú antennát gyártani, nem árt ha tudja, ez a 10 W/m2 felületi teljesítmény sűrűség borzasztó nagy érték a hírközlésben, ilyesmi értékek csak az adók antennáinak közvetlen közelében fordulnak elő, lakásban semmiképp.
Úgyhogy nem kell parázni.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2020
(#) farcki hozzászólása Feb 12, 2021 /
 
Sziasztok!
Abszolút amatőrként teszem fel a kérdést: szerintetek egy elég régi STB (wayteq) tönkrevághat aktív kültéri és beltéri antennát? Ugyanis egy adott pillanatban elértem kb 70%-os vételt és jelerősséget, ekkor rövid ideig sípoló hang, majd rövid idő után semmi... bármerre viszem, forgatom az antennát, sehol semmi. Amennyiben nem, mi lehet a megoldás erre?
Kössz,
farcki
(#) gyerek67 hozzászólása Ápr 28, 2021 /
 
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy egy félhullámú dipól esetében a talppontok között, a tápvonal csatlakoztatásánál mekkora "szóközt illik hagyni"?
Van erre valamilyen ökölszabály?

Köszi előre is:
A Nagyapó
(#) szs válasza gyerek67 hozzászólására (») Ápr 28, 2021 /
 
1-3 cm.
(#) pucuka válasza gyerek67 hozzászólására (») Ápr 28, 2021 /
 
Elvileg a csatlakozási pontokon sem szabadna megváltozni a hullámimpedanciának.
A tápvonal hullámimpedanciája a vezeték átmérőjéből, távolságából és a dielektrikum állandójából számolható. Ezt persze nehéz tartani, de ha minél rövidebb az átmenet a hullámhosszhoz viszonyítva, annál jobb.
(#) gyerek67 válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 29, 2021 /
 
Köszi az infót, Neked is és szs kollégának is!!
(#) sany hozzászólása Aug 15, 2021 /
 
Arra gondoltam, hogy megépítem az itt található kapcsolást, ami tulajdonképpen egy aktív RF antenna erősítő. SW-re szeretném 1-30 MHz-ig. Ehhez én csatlakoztathatk, egy kb. 1 m -es teleszkóp antennát? Vagy nem lenne értelme?
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2021
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Aug 16, 2021 /
 
Melyiket?
De igen, csatlakoztathatsz hozzá. Szerintem jól tudod majd hallgatni a LED izzókat.
Ez nekem bevállt, bár tényleg viccesen néz ki.
Amikor megkérdeztem a vizvezetékszerelő ismerősömet, hogy tudna-e szép 1 méteres karikát hajlitani rézből, egyből elkezdett csillogni a szeme, hogy:
Idézet:
„Ez mekkora pálika főző. Áááá...”
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Aug 16, 2021 /
 
Ezt
Jó lenne a magloop is. Csakhát a hajlítás.
(#) Kera_Will válasza sany hozzászólására (») Aug 16, 2021 /
 
MAgloop akár egy sima vastagabb koax kábel is megteszi ...
Lásd mobil magloopok kivitele.
Kb.: 3 4 m hosszú vastag koax ami legalább 15 - 20 mm átmőrjű amphenol dugókkal lezárva , a fogadó közösítő doboz 2 oldalán amphenol aljzatok ... dobozkában a forgó kondi és a kicsatoló toroid ... vagy magára a koaxra ráfűzve a toroid gyűrű.
Ahogy Galfy antannájának keretét látod úgy megáll ...

Avagy itt régebben Antennaman által bemutatott hurok és szimmetrikus erősítős dobozka az aljában.
Gabi által épített hurok rajza
kb 2017 februári bejegyzésig tekerjél le
Majd kicsit feljebb is nézzél szét 2020 májusában is .
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2021
(#) Kera_Will válasza sany hozzászólására (») Aug 16, 2021 /
 
Aktive loop másik kivitel ... mint öletadó az építéshez ...
https://www.pa1m.nl/simple-active-receive-loop/
Koax darabokból ... részben összekötött és megszakított árnyékolással.
Ezzel a módszerrel statikus árnyékolás kerül köré.
Csak a mágneses komponenst érzékelje az elekromágneses sugárzásból.
külső koax ér statikus árnyékolásként vislekedik kivitel
RH rókavevőknél is így járnak el a konstruktőrök.
A ferrit rúd körbe van véve egy fémhengerrel ami felvan hasítva (nem rövidre zárt menet) nem csak mechanikuan véd hanem az elektromos térre árnyékol.
(#) Kera_Will válasza sany hozzászólására (») Aug 16, 2021 /
 
Miért is jó ha koaxból készül ?Az árnyékolást megszakítják:
Bővebb leírás
Ha nem karika, akár lehet négyzetes is könyebb lehet kivitelezni.
(#) sany válasza Kera_Will hozzászólására (») Aug 16, 2021 /
 
Köszi! Az utolsó linken lévő differenciál erősítővel megvalósított kapcsolás megoldás nagyon tetszik. Ő lesz a kiválasztott. Tetszik az 1 m-es átmérőre készült és a vételi frekvenciája is szerintem előre elég is. Hamarosan megkezdem a hozzávalói beszerzését.
(#) sany válasza Kera_Will hozzászólására (») Aug 16, 2021 /
 
Idézet:
„MAgloop akár egy sima vastagabb koax kábel is megteszi ...”


Ennél az antenna típusnál milyen vastag koax kábelt, illetve milyen típusú koaxot kellene alkalmaznom? A hagyományos régen a TV antennákhoz használt merev, meleg érrel rendelkező kábel megfelelne?
(#) sany hozzászólása Aug 16, 2021 /
 
Valami ilyet szeretnék majd csinálni.
(#) Kera_Will válasza sany hozzászólására (») Aug 17, 2021 /
 
Vastag koax kábel ami jócskán kitölti az amphenol csatit , amint ott is látszik a képeken.
A magloop esetén a hurok anyagának a külső átmérője is fontos paraméter.
A külső felületen folyik a nagy RF áram a skin hatás miatt így egy nagy külső átmérőjű cső lenne jobb erre.
A mobilitás, kis teljesaítmény és egyszerűsítés eredménye lett az annyira vastag koax kábel amit még bele fér a csatlakozóba. A koax harisnyája a cső külső felülete, tehát az most az antenna sugárzó része.
(#) sany válasza Kera_Will hozzászólására (») Aug 17, 2021 /
 
Na majd a börzén szétnézek.
(#) sany hozzászólása Aug 21, 2021 /
 
Egy kis érdekesség. Ha valakit érdekel. ( BME ) .
(#) bodgabo válasza sany hozzászólására (») Aug 23, 2021 / 2
 
Én alumínium bicajfelniből csináltam.
A Pacsirta rádió (?) forgókondival kb. 50W-ig adásra is használható. Bicajkerék magloop.
(#) sany válasza bodgabo hozzászólására (») Aug 23, 2021 /
 
Nagyszerű.
A fém felni nem árnyékolja le "tekercset"?
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2021
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Aug 24, 2021 /
 
Nem. Ezt hivják induktiv csatolásnak (mint egy illesztő transzformátor).
Az enyémen is hasonló van.
(#) Lac364 hozzászólása Szept 14, 2021 /
 
Üdv mindenkinek. Lenne egy kérdésem valakihez ... Tehát arra gondoltam hogy az UHF antenna jelet rá szeretném kötni egy projektorra , kiváltva ezzel a tévét. Kérdésem lenne , hogy létezik valamilyen konverter ami hdmi jelet képes megjeleníteni a projektor részére. Természetesen az eszköznek tudnia kell az UHF jel csatornára való kiosztását. Amit ezután HDMI jel ként küldene tovább. Mint pl régi vhs videó lejátszók mert azokon a csatornákat beállítva a SCART kábelen ment a tévé felé a videó jel. A SCART jelet meg szerintem biztosan átlehet alakitani hdmi re... Remélem érthető mit szeretnék...
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2021
(#) StMiklos válasza Lac364 hozzászólására (») Szept 14, 2021 /
 
Szevasz!

Tessék, egy lehetséges megoldás kódolatlan adások vételére.
https://www.alza.hu/ab-cryptobox-702t-d5577577.htm
https://www.alza.hu/thomson-tht741fta-d5671566.htm
https://www.starvasar.hu/termek/yasin-digitalis-vevokeszulek-foldi-...p-box/
Persze az ellátási területen kell lenned.
Tán akadhat olcsóbb is, de nem sokkal.

Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2021
(#) Bakman válasza Lac364 hozzászólására (») Szept 14, 2021 /
 
Valószínűleg 'Set top box' nevű szerkezetet keresel.
(#) rectamas válasza Lac364 hozzászólására (») Szept 14, 2021 /
 
(#) Lac364 válasza StMiklos hozzászólására (») Szept 14, 2021 /
 
De ezek a földi digitális vételre vannak . Nekem sima egyszerű coaxon jön a jel sima egyszerű régi tévékhez való kódoltalan antenna jel van.
Következő: »»   70 / 87
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem