Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   388 / 398
(#) (Felhasználó 122012) válasza Ibra93 hozzászólására (») Máj 6, 2020 / 1
 
Ehhez hasonlít a legjobban.
(#) scooby_ válasza Ibra93 hozzászólására (») Máj 6, 2020 / 1
 
Én látok még mást is ami lemaradt/el van írva. Többek közt a meghajtó tranyók lábkiosztása és a védelemben a nemrég beírt 9,1k mellett kettővel az egyik 22R a tranyó bázisán az inkább 75R. Aki ilyet épít, annak javaslom a panel átnézését tüzetesen egy akármilyen RT-s rajzhoz képest.
(#) Ibra93 hozzászólása Jún 1, 2020 1 / 1
 
Sziasztok!

Ismét volt időm foglalkozni a Quad-al, kijavítottam a hibákat, amit tudtam és nagyobbra méreteztem az R35 22R ellenállást 2W-ra, mert olvastam egy cikket, amiben ez kisebb volt és gondot okozott. ( http://www.szetszedtem.hu/066quad405/quad405.htm ) Ezeket az ellenállásokat, ha nem férnek be akkor állítva vagy meghajlítva kiemelve érdemes elhelyezni, példának meghajlítottam egy ellenállást, itt a kép róla. Elvégeztem reloop által ajánlott módosításokat is, hogy az eredeti terv szerinti 50mA folyjon a két soros 180 ohmos ellenállásokon.

Az eddigi változat is itt van kijavítva. Bármilyen meglátást, ötletre kíváncsi vagyok ami még javíthat a konstrukción
(#) msznagyb hozzászólása Dec 15, 2020 /
 
Sziasztok!

Utóbbi időben kissé felfrissítettem én is az erősítőm. Összeraktam, nem volt gond vele szólt. Nem vagyok nagy ász, de persze magam csináltam. Amit viszont nem tudok, vagyis nem értek, hogy gyengének, kevésnek éreztem a teljesítményt. Eleinte próbáltam 4 ohm-os hangfallal, majd 8-cal. Nyilván 8-as az illesztése, 4-gyel sem melegedett nagyon, de 8 ohm-nál nagyon gyenge, kevésnek tűnik, nyilván a teljesítmény is kevesebb mint 4-gyel.
Igaz ez egy más által készített békebeli darab volt, amit újjáépítettem szakadt panel stb. stb. miatt. Ám furcsállom azt hogy a táp 60V-os. Több helyen írtátok már, 60 az sok, 50V való neki. Mindegy, ez ment így, megy most is. Ami nem tetszik, hogy - a méréstechnika részét nem vágom teljesen - amit furcsállok nagyon, hogy 1-2 tized eltérés van a tápágakon üresen, tehát az príma, de ha az erősítőt tápra kötöm, 9V különbség van a + és - ág között terheletlen erősítőnél. Szerintetek nem húzza ez félre a szimetriáját az erősítőnek? Nem sok neki a 60V-ot. Igaz alkatrészek alapján nem tök egyforma alkatrészekből áll a + és - ágú oldal, de az hogy tápra kapcsolva 58.9V a másikon meg 51.2V van az nem nagy eltérés? Járt már így valaki, vagy egy tök természetes?
(#) reloop válasza msznagyb hozzászólására (») Dec 15, 2020 /
 
Szia! A pozitív oldal ugyan pár mA-rel több áramot vesz fel, de a több voltos esést ez egyáltalán nem indokolja. Értékvesztett pufferkondi, érintkezési hiba tűnik valószínűleg. Könnyebben megtalálnánk a hibát, ha tennél fel képet a tápról és az erősítőről.
Terhelés hatására hogyan alakulnak a tápfeszültségek?
(#) msznagyb válasza reloop hozzászólására (») Dec 25, 2020 /
 
Szia! Köszönöm! Végignéztem mindent, diódahidat is ha már táppal baj volt, háta... de neked lett igazad. Táp kondi fáradt el... Kicseréltem ma és pöpec a cucc, gyönyörűen tartja a feszültséget, 59.8-60.0V között van mindkét ág, max. 0.2V eltéréssel. Még 1x nagyon köszönöm a tippet!! Nappal jöhet a teszt
Boldog Karácsonyt és Kellemes Ünnepet mindenkinek!
(#) vendelschulze hozzászólása Dec 28, 2020 /
 
Üdv, quad 405 200 wattos to-3as panelt keresek, aki tud az keressen meg bátran. (bocsánat ha nem ide illő)
(#) scooby_ válasza vendelschulze hozzászólására (») Dec 29, 2020 /
 
Szia!
Kész, elkészített NYÁK-ot keresel, vagy TERVET?
Én ma már biztosan nem így rajzolnám meg, és biztosan nem is ezt a változatot használnám. A panel is hevenyészett, gány még az újságban közölt is. Véleményem szerint.
(#) zsolt58 hozzászólása Dec 29, 2020 /
 
Sziasztok.
Le szeretném cserélni a TDA7294-es MONO erösitöm QUAD 405-re.
Szerintetek megéri?
Keresgéltem is és megtaláltam Skori rajzát.
Elöször is az a kérdésem, hogy ezt lehet hajtani a TDA7294-es tápjával?
És van ettöl a rajztol ujjab, modernebb vagy kezdhetem erre megtervezni a NYÁK tervet?
Üdv.

skorirajz.jpg
    
(#) Ge Lee válasza zsolt58 hozzászólására (») Dec 29, 2020 /
 
Mit jelent az a kérdés, hogy megéri? Anyagilag biztos nem éri meg, már csak azért se mert az egyik már megvan, a másik meg nincs. Nem tudom mennyi a TDA tápja, de a quaddal úgy +/-27V-ig le lehet menni, csak az IC tápját, az A osztályú fokozat munkaellenállását meg az áramkorlátot (már ha teszel bele) kell hozzáigazítani.
(#) zsolt58 válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 29, 2020 /
 
Köszi a választ de nem teljesen értem ezt most.
Ebben a kapcsolásban melyik a munkaellenállás és hol az áramkorlát?
(#) CIROKL válasza zsolt58 hozzászólására (») Dec 29, 2020 / 2
 
Amennyiben ezeket nem tudod akkor inkább maradj az ic végfoknál ott nincs mit mókolnod ,vagy működik vagy nem!
olvasd el!
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2020
(#) CIROKL válasza zsolt58 hozzászólására (») Dec 29, 2020 / 1
 
(#) Francy42 hozzászólása Dec 29, 2020 /
 
Üdv.Mindenkinek!!! Segítséget szeretnék kérni... Van egy quad-405-ös végfokom.(urbán) Meghibásodott. (az egyik panel elfüstölt) Sajnos nem vagyok szakmabeli, így nem értek hozzá, de szeretném megmenteni... Ha valaki tud infóval szolgálni, hogy kihez tudnék fordulni a javítást illetőleg, azt nagyon megköszönném. Budapesti vagyok, de vidékre is leviszem, ha szükséges. Választ/infót/segítséget előre is köszönök...!!! Addig is Mindenkinek "Boldog Új Évet"
(#) CIROKL válasza Francy42 hozzászólására (») Dec 30, 2020 /
 
Hirdetés adsz fel oszt jelentkezni fog biztos valaki ,aki a te embered.
(#) zsolt58 válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 30, 2020 /
 
Köszönöm szépen. Megvan a munkaellenállás az ha jól látom akkor 180 ohm, azt mekkorára cseréljem ki? (Trafoim kb 40V-osak.)
Az áramkorlát pedig a kettö darab 15K, Azt mekkorára cseréljem?
Üdv.
(#) Ge Lee válasza zsolt58 hozzászólására (») Dec 30, 2020 / 1
 
Számolgatni kéne, de szerintem +/-40V-ra semmit nem kell változtatni rajta, esetleg az IC tápágaiban a 3k3-akat 2k7-ekre cserélni, meg az 560/2W-okat 470/2W-okra cserélni. Meg az áramkorlát 15k-it 10-12k-ra de ezt is számolni kéne. Meg ugye az sem mindegy milyen a táp, mert nem mindegy hogy a 40V terhelve is annyi vagy mondjuk csak 32.
(#) zsolt58 válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 31, 2020 /
 
Esetleg valaki át tudná nézni, hogy az értékek és a bekötések jók-e?
Nagyon megköszöném.

séma.png
    
(#) Ge Lee válasza zsolt58 hozzászólására (») Jan 1, 2021 / 1
 
Bocsi, de ezt az eagle vagy nem tudom mivel készült rajzot nem szeretném végignézni, fakóak, alig láthatóak az értékek, és rá sem fér a rajz a képernyőre eredeti méretben, úgy meg lelóg róla, szóval inkább a Skori rajzát nézem.
A műveleti erősítő előtét ellenállásait úgy célszerű méretezni, hogy ott olyan 11-12mA körül tudjon folyni. A tápod 40V, a zéner 15V-os, vagyis az előtéten fog esni 25V. Ugye R=U/I szerint 2k körüli ellenállás adódna, ha 2k2-t teszel oda akkor (I=U/R) 11,3mA lesz az kb. jó, tehát nem 2k7 kell oda hanem inkább 2k2. Az A osztályú fokozat munkaellenállása a 2db soros 560 ohm, azokon kb. a fél táp van, és olyan 50mA körüli áramon jár. Oda az ohm törvény szerint 800 ohm kéne, azaz vagy 2db 390 ohm 2W-ot teszel oda vagy 2db 420 ohm 2W-ot.
Az áramkorlátot ha otthon a lakásban fogod használni én nem tenném bele. Ha beleteszed azt úgy érdemes kezdeni, hogy a 0,091 helyett 0,1 ohmos szabvány értéket teszel oda, és ahhoz állítod be a 2db 15k-t. Az ellenállások feszültségosztót alkotnak amivel némi feszültséget kapnak a BC212 bázisai, minél kisebb 15k értéke annál nagyobbat, vagyis annál előbb (kisebb áramra) fog megszólalni az áramkorlát. Ehhez jön hozzá a 0,1 ohmokon a végtranyókon folyó áramból eső feszültség. Ezeket most hadd ne számolgassam, úgy is jobb szkóppal beállítani mert a tranyók nyitófeszültségében gyártótól függően elég nagy szórások vannak, a szkópon viszont látod hogy hol kezd el határolni. Ha érdekel valahol a topikban részletesen le van írva a visszahajló áramkorlát működése és méretezése, lehet hogy még én tettem fel évekkel ezelőtt, nem emlékszem.
(#) didyman válasza zsolt58 hozzászólására (») Jan 1, 2021 / 1
 
C6-nak nem sok szerep jut ebben a bekötésben..
(#) didyman válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 1, 2021 1 / 1
 
A megnyitott képen jobb egérgomb és kép megnyitása új lapon. Tök jól olvasható, kontrasztos.
(#) Ge Lee válasza didyman hozzászólására (») Jan 1, 2021 1 /
 
Igazad van, semmi különbség nincs a kettő között. Akkor nézegesd a jobb oldalit én meg nézegetem inkább a bal oldalit.
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2021

kontraszt.jpg
    
(#) zsolt58 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 1, 2021 /
 
BÚÉK.
Megcsináltam, igy elég kontrasztos?
Köszönöm szépen didyman, ki javitottam a hibát.

sémaa.png
    
(#) Ronin válasza zsolt58 hozzászólására (») Jan 1, 2021 / 1
 
Inkább így

sémaa.png
    
(#) zsolt58 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 1, 2021 /
 
Köszönöm szépen a válaszod. Ezek alapján ki javittotam a kapcsolást.
Az áramkorlátrol még annyit, hogy lakásban lesz használva az erösitö, de néha biztosan fog máshol is szolni, szóval igazábol én beleraknám ha segitenétek, hogy mekkora ellenállás kell.
Erröl az oldalrol szoktam vásárolni az alkatrészeket, itt is van a tranzisztor.
Sajnos osszcilloszkopom nincs, pedig nagyon szeretnék már egyet csak eddig nem tudtam megengedni magamnak.
Esetleg még valami észrevétel, bárkitöl?
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2021

sémaa.png
    
(#) Ge Lee válasza zsolt58 hozzászólására (») Jan 1, 2021 / 1
 
Itt megtalálod az áramkorlát működésének a leírását rajzzal együtt, annak alapján értelmezhető, módosítható.
(#) reloop válasza zsolt58 hozzászólására (») Jan 1, 2021 / 1
 
Az R35, R36 eredőjét úgy válaszd meg, hogy 30 mA-nél több és 50 mA-nél kevesebb folyjon rajta! Ehhez ismerni kéne a tápod üresjárati és terhelt feszültségét.
A Quad405 áramkorlátja azon része a kapcsolásnak, melyen a gyártó a legtöbbször változtatott. Az a funkció, hogy 4 Ω terhelésnél már 100 W-on clippeljen a 150 W helyett, mára túlhaladott.
Ha több információval szolgálsz a tápról és a várható legkisebb terhelőimpedanciáról, kiötölhetünk valami megoldást.
(#) didyman válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 1, 2021 / 1
 
Istenem...ez legyen a legnagyobb problémád...
Mellesleg, sehol nem írtam, hogy semmi különbség közöttük. Csak oktalan kötekedés helyett, alkalmas lenne tanácsot adni.
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2021
(#) zsolt58 válasza reloop hozzászólására (») Jan 1, 2021 /
 
Most mértem le. Amikro nincs rajta terhelés(nem szol rajta zene) akkor +-41,2V
Ha pedig megy rajta terhelés(szól a zene) akkor 39.3V és 40V között ingadozik.
És én 8ohm 100-200 wattos erösitöt szeretnék.
(#) Ge Lee válasza didyman hozzászólására (») Jan 1, 2021 /
 
Idézet:
„Csak oktalan kötekedés helyett, alkalmas lenne tanácsot adni.”
Pl. ilyet:
Idézet:

A megnyitott képen jobb egérgomb és kép megnyitása új lapon.”
Amit alapból is kár volt beírni, az olvasottak után meg főleg, ahol is leírtam, hogy eredeti méretben lelóg a képernyőről, azaz a dolgot már eleve el kellett hogy kövessem...
Következő: »»   388 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem