Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » GSM lehallgatás
 
Témaindító: puzzafutár, idő: Jan 2, 2021
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) puzzafutár hozzászólása Jan 2, 2021 1 /
 
Sziasztok!

Igaz az, hogy antennával le lehet hallgatni a (mobil)telefonbeszélgetéseket?
Méghozzá elég egyszerűen.....
Ha igen mi kell hozzá?
****

Ezen az oldalon SZIGORÚAN TILOS mindennemű politikai megnyilvánulás!
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) kaqkk válasza puzzafutár hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Egy lehallgató berendezés amit például a CIA vagy a mosad használ ...
(#) dB_Thunder válasza puzzafutár hozzászólására (») Jan 2, 2021 / 1
 
Mostani telók beszélgetése már digitális adatfolyam , és gyanítom kódolt. Ezeket már földi halandó nem hallgatja le!
Régen a 450MHz-es mobil simán hallgatható volt!!
(#) superuser válasza puzzafutár hozzászólására (») Jan 2, 2021 / 1
 
Még antenna se kell hozzá. Csak egy nagy tölcsér, amivel rátapadsz a falra.
(#) Feri007 válasza puzzafutár hozzászólására (») Jan 2, 2021 / 1
 
Nem igaz, hogy könnyen lehallgatható.
Ha igaz lenne, pl. a politikusok nem használnának mobilt.
(#) Bakman válasza puzzafutár hozzászólására (») Jan 2, 2021 / 2
 
Idézet:
„Igaz az, hogy antennával le lehet hallgatni a (mobil)telefonbeszélgetéseket?”
Igaz, bár az antenna csak egy porszem a szekezethez képest.
Idézet:
„Méghozzá elég egyszerűen.”
Nem igaz.
Idézet:
„Ha igen mi kell hozzá?”
Jóban kell lenni pl. Vladimir Putin elnök úrral.
(#) mateatek válasza Bakman hozzászólására (») Jan 2, 2021 / 8
 
[quote]Jóban kell lenni pl. Vladimir Putin elnök úrral. [/quote]
Nem kell odáig menni. Proli007 összerakja egy gyors 555-tel.
(#) Bakman válasza mateatek hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Sírva-nevetve fordultam le a székről!
(#) bbatka hozzászólása Jan 2, 2021 / 2
 
Én azért kérnék árajánlatot a CIA-tól. Hátha van eladandó, kiselejtezett.
(#) kaqkk válasza bbatka hozzászólására (») Jan 2, 2021 / 1
 
Pucukától kérdezzétek meg ! Ha senki más nem ő tudni fogja !
(#) Ge Lee válasza puzzafutár hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Első körben kell az arra alkalmas eszköz, másod sorban pedig a hivatalos parancs, hogy lehallgathatod vele xy-t. Egy antennával senkit nem fogsz lehallgatni.
(#) pucuka válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Ha már megszólíttattam.
Valakit, célszemélyt lehallgatni egyszerű, meg nem is. Egyszerű, hivatalos úton, bírói végzéssel, telefonközponton keresztül.
Levegőből (antennával) lehallgatni nem lehetetlen, de nagyon nem egyszerű, és nem is olcsó dolog.
Maradjunk ennyiben.
(#) kaqkk válasza pucuka hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Akkor kiveséztük a témát
(#) Leraz válasza puzzafutár hozzászólására (») Jan 2, 2021 / 2
 
Figyelmesebben kell nézni a Macgyver filmeket és megtudsz mindent.
(#) Zsolt 73 hozzászólása Jan 2, 2021 /
 
Sziasztok !

A hatóságok számára semmilyen eszköz nem kell, a szolgáltatók teszik számukra elérhetővé kellő szöveget, híváslistát, stb. Akár szavakat is tudnak figyelni, valamint kikapcsolt mobilt bekapcsolni, amennyiben van benne akku.
A koncessziós szerződésük értelmében csak egy bírói végzés szükséges.
(#) Bakman válasza Zsolt 73 hozzászólására (») Jan 2, 2021 / 1
 
Egy hálózatról lekapcsolódott eszközt (kikapcsolt telefon) hogyan tudnak bekapcsolni?
(#) Zsolt 73 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 2, 2021 / 1
 
A műszaki részleteket nem ismerem, az nem publikus információ . IMEI szám alapján keresik meg a készüléket a hálózaton, még SIM sem kell hozzá, csak egy "hálózati parancs". Akár inkognitó módban is bekapcsolható a készülék. AZ 5110-es Nokia már képes volt erre a funkcióra.
(#) proba válasza Bakman hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Miután az újabb telefonok kikapcsolva is merülnek, a kikapcsológomb pedig szoftveres, ki tudja naponta vagy sűrűbben nem nézik e meg, mit üzent a nagy testvér. Az üzenet függvényében meg akár be is kapcsolhatnak. Elvi akadálya szerintem nincs.
(#) Bakman válasza Zsolt 73 hozzászólására (») Jan 2, 2021 / 3
 
Egyébként ha így is van, nem különösebben érdekel, nincs takargatni valóm a hatóságok elöl. Ha ezzel több bűnözőt tudnak elkapni, akkor pedig hajrá!
(#) Bakman válasza proba hozzászólására (») Jan 2, 2021 / 4
 
Tényleg nem szeretnék megbántani senkit és tisztelet a kivételnek is de mára tisztán kirajzolódott az a kép, hogy a mai 50+ internetező korosztály az összeesküvés-elméletek legnagyobb fogyasztója, terjesztője. Ezen a fórumon is időnként feltűnik a dolog de ami a Facebook-on megy, elképesztő.

Egy kicsit ez is ilyennek tűnik, még ha technikailag lehetséges is. Akinek nincs vaj a füle mögött, nincs mitől tartania.
(#) szs válasza Bakman hozzászólására (») Jan 2, 2021 / 1
 
És aközben rettegnek attól, hogy hogyan és miként hallgatják le a titkaikat, miközben azon sápítoznak, hogy egyébként miért is nem adják ki emberek önként az adataik -nekik.
(Pár napja volt)
(#) Bakman válasza szs hozzászólására (») Jan 2, 2021 / 3
 
Ott a pont! Nem kell Covid vakcina mert nem tudja, mi van benne. Közben havonta megeszik egy kiló párizsit.
(#) pucuka válasza proba hozzászólására (») Jan 3, 2021 / 1
 
Ha kiveszed az akkut, az asztalon is merül. Viszont ha kiveszed az akkut (már ha lehet), biztos nem kapcsolja be senki, sehogyan.
(#) pucuka válasza Bakman hozzászólására (») Jan 3, 2021 / 1
 
Az emberek már csak ilyenek. Félnek minden újtól, már ha tudják, hogy új. Amikor indult a vasút, egy embernek zászlóval kellett mennie a vonat előtt, és azzal riogatták az embereket, hogy rosszul lesznek rajta, és meg fognak bolondulni. Ma 300 -al mennek a vonatok.
Tiltakoznak az 5G ellen, mert káros az egészségre, de ott a zsebében a 4G -s telefon, és még autózás közben is a fülén van.
Dehát valamiről mindíg kell beszélni, riogatni.
(#) Leraz válasza pucuka hozzászólására (») Jan 3, 2021 /
 
Még a 85 körüli időben egy "nagyon hozzáértő" személy mondta, hogy a monitoron kijelölnek egy pixelt amit kamerának használnak és máris megvalósult a kukkolás. Igaz akkoriban még a CRT monitorok mentek és neki is egy 22"-os volt de kifejezetten a fal felé irányítva. Minden héten lefuttatott egy "pixel ellenőrző programot" ami állítása szerint nem csak hatástalanította ezt hanem még azt is megmondta, hogy honnan nézték. Mivel vidéken laktak a neje meg igencsak benne volt a falurádió hírszolgáltatásában ezért kibeszélt majdnem mindent. Visszahallotta és mérgelődött, hogy állandóan nézik őt a jó program ellenére.
(#) proba válasza Bakman hozzászólására (») Jan 3, 2021 /
 
Engem ez a kérdés nem érdekel, tudomásul vettem, ha paranoiás vagyok, megyek Szibériába, vagy a sivatagba, ha ezt nem vállalom, akkor marad a mindent tudnak rólam, azt legyenek vele boldogok dolog. Mit aggódjak rajta, hogy lehallgatnak, A google 15 évvel ezelőtt pontos profilt készített rólam ( akkor még a böngészőben még meg lehetett nézni a felhasználó profilját ) azóta csak fejlődtek.
Pucuka:
Idézet:
„Ha kiveszed az akkut, az asztalon is merül.”

Lehet, a szekrénybe elrakott K750i telefon 2 év után még töltés nélkül bekapcsolt, az okos telefonom 2 hónap kikapcsolás után többé már nem kapcsolt be. ( csak ha az akkut direkte töltöttem egy kicsit)
(#) Gafly válasza Zsolt 73 hozzászólására (») Jan 3, 2021 /
 
Idézet:
„A műszaki részleteket nem ismerem, az nem publikus információ”

Igazad van.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2021
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Jan 3, 2021 / 3
 
Annyira szeretjük ezen a fórumon magyarul megvitatni a dolgokat. Csakis azért magyarul, hogy mind értsük.
Ehhez képest minden topic-ot agyonversz az anglomán sznobságoddal.
Ha netán csakis angolul találod meg, akkor fordítsd le. Ha nem tudod érthetően átadni, hát ne minket butázz le. Értem én, hogy
speak english Link
csakhát ez még metálnak is kevés...
(#) AZoli válasza Bakman hozzászólására (») Jan 3, 2021 /
 
Idézet:
„Egyébként ha így is van, nem különösebben érdekel, nincs takargatni valóm a hatóságok elöl. Ha ezzel több bűnözőt tudnak elkapni, akkor pedig hajrá!”

Nekem sincs takargatni valóm, de veszélyesnek tartom az ezzel való érvelést, és ellenzem ezen infrastruktúra kiépítését / felduzzasztását. Mivel ezek a közvetetten az állam által irányított és üzemeltetett rendszerek, így még ha egy adott pillanatban bízunk is az üzemeltetőben, hogy tényleg bűnüldözésre használja, ez nagyon könnyen és gyorsan fordulhat. Láttunk már pár ilyet a történelemben, hamar a kormányrúdhoz kerülhetnek olyanok, akik teljesen más érdekek mentén mozognak.
Túl éles fegyver ez szerintem... ma, az információ korában a legélesebb, veszélyesebb mint a nukleáris fegyver. A veszélyességére az is rátesz egy lapáttal, hogy tömegek nem tartják veszélyesnek.
(#) pucuka válasza Leraz hozzászólására (») Jan 3, 2021 /
 
??. Láttam már sok monitort (belülről is), de hogy visszafelé működött volna, olyat még nem. Egy vidikon, meg egy katódsugárcső hasonló felépítésű ugyan, de vannak jelentős eltérések.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2021
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem