Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » GSM lehallgatás
 
Témaindító: puzzafutár, idő: Jan 2, 2021
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 2
(#) szs válasza AZoli hozzászólására (») Jan 3, 2021 /
 
Az a veszélyes, hogy a bűnözők érveit visszhangozod...
Valójában nem az üzemeltető használja, csak átadhatja(!) a bűnüldöző szerveknek, ha azok bizonyítják a jogosultságot.
A rettegést meg azért nem kell forszírozni, mert igen: láttunk már olyant a történelemben, amikor a bűnözők ültek a nyakunkon, idegen érdekekkel megtámogatva. Ez ellen van az egész, éppen a mi étdekünkben. Veszélyes ez a bűnözőkre, valóban. Ha tömegekben is vannak a bűnözők, akkor is azok.
(#) AZoli válasza szs hozzászólására (») Jan 3, 2021 /
 
Idézet:
„Az a veszélyes, hogy a bűnözők érveit visszhangozod...”

Lehet, bár esküszöm saját gondolat, nem tudok róla hogy bűnözőkkel diskuráltam volna erről.
Az is lehet, hogy ez alapján szerinted már bűnöző vagyok, így meg is lenne a vélt indok a lehallgatásomra, ha megfelelő pozícióban lennél. Na ez a veszélyes...
Nem azt állítottam hogy nincs szükség rá, de nagyon vigyázni kell vele. És azzal a hozzáállással hogy "nem érdekel, nincs takargatni valóm" vágta közben eldobjuk a gyeplőt.
Csak ezt a hozzáállást próbáltam egy kicsit az egyensúly felé billenteni, lehet hogy túlzó volt azt írni hogy "ellenezem".
Az utolsó mondatodat nem értem, vagyis többféleképpen is érthetem.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2021
(#) Bakman válasza AZoli hozzászólására (») Jan 3, 2021 /
 
Idézet:
„ellenzem ezen infrastruktúra kiépítését / felduzzasztását”
Ahhoz el kell menni lakatlan területre ahol se kamera, se okostelefon, se számítógép, se felhasználó adatlap, se közösségi háló, se bankrendszer, se civilizáció.
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Jan 3, 2021 2 /
 
Idézet:
„Annyira szeretjük ezen a fórumon magyarul megvitatni a dolgokat. Csakis azért magyarul, hogy mind értsük.
Ehhez képest minden topic-ot agyonversz az anglomán sznobságoddal.”

Igazad van, tényleg rendszeresen szoktam mondani, hogy ebben a szakmában, aki nem tud kicsit sem angolul, az dögöljön meg.
(#) szs válasza AZoli hozzászólására (») Jan 3, 2021 /
 
Nem gondolom, hogy bűnöző lennél. Csak rávilágítottam, hogy a bűnözők érveit hoztad elő - mégha tiszta jóindulatból is. Elhiszem neked, hogy jóindulat vezérel. Csakhát... (mint mondtad is) láttunk már olyat a történelemben, amikor a szemét ült a nyakunkon, és csak azért, mert gyenge volt az, aki lefoghatta volna. Es pont ezekkel az érvekkel kábítottak. Ma is ezekkel az érvekkel próbálkoznak, ha hagyjuk, még győzhetnek is. Jobb megelőzni, mint tüzet oltani.
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Jan 3, 2021 / 4
 
Ez nem szakma. Ez hobbifórum. Ha ezt nem vagy képes érteni...
Te tényleg egy önimádó vagy.
Nem akarsz tudást átadni? Nem az a fórum célja? Dögöljúnk meg, ha nem imádjuk a földbedöngölésünk?
A múltkorában pityeregtél azon, hogy valaki magánban leszólt téged. Te naponta megtesheted velünk nyilvánosan?
Dögöljünk meg????
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2021
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Jan 3, 2021 / 1
 
Idézet:
„Te tényleg egy önimádó vagy.”

Igazad van.
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Jan 3, 2021 / 1
 
Annyira nagyon nincs kedvem ahhoz sem, hogy igazam legyen. Csak nem baj, ha helyén kezeljük, amit kell.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2021
(#) Gafly válasza Karcsi59 hozzászólására (») Jan 4, 2021 1 /
 
Neked igazad van.
(#) Gafly válasza Karcsi59 hozzászólására (») Jan 4, 2021 1 / 1
 
Ott tartottunk, hogy ez a topic a mobiltelefonok lehallgatásáról szólna. Ami állitólag titkos. De nem az, kaptatok egy csomó szabadon hozzáférhető linket (mert ugye ez is nyilt szabványon alapul). Csak sajnos angolul van, amit el kellene tudni olvasni...

Elektronikához kell az angol, legalább alapszinten.
Balaton mellett a pincérnek a német.
A patikusanak meg a latin.
(#) pucuka válasza Karcsi59 hozzászólására (») Jan 4, 2021 / 2
 
Azért a levegőből való lehallgatáshoz egy rádiótelefon test készülék édeskevés, ahogy mondanánk szükséges, de nem elégséges feltétel.
Ahhoz, hogy valakinek (egy meghatározott személynek) a telefonját a levegőből le lehessen hallgatni, ahhoz annak a közvetlen közelében kellene lenni. (kb. 500 - 1000 m) Az meg azért eléggé feltűnő, hogy állandóan a nyomában van egy elég nagy mérőkocsi.
Bázisállomást a levegőből lehallgatni lehet messzebbről is, de az pedig tűt a szalmakazalban -hoz hasonló keresés. A vevőállmás moduláció, dekódoláson túl igencsak jelentős informatikai hátteret igényel, a delikvens azonosításához. Bármelyik bázisállomáson egyidejűleg több, többszáz beszélgetés, adatátvitel folyik. Találd meg azt, amit szeretnél. Természetesen léteznek ilyen berendezések, de ezek azért semmiképp hobbi kategória, a beszerzése bármelyik állam háztartásában jelentős tétel.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2021
(#) Inhouse válasza Karcsi59 hozzászólására (») Jan 4, 2021 /
 
Kicsit elragadtattad magad, higgadj le és gondold át ezt újra! Most valamiért elég egyoldalúan (nagyon negatívan) állsz a dolgokhoz és hiába neked lesz igazad a retorzióval kapcsolatban, jogosan fognak elnémítani. Ez így sima személyeskedés. Az általad szidott emberek hasznosságát figyelmen kívül hagyva sem kívánatos amit csinálsz.
(#) pucuka válasza Karcsi59 hozzászólására (») Jan 4, 2021 / 1
 
Idézet:
„Amennyiben dolgoztál a felsorolt eszközökkel, akkor tudhatnád, hogy mi is a CMU.
Ha szerinted csak teszt készülék, akkor kicsit elszállt feletted az idő.”

Köszönöm megtisztelő figyelmed, meg a VIP minősítést.
Ha talán eddig nem derült volna ki, ez tanult (nem középiskolás szinten), és gyakorolt szakmám, és már ugyan nem aktívan, de figyelemmel kísérem szakmám fejlődését egy tudományos egyesület tagjaként, de személyes kapcsolataimon keresztül is.
És igen, pontosan ismerem, használtam is az említett berendezést is ugyan csak bemutató alkalmával, bár ténylegesen csak az elődeivel volt szerencsém dolgozni, sőt az egyik első kompakt mérőhely kialakításában is részt vettem, az elkészült prototípus tesztelésében, és gyakorlati használatában.
De Te bizonnyal jobban tudod.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2021
(#) szs válasza pucuka hozzászólására (») Jan 4, 2021 /
 
Igen, erről beszéltünk, amikor azt mondtuk, hogy nem olyan egyszerű ezt a lehallgatást véghezvinni, elég nagy felkészültséget igényel még a jogosultnak is -bár a jogosult felé az üzemeltető köteles is bizgosítani a feltételeket.
Én mindenképp örülök, hogy elmondtad.
(#) Moderátor hozzászólása Jan 4, 2021
 
Karcsi59 felénk eljuttatott jelzése alapján e-mail fiókjához jogosulatlan hozzáférés történt, ezt követően pedig a Hobbielektronika.hu fiókjához is. Karcsi59 utoljára novemberben volt aktív a fórumon.

Az elmúlt pár órában született hozzászólásait eltávolítottuk, rosszakarójának fiókját aki pedig a HE fórumon is tag felfüggesztettük.

Karcsi59 fiókját az újra hitelesítésig biztonsági okokból szintén felfüggesztettük.
(#) Gafly hozzászólása Jan 4, 2021 /
 
Tényleg fel lett függesztve.
Én igazán törölném az elmúlt időben történt "lehallgatásos hozzászólásokat" is, mert ugye csak a rádióamatőrök szivatása miatt volt az egész.
(#) bbb hozzászólása Jan 4, 2021 / 1
 
A témába illő videó, akit érdekel, érdemes végignézni (persze angol).
Bővebben: Link
(#) pzso1 válasza pucuka hozzászólására (») Jan 14, 2021 /
 
A vasuti sinekre szenat tettek a gazdaemberek,hogy egyen az a NAGY allat ami birja huzni azt a sok szekeret. (szekelyfoldon tortent,amikor megepult a vasut)
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem