Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3558 / 3950
(#) Rosszmáj hozzászólása Jan 8, 2021 /
 
Van két multiméterem meg egy voltmérőm, ami ugyanazt a feszültséget 9,2/9,5/9,8 voltnak mutatja. Tudtok valami faék egyszerűségű referenciaforrást, hogy legalább megtudjam, melyik kettővel hajigálhatom a macskát? Néztem a 78xx feszstab IC-ket, de kb. ennyire pontosak.
(#) granpa válasza Rosszmáj hozzászólására (») Jan 8, 2021 / 1
 
Pl. 431-es referenciával, az elég pontos. Van sok kapcsolás hozzá, hogy magasabb feszültségeken is összehasonlíthasd a "macskadobálókat". Macskát pedig nem dobálunk!
(#) Rosszmáj válasza granpa hozzászólására (») Jan 8, 2021 /
 
Siccelni ér? (Jó, egyébként sem dobálok macskát, de mikortól már csak bennlakó macskáink voltak, visszatértek a madarak a kertbe. De mióta a szomszéd macskák nálunk bandáznak, a madarak megint hanyagolnak.)

Kösz, megnézem a bejáratott boltomban, van-e nekik.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2021
(#) granpa válasza Rosszmáj hozzászólására (») Jan 8, 2021 / 1
 
Szomszéd macska nem macska.
(#) Firefighter1 hozzászólása Jan 8, 2021 /
 
Sziasztok.. ez nem is elektronikai inkább taktikai/technikai kérdés lesz.
Valahogy ki kellene vinnem a balkonra 230v 6A.
Ami a baj, hogy fuúrni nem tudok, egyrészt mert önkormànyzati lakás... Màsrészt mert nincs "szabad falfelület"
A balkon fal akkora mint a balkonajtó...
Az pedig a jófajta műanyag tokos, igaz az egyik szàrnya mindig fixen reteszelve zárva van.
Amit kérdeznék hogy mint pl a "lapos antennakábel" ami direkt ablakokhoz van.... Valami hasonló megoldàssal ki tudok vinni àramot?

Vagy több szàl szigetelt vékony ér, ajtó elött-utàn közösítve...
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2021
(#) kendre256 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 8, 2021 /
 
A műanyag tokos ajtó pontosan akkora méretű, mint a falnyílás? Ha nem pont akkora, akkor azt úgy szokták beépíteni, hogy az ajtótok és a fal közötti hézagot purhabbal töltik ki, és egy műanyag lemezzel leragasztják. Ha van ilyen, én ezt szoktam átfúrni, így nem sérül az ajtótok (és nem lesz tele kondenzvízzel). Ha nagyon pontos méretű az ajtótok, vagy pereme van a falnak (nem azonos a falnyílás mérete belül és kívül), akkor ez sajnos nem kivitelezhető...
(#) nedudgi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
Küszöb nincs? Valamelyik sarkánál lehet illesztés, ami felhasználható.
(#) pipi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 9, 2021 / 1
 
Hali!
230-at és súrlódó felületek, csukódó felületek között semmilyen szín alatt nem vinnék.
Szerintem nincs más választásod mint valamit megfúrni, vagy valamelyik sarkot megreszelni, hogy a kábelt semmilyen körülmények között, semmilyen mechanikai behatás ne érje
(#) Ódenka válasza kendre256 hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
Amennyiben van olyan ügyes a Kolléga, hogy elkezd lapozni a linken, van ott az is.
De igaz, nem 16 oldal varisztor, csak 15.5.
Végül is igaz, meg kell nézni itthon és ha mindenképpen kell, mert nincs, jöhet a külhoni.
(#) bisa44 válasza Rosszmáj hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Kedves Hozzáértők!

Vakon kicseréltem a két kék kondit, a zöld tubusos kondit és a TRIAK-ot is. A helyzet változatlan, mit cseréljek ezután? kezdek aggódni, hogy egy filléres alkatrész miatt ki kelljen dobni egy amúgy nagyon jó porszívót! Ez nekem a teljes környezetszennyezés kategória lenne és nagyon kérlek titeket, hogy segítsetek Köszönöm előre is!
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2021

philips.jpg
    
(#) Kolti0 hozzászólása Jan 10, 2021 /
 
Sziasztok. Ez a táp megfelelő lehet-e 12V. 2A Ip kamera táp helyére?
(#) llaci56 válasza Kolti0 hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Valószínű, hogy nem. Az adatlap szerint csak 1,5 A -t tud.
(#) szs válasza Kolti0 hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Ha valahol eddig 2A-es táp volt, akkor honnan tudhatnánk innen, hogy elég lesz-e ezután 1,5A-es? Ezt neked kell kikisérletezned.
Lehet, hogy elég lesz, de én nem lehetek benne biztos.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2021
(#) Rosszmáj válasza bisa44 hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
1. A kapcsoló jó? És ha jó, hány ampert bír?
2. Szoktad használni a fordulatszámszabályzót?
3. Többet nem segítek
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2021
(#) Ip-se hozzászólása Jan 10, 2021 /
 
Üdv!
Robogóra akarok, feszültségmérőt szerelni
http://vso-market.hu/spd/FSZ-S-0-30V-ZL/Digitalis-feszultsegmero-voltmero-DC-0-30V-Zold
Ötleteket várok hogy rakjak valamit a műszer elébe, kondi, vagy valami rajz is jól jönne.
Múltkor a kapcsolt feszültségre és a negatív szálra kötöttem a mérőt, igaz akksi akkor nem volt a motorban, de a műszer tönkrement, amikor beinditottam a motort, lehet hogy csak azért mert nem volt benne akkumulátor? Sima multimeterrel mérek töltést az aksinál járó motornál, akkor ugrál az érték össze vissza, gondolom nincs benne zavarszűrős gyertyapipa.
https://youtu.be/TsMEf6pSAKM
(#) Bakman válasza Ip-se hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Azért ugrál össze-vissza az érték, mert nincs benne akkumulátor. Az kiegyenlíti ezeket a nagy ugrálásokat.
(#) janigel válasza Ip-se hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Szia!
Miért nem használod a LINK gombot a hozzászólásnál ?
Például így.
Ez még olcsóbb is.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2021

DSCF-72.JPG
    
(#) Kolti0 válasza szs hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Miből derül ki ha nem elég hozzá? Milyen következménye lehet? Gyengébb működés, vagy esetleg kigyullad a táp vagy a kamera?
(#) Peter65 válasza bisa44 hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Szia!
További ötlet, amit "vakon" cserélhetsz, az IC meletti kék színű háromlábú rezonátor. Ez is viszonylag sérülékeny alkatrész.
Azonban ezen a ponton már jó lenne mérni, leellenőrizni, hogy az IC tápja rendben van-e.
Ha jól látom Vecsésen laksz. Ha belefér neked, hogy Dunaharasztiba áthozod, akkor szívesen ránézek. Ha érdekes lehet, írj magánban.
(#) Ip-se válasza Bakman hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Akkumulátorral szoktam mérni, hogy mekkora a töltés, járó motornál, nem lehet leolvasni, mert zavarja a multimétert, gondolom mert nem zavarszűrős gyertyapipa és a gyertya sem.
Amikor tönkre ment ez a kis feszültségmérő, amit bele szeretnék építeni, akkor nem volt benne akkumulátor. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2021
(#) Bakman válasza Ip-se hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Én első lépésként egy ilyet próbálnék, lásd melléklet.
(#) Ip-se válasza Bakman hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Bővebben: műszer
Ilyenről lenne szó, lehet kettő és három vezetékről működtetni, melyikre kellene az kötni a táp vezetékre gondoltam?
A rajzon nem nagyon megyek el, túl amatőr vagyok.
A kapcsolt vezetékre és egy test vezetékre akarom kötni a műszerfal csatlakozó, fekete és zöld.
(#) Bakman válasza Ip-se hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Két vezetékes üzemmódban használd. A kapcsolási rajz bal oldala a bemenet, a jobb oldala a kimenet. Az mindegy, hogy melyik ág a pozitív.
(#) szs válasza Kolti0 hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Sok következménye lehet, de a kikísérletezésnek nem a következmények szemlélgetése a módja.
Attól függetlenül, hogy semmit nem tudunk a kamerádról, a módja egy ilyesminek az, hogy megméred a kamerád áramfelvételét, alapállapotában, és teljes terhelésen is, aztán döntesz, hogy elég lesz vagy sem ez a táp.
Én egy ilyen próbára egy 12V-os akkut használnék, és ha biztosra meggyőztem magam, hogy 1,5A-nél nagyobb áramfelvétel nincs, sőt, ennél általában folyamatosan kisebb van, akkor mehet erről a tápról

Mégy akkuból sem biztos, hogy a frissen feltöltöttet használnám, csakis akkor, ha amúgy is akkuról (is) működtetett ez a dolog. Ha viszont a 12V az előírás, akkor egyrégebben töltött, max 12,6V akkut vennék elő.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2021
(#) Ip-se válasza Bakman hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Két kondenzátor között mi az a jel, vezeték vagy tekercs, nem fogja módosítani a mért értéket? Bővebben: videó
Egyébként itt egy videó amin nem változtatnak semmit, mégis üzemel, bár én a műszerfalba akarom tenni folyamatos működésre, nem tudom bírja e?
(#) Ip-se válasza Ip-se hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Piros téglalappal jelöltem, hogy hová akarom csatlakoztatni az eszközt, valami biztosítékra is gondoltam hogy ne menjen tönkre, mekkora biztosíték kellene elébe?
(#) Bakman válasza Ip-se hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Az egy zavarszűrő tekercs, pl. ilyesmi: Bővebben: Link. Annyit nem fog változtatni a mérési eredményen, hogy azt ez a ki sműszer érzékelni tudja. Bírnia kell a folyamatos üzemet. 1 A-es biztosíték bőven elég.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2021
(#) Rosszmáj válasza Ip-se hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Ezeken a színes drótokon nem igazodok el. Keress egy olyan pontot, ami csak járó motornál kap feszültséget, az lesz a műszerke pozitívja. 30 voltos a műszer, az akku miatt nem fog túlfeszt kapni, remélhetőleg csak tovább bírja az elődjénél.
(#) bisa44 válasza Rosszmáj hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Kapcsoló jó. Leteszteltem. Hogy hány ampert bír? Fogalmam nincs, feltételezem annyit, amennyire szükség van. Fordulatszám szabályzót szoktam használni, de nem túl gyakran. Akkor ezek szerint nincs más ötlet, amit kicserélhetnék? Ellenállások nem mennek tönkre gondolom. Ic van még, meg pici kondik és diódák.
(#) Ip-se válasza Rosszmáj hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Úgy kötöttem be, ha gyújtáson van akkor kapja az akkuról a fesztséget, egyébként nekem mondtak olyat is hogy kössek rá párhuzamosan 1uf 50 v folia kondenzátort, még nem próbáltam ki.
Mekkora és milyen kondi kellene a rajzszerint?
Következő: »»   3558 / 3950
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem