Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3561 / 3946
(#) Ip-se válasza ujfalusi hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Nem kékhalál , mert nem ír ki semmit, csak simán újraindul, mint resetkor.
(#) ujfalusi válasza Ip-se hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Attol még lehet virus.
(#) Ip-se válasza ujfalusi hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Lehetetlen, mert volt újratelepítve, alaplapon nem látok púpos kondit, egy régebbi lapon voltak ilyen gondok a kondi miatt.
(#) ujfalusi válasza Ip-se hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Én a saját tapasztalatomat írtam meg. De van számitógép mia hiba topik. Gondolom oda kellene a kérdésedet feltenni.
(#) proli007 válasza abszoluthobbi hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Hello! Mielőtt még nagyon bele lendülnél..
Ez a kapcsolás sosem fog 0..35V-ig szabályozni, meg 3A-t sem leadni. Számtalan hiba van benne. Javaslom hogy menj át a labortáp topikba és ott keress kapcsolást amiben LM732 van, ha azzal szeretnéd megoldani meg..
(#) bubuszoft hozzászólása Jan 15, 2021 /
 
Sziasztok
Egy kicsit elakadtam, adott egy R C kör a bemeneten 1.1Volt csúcs, és 300mvolt alsó feszültség van. A jelalak pozitív négyszög. A kérdés, mekkora lessz a kimeneten az alsó és felső érték, ha az elenállás 1Mohm a kondi 4.7µF a freki 1Khz

VEJW.png
    
(#) abszoluthobbi válasza proli007 hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Köszönöm a gyors reagálást.
Akkor ezek szerint ez az ötlet kuka.
A 24volt nem volt kritikus feszültség.
Nekem az 1A bőven elég lett volna a célra.
Főleg azért volt szimpatikus a terv mert volt nyák rajza,az LM723 as ból van 15 darabom.
(#) morgo válasza Ip-se hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Nincs beragadva a reset gomb? Én már jártam így.
(#) rettung hozzászólása Jan 15, 2021 /
 
Sziasztok! Most tanulok villanyszerelést-elektrotechnikát. Volna egy kérdésem.....Adott a váltakozófeszültség, egy fázis sinus hullám......
Ha ezt egy forgó tekercs állítja előt, akkor a sinus koordináta vízszintes vonala mondjuk a generator fém teste(GND), és az egyik tekercs, maga a sinus hullám? Ha három fázisú akkor három tekercs van a generátorban? A mért, vagy rajzolt sinus görbe miért állandó frekvenciájú, és amplitudójú, a mondjuk ez egy vizierömű, ahol a fordulatszám változhat? Vagy a mindig felrajzolt görbe csak egy "ideális" állapotot mutat be?
Köszönöm!
(#) Bakman válasza rettung hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Azért állandó amplitúdójú és frekvenciájú, mert a generátoroknál a terhelés függvényében változtatják az azt meghajtó erőt, pl a víz mennyiséget, is. Gyakorlatban nem tökéletesen állandó a frekvencia és az amplitúdó mert vannak veszteségek, a rendszer sem nulla idő alatt reagál a változásokra de ez a gyakorlatban nem okoz gondot. Ahol probléma lenne, ott "házon belül" állítanak elő olyan jelet, amilyenre szükség van.
(#) rettung válasza Bakman hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Értem! Tehát akkor jól mondtam, hogy három tekercs esetén fárom fázis állítódik elő? Egyéb okok miatt..............
És a akkor a tekercselésen múlik, hogy egy motort AC, vagy DC?
(#) Ip-se válasza morgo hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Hacsak időnként nem érintkezik magától, gondoltam már én is hasonlóra.
(#) Bakman válasza rettung hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Ettől összetetteb a dolog, nem lehet pár mondatban leírni. E-gyszerűbb, ha a keresőbe beírod: villamos motor működési elve. Az alaptétel a mágneses mezők kölcsönhatása, minden más ezután jön.
(#) rettung válasza Bakman hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
ok! MEGNÉZEM! KÖSZÖNÖM!
(#) jani1987 hozzászólása Jan 15, 2021 /
 
Szerintetek milyen táp kell ennek a 42 lednek? Asztali lámpa volt de a panelja elfüstölt. 2db D965 tranzisztort tartalmazott, egy direkt 230V - os egyenirányítást és pár ellenállást meg egy szabályozó potit. Nekem úgy tűnik párhuzamosan vannak kötve.
(#) nedudgi válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Pontosabban sorba vannak kötve.
(#) pipi válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Bárhogy lehet kötve... ki kell csipogni hány van sorban/párhuzamosan.
A soros ledek számát kb 3V-al szorozva lehet (soros ellenálláson keresztül) valamilyen tápról próbálkozva.
Van 160 ledes "fénycsövem" 16 led sorba, és ebből 10 csoport párhuzamosan... 700mA 47-52V-ot mond a katalógus... és 230V-os(persze az előtétjével...)

ps: bocs a második képet nem néztem, aszerint talán sorban van, már amennyi látszik
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2021
(#) Bakman válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 15, 2021 / 1
 
Nekem úgy tűnik, az összes LED kiégett, szó szerint. Nem szabadna feketének lennie a középső részeknek.
(#) Bakman válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 15, 2021 / 2
 
Párhuzamos lesz az. A második képet átvilágítja, minden LED alsó lába jobbra, felső lába balra van kötve. Kicsit trükkös, mert a világos rész az a rész, ahol nincs réz.
(#) janigel válasza Bakman hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Ebben igazad van, és valóban minden led kiégett.
Csak a párhuzamos kötésnél éghet egyszerre ki mindegyik.
(#) jani1987 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Akkor kidobom. A főnökömé volt és ha van mit javítani akkor megcsinálom neki. Volt ahol csak egy biztosíték ment el de itt 3 dolog volt benne a trafóval együtt. Ez viszont amblok kuka volt.
(#) nedudgi válasza Bakman hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
Feltettem a szemüvegem, és tényleg!
(#) Sanyesz5 hozzászólása Jan 16, 2021 /
 
Üdv!

TP4056 modullal kapcsolatban lenne egy kérdésem,

Bővebben: Link

Bele terveztem egy áramkörbe, li-ion akkut szépen tölti, kapott egy kapcsolót az out+ lábára. Viszont nem akar bekapcsolni, kapcsolom villan egyet az áramkor, lakozik benne egy stm32, ha kiveszem az stm32-t, és úgy dugom rá az akkut, mikrovezérlő visszatesz megy szépen, viszont ha itt ki be kapcsolok megint nem indul el, van valakinek ötlet? Eddig nem használtam még ezt a töltésvezérlőt
(#) Bakman válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
Kapcsolási rajz/vázlat nélkül csak nagyon halványan lehet tippelni. Lehet, hogy valami rövid ideig (jellemzően nagyob bkondenzátor) terheli a modult, az meg azt hiszi, zárlat van a rendszerben és kikapcsolja magát.
(#) jani1987 hozzászólása Jan 16, 2021 /
 
Hogyan mérnétek meg egy kondenzátor kapacitását erre a célra épített bolti műszer nélkül? A telefonra letöltött frekvencia generátort akartam valahogy beilleszteni a rendszerbe.
(#) Sanyesz5 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
Szia, ezt volt a gond, volt egy 1000µF kondi ami sok volt neki induláskor
(#) Bakman válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 16, 2021 / 1
 
Számolható a dolog. Egy ismert forrásfeszültséggel és azzal sorba kötött ellenállással elkezded tölteni, miközben méred az időt. Az adatokat beilleszted a számolóba és megkapod a kapacitást.

Bővebben: Link
(#) jani1987 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
Az első gondolatom az volt, hogy ha a kondenzátornak az ellenállása frekvencia függő akkor egy 1kHz-es egyen négyszög jelet engedek rá és U/I alapon számolnám. Járható az elképzelés? Főleg, hogy a műszerek méréshatára limitált.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2021
(#) Jonni válasza Ip-se hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
De lehetséges ha nem eredeti windows-t és kódokat használsz. Akárhányszor újrahúzod tört rendszerrel és kóddal annyiszor újrafertözödsz. (amúgy az újraindulás lehet egy alkatrész túlmelegedése miatt is)
(#) Rosszmáj válasza Bakman hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
Kösz a linket..
Következő: »»   3561 / 3946
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem