Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3562 / 3944
(#) Ip-se válasza Jonni hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
Kivételesen eredeti Windows van rajta, nehéz rájönni hol a hiba, van hogy egésznap nem csinálja, szerintem valami érintkezés gond van.
(#) gg630504 válasza bubuszoft hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
0,7 -+ 21,2765957246e-06 volt.
(#) Sanyesz5 hozzászólása Jan 16, 2021 /
 
Akkor újra

Megint a tp4056-al van gond, kivettem a rajzon alul lévő kondit azóta megy, most néha 10-nől 1x nem indul olyankor akkut le kell húzni visszatenni és megy. Tudom hogy nem a tervezés csúcsa a rajz, van tipp miért tilt le?

kerdes.jpg
    
(#) Bakman válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
A 3.3 V honnan jön? Lehetséges, hogy a DC/DC konverter rántja meg a tápfeszültséget bekapcsoláskor, szokásuk.
(#) Sanyesz5 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
A 3.3 voltot az esp saját stabilizátora állítja elő
(#) Sanyesz5 válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
Cseréltem modult ez valamivel jobb, 50-ből 1x nem indul olyankor töltőre dugom egy pillanatra utána megy
(#) Bakman válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
Így próbáld meg, lásd melléklet. Az 100 µF-os kondi kerüljön át a kapcsoló elé, a C1 helyére pedig rakj 10 µF és 100 nF párost.

DC-DC-Bat.jpg
    
(#) Sanyesz5 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
Köszi, a c1 jelenleg nincs bent, így indul attól tartok hogy ha oda teszek egy kondit indulásnál ugyanúgy egy pillanatra rövidzár ugye megint nem fog menni, kezdem unni ezt az okos modult

Most nézem jobban a kondi után legyen a kapcsoló ez így ok, a kondi ha folyamatosan kapja a tápfeszt kikapcsolt állapotban nem meríti vajon le az akkut?
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2021
(#) Bakman válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
Valamennyi szivárgó árammal kell számolni, ez a kondenzátor minőségétől függ. Próbálgasd a kondenzátorokat, a lehető legkisebb legyen benne. Ha üzembiztosan elindul pl. 470 µF-dal, akkor ne tegyél bele nagyobbat.

A szivárgó áram mértéke elsősorban attól függ, mekkora feszültséget kapcsolsz rá, illetve mennyire közelíted meg a rákapcsolható feszültséget. Pl. a 100 V-os kondenzátor 5 V hatására kevésbé szivárog mint a 10 V-os, cserébe jóval nagyobb méretű. Ilyen helyeken érdemes feszültségre túlméretezni a kondenzátorokat és lehetőleg nem elektrolit fegyverzetűt használni. Ha van hely bőven, akkor mehet bele akár több tantál kondenzátor is párhuzamosan.
(#) Sanyesz5 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
A tantál jó ötlet illetve hogy csökkentsem kicsit az értékét, jelenleg mivel nem volt más 1000µF 50 voltos van benne, a wifi miatt nem árt na meg a szűrés miatt.
(#) Bakman válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
A DC/DC konverter előtti kondenzátor azért kell, hogy induláskor kicsit tehermentesítse az akkutöltőt, semmilyen szűrést nem végez.

Szűrőkondenzátort a DC/DC konverter kimenetére kell tenni.
(#) Sanyesz5 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
Azon is agyaltam most nem lehet hogy a kapcsolom "pereg"? Van hogy 50x ki be semmi, teljesen mindegy hogy sokat állt, mennyire sültek ki a kondik, van hogy letilt.


Bővebben: Link

Ezt raktam bele, a nagy testvére szereti csinálni a labortápomban
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2021
(#) Bakman válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
Lehetséges, hogy az a baj. Az ilyen billenő kapcsolók peregnek a legjobban.
(#) Sanyesz5 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
Na majd holnap szkóppal ránézek, van rá orvosság vagy kapcsoló csere csak?
(#) david10 hozzászólása Jan 16, 2021 /
 
Sziasztok,
Az alábbi kapcsolásban kilehet cseréli az INA105-öt UA741-re? Ha UA741-re nem lehet akkor milyen egyéb műveleti erősítőre lehetne?
A kapcsolás elméletileg a 100 ohmos ellenálláson átfolyó 4-20mA tartományt kellene 0-5V-os jellé átalakítsa. A másik kérdésem meg az lenne hogy nem túl egyszerű ez a rajz ahhoz hogy működőképes legyen?
A választ előre is köszönöm.

opamp.png
    
(#) Sanyesz5 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
Megnéztem az ominózus kapcsolót....
(#) mecsei laszlo hozzászólása Jan 16, 2021 /
 
? Lehetséges az hogy egy laptopot üzemeltesek,egy sima egyenirányitot pufferelt transzformátoral.Válaszokat előre is köszönöm.
(#) szs válasza mecsei laszlo hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
Miért ne lehetne?
Sokan dolgoztatják a laptopot külső tápról, sokszor már meg sincs a rég halott akku. Bár ezek a tápok nem trafósok, de semmi nem tiltja, hogy a külső tápban trafó legyen.
Csak akkora feszültséget kell előállítani ezzel a trafós, egyenirányítós, pufferes táppal is, amennyi az eredeti táp feszültsége volt és emellett akkora teljesítményű is legyen.
(#) nedudgi válasza mecsei laszlo hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
Elméletileg lehetséges. Én trafó helyett egy laptoptápot szállítanék.
(#) mecsei laszlo hozzászólása Jan 17, 2021 /
 
köszi a válasz .hozzá teszem azért akarom igy uzemeltetni mert be akarom épiteni, magába az alaplapot egy erösitöbe, plusz kap egy 7col érintöpanelos monitort.semilyen kapcsoló üzemü tápot nem akarok bele rakni.
(#) nedudgi válasza mecsei laszlo hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Elromlott a [Shift] gombod?
(#) mecsei laszlo hozzászólása Jan 17, 2021 /
 
Nem rossz,csak új a billentyüzet és szokatlan
(#) proli007 válasza david10 hozzászólására (») Jan 17, 2021 / 2
 
Hello!
Ez a kapcsolás maximum 0..20mA-t alakít át 0..2V feszültségre. Mert erősítése az INA-nak egyszeres, a 4mA kivonása pedig nincs megoldva. A két IC között akkora a különbség, mint amit az ára között van.
De minden megoldás megfelelőségét a pontossági igény ás a szükséges paraméterek befolyásolják.
Valamint el kell dönteni, hogy az áramfigyelő sönt ellenállás negatív pontja testelhető-e vagy sem. Mert az INA esetében a két bemeneti pont potenciálja "földfüggetlen", természetesen csak az áramkör CMRR tartományán belül.
(#) david10 válasza proli007 hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Köszönöm a válaszodat.
A leírásod alapján nem spórolok az olcsóbb műveleti erősítővel, az INA105-öt teszem bele.
További szép napot.
(#) wbt hozzászólása Jan 17, 2021 /
 
Sziasztok! Multiméteren a bekarikázott funkció milyen célt szolgál? A leírásban szó sincs róla

miez.jpg
    
(#) Gafly válasza wbt hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Hát ha az RTFM sem emliti, akkor passz.
Ámbár turkálhatsz tovább a neten, illetve nekem az ugrott be, hogy esetleg áram mérése külső sönttel, négy vezetékes csatlakozással (és 1.5V felett károsodhat).
De nem értek hozzá.
PS: Ha igazam van, akkor ebből kettő van a multiméteren, de a paramétereit tekintve, lásd fentebb.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2021
(#) bbalazs_ válasza wbt hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Szerintem másfél Volt feletti feszültségnél hangjelzést ad (logikai szint).
De próbáld ki egyszerűen.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2021
(#) Jonni válasza Ip-se hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Esetleg ha poros akkor érdemes (óvatosan) kifujatni kompresszorral , átnézni a csatlakozásokat (pl bekapcs gomb stb).
(#) kendre256 válasza wbt hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
1,5V-os elem teszternek gyanítom:
Amazon leírásában:
Idézet:
„mA-||-1.5V power measurement: need to receive (mA) socket measurement”

Aliexpress leírásában szó szerint ugyanez szerepel.
Itt egy kínai oldal, amiből nem értek semmit, de az egyik képen látszik, hogy hova kell csatlakoztatni a 1,5V-os elem teszteléshez a vezetékeket.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2021
(#) Gafly válasza kendre256 hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Ez lett volna a "B" terv, de mivel ugye gondolom ez nincsen mellékelve:
Idézet:
„need to receive (mA) socket measurement”
ezért arra a "39"-re tudok görcsöt kötni.

elemteszt.PNG
    
Következő: »»   3562 / 3944
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem