Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3560 / 3950
(#) vladcepes válasza Epu2 hozzászólására (») Jan 12, 2021 /
 
Ilyen kis dobozról beszélsz? Néztem azóta egy csomó videót,mutatják hogy külsőleg áramot kell adni neki. Van nekünk is egy ilyen,kipróbálom.
(#) Epu2 válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 12, 2021 /
 
Nem doboz. E két különböző dugó-aljzat egymásnak háttal fordítva.
(#) fifadani hozzászólása Jan 13, 2021 / 1
 
Sziasztok!
Füstgáz elszívó motorról szeretnék tőletek kérdezni.
Ennek a villanymotornak mi a működési elve?
Segédfázisos aszinkron motorról van szó?
Két vezetéket kell bekötni rá, de a segédfázishoz nem kondenzátor kellene?

Köszönettel,
Dani.

motor.jpg
    
(#) Gafly válasza fifadani hozzászólására (») Jan 13, 2021 /
 
Nem kell hozzá kondenzátor/segédtekercs, a mezőtorzitást/fázisforgatást rövidrezárt menettel hozzák létre.
Ami jól látható is.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2021
(#) Bakman válasza fifadani hozzászólására (») Jan 13, 2021 /
 
A "segédfázist" egy rövidrezárt tekercs biztosítja az állórészen, ez látható a vasmag közelebbi oldalán. Olcsó, egyszerű, cserébe nem túl jó a hatásfoka.
(#) proli007 válasza fifadani hozzászólására (») Jan 13, 2021 / 1
 
Hello! Itt megtalálod, az 53. oldalon az "Árnyékolt vagy hasított pólusú motorok:" címszó alatt. (És a további kérdéseidre is az egyszerű választ..)
(#) pucuka válasza Bakman hozzászólására (») Jan 13, 2021 /
 
Semmi segédfázis, mezőtorzítás van. Szinkron motorok indításánál is használatos.
(#) Bakman válasza pucuka hozzászólására (») Jan 13, 2021 /
 
Nem véletlen van idézőjelben a segédfázis. A leírást pedig proli007 linkelte.
(#) pucuka válasza Bakman hozzászólására (») Jan 13, 2021 /
 
Meg sem kéne említeni a segédfázis szót, mert szó sincs róla, még valaki összekapcsolja a fogalmakat.
A segédfázis egy külön tekercs, fizikailag is elforgatva a főfázis tekercsétől bizonyos szöggel.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2021
(#) fifadani válasza proli007 hozzászólására (») Jan 13, 2021 /
 
Köszönöm szépen!
(#) aramis hozzászólása Jan 13, 2021 /
 
SZIASZTOK. tudna valaki tippet adni. egy display eddig szépen világitott világos kék szinben , most eeltünt a grafikát lehet olvasni . Mi hajtja ezeknél a háttér világitást?
(#) pipi válasza aramis hozzászólására (») Jan 13, 2021 /
 
Valószínűleg kék led van benne, a kijelző panelján vissza tudod követni melyik csatlakozóra megy,
a vezérlőpanelen tranzisztorral szokták kapcsolni, vagy ellenálláson keresztül direktben a táp-ra.
A kijelző adatlapja is segíthet...
(#) foadmiralis hozzászólása Jan 14, 2021 /
 
Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni. Hogyan lehetséges hogy egy karácsonyfa vezeti az áramot? A karácsonyfán van két régi hagyományos égősor és 2 új ledes. Van egy áramforrás érzékelőm, amely érintésre jelzi, hogy az adott tárgyban van-e áram. A karácsonyfa bármely ágához történő érintéskor áramot jelez. Még a karácsonyfa talpa is. Nincs jel zárlatra... Mi lehet a titok nyitja?
(#) antiktelefon válasza foadmiralis hozzászólására (») Jan 14, 2021 4 /
 
Hirtelen éjjel ilyen kérdésed van új profillal... Egészen biztosan a kapacitív csatolás érdekel téged és a fák vezetőképessége, illetve az ilyen műszerek működése?
Véletlenül sem 5G meg agykontroll és minden troll összeesküvéselméletet akarsz kihozni a témából...
Akit tényleg érdekel, itt megtalálja a választ, és még szórakoztató is.
Angolul, de van felirat.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2021
(#) aramis válasza pipi hozzászólására (») Jan 14, 2021 /
 
Egy 3.3 ohm elleállás van csak a közelében és egy 22uf 16V kondi. Olyan sürü a hely, nem tudom hogy mérhetném meg.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) Jonni válasza aramis hozzászólására (») Jan 14, 2021 /
 
Szia. Nem írtál tipust de álltalába az utolsó 2 kontakt (15-16) szokott lenni a háttérvilágítás tápja. (már ha egy mezei 16x2 lcd-ről beszélünk). 5V-ot szoktak neki adni vagy ha szabályozva van a fényerő akkor lehetséges, hogy kevesebbet mér az ember
(#) foadmiralis válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 14, 2021 1 / 1
 
Jó tudni, hogy valaki ráér ilyen teljesen felesleges "válaszokat" írogatni. Végül is erre is szükség van ebben az országban, csak nem tudjuk, hogy minek...
(#) aramis válasza Jonni hozzászólására (») Jan 14, 2021 /
 
igen a 15.16 a kontakt a led jó lemértem de a z elleállás értéke 0,5 .lehet hogy ez már nem elég?
(#) Jonni válasza aramis hozzászólására (») Jan 14, 2021 /
 
A 15-16 on kap valami feszültséget? Kb 3,5 töl 5v ig kéne ott valami legyen. Ha a gyári ellenállást nem cserélted ki akkor az elvileg jó kell legyen. Az ellenállás nem szokot tönkre menni (csak ritka esetbe). Ha ellenállást mérsz és az be van forrasztva egy áramkörbe akkor lehet hogy mást is belemérsz. Ezért inkább le kell olvasni az értékét. Ha smd arra van táblázat. A kicsi értékűeket inkább söntölni szokták használni (a led előtétellenállás inkább 220 és 330 ohm közötti szokott lenni)
(#) kaposznyak hozzászólása Jan 14, 2021 /
 
Sziasztok.

2V-os mini napelemet vennék.

Jól látom, hogy csak a Conrad forgalmaz itthon ilyesmit? Vagy van olcsóbb forrás idehaza? Nem akarom Ebay-ről rendelni...

Kösz!
(#) Patópali válasza foadmiralis hozzászólására (») Jan 14, 2021 /
 
Szia!
A kütyüd nem műszer! Ez egy kapacitív érzékelő ami kijelzi a környezetében jelenlévő elektromágneses jelet.
Dobd el és aludj jól!
Üdv.
(#) Patópali válasza foadmiralis hozzászólására (») Jan 14, 2021 /
 
Szia!
Ha új és kezdő is a delikvens , ebben a fórumban illene válaszolni, segíteni a kérdezőnek.
Azért van ez az oldal.
Természetesen csak annak aki olvassa, ráér válaszolni és akar is a tudása, tapasztalata szerint.
Nem kötelező.
Kb ennyi.
Üdv.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2021
(#) nedudgi válasza kaposznyak hozzászólására (») Jan 14, 2021 / 1
 
A Conrad nagy előnye, hogy raktáron tart egy csomó dolgot. Ezért cserébe jókora felárat alkalmaz. Ugyanabból a forrásból szerzi e a termékeket, mint a kis kínai, de a készletezésnek van ára.
(#) kendre256 válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 15, 2021 / 1
 
15-20 éve én azért rendeltem tőlük céges célra is, mert ami szerepelt a katalógusukban, azt jó eséllyel 3-5 év múlva is meg lehetett tőlük venni. Nem tudom, hogy most hogy kezelik ezt, de akkor jó volt, hogy nem kellett egy-egy panelt 1-2 év múlva áttervezni, mert beszerezhetetlen lett a doboz, vagy egy speciálisabb alkatrész. Cserébe köztudottan jóval drágábbak.
(#) Sanyesz5 hozzászólása Jan 15, 2021 /
 
Sziasztok!

Igyekszem érthetően felvázolni a kérdésemet, terveztem egy áramkört amiben lapul egy esp32 mikrovezérlő, li-ion celláról menne, amit egy tp4056 modul tölt, az esp32 egyik lábán egy osztó után mérném a telep feszültségét. Itt jön a De, ez a tp 4056 modul nem az amit régen használtam, azon csak egy elem csatlakozás van, ezen van egy elem, és egy kimenet, és a kimenet negatív oldala nem azonos az akku negatív oldalával.

Bővebben: Link

Így most nem tudom hogy a feszültség osztón lévő gnd-t összeköthetem e a bat- al?
Remélem nagyjából érthető voltam

dilemma.jpg
    
(#) Sanyesz5 válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Válaszolva magamnak, ezt kissé elkapkodtam, mármint a kérdést, az out- ra mehet az osztó gnd, ami lényegében az akku feszültsége.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2021
(#) abszoluthobbi hozzászólása Jan 15, 2021 /
 
Tisztelt hozzáértő közösség.
A világhálón találtam egy kapcsolási rajzot+ a nyomtatott rajzát.
Több darabot szeretnék csinálni.(tatni)
Panel gyártáshoz valami gerbert kérnek,ez az egész nekem rovás írás.
Valamikor...hu de régen,megrajzoltam tussal, a nekem tetsző nyáklapot.
Sajna ma már szeművegesen,nehezen működő kezemmel nem tudok rajzolni.
A segítség nagyon jól jönne.
(#) abszoluthobbi hozzászólása Jan 15, 2021 /
 
Kicsit elnagyolt voltam.
Korrigálok.
A táp,0......35V max3A hűtőbordán.
És itt a nyák,kiváncsiságból kinyomtattam.
Méreteknek semmi közük az 1:1 mérethez.
(#) Ip-se hozzászólása Jan 15, 2021 /
 
Helló! Számítógép ujraindul random, semmi hibát nem ír ki, én a tápegységre gondolok.
Olyan mintha reset lenne nyomva, hogy lehetne kideríteni hogy melyik alkatrész rossz benne, miért indul újra? Bővebben: Link
(#) ujfalusi válasza Ip-se hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Volt ilyen problémám. (kékhalál) Esetleg utólag letöltött program okozhat ilyet. Ezeket egyenként töröltem és eltünt a virus. Próbáld meg.
Következő: »»   3560 / 3950
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem